vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

298 επισκέπτες, 2 χρήστες
Jorge, camber

Twitter

DanLucas

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #225 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 13:36 »
Eδώ διαφωνούμε και εξηγώ.

Δεν διαφωνούμε στην ουσία φίλε knight77, απλά προσεγγίζουμε το ίδιο ζήτημα από διαφορετική οπτική. Ποιος θα μπορούσε να διαφωνίσει ότι η υγεία μας είναι πάνω από όλα; Ποιος θα μπορούσε να διαφωνίσει ότι όλα ανεξαιρέτως τα υγρά θα έπρεπε να είναι πιστοποιημένα;

Απλά, εγώ θεωρώ ότι ότι ζημιά ήταν να γίνει στους πνεύμονές μου, έχει ήδη γίνει από το κανονικό τσιγάρο και είναι φυσικά μη αναστρέψιμη. Η έρευνα του κυρίου Φαρσαλινού, κατά την ταπεινή μου άποψη, έδειξε ότι κατ' ουσίαν όλες οι επικίνδυνες ουσίες στα υγρά των η.τ. ανιχνεύονται σε πολύ χαμηλότερο βαθμό από ότι στο κανονικό τσιγάρο, από 10 έως και 100 φορές χαμηλότερα όπως τόνισε ο ίδιος στα συμπεράσματά του, και υπό αυτή την έννοια, οι χημικές αναλύσεις των υγρών είναι περισσότερο χρήσιμες σε άτομα που κάπνιζαν πολύ λιγότερα χρόνια από εμένα.

Στην ουσία δηλαδή σου λέω, ότι τα υγρά του Λουκά ή τα Five Pawns ή οποιαδήποτε άλλα υγρά, δεν θα μπορούσαν με κανένα τρόπο να με βλάψουν περισσότερο από το κανονικό τσιγάρο εάν το είχα συνεχίσει και δεν είχα μεταπηδήσει στο η.τ.

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #226 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 13:46 »
Το θέμα φιλε μου δεν ειναι να μην ειναι περισσοτερο επιβλαβη ή εστω το ιδιο.
Το θεμα ειναι να  είναι αν όχι καθολου, το λιγοτερο δυνατον επιβλαβη.
Για αυτο ηρθαμε στο η/τ και φυγαμε απο το καρκινο.
Οπως ειπα θα τιμησω αυτους που προσφερουν υγρα χωρις ουσιες.
Οι υπολοιποι απο εμενα τρωνε μαυρο.
Ασχετως αν ειναι πολυ ή λιγο το κακό που κανουν τα υγρα τους.
Θεωρω πως δεν με σεβονται ως πελατη  ;)
Αυτα τα ολιγα απο εμενα και ας βγηκαμε λιγο off-topic.

Αποσυνδεδεμένος Mixalis6R

  • **
  • 187
  • Φύλο: Άντρας
  • V for Vaping
Απ: DanLucas
« Απάντηση #227 στις: Νοεμβρίου 01, 2015, 19:28 »
Παιδια που μπορω να βρω το Snake Bite γιατι απο οτι βλεπω υπαρχει μια γενικη ελειψη στο συγκεκριμενο...εχετε καμια προταση?  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Phill

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #228 στις: Νοεμβρίου 03, 2015, 13:12 »
Outlaw σε 2 εβδομάδες τελείωσε το μπουκαλάκι, ωραίο ξεκούραστο υγρό για όλη την ημέρα ( όχι για όσους ψάχνουν έντονη γεύση όμως)

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #229 στις: Νοεμβρίου 04, 2015, 16:59 »
Outlaw και Spirits, φουλ πιπίλα  :nani:

Αποσυνδεδεμένος Ντάφυς

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #230 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 15:01 »
Νέα δυνατά,νέα χαρμόσυνα έφερεν η μέρα τούτη,οι παπαγάλοι της βασίλισσας ,στην φάκα επιαστήκαν ,πούπουλο ουδίς τους έμεινε ξεβράκωτοι απομείναν  ,και ο θρόνος χάνετε θαρρείς και απειλείται!Αχ βασίλισσα ακρίβη,τι σού μέλε να πάθεις απο το κεφάλι σου ο νούς βάλθικε να σε τρελάνει!Το ψέμα σαν δεν σου έλειψε και θρόνος σου εχάθει.Τρέξε τρέξε να κρυφτείς ο βενζεβούλ σε ψάχνει.Το στέμα σου εξέβαψεν και χάθικεν η λάμψη!! Στα έγκατα της γής θε να κρυφτέις ,με κάτω  το κεφάλι!!!!


Καλή σας μέρα συμφορουμίτες!!
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 20, 2015, 15:14 από Ντάφυς »

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #231 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 16:18 »
Ακόμα και αν ήταν τα καλυτερα  υγρά του κόσμου,που μπορεί να ειναι....αλλά εδώ στην Ελλάδα την έχουμε δει κάπως με τέτοιες  τιμές

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 21, 2015, 05:23 από steve35 »

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #232 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 16:33 »
Επειδή σε παλιότερα ποστ μου είχα αναφερθεί αρνητικά για το γεγονός ότι τα υγρά δεν έχουν αναλύσεις, νομίζω πως οφείλω ένα μπράβο στην εταιρία που ανταποκρίθηκε στο αίτημά μας. Το γεγονός αυτό προσωπικά με χαροποιεί ιδιαίτερα γιατί δύο από τα υγρά της εταιρίας είναι από τα αγαπημένα μου.
Spirits & Honeybrew  :baby:

Αποσυνδεδεμένος s.i.jerefos

  • **
  • 305
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #233 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 16:53 »
Πως γινεται τωρα πλεον ολοι να προσπαθουν να μειωσουν και να 'υποβιβασουν' εναν Ελληνα κατασκευαστη την στιγμη που θεωρω οτι προσφερει απο τα πλεον ποιοτικα υγρα που κυκλοφορουν στην αγορα δεν μπορω να καταλαβω..
Καποιοι ελεγαν οτι εν μεσω κρισης μπλα..μπλα..μπλα... τα 5pawns και ποτε δεν θα δοκιμασουν αλλα πλεον Αμερικανιζουν και ειδικα απο την στιγμη που ξεσπασε το 'σκανδαλο' με το διακετυλιο εχουν αυξησει την χρηση τους..
Τι να πω....
Τελικα δεν θελετε να δειτε εναν αξιο Ελληνα να προοδευει και αμεσως να τον υποβιβασετε...
Λοιπον...
Συγχαρητηρια για την επανασταση του καναπε και πραγματικα Συγχαρητηρια στον ΛΟΥΚΑ γιατι εχει κατασκευασει μια καταπληκτικη σειρα απο ατμιστηκα υγρα!

Sent from my SM-N915FY using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Yiannis Tsekouras

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #234 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 17:01 »
@steve35
Ούτε και εμένα μου αρέσει να πληρώνω €16,90 για ένα 30μελο ανεξαρτήτως εάν είναι ελληνικό ή ξένο (ευτυχώς που υπάρχουν τα αρώματα γιατί θα είχαμε μπει μέσα  :)) ). Μην ξεχνάμε ότι πλέον όρια κρατικά δεν υπάρχουν και αυτό που εννοώ είναι ότι και ένας Άγγλος, Ιταλός κτλ. μπορεί να αγοράσει Dan Lucas από το κάποιο site εφόσον είδε ένα review στο youtube.
Και να κάνω τώρα το δικηγόρο του διαβόλου: Όταν τα 30μελα Counter Culture έχουν €16,90 τα Odin €24,90 μέχρι και τα Flavour art τα 10μελα στα €6 (δηλ. €18 τα 30ml) γιατί ο Dan Lucas να πουλάει πολύ λιγότερο από αυτό που πουλάει σε μια αγορά που είναι international?  λέω τώρα...
Μήπως εάν πούλαγε στα €8 - €9, τότε θα λέγαμε (Έλληνες και ξένοι) τι σκατά βάζει μέσα και τα δίνει φτηνά?  Τουλάχιστον από marketing πάει καλά, σινιέ μπουκαλάκια και ετικέτες, συμπαθητικό site και για την ουσία το εάν μας αρέσουν ή όχι το έχουμε πει πολλές φορές είναι υποκειμενικό.  Τώρα που εμφάνισε και 'χαρτιά' μας βγάζει και από την περιέργεια για το εάν είναι 'καλά'

ΥΓ.  Προς Θεού μην περάσει από το μυαλό σας ότι τον προμοτάρω, ούτε τον ξέρω, ούτε με νοιάζει, κουβέντα κάνουμε.  Έχω πάρει κάνα δυό φορές το Outlaw και μου άρεσε :laugh1:  

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
DanLucas
« Απάντηση #235 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 17:13 »
Μακάρι να προοδεύσουν όλοι αλλά ο καθένας κάνει τις επιλογές του οταν πρόκειται να δώσει τα λεφτά του.

Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 21, 2015, 05:24 από steve35 »

Αποσυνδεδεμένος Ντάφυς

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #236 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 17:31 »
τα υγρα δεν εχουν εξοδα;;Που τις βρίσκει τις πρωτες υλες στον δρομο;;Τα αλλα κρατη εχουν αλλη φορολογια ,δ[/size]εν ειναι ελαδισταν που φωρολογει και τον αερα που αναπνέιες φίλτατε . 23% φπα σου λεει κατι;; Το υψιλο κέρδος του καταστηματάρχη σου λεεί κατι;;;και παλι καλα που δεν εχουν 20 φευγα τα υγρα του που εχουν τα οντιν και τα λοιπα.και η λιγοκουα εχει 4 ευρα τα 5 μλ αλαλ ειναι τελειος υποτονικα!

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
Απ: DanLucas
« Απάντηση #237 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 17:53 »
Ας το αφήσουμε αν και δεν είναι έτσι, καλοατμιστα και να τα χαρείτε :)

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: DanLucas
« Απάντηση #238 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 18:19 »
προτού διαμαρτυρηθούμε για τις τιμές των υγρών (που ναι είναι ακριβές) ας κάνουμε μια σύγκριση και στο τι λεφτά έφευγαν στο κ.τ. και τα περιφερειακά του, πχ χαρτάκια, φιλτράκια, πιπάκια, αναπτήρες, ζιπέλαια, πεταμένα μισά κ.τ κτλ.
Επίσης μην ξεχνάτε ότι κάθε τι που είναι λιγότερο επιβλαβές από κάτι άλλο αντίστοιχο πχ ατμιστικά υγρά - καπνός, έχει συνήθως πιο τσιμπημένη τιμή κάτι σαν τα οργανικά / βιολογικά προιόντα ας πούμε.
Φυσικά θα ήθελα να είναι πιο φθηνά τα υγρά, αλλά αν δεν τα αντέχει η τσέπη μου απλά δεν τα αγοράζω. Δεν ήρθε κανένας να μου βάλει το πιστόλι στον κρόταφο για να αγοράσω παρά τη θέληση μου.

Αποσυνδεδεμένος steve35

  • **
  • 453
  • Φύλο: Άντρας
DanLucas
« Απάντηση #239 στις: Νοεμβρίου 20, 2015, 20:02 »
δεν διαμαρτύρομαι....άλλοι έχουν θέμα με τη 5 pawns που πουλάει ακριβά εγω  προτιμώ να χαλάσω 20-30 ευρώ για κάτι που θα δικαιολογεί τα λεφτά του ως ένα σημείο γιατί όλα λιγο πολυ υπερτιμημένα ειναι.


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 21, 2015, 05:28 από steve35 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102136 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176621 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285168 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209523 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68652 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315533 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126818 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95223 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem