vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Έρευνα: Τα υγρά με αρώματα προκαλούν τοξικότητα στους πνεύμονες;

Ποιά είναι η εταιρία που τα φτιάχνει στην κουζίνα της;
Έχει μήπως και καμία φωτογραφία της κουζίνας να γελάσουμε; Η μήπως είναι στην Ιταλία και αυτή; Είμαι σίγουρος πως στην Ελλάδα μας έχουν όλοι καλές κουζίνες Ιταλικές και εργαστήρια Γερμανικά!

Αποσυνδεδεμένος tt.ss

  • **
  • 294
ας  μεινουμε  στα  καλα  ......και  ας  αφησουμε  τους  ειδικους  να  μιλησουν 


μιας  και  ολοι  μας  κερδισαμε  απο  το  ηλεκτρονικο τσιγαρο  γενικως 

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 09, 2015, 09:30 από tt.ss »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Ποιά είναι η εταιρία που τα φτιάχνει στην κουζίνα της;
Μικρή αμερικάνικη -από ΗΠΑ έχω δει τα πιο παλαβά για υγρά.

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Στη δουλεια μου ενας συναδελφος μου ειπε οτι σε ενα φιλο του ο γιατρος του βρηκε νερο στους πνευμονες λογω ητ,παιζει να μπορει να συμβει?


'''''''' Το υγρό αυτό λειτουργεί σαν λιπαντικό (αποφυγή τριβής μεταξύ των πετάλων του υπεζωκότα κατά τις αναπνευστικές κινήσεις). Η αύξηση αυτής της ποσότητας του πλευριτικού υγρού, η οποία συμβαίνει μόνο σε παθολογικές καταστάσεις, ονομάζεται πλευριτική συλλογή ή υγρή πλευρίτιδα. Το πλευριτικό υγρό μπορεί να αφορά μόνο το ένα ημιθωράκιο ή και τα δύο (αμφοτερόπλευρη πλευριτική συλλογή).'''''''
http://iatrica.gr/el/articles/3625-ugro-sta-pleura-kai-stous-pneumones-ti-mporei-na-sumbainei-sten-ugeia-mou

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Πριν λιγο , σε σχετικο σποτ στην τηλεοραση, συγκεκριμενα στο τελος του μεσημεριανου  δελτιου ειδήσεων του MEGA, για την σημερινή παγκόσμια ημερα κατά του καπνισματος , αναφερθηκε και στο η.τ , λεγοντας ότι οι αμερικανοι , μετα σχετικο ελεγχο , συνιστουν αποφυγη στη χρηση αρωματικών ουσιων και κυριως μπανανας , που ενοχοποειιται για διαταραχη του ασβεστιου του οργανισμου και τοξικη δραση στα πνευμονικα κυτταρα 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 31, 2015, 17:02 από spykal1 »

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
δε νομίζω ότι για την γεύση μπανάνας ή κανέλας όλοι οι κατασκευαστές χρησιμοποιούν την ίδια ουσία.


Εάν μας έλεγαν συγκεκριμένη ουσία ίσως να την λάμβανα πιο σοβαρά την προειδοποίηση

Αποσυνδεδεμένος kostasvapor

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
  • Στο ΗΤ απο το 2011, άκαπνος απο τις 1/1/2013 !!!

'''''''' Το υγρό αυτό λειτουργεί σαν λιπαντικό (αποφυγή τριβής μεταξύ των πετάλων του υπεζωκότα κατά τις αναπνευστικές κινήσεις). Η αύξηση αυτής της ποσότητας του πλευριτικού υγρού, η οποία συμβαίνει μόνο σε παθολογικές καταστάσεις, ονομάζεται πλευριτική συλλογή ή υγρή πλευρίτιδα. Το πλευριτικό υγρό μπορεί να αφορά μόνο το ένα ημιθωράκιο ή και τα δύο (αμφοτερόπλευρη πλευριτική συλλογή).'''''''
http://iatrica.gr/el/articles/3625-ugro-sta-pleura-kai-stous-pneumones-ti-mporei-na-sumbainei-sten-ugeia-mou
Θα εννοεί ο φίλος το εμφύσημα εικάζω και όχι την πλευριτική συλλογή, μιας και η πλευριτική συλλογή λόγω ατμισματος δεν στέκει παθοφυσιολογικα. Όχι ότι υπάρχει βέβαια κάποια βάση για τι συσχέτιση ατμισματος-εμφυσηματος (έχει αποδεχτεί ήδη ότι αποτελεί μύθος). Πιθανολογώ ότι ο κύριος κατά 99% θα έπασχε από κάτι άλλο παθολογικό, η λίστα είναι απεριόριστη. Αν ήταν τόσο εύκολα τα πράγματα, όλοι μας θα είχαμε καταλήξει από νόσο του αναπνευστικού, όχι μόνο γιατί καπνίζαμε αλλά και επειδή αναπνέαμε κιόλας. Η παραπληροφόρηση καλά κρατά

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Πριν λιγο , σε σχετικο σποτ στην τηλεοραση, συγκεκριμενα στο τελος του μεσημεριανου  δελτιου ειδήσεων του MEGA, για την σημερινή παγκόσμια ημερα κατά του καπνισματος , αναφερθηκε και στο η.τ , λεγοντας ότι οι αμερικανοι , μετα σχετικο ελεγχο , συνιστουν αποφυγη στη χρηση αρωματικών ουσιων και κυριως μπανανας , που ενοχοποειιται για διαταραχη του ασβεστιου του οργανισμου και τοξικη δραση στα πνευμονικα κυτταρα

Η ατμο-δίαιτα της μπανάνας  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Τι γινεται ρε παιδια? Οτι νεο υγρο αποφασιζω να δοκιμασω βγαινουν και το ακυρωνουν?
Με το που φευγω απ' τα καπνικα μετα απο 2 χρονια αποκλειστικου ατμισματος και αρχιζω τις κρεμες και τα βουτυρωδη, βγαινει ο γιατρος και τα κατηγορει για διακετυλιο.
Τωρα, μετα απο 3 χρονια που πρωτη φορα αρχισα να δοκιμασω και τα φρουτα κι απ' την προηγουμενη εβδομαδα εχω ενθουσιαστει με μια μπανανα που ανακαλυψα, διαβαζω το παραπανω.
Εχω παρει κι ενα αρωμα καρπουζι για το καλοκαιρι. Εχουμε ακουσει τιποτα και γι' αυτο? Να μην το φτιαξω καν αν ειναι. :))

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Για τα βουτυρωδη ειναι σχεδον κοινο ενοχο μυστικο  :-[ πλεον, συζητιεται εδω και αρκετο καιρο. Στη θεση σου παντως θα περιμενα να βγει και η φετα σε αρωμα,  ο συνδυασμος θα ειναι must τωρα το καλοκαιρακι  :boat: ... (το καταφερα και αυτο το εικονιδιο!)

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Ποια μπανάνα; Speak fast, must vape it!  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Για τα βουτυρωδη ειναι σχεδον κοινο ενοχο μυστικο  :-[ πλεον, συζητιεται εδω και αρκετο καιρο.

Τα βουτυρωδη τα εκοψα. Μου αρεσαν αρκετα, αλλα δεν ηταν το "Ουαου! Τι ειπες τωρα?" οποτε εκανα την υποχωρηση.
Αλλα οι κρεμες εχουν γινει τα αγαπημενα μου τον τελευταιο χρονο και δυσκολα βλεπω να τις παραταω.
(Επομενη προκληση να χρησιμοποιησεις αυτο το εικονιδιο: ":ninja_hide:")



Ποια μπανάνα; Speak fast, must vape it!  :)) :))

Crazy Ape απο Mom and Pop.
Εχω δοκιμασει αλλες 3 πριν απο αυτη, αλλα δεν ειχα βρει κατι που να με ικανοποιησει.
Το συγκεκριμενο υγρο βγαζει γευση πραγματικης μπανανας, ωριμης, που εχει μεινει εξω απο το ψυγειο μερικες μερες.
Υποτιθεται οτι εχει και καραμελα, αλλα δεν την εχω εντωπησει πουθενα (δε με χαλαει φυσικα).
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 01, 2015, 00:07 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
διαβασα 2-3 ποστ και περιπου καταλαβα  :D
εχω μια απορια..στο αμερικα π χ ας πουμε οτι εχει 1 εκατ ατμιστες
εκει που παιζονται.. τα μεγαλα συμφεροντα καπνοβιομηχανιες και ασφαλιστικες εταιρειες ( το 1996 μπηκα για μια αδιαθεσία τ απογευμα και βγηκα το πρωι  δηλαδης ενα τσεκ απ, και πληρωσα 5346 ντολαρς  :wall: ) θα το θυμαμαι ολοι μου τι ζωη  :laugh1: :laugh1:
αυτοι δεν το εχουν ψαξει..για να το κυνηγησουν ??
δεν ξερω αν το αμερικα εχει συμφεροντα απο το ητ,αν δεν εχει και ειχε βρεθει κατι..θα το ειχε ξεσχισει  :yes:

το οτι δεν ειναι τελειως αθωο αυτο το ξερουμε

 

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απολογούμαι για το εκτός θέματος σχόλιο, αλλά μπορεί κάποιος να υποδείξει το θέμα που αφορά τα βουτυροειδή, κρεμοειδή υγρά και το πρόβλημα/ουσία που έχουν?  :confused1:


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4695 501409 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:35
από kkoumas
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2333 241139 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:43
από Sergios
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3267 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Hashtag Shake and Vape 0 270 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12670 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 672 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7787 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195887 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2107 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5259 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1111623 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan