vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Twitter

Sigelei mini 30watt

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Sigelei mini 30watt
« Απάντηση #90 στις: Μαΐου 16, 2015, 21:08 »
καλησπερα μετα απο ολιγομηνη απουσια ειμαι κι εγω κατοχος του sigelei mini 30w και το εργαλειο ειναι αξιοπιστο για οποιον σκεφτεται να το αποκτησει

Αποσυνδεδεμένος Εξατμιστής

  • **
  • 117
  • Φύλο: Άντρας
  • http://www.deeptechno.fm/
Απ: Sigelei mini 30watt
« Απάντηση #91 στις: Μαΐου 17, 2015, 10:21 »
Οκ, παιδιά.
Συνεχίστε τη συζήτηση με ΠΜ ή πάτε σε ένα θέμα που συζητάμε για τιμές όπως εδώ:

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,25286.0.html

EDIT: Μια διόρθωση εδώ:

Το αντίθετο ακριβώς συμβαίνει με τον πληθυσμό Ιταλίας - Ελλάδας.
Νομίζω πως αναφερόμαστε στη Σλοβενία.

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei mini 30watt
« Απάντηση #92 στις: Μαΐου 19, 2015, 00:03 »
Κάτοχος εδώ και λίγες μέρες και είμαι πολύ ευχαριστημένος.Πολύ καλό και στιβαρό σαν κατασκευή,σαφώς καλύτερο απο το smoktech που είχα(το οποίο άρχιζε να μου βγάζει πρόβλημα και μόλις τα έφτυσε ο κονέκτορας πήγε σκουπίδια).Και παρότι δε γεμίζει το μάτι στις φωτογραφίες και φαίνεται ψιλομεγάλο είναι αρκετά ωραίο και βολικό στο χέρι.Ακόμα και με τη θήκη σιλικόνης.

Αποσυνδεδεμένος Makisss

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei mini 30watt
« Απάντηση #93 στις: Μαΐου 19, 2015, 09:46 »
Τι πλακετα φοραει? Δικια της η κατι απο dna,yihi και τα σχετικα...

Αποσυνδεδεμένος norton

  • **
  • 318
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei mini 30watt
« Απάντηση #94 στις: Μαΐου 19, 2015, 10:26 »
θήκη σιλικόνης  δεν υπαρχει πουθενα ακομα....?!!

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei mini 30watt
« Απάντηση #95 στις: Μαΐου 19, 2015, 12:55 »
Τι πλακετα φοραει? Δικια της η κατι απο dna,yihi και τα σχετικα...
την ίδια με το ipv mini

Αποσυνδεδεμένος bisbirikos

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei mini 30watt
« Απάντηση #96 στις: Μαΐου 19, 2015, 20:51 »
Yi Hi SX 130 V1.5
Καρατσεκαρισμένο....το βλέπω μπροστά μου  :D
Τιπ
Πατάτε το fire button σταθερά και βάζετε την μπαταρία .Τα μοντέλα με YiHi chip θα δείξουν τα στοιχεία τους  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kgardas

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
  • Try Hard
Απ: Sigelei mini 30watt
« Απάντηση #97 στις: Μαΐου 19, 2015, 21:09 »
Καλό τιπ! Μόλις το δοκίμασα στο δικό μου ipv mini και έδειξε YiHi SX130 V1.1 άρα θα έχει κάποιες διαφορές μικρές το Sigelei

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei mini 30watt
« Απάντηση #98 στις: Μαΐου 19, 2015, 21:23 »
Yi Hi SX 130 V1.5
Καρατσεκαρισμένο....το βλέπω μπροστά μου  :D
Τιπ
Πατάτε το fire button σταθερά και βάζετε την μπαταρία .Τα μοντέλα με YiHi chip θα δείξουν τα στοιχεία τους  :thumpup:
Ναι ισχυει αυτο με τα μοντ που εχουν YI HI πλακετες..Τουλαχιστον στα περισσοτερα αν οχι ολα...


Φιλε Kgardas το δικο σου IPV Mini ειναι V 1.1 αρα η πλακετα σου ειναι η ιδια χωρις καποιες μικροαναβαθμισεις σαν αυτες της πλακετας του Sigelei Mini που εχει ο φιλος bisbirikos στην V 1.5...Στην πραξη οι αναβαθμισεις δεν ξερω αν ειναι εντοπισιμες στις 2 αυτες συσκευες..Εμενα το Sigelei PLUS ειναι εκδοση YI HI SX330 V 7.05 και δεν εχει καμια απολυτως διαφορα στην πραξη και στο μενου απο αλλο 100 PLUS που εχω δει και φορουσε εκδοση V 1.2

Αποσυνδεδεμένος Makisss

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei mini 30watt
« Απάντηση #99 στις: Μαΐου 19, 2015, 21:38 »
Παιδια καλησπερα.

Σκευτομαι να το παρω το modακι. τωρα εχω hana v3 με dna30w κλονο. Καμια συκριση? Καλυτερο,χειροτερο?

Κι αν υπαρχει και καμια φωτο απο καποιον που εχει και τα δυο να δω διαστασεις-διαφορες??(ξερω ζηταω πολλα...αλλα...

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Ο κλωνος εαν βοηθαει ειναι της hotcig

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Sigelei mini 30watt
« Απάντηση #100 στις: Μαΐου 25, 2015, 01:13 »
Ευχαριστω παιδια, με πεισατε, το κριμα στον λαιμο σας  ;)

Το εχω περιπου εδω και μια βδομαδα. Θα γραψω κι εγω τις εντυπωσεις μου, μπορει πολλοι να μην συμφωνησουν, αλλα πιστευω οτι ειναι και υποκειμενικο τι αρεσει στον καθενα. Μεχρι τωρα χρησιμοποιουσα σαν βασικο mod, το vamo
 
Θετικα:
- στιβαρη κατασκευη, τπτ δεν εξεχει, τπτ δεν κουνιεται.  Καλη τοποθετηση των κουμπιων του, ομορφη (λιτη) κατ' εμε συσκευη, χωρις πολλα φρου φρου
- φωτεινη και ευαναγνωστη οθονη, κατω απο ηλιο δεν διακρινεται, αλλα σε φως ημερας μια μια υποτυπωδη σκια, μπορεις να διακρινεις τι δειχνει
- αυτορυθμιζομενος 510 πολος
- σιλικονενια θηκη (αγοραστηκε απο gb και περιλαμβανεται στην συσκευασια)
- 5 μνημες για αμεση επιλογη επιθυμητων watt
- μηδενικη καθυστερηση να 'πυροβολησει' απο την στιγμη που πατησεις το fire
- δεν ξερω αν αυτο ειναι θετικο: την μπαταρια την 'παει' μεχρι τα 3.2 volt, δινοντας ετσι αρκετα καλη αυτονομια
 
Αρνητικα:
- οχι και τοσο ευκολο να βαλεις ή να βγαλεις την μπαταρια, το κορδονακι που εχει γι αυτο τον λογο, ειναι μακρυ (εγω το εκοψα λιγο) και αμφιβολλου ποιοτητας (δεν ξερω μετα απο καιρο σε τι κατασταση θα ειναι)
- οι δυο γωνιες του, οντως ειναι λιγο αιχμηρες (οχι οτι εμποδιζουν πολυ), απορω γιατι δεν τις εκαναν σαν τις αλλες δυο που ειναι πιο στρογγυλεμενες (ισως για καλυτερο κρατημα...; )
- με την τοποθετηση της θηκης, λιγο δυσκολο να πατας το fire (σκεφτομαι να το λυσω, κοβωντας την λιγο ετσι ωστε να ειναι πιο εμφανες το κουμπι)
- δεν μου αρεσε η θεση που ειναι οι τρυπες διαφυγης αεριων. Αν συμβει το...μοιραιο και εχεις τα δαχτυλα σου πανω στις τρυπες; Δεν ξερω αν γινοταν να μπουνε καπου αλλου
- το up και down, ειναι λιγο μπερδεμα, γιατι αν θελησεις π.χ. να ανεβασεις τα watt και πατησεις κατευθειαν το up, τοτε πας στις μνημες. Πρεπει πρωτα να πατησεις το down και μετα το up. Με λιγη εξασκηση συνηθιζεται παντως
- οταν πατησεις στιγμιαια το fire, βλεπεις τι γραφει στην οθονη. Θα ηθελα να διαρκουσε λιγα δτρ παραπανω. Αντιθετα, οταν πατησεις το fire για να ατμισεις, η οθονη παραμενει για ενα λεπτο σε λειτουργια dim, χωρις λογο
-θα προτιμουσα το cut off, να ειναι πανω απο τα 10 δτρ, μιας και συνηθιζω να 'τραβαω' 1-2 κοφτες τζουρες πρωτα και μετα μια μακροσυρτη
 
Και μερικες σκορπιες σκεψεις που βασιζονται καθαρα στην κριση μου και στον ουρανισκο μου, και οχι σε τεχνικα ζητηματα που ελαχιστα κατεχω:
Στο χερι, κρατιεται μια χαρα, ειδικα με την σιλικονενια θηκη, αν και ειναι λιγο μπελας να την βγαζεις, πιο ευκολα γινεται αν με το ενα χερι κρατας τον ατμο και με το αλλο, την τραβηξεις.
Εχει δυο επιλογες λειτουργιας dc και pwm. Το δοκιμασα με delta 19 (coil 1.6) και aspire k1 (bvc coil 1.8 ) αρχικα σε pwm και σχεδον...απογοητευτηκα. Πολυ υποτονικη η λειτουργια. Το εβαλα και σε dc και ειδα σημαντικη διαφορα, οποτε το αφησα εκει. Τα watt που 'επαιξα' ηταν μεταξυ 8.5-10. Σε λειτουργια dc, ακομα και μισο watt, παιζει σημαντικο ρολο, για αυτο θελει λιγο ψαξιμο ποσα watt ειναι επιθυμητα, αναλογα με την αντισταση. Σε σχεση με το vamo, οσο...απιστευτο κι αν ακουγεται, ειναι ενα κλικ πιο κατω σε αποδοση γευσης υγρου. Εκανα πολλες δοκιμες με τον ιδιο ατμο, το ιδιο υγρο, την ιδια μπαταρια, στα 2 μοντακια, και το βαμο υπερτερει σε αποδοση γευσης. Με λιγοτερα watt, δινει περισσοτερη 'ενταση' να το πω;.. Διαφορες εχω διαπιστωσει ακομα και στο ιδιο μοντακι, αλλα με διαφορετικες μπαταριες. Το ξερω, ακουγεται περιεργο.... δεν ξερω αν αυτο μπορει να εξηγηθει τεχνικα. Και σε καμια περιπτωση παντως δεν θα το συγκρινα π.χ. με το istick 20 (που το κρατησα για μια μερα μονο), το οποιο κατα την γνωμη μου, σαν κατασκευη και αποδοση, δεν ειναι για να ατμιζεις, αλλα για να 'λες' οτι ατμιζεις...
  Σε γενικες γραμμες, δεν με αφησε ασυγκινητο και πιστευω να το...τιμησω  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 25, 2015, 01:42 από lionor »

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei mini 30watt
« Απάντηση #101 στις: Μαΐου 25, 2015, 02:05 »
Συμφωνω με τα περισσοτερα σχολια σου. Οσο αφορα στο κορδονακι το εκοψα και εγω στο μισο για να μην εμποδιζει στο κλεισιμο του καπακιου. Ειμαι στον τριτο μηνα συνεχους χρησης παντως και το κορδονακι κραταει μια χαρα no problem. Επισης στην τοποθετηση της μπαταριας να προσεχεις να την οριζοντιωνεις σε σχεση με το μοντακι και να την πιεζεις προς τα μεσα ταυτοχρονα και απο τις δυο ακρες ή απο τη μεση της. Ετσι μπαινει πανευκολα. Αν βαλεις πρωτα τη μια ακρη της και μετα την αλλη τοτε ειναι μανικι οντως.

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei mini 30watt
« Απάντηση #102 στις: Μαΐου 30, 2015, 23:07 »
Καλησπέρα σε όλους! Ψήθηκα κι εγώ για το συγκεκριμένο! Απλά έχω την εξής απορία! Δεν πρόλαβα την χαμηλότερη τιμή της gearbest και τώρα πήγε στα 55€
Απο πού προτείνετε?

1) http://www.supersvapo.it/sigelei-mini-30-watts-box
2) http://www.gearbest.com/electronic-cigarettes/pp_136020.html
3) https://www.fasttech.com/product/2145601


Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Sigelei mini 30watt
« Απάντηση #103 στις: Μαΐου 30, 2015, 23:12 »
 Δες και εδώ..

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei mini 30watt
« Απάντηση #104 στις: Μαΐου 30, 2015, 23:16 »
μια χαρά ! 40$ βγαίνει! Το μαγαζί αυτό τί λέει? δεν το εχω ξαναδοκιμάσει. Πάντα fasttech αλλα με φοβίζει λίγο με την γνησιότητα των προιόντων τον τελευταίο καιρό (ίσως να κανω και λάθος βέβαια)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 103 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:02
από chkontog
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248312 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181339 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 288 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 259 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573148 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2348 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8513 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123564 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 986 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 686 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 328039 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99