vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

73 επισκέπτες, 2 χρήστες
xasapis, th3ofilos

Twitter

IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris

Αποσυνδεδεμένος kkmaria68

  • **
  • 102
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #285 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 14:48 »


Η απαντηση ηταν οτι ο στοχος μας είναι το 3-4% των καπνιστων παγκοσμίως αντι να γινουν ατμιστες να παρουν την δικη μας συσκευή.




Νομιζω οτι αυτη ειναι η απαντηση .
δεν στοχευει τους καπνιστες αλλα τους ατμιστες  >:( >:(

Διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 13, 2017, 15:02 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #286 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 15:10 »
Προσωπική μου άποψη είναι ότι αυτό το εργαλείο είναι καθαρά φρένο στην μαζική φυγή από τον καπνό προς τον ατμό.
Με μαθηματική ακρίβεια όσοι το δοκιμάσουν θα επιστρέψουν σε χρόνο ντε τε στο κανονικό συν ότι θα εχουν απομακρυνθεί κι άλλο από το ηλεκτρονικό.

Με αυτά και  μ αυτά διαβάζοντας χθες αργά όλη την σύζητηση και καθώς χάζευα στην τηλεόραση τον χολυγουντιανό ηθοποιό να άναβει με στόμφο το τσιγαρακί του, ήμουν ίσα με κανα δεκάλεπτο πάνω από τα τσιγάρα της γυναίκας μου και σκεφτομούν σοβαρά απλά να ανάψω ένα και να τραβίξω την πρώτη τζούρα αυτή που έχει και το αέριο του αναπτήρα.  
Τι θελω να πω? ότι το παιχνίδι στοχεύει καθαρά και μόνο στο μαυλό, και απότερος σκοπός τους είναι να ξαναγυρίσουν στην κακιά συνηθεία όσοι περισσοτεροι που αυτομόλησαν οι θα αυτομολήσουν γίνεται.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #287 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 15:26 »
Πιστεύω ότι στοχεύει κατά κύριο λόγο στους καπνιστές που θα το δούν και ως gadget.

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #288 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 15:36 »
Συμφωνώ απόλυτα με όσα γράφει ο savo παραπάνω και για αυτό συμφώνησα και έχω την ίδια άποψη με τον microchip ότι δεν είναι θέμα το συγκεκριμένο για το φόρουμ γιατί αποκλειστικά ο σκοπός του προϊόντος είναι η ανακοπή του κύματος φυγής από τον καπνό προς το άτμισμα.  Θα μου πείτε σιγά μη μας επηρεάσει, τους περισσότερους όχι, αλλά μη ξεχνάτε ότι εδώ μπαίνουν και άτομα που μόλις ξεκίνησαν το άτμισμα ή προσπαθούν να ενημερωθούν για να αρχίσουν και που μπορεί στην πρώτη μικρή απογοήτευση να το δοκιμάσουν για ευκολία ή ακόμη χειρότερα να στραφούν σε αυτό. Μη παραγνωρίζεται το γεγονός ότι πολλές φορές η λεγόμενη αρνητική διαφήμιση έχει μεγαλύτερη δύναμη από πανάκριβες διαφημιστικες εκστρατείες, η αποδοχή του προϊόντος σε ένα χώρο ατμιστών από μια μικρή μερίδα του σε συνδυασμό με την δικαιολογημένη απόρριψή του από τους περισσότερους είναι η μεγαλύτερη διαφήμισή του.

Αποσυνδεδεμένος Diver

  • ***
  • 692
  • Φύλο: Άντρας
  • H νεκροψία θα δείξει ....
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #289 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 19:38 »
Εγώ είμαι περίεργος για το πόσο θα αντέξει κάποιος σε αυτή τη διαδικασία για το κάθε στικ .
Βάλε για φόρτιση , περίμενε να προθερμανθεί , κάνε τις τζούρες σου , και στο τέλος πάλι για φόρτιση και ίσος κάπου ενδιάμεσα καθάρισμα της συσκευής και αμάν ξέχασα να φορτίσω το άλλο και άντε να περιμένω...........
Δεν το έχω δοκιμάσει αλλά μεσομακροπρόθεσμα μου ακούγεται βαρετό σαν διαδικασία.
Ίσος γιατί το βλέπω από τη σκοπιά του ατμιστή :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος chris 66

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #290 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 20:46 »
Είμαι 9 μήνες στο ατμισμα έκανα και κάνω αγώνα μεγάλο για να παραμείνω στο Η.Τ
ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΕΡΑΣΕΙ δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναγυρίσω στο Κ.Τ
Έχω βοηθήσει  ακόμα 7 άτομα να κόψουν το Κ.Τ και να κάνουν Η.Τ
Με τους 5 τα κατάφερα τους 2 τους έχασα αλλά κάθε μέρα κάνω αγώνα για μένα  αλλά και τους άλλους 5 για να παραμείνουμε στο Η.Τ

Νομίζω ότι όλοι μας πρέπει να αγωνιστούμε με ότι μέσα διαθέτη ο καθένας για να παραμείνουμε μακριά από τον θάνατο 

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #291 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 22:00 »
Εγώ να πω πάλι πως ούτε είχα μπει καν στον κόπο να μπω σε αυτό το νήμα,μόνο και μόνο από τον τίτλο του,
(Phillip Morris :angry_orange: :angry_orange:).
Μέχρι που μόλις είδα την διαφήμιση αυτή,και είπα....ωπα εδώ κάτι γίνεται και το όνομα αυτό( IQOS)  κάτι μου θυμίζει...(το νήμα αυτό) :angry_orange:.Δεν πάμε καλά μου φαίνεται.Μακάρι να γινότανε τόση διαφήμιση και για το Η.Τ,
αλλά εδώ μου φαίνεται ότι τα ''καλά και συμφέροντα'' είναι πολύ μεγαλύτερα.
http://www.economy365.gr/article/25233/ayto-einai-neo-kainotomo-proion-kapnismatos-iqos-tis-papastratos

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #292 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 22:16 »
Απλα είναι μια διαφημιση πληρωμενη.Τιποτε παραπανω.
Ο εχων χρημα πληρωνει.
Για το ηλεκτρικο ατμισμα (Η.Α.) ποιος??
Πετρος

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9599
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #293 στις: Ιανουαρίου 13, 2017, 22:57 »
Θα είχε επίσης ενδιαφέρον να δούμε κάποια στιγμή και αποτελέσματα μελετών. Μια σχετική αναφορά του Dr Φαρσαλινού υπάρχει εδώ.

Αποσυνδεδεμένος neofitosgr

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #294 στις: Ιανουαρίου 14, 2017, 14:44 »
Το δοκίμασα εχτές... 
Πιο μεγάλη μακακια δεν εχω δοκιμάσει... 

Αποσυνδεδεμένος Golf150

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #295 στις: Ιανουαρίου 17, 2017, 10:27 »
Καλημερα,
και εδω http://news247.gr/eidiseis/koinonia/ksexaste-ayta-poy-gnwrizate-gia-to-kapnisma.4480970.html παρουσιαση "διαφημιση¨"

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #296 στις: Ιανουαρίου 17, 2017, 11:35 »
Παιδιά, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σας φαίνεται παράξενο κάτι τέτοιο. Και για τις συσκευές ηλεκτρονικού τσιγάρου έχουν γίνει παρουσιάσεις στα media και εκπομπές ακόμα.

Καταλαβαίνω κάποια νεύρα καθώς τα περισσότερα άρθρα για το άτμισμα έγραφαν τη μάνα τους και τον πατέρα τους από ανακρίβειες, αλλά μην μας φαίνεται παράξενο.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #297 στις: Ιανουαρίου 17, 2017, 12:11 »
Και εγω το δοκιμασα πριν 2 εβδομαδες περιπου. Πολυ μετριο το βρηκα. Αυτο που δεν καταλαβαινω, ειναι οτι λενε δεν εχει καυση. 

Πως δεν εχει καυση αφου πυρωνει η αντισταση και μαυριζει ο καπνος;; Πίσσα δεν εχει, οχι καυση. 

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #298 στις: Ιανουαρίου 17, 2017, 16:14 »
Δεν το χω δοκιμάσει (ούτε πρόκειται) αλλά απ' οτι κατάλαβα ζεσταίνει τον καπνό, δεν τον καίει ακριβώς. Και το Η.Τ πυρώνει και μαυρίζει αλλά δε λέμε καύση.

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #299 στις: Φεβρουαρίου 04, 2017, 12:58 »
Το πηρε ενας φιλος απο την δουλεια.
μου θυμησε κατι απο τα πρωτα η.τ σαν οψη.
Αφου το ειδα καλα απο ολες τις μεριες,ειδα και την μπαταρια του(κατι σαν μοντακι ειναι) με μια τρυπα που μπαινει μεσα το πραγμα αυτο για να φορτηση.
Το πραγμα αυτο(το λεω πραγμα γιατι .....ειναι δεν μπορω να δωσω λογια),ειναι ενα γκατζετακι.
Εχει μια τρυπα που μπαινει το τσιγαρο για να το ζεστανη. Στην τρυπα μεσα εχει ενα λαμακι που τρυπαει το τσιγαρο στο κεντρο για να του δωσει την θερμακρασια.
Το τσιγαρο τωρα. Περιπου το μισο σε υψος απο τα κανονικα τσιγαρα,
Περιπου ενα με εναμιση ποντο καπνο σε λωριδες,2 φιλτρα απο κατι σαν βαμβακι,το ενα λιγο ποιο πυκνο απο το αλλο και εχει ακομα ενα ΠΛΑΣΤΙΚΟ φιλτρο γιατι ετσι το ενιωσα και αυτο σε λουριδες.
  ΚΑΠΝΙΣΜΑ,αφου βαλουμε το τσιγαρο μεσα στο πραγμα αυτο παταμε ενα κουμπι,μολις σβισει το λαμπακι καπνιζουμε(οχι δεν βγαινει καμια χοντρη).(Στην μπαταρια το βαζουμε αφου αδειασει το πραγμα)
    ΣΑΝ νικοτινη ειχε παρει την πολυ δυνατη(δεν ξερω ποσοστο).
Μια και δυο το δοκιμαζω για να δω τι ειναι αυτο το ΠΡΑΓΜΑ.
                         Ε Λ Ε Ο Σ   και  Α Η Δ Ι Α .
Κατι παραξενο,κατι.......... :angry_orange:,κατι :eyesplash:,κατι :'(,κατι  ???,κατι :(,κατι......κατι που δεν θες να ξαναβαλεις ποτε στο στομα σου για κανενα λογο,ακομα και να σε απειλουν με την ιδια σου την ζωη.
Κοστολογιο. μπαταρια 70-90 euro περιπου ,τσιγαρα 5 euro τα 20.
ΕΠΙΛΟΓΟΣ,  ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑΑ, ΕΣΧΟΣ,ΑΗΔΙΑ,ΓΕΥΣΗ ΜΗΔΕΝ.ΔΕΝ ΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΤΣΙΓΑΡΟ
Ολα αυτα με εμενα βεβαια,καποιοι αλλοι μπορει να το γουσταρουν :idiot1:



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4696 501555 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:55
από anetost
Hashtag Shake and Vape 1 312 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:18
από chkontog
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2333 241188 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 06, 2024, 13:43
από Sergios
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3288 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12711 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 686 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7800 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21434 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195928 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2119 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5270 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1111763 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan