vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

218 επισκέπτες, 1 χρήστης
tsipi

iStick 30W by Eleaf

Αποσυνδεδεμένος sfk9039

  • **
  • 199
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 30W by Eleaf
« Απάντηση #315 στις: Φεβρουαρίου 21, 2016, 20:19 »
Εγώ πάντως με το 30αρι και με joytech cubis στα 1,5 ohm 5v 17.3 watt βγάζω μια και μισή μέρα ή 6-7 ml υγρού αν θέλετε.  Τσιγαρίσιες τζούρες γύρω στα 3 δευτερόλεπτα. Από ότι διαβάζω πρέπει να είναι καλά. Δεν παίζει και η ποιότητά του ατμοποιητή - αντίστασης?  Είναι πάντα σωστές οι ενδείξεις?

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: iStick 30W by Eleaf
« Απάντηση #316 στις: Μαρτίου 01, 2016, 14:03 »
Εδω και λιγες μερες οταν παταω το κουμπι ατμισματος( γυρω στα 3 sec) αργει να σβήσει η οθόνη μετα.Δλδ κανει γύρω στα 12-15 sec,ενω στην αρχη εσβηνε σχεδον αμεσως.Εχει καποια εξήγηση?

Αποσυνδεδεμένος PanCivi

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • I never told the truth so I can never tell a lie.
Απ: iStick 30W by Eleaf
« Απάντηση #317 στις: Ιουνίου 30, 2016, 16:46 »
Καλησπερα.
Σημερα μετα απο αρκετο απραξιας του(σημ.ειναι το mas30),το εδωσα σε μια φιλη που θελει να δοκιμασει πρωτη φορα.Της εδωσα και ενα καινουργιο ατμοποιητη aspire K3 με την αντισταση του να τη διαβαζει 2,2 αντι για 1,8.Στο triton(που ειχα μαζι μου) παλι με 1,8 το διαβασε 2,1.Της το ρυθμισα στα 8,5w.To ερωτημα μου ειναι εαν ειναι λογικη αυτη η προς τα πανω αποκλιση 0,4;
Σημειωση στο δικο μου Κ3 η αποκλιση στο pico kai eVic-VTC Mini δειχνει 1,94.


Σημ.Mηπως ειμαι σε λαθος νημα;Εαν ναι ας με κατατοπισει καποιος που να βρω απαντηση.Ευχαριστω εκ των προτερων.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2016, 21:08 από pan.smoker »

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: iStick 30W by Eleaf
« Απάντηση #318 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 12:28 »
Το τελευταίο διάστημα παιζουν συνεχεια τα Ω.Δλδ ανεβοκατεβαινουν απο 1.6 μεχρι 2.1.Ενταξει το εχω απο τον Ιανουάριο και ειναι το βασικο μου μοντ.Υπαρχει καποια εξήγηση η ηρθε η ωρα του pico? ;D

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: iStick 30W by Eleaf
« Απάντηση #319 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 13:55 »

Μερικές χρήσιμες συμβουλές για την μακροημέρευση του στικ(ακίου) σου:

  • Αν δεν σ’ αφήνουν να κοιμηθείς οι γάτες που παντρολογιούνται στην αυλή, μην τους πετάς το στικάκι σου για να σκάσουν. Δανείσου το τσόκαρο της γυναίκας σου.
  • Αν θέλεις να καρφώσεις ένα καρφί (ή πολλά) στο τοίχο για να κρεμάσεις τα πτυχία σου, μην χρησιμοποιείς το στικάκι σου για σφυρί επειδή βαριέσαι να πας μέχρι το δωματιάκι με τα εργαλεία.
  • Αν ο ατμοποιητής σου αποφασίσει κάποια στιγμή να αμολήσει όλα του τα υγρά πάνω στο στικάκι σου, μην το βάλεις στο ντους μετά για να το πλύνεις.
  • Όταν κάθεσαι κάτω από την ομπρέλα στην παραλία, πάρε και το στικάκι σου παρέα στην σκιά. Χώρο έχεις αρκετό. Μην είσαι εγωιστής.
  • Αν το επάγγελμα σου είναι φουσκωτός και τελευταία έχει πέσει πολύ δουλειά, μην χρησιμοποιείς το στικάκι σου για σιδηρογροθιά. Μερικά πηγούνια είναι πολύ σκληρά.
  • Αγάπα το στικάκι σου σαν να είναι μέλος της οικογένειας σου. Βέβαια εδώ θα μπορούσα να σου πω και το ακριβώς ανάποδο (αγάπα τα μέλη της οικογένειας σου όπως αγαπάς και το στικάκι σου...) γιατί σε ποιο άλλο μέλος της οικογένειας σου αφιερώνεις (κι εσύ κι εγώ και όλοι μας) τόσο χρόνο όσο στο στικάκι σου; Αλλά θα έβγαινα εκτός θέματος και θα έπρεπε μετά να με επαναφέρουν στη τάξη και να μου διαγράψουν το ποστ και να μου κάνουν σύσταση και τελικά να με μπανάρουν δια παντός, οπότε δεν στο λέω...

:bye:


Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: iStick 30W by Eleaf
« Απάντηση #320 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 14:01 »
Πολυ ποιητικό αλλα για να γινω πιο πεζος,υπαρχει σωτηρια; ειναι φυσιολογικό στους 8 μηνες να ταχει παιξει γνωρίζοντας οτι ανοικη  στα ''σκυλιά'' η να παρει την θεση του κυκλωμένο απο δάφνες στο συρτάρι μαζι με τα αλλα παρελκόμενα;

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: iStick 30W by Eleaf
« Απάντηση #321 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2016, 14:17 »

Πέρα απ’ την πλάκα δεν μπορώ να ξέρω αν έχει παραδώσει πνεύμα το στικάκι σου, όπως δεν ξέρω και τι είδους χρήση έχεις κάνει. Κι εγώ έχω στικάκια που δουλεύουν σαν καινούργια μετά από δύο χρόνια και άλλα πιο ακριβά μοντς που τα έχουν λίγο παίξει μετά από μόλις λίγους μήνες.
Αν όμως το μόνο πρόβλημα του δικού σου είναι ότι δεν διαβάζει σωστά τα ohms, εγώ προσωπικά δεν θα έσκαγα και πάρα πολύ μιας και είναι ένα μοντάκι χωρίς έλεγχο θερμοκρασίας. Αν το ατμιστικό αποτέλεσμα που σου δίνει (με τον ίδιο ατμοποιητή, στα ίδια watts) είναι ανάλογο με ένα άλλο μοντάκι που δουλεύει σωστά, συνέχισε να το χρησιμοποιείς άφοβα μέχρι να τα παίξει πραγματικά. Αυτό κάνω κι εγώ με το Vaporflask Lite που μου δείχνει ότι ohms θέλει και μάλιστα με διαφορετική συμπεριφορά από μέρα σε μέρα... :)


Αποσυνδεδεμένος panosGR

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 30W by Eleaf
« Απάντηση #322 στις: Δεκεμβρίου 17, 2016, 15:46 »
istick 30w 40 euro
nobacco Mas 30 59
ecig ebox 53.60 μετά απο αφαίρεση της αξίας του ατμο GS TANK αφού πάνε μαζί πακέτο.
Η ερώτηση είναι πως γίνεται το ίδιο πράγμα ακριβώς να έχει 3 διαφορετικές τιμές και τί κερδίζεις αγοράζοντας τα ελληνικά φερμένα σε σχέση με το ελάφ?

Αποσυνδεδεμένος mitsogrande

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 30W by Eleaf
« Απάντηση #323 στις: Δεκεμβρίου 17, 2016, 15:49 »
Το Mas το έχει στα 59,48 € :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος panosGR

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 30W by Eleaf
« Απάντηση #324 στις: Δεκεμβρίου 17, 2016, 17:13 »
Θέλω να πάρω το μοντάκι και πήγα στη γειτονιά μου που έχει ένα κατάστημα νομπάκο.
Ο τυπάκος μου είπε ότι όποτε και να θέλει αλλαγή μπαταριών μόνο την αξία της μπαταρία θα δίνω και όχι για το ξεβίδωμα και το μοντάρισμα,έτσι λέει εξασφαλίζουμε ότι δε θα βάλει ο καταναλωτής μπαταρία απο μαιμουδιάρη.
Τί να κάνω;19 ευρά διαφορά με τον ελάφ δηλαδή ένας όστρια άτμο ή 2/3 της τιμής του cupa(o cubis για τη νομπάκο).
τί λέτε ρε παιδιά?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2016, 18:52 από panosGR »

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 30W by Eleaf
« Απάντηση #325 στις: Δεκεμβρίου 17, 2016, 17:31 »
Αν ήθελα οπωσδήποτε να πάρω αυτό στη θέση σου θα έπαιρνα το eleaf. Πρώτον το αυθεντικό είναι το eleaf, δεύτερο είναι φθηνότερο και τρίτον η ecig είναι και η αντιπρόσωπος της eleaf για την Ελλάδα. Από την άλλη αν ήθελα ένα μοντάκι μικρό θα έπαιρνα το pico, καλύτερο, μικρότερο, φθηνότερο, μόνο 35 ευρώ (μαζί με μια μπαταρία 45), και με έλεγχο θερμοκρασίας κάτι που το 30αρι δεν έχει.

Αποσυνδεδεμένος panosGR

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 30W by Eleaf
« Απάντηση #326 στις: Δεκεμβρίου 17, 2016, 19:03 »
Μέχρι πόσης χωριτικότητας μπαταρία παίρνει το πίκο και τι διαμέτρου ατμο γιατί βλέπω να έχει δίπλα τάπα για την μπαταρία

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 30W by Eleaf
« Απάντηση #327 στις: Δεκεμβρίου 17, 2016, 19:26 »
Παίρνει μπαταρίες τυπου 18650 οποιασδηποτε χωρητικοτητας . Συνηθως οι περισσοτεροι χρησιμοποιουμε LG -Samsung & Sony μπαταριες στο συγκεκριμενο μοντακι. Για περισσοτερες πληροφοριες δες στο νημα για το Pico κανοντας κλικ εδω -> Pico        μιας και δεν ειναι το θεμα μας το συγκεκριμενο μοντακι εδω , μην χαλαμε το νημα και βγαινουμε εκτος.

Επισης παιρνει ατμοποιητες μεχρι 22mm . Απο κει και περα πληροφοριες θα βρεις παλι στο νημα που σου εδωσα πριν , αν θελεις να βαλεις πιο φαρδυ ατμοποιητη πανω.  :bye:

Αποσυνδεδεμένος panosGR

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 30W by Eleaf
« Απάντηση #328 στις: Δεκεμβρίου 17, 2016, 19:39 »
Μάλλον θα μείνω στην αρχική μου και θα πάω με τον mas χαλάλι τα παραπάνω αφού ο τύπος μου είπε ότι μονο μπαταρία θα πλερώνω και εργασία τσάμπα για πάντα.μάνι μάνι ένα δεκάρικο δε θα σου πάρουνε για εργατικά ;
Μαζί με cubis-cupa που τον έχουν ακριβώς 32 όπως και αυτόν με το λογότυπο joytech

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick 30W by Eleaf
« Απάντηση #329 στις: Δεκεμβρίου 17, 2016, 19:46 »
Αν σου δινουν εγγυηση τοτε οκ. Να ξερεις ομως οτι αναλογα με τη χρηση που θα κανεις, θα αλλαζεις και μπαταρια μετα απο δεκα μηνες περιπου. Προσωπικα εχω το γνησιο 30αρι και επειδη το ειχα παρει απο εξωτερικο, του αλλαξα μονος μου την μπαταρια διοτι χρησιμοποιω και αλλα μοντακια που παιρνουν 18650 και ειχα μπολικες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342318 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206530 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541482 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50193 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597283 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357808 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11537 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193075 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1321 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1314 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592024 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios