vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

PIONEER4YOU IPV4 100W Variable Wattage Box Mod

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: PIONEER4YOU IPV4 100W Variable Wattage Box Mod
« Απάντηση #195 στις: Μαΐου 21, 2015, 01:08 »
Ο έλεγχος θερμοκρασίας δουλεύει πολύ καλά! Οπως λεει και ο φιλος απο πανω όπως και στο sx mini. Ιδια εταιρεια,ίδιο ουσιαστικα τσιπάκι σε άλλη όμως έκδοση.
Το μοντάκι είναι καλό και απο τις μαρτυρίες αρκετών χρηστών που το έχουν απο το εξωτερικό παίζει αψεγάδιαστα!
Το μεγάλο του αρνητικο είναι το μέγεθος του. Αλλα αυτό δεν θα φανει ενοχλητικό σε όσους έχουν μάθει σε sigelei 150 κλπ.
Αν όμως πάς απο istick 30ρι ας πουμε σε αυτό θα σου φανει τεράστια διαφορά στο μεγεθος!


Η YiHi φτίάχνει πολυ καλα και εξελιγμένα τσιπάκια (πλακέτες,boards είναι το σωστό) και η Pioneer for you (αν κρίνω απο το IPV mini) φτιάχνει όμορφα και αξιόπιστα μοντάκια.
Την τιμή του την βρίσκω λογική για ελληνικη αγορα.
Αν είναι να το παρεις απο έξω 75 δολλάρια και μέχρι να σου έρθει εδω να έχει κυκλοφορήσει το...IPV5 ε,τότε άστο καλύτερα!   :tongue_smilie:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 21, 2015, 01:28 από Pastafarai »

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: PIONEER4YOU IPV4 100W Variable Wattage Box Mod
« Απάντηση #196 στις: Μαΐου 21, 2015, 01:13 »
Σωστος παστα,εγω προσωπικα ποτε δεν ειχα θεμα με το μεγεθος καθως και το ipv v2 ειναι καπως μεγαλουτσικο,γενικα αμα εχεις χερια σαν λουκανικα εισαι μια χαρα  :laugh1: το μοντ τωρα ειναι αψογο,και εχω εκπλαγει και με την τοσο καλη διαχειριση των μπαταριων,ατμιζω ολη μερα με τον lemo στα 30 με 38 watt και βγαζω μερα και ανετα.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: PIONEER4YOU IPV4 100W Variable Wattage Box Mod
« Απάντηση #197 στις: Μαΐου 21, 2015, 02:26 »
Εγώ το χτύπησα από το Replace Smoke και ο Θεός να βάλει το χέρι του, δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να πάει στραβά.


Προσπαθώ να αγοράσω ένα μοντ από τον Δεκέμβρη και είμαι στο περίμενε και στο "θα έρθει την άλλη βδομάδα".
Αν σε 2 μέρες έχω το Ipv στα χέρια μου, χαλάλι το πεταμένο 50άρικο.


Για Ελλάδα η τιμή καλή είναι, στο Istick50 πριν 2-3 μήνες βλέπαμε στην Κίνα να το δίνουν 30 ευρώ και εδώ 90,
στο Ipv Mini μια απ' τα ίδια.


Σιχάθηκα τόσο την αναμονή που απλά θέλω να 'ρθει, δεν με νοιάζουν τα λεφτά καθόλου πλέον.
Να 'ρθει και να δουλεύει.


Thanks για το link impjp1982.
Μακαρι να σου βγει απροβληματιστο αλλα και εσυ μην πιεζεις την τυχη σου ;) Οταν αδειαζουν οι μπαταριες να τις βγαζεις και να τις φορτιζεις σε εξωτερικο φορτιστη και οχι απο την θυρα DC :yes:  (Η θυρα usb ειναι ΜΟΝΟ για αναβαθμισεις)..Και οταν με το καλο τις βγαλεις να τις φορτισεις,αν μπορεις δες αν η αποφορτιση και των 2 μπαταριων ειναι στα ιδια επιπεδα δηλ ποσα volt θα σου εμφανισει ο φορτιστης για την καθε μπαταρια (Αν εχεις φυσικα φορτιστη με οθονη πληροφοριων) :)

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: PIONEER4YOU IPV4 100W Variable Wattage Box Mod
« Απάντηση #198 στις: Μαΐου 21, 2015, 12:52 »
γιατί τι έχει το DC?


γνωρίζεις κάτι που δε ξέρουμε?


εγώ όσα είδα φορτίζει μια χαρά και τις 2 ταυτόχρονα. το καμένο που ανέβηκε φωτογραφία ήταν μάλλον με φορτιστή 12 volt όπως διάβασα στο facebook. Επίσης ο άλλος που είχε ανομοιογενή αποφόρτιση προφανώς είχε προβληματικό μοντάκι.


προσωπικά εμπιστεύομαι το κύκλωμα φόρτισης της YIHI 9volt 2A πολύ περισσότερο από τα διάφορα κυκλώματα usb που κυκλοφορούν και τραβάνε μάλιστα 1,5 Α χωρίς εξωτερικό μετατροπέα. Για μία ανάγκη είναι μια χαρά φόρτιση.


το κύκλωμα στο IPV4 είναι με εξωτερικό μετατροπέα ρεύματος και φορτίζει μόλις στα 900 mah , αφού έχεις τη δυνατότητα και δεν είναι ενσωματωμένη μετράς 1-2 φορές στην αρχή τα volt της κάθε μπαταρίας για να είσαι πιο σίγουρος.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 21, 2015, 12:59 από globalzero »

Αποσυνδεδεμένος maddoghellas

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: PIONEER4YOU IPV4 100W Variable Wattage Box Mod
« Απάντηση #199 στις: Μαΐου 21, 2015, 13:21 »
Eίναι λογικό να υπάρχουν επιφυλάξεις για το DC, από την στιγμή που η εταιρεία το είχε ανακοινώσει ως μη ασφαλές στο IPV3.
Aπό κει και πέρα, για το IPV4 δηλώνουν ότι έχουν λύσει όλα τα προβλήματα.
Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο.


Παραθετω το link των απαντήσεων τους, επί του θέματος, στον Busardo.
http://www.tasteyourjuice.com/wordpress/2015/05/14/ipv4-charge-port-update/

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: PIONEER4YOU IPV4 100W Variable Wattage Box Mod
« Απάντηση #200 στις: Μαΐου 21, 2015, 13:32 »
 επιφυλάξεις καλό είναι αλλά εδώ βγαίνουν συσκευές που σε αναγκάζουν να φορτίσεις με ένα σκέτο καλώδιο usb και τραβάνε και πόσα mah .
 
 
 Το ipv4 έχει επώνυμο chip ,χαμηλό ρυθμό φόρτισης , καπάκι που σου δίνει τη δυνατότητα με ένα πολύμετρο να δεις τι γίνεται και επιπρόσθετα επιλέγεις εσύ τι μπαταρίες θα βάλεις. Ούτε lipo , ούτε ICR , ούτε άγνωστη μάρκα.
 
 
 Δε σου αρέσουν αυτά τα φορτίζεις και σε εξωτερικό φορτιστή που εμπιστεύεσαι.
 
 
 Η γνώμη μου είναι ότι αποτελεί πιο τίμια πρόταση και σίγουρα αποτελεί θετικό για το μοντ.

Απ: PIONEER4YOU IPV4 100W Variable Wattage Box Mod
« Απάντηση #201 στις: Μαΐου 22, 2015, 16:29 »
Λοιπόν, έφτασε το μοντάκι (μέσα σε 24 ώρες όντως, μπράβο στον ReplaceSmoke!).

Δεν πρόλαβα να παίξω αρκετά μαζί του, αλλά οι πρώτες εντυπώσεις είναι αυτές:

Το κουτί έχει μέσα μόνο το μοντάκι και το καλώδιο usb για τις αναβαθμίσεις (και το "user manual", ο θεός να το κάνει).

Το μέγεθος εμένα μου φάνηκε ιδανικό, για την ακρίβεια είναι μικρότερο από αυτό που περίμενα μετά από αυτά που είχα δει και διαβάσει, στο δικό μου χέρι τουλάχιστον κάθεται άψογα.

Δοκίμασα 5-6 ατμοποιητές επάνω, όλοι κάθονται τέλεια, δεν έχει κενά και χαζά ούτε τα φτηνιάρικα πάσα του Istick.

Σε κανά δυο σημεία εξωτερικά, μοιάζει φτηνιάρικο, κυρίως δίπλα στην 510, πλαστικό και "ψεύτικο".
Το πορτάκι της μπαταρίας όμως είναι απόλαυση, δεν μοιάζει φτηνιάρικο και είναι τρομερά βολικό.

Το μενού μου φάνηκε δύσχρηστο και ψιλο-απαράδεκτο.
Έχει 5 μνήμες αποθηκευμένες που μπορείς να τις αλλάξεις και να τις σώσεις, αλλά δεν έχει ένα γενικό mode που απλά να ανεβοκατεβάζεις τα watts, συνέχεια πρέπει να παίζεις με τις μνήμες και είναι μπελάς.

Δεν έχει λειτουργία lock (μέχρι και τα Isticks έχουν, έλεος).

Το user manual είναι για γέλια, δεν εξηγεί τίποτα και τα μισά πράγματα είναι λάθος.
Αναφέρει ότι μπορείς να το φορτίσεις μέσω usb (ΔΕΝ μπορείς),αναφέρει ότι η λειτουργία TC δεν είναι ενεργοποιημένη
και πρέπει να κάνεις update το firmware για να ενεργοποιηθεί (είναι ΗΔΗ ενεργοποιημένη), αναφέρει ότι υπάρχει λειτουργία lock (nope, δεν δουλεύει) και φυσικά ΜΗΔΕΝ χρήσιμες πληροφορίες για το user interface, ούτε τα βασικά.
Αρχικά νόμισα ότι παρέλαβα κανένα beta μοντέλο που είχε ξεμείνει σε καμιά αποθήκα, αλλά το Google να 'ναι καλά.
Μόνο μέσω τύχης μπορείς καν να βρεις που είναι το Joule Mode αν δεν στο πει πρώτα κάποιος.
Γενικά απογοήτευση το μενού.

Είναι ΒΑΡΥ. Προσωπικά το γουστάρω, αλλά κάποιος μπορεί να ξενερώσει.

Ο καθρέπτης στην οθόνη είναι απαράδεκτος, σε σκοτεινό δωμάτιο διαβάζεται η οθόνη
σαν κινητό με την φωτεινότητα στο 0%, στον δρόμο με ήλιο απλά δεν βλέπεις ΤΙΠΟΤΑ.

Κατά τ' άλλα ντουφεκάει μια χαρά, βαράει σαν Sigelei.
TC δεν δοκίμασα ακόμα καθότι ντεν έχω νίκελ καρντιά μου.

Φαντάζομαι θα μείνω ικανοποιημένος, ανέφερα μόνο τα τρανταχτά αρνητικά που εντόπισα την λίγη ώρα που το χρησιμοποιώ γιατί φαντάζομαι αυτά ενδιαφέρουν τους περισσότερους και όχι τα "omg, awesome!!".
Το καλό επίσης, είναι ότι κάποια από τα αρνητικά μπορούν να διορθωθούν με μελλοντικές αναβαθμίσεις του firmware.

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: PIONEER4YOU IPV4 100W Variable Wattage Box Mod
« Απάντηση #202 στις: Μαΐου 22, 2015, 16:46 »
Πλακα,πλακα ξερει κανεις ποιο πρόγραμμα πρέπει να κατεβάσουμε για μελλοντικές αναβαθμίσεις?

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: PIONEER4YOU IPV4 100W Variable Wattage Box Mod
« Απάντηση #203 στις: Μαΐου 22, 2015, 17:16 »
Αυτό που δεν μπορείς να ανεβοκατεβάζεις τα watt είναι μεγάλη μ$#@$ία. Θα πρέπει να περάσουμε σε μνήμες τα ποιο συνηθισμένα.

Καλοάτμιστο Baator !

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: PIONEER4YOU IPV4 100W Variable Wattage Box Mod
« Απάντηση #204 στις: Μαΐου 22, 2015, 17:27 »
Αν δεν κανω λαθος,εχει τον ιδιο τροπο αλλαγης των watt με τα Sigelei Mini και IPV Mini..Πρωτα το Power Down και μετα ανεβοκατεβαζουμε τα watt..Με το power Up απλα αλλαζουμε τις μνημες..

Αποσυνδεδεμένος alexS3

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: PIONEER4YOU IPV4 100W Variable Wattage Box Mod
« Απάντηση #205 στις: Μαΐου 22, 2015, 17:39 »
Επεσε σημερα στα χερια μου και με εντυπωσιασε το πως κουμπωνει στο χερι μου.ωραια κατασκευη.
Υπο σκεψη ειμαι  :hmmm:


Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: PIONEER4YOU IPV4 100W Variable Wattage Box Mod
« Απάντηση #207 στις: Μαΐου 25, 2015, 15:29 »
https://www.svapoweb.it/en/big-batteries-ecigarette/Pioneer4you-big-battery/box-ipv4-100-watts-pioneer4you

Η τρέχουσα σύνδεση στην σελίδα δεν είναι έμπιστη

Έχετε ζητήσει από τον Firefox μια ασφαλή σύνδεση στο www.svapoweb.it, αλλά δεν είναι δυνατή η πιστοποίηση της ασφάλειας της σύνδεσης.

Κανονικά, όταν προσπαθείτε να κάνετε μια ασφαλή σύνδεση, οι σελίδες παρουσιάζουν έμπιστα αρχεία πιστοποίησης που αποδεικνύουν την ταυτότητα τους. Η ταυτότητα αυτής της σελίδας δεν μπορεί να πιστοποιηθεί.
Τι θέλετε να γίνει;

Αν συνήθως συνδέεστε σε αυτή την σελίδα χωρίς προβλήματα, αυτό το σφάλμα σημάινει ότι κάποιος προσπαθεί να πλαστογραφήσει την ταυτότητα της σελίδας και δεν πρέπει να συνεχίσετε.


Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: PIONEER4YOU IPV4 100W Variable Wattage Box Mod
« Απάντηση #208 στις: Μαΐου 25, 2015, 15:32 »
βγάλε το s από το http Και εισαι μια χαρα.

Απ: PIONEER4YOU IPV4 100W Variable Wattage Box Mod
« Απάντηση #209 στις: Μαΐου 26, 2015, 22:36 »
Άρχισε να φτάνει στα χέρια του κόσμου και το μαύρο σιγά σιγά...


http://imgur.com/a/uilGN

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342150 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206403 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541325 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30983 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50078 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597145 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357638 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11445 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192964 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1257 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1236 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591701 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios