vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

123 επισκέπτες, 5 χρήστες
thanos1071, Buliwyf, yorgoss, maprix, camber

Twitter

Γενική συζήτηση για mods

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #495 στις: Μαΐου 02, 2013, 00:40 »
εαν βελτιωσουν την ποιοτητα δεν θα μεινουν οι τιμες εκει ;)

Αποσυνδεδεμένος vougiouklakis

  • ***
  • 565
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #496 στις: Μαΐου 02, 2013, 01:05 »
Συμφωνουμε απολυτα  :thumpup:

Αλλα δεν θα εχουν τρελλες τιμες....και δεν μου επιτρεπεται λογω κανονισμου
ν' αναφερω αλλα μοντ στο παρων νημα....

Λιγο πολυ ειναι γνωστα  ;)

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #497 στις: Μαΐου 02, 2013, 01:22 »
Έχει ξαναειπωθεί, η ποιότητα δεν κοστίζει τόσο, πιο πολύ είναι η μελέτη. Η μελέτη έγινε από άλλον, αυτοί το αντιγράφουν. Το μέταλλο δεν είναι τόσο ακριβό όσο πιστεύουμε (αν ξέρει κανείς πόσο κοστίζουν τα κοσμήματα SS και χειρουργικό τιτάνιο για πιρσινγκ θα καταλάβει ότι το μέταλλο σα μέταλλο δεν είναι τίποτα). Οπότε η μελέτη έχει γίνει, η διαφήμιση έχει γίνει, η δοκιμή έχει γίνει, και τα εργατικά είναι φτηνότερα. Τι θα είχε γίνει χωρίς το πρωτότυπο από αυτά; Τίποτα.. Οπότε ούτε οι κατασκευαστές θα εκλείψουν ούτε οι κινέζικες αντιγραφές. Θα εκλείψουν μόνο όταν κορεστεί η αγορά... Κι όπως το βλέπω εγώ για πόσο κάποιος θα πάρει ένα μηχανικό μοντ για να ατμίζει; Από ένα σημείο και μετά μόνο οι "συλλέκτες" του είδους που θα πάρουν το γνήσιο. (Να πω την άποψη μου πως από το πρώτο μηχανικό που είχα δει μέχρι σήμερα δεν έχει γίνει καμία WOOOW διαφορά, εμφανισιακές περισσότερο)

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #498 στις: Μαΐου 02, 2013, 02:06 »
οταν τελειωσουν τα καλα χαρτια... απο δώθε που καποια στιγμη θα τελειωσουν (το πολύ σε 1-2 χρονια ) ;D
τοτε οι κατά κείθε θα σταματησουν της κοποιες.. και θα αρχιζουν να βγαζουν καργα ασους απ τα μανικια τους  :yes:
και απλα θα μεινουν μερικοι που θα κοροιδευουν.. τον εαυτο τους οτι και καλα τα κατά δώθε
εχουν καλυτερη ποιοτητα και τεχνογνωσια  απ τα κατά κείθε ;D ;D

ηταν στην εξεδρα το τοπι  :tongue_smilie: οποτε αναγκαστικα κατα δωθε  :))

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #499 στις: Μαΐου 04, 2013, 22:05 »
Επειδή όσον αφορά τα μηχανικά mods είμαι λιγάκι ψιλοασχετος θα ήθελα να κανω μια ερώτηση η οποία δεν ξέρω αν εχει απαντηθεί στο παρελθόν.
Αν ναι ζητώ συγνώμη και παρακαλώ να σβήστει το πόστ.
Ποιος ο λόγος για κάποιον να αγοράσει ενα μηχανικό mod,εφ όσων μπορει να κανει τη δουλεια του με ενα vv και συγχρόνως να κανει και πειράματα με περισσότερα βόλτ η βατ κτλ;


Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #500 στις: Μαΐου 04, 2013, 22:33 »
Χωρίς να είμαι βαθύς γνώστης κι εγώ (νεούδι ακόμη στο η.τ.), ένας λόγος είναι να φτιάχνεις στον ατμο σου χαμηλή αντίσταση 1 Ω και πιο κάτω, που ένα vv/vw δεν θα τροφοδοτήσει.

Αλλος λόγος είναι ότι αν πάρεις το kick (vw module) μπορείς να έχεις ένα vw μοντ, που όμως το εξωτερικό σώμα να αλλάζει. Δεν είναι ένα πράγμα το κύκλωμα με το ατσάλι.

Αποσυνδεδεμένος Goulliver

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
  • Μπηκα στην πρωτη δεκαετια μου
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #501 στις: Μαΐου 04, 2013, 22:42 »
Έχει ξαναειπωθεί, η ποιότητα δεν κοστίζει τόσο, πιο πολύ είναι η μελέτη. Η μελέτη έγινε από άλλον, αυτοί το αντιγράφουν. Το μέταλλο δεν είναι τόσο ακριβό όσο πιστεύουμε (αν ξέρει κανείς πόσο κοστίζουν τα κοσμήματα SS και χειρουργικό τιτάνιο για πιρσινγκ θα καταλάβει ότι το μέταλλο σα μέταλλο δεν είναι τίποτα). Οπότε η μελέτη έχει γίνει, η διαφήμιση έχει γίνει, η δοκιμή έχει γίνει, και τα εργατικά είναι φτηνότερα. Τι θα είχε γίνει χωρίς το πρωτότυπο από αυτά; Τίποτα.. Οπότε ούτε οι κατασκευαστές θα εκλείψουν ούτε οι κινέζικες αντιγραφές. Θα εκλείψουν μόνο όταν κορεστεί η αγορά... Κι όπως το βλέπω εγώ για πόσο κάποιος θα πάρει ένα μηχανικό μοντ για να ατμίζει; Από ένα σημείο και μετά μόνο οι "συλλέκτες" του είδους που θα πάρουν το γνήσιο. (Να πω την άποψη μου πως από το πρώτο μηχανικό που είχα δει μέχρι σήμερα δεν έχει γίνει καμία WOOOW διαφορά, εμφανισιακές περισσότερο)


Και εγω συμφωνω


Αλλωστε εδω στην Ελλαδα μετα το ευρω ειναι ακριβη η κατασκευη λογω φπα και φορολογιας και.....
Παραλληαλα για τους φτωχους ελληνες παρουσιαζεται ακριβο το μοντακι

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #502 στις: Μαΐου 05, 2013, 02:19 »
To μηχανικο μοντ θελει πιο εμπειρους χρηστες που ναμπορουν να παιξουν με διαφορες αντιστασεις


εως επι το πλειστον χαμηλες με λιγα ωμ και τα ρευματα τους ειναι πιογλυκα απο οτι ενος vv vw  :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:


ξεχωρα οτι και το καθα ρισματακι του θελει  μια στις τοσες αναλογα με την χρηση που του κανεις :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος zarras

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #503 στις: Μαΐου 05, 2013, 02:50 »
επισης ενα μηχανικο δεν χαλαει οπως ενα ηλεκτρονικο Mod

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #504 στις: Μαΐου 05, 2013, 16:05 »
εξαρτάται το μηχανικό και το ηλεκτρονικο... 8)
Το provari πχ δεν χαλάει, ενω σε ενα φτηνο μηχανικο μπορει να χαλάσει το ελατήριο του κουμπιού, να κοπούν τα καλώδια του κουμπιού (άν διαθέτει τέτοια) κλπ.
Το θέμα είναι τι ζητάει ο κάθε ένας, αν σε ικανοποιούν π.χ. ρεύματα εκεί γύρω στα 4.0 με 3.7 V δεν υπάρχει λόγος να πάρεις VV mod, χτυπάς ένα καλό μηχανικό (που πράγματι δεν θα χαλάσει ποτε, ευτυχώς κυκλοφορουν αρκετά τέτοια) και είσαι σούπερ! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος gtm

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #505 στις: Μαΐου 05, 2013, 16:22 »
ξεχνας 1 βασικο προβλημα των μηχανικων σε σχεση με τα vv.
οσο πεφτει η μπαταρια τοσο αποτομα πεφτει και η αποδοση.
ενω σε vv δεν το εχεις η αν το εχει λογω ποιοτητας δεν ειναι τοσο οσο στα μηχανικα

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #506 στις: Μαΐου 05, 2013, 20:15 »
παιδια παιζει ρολο και το τι γευση παιρνεις απο το καθε μοντ αναλογα το υλικο του και την αγωγιμοτητα του.
τα ηλεκτρονικα εχουν την ταση σε καποιους ατμο να σκοτωνουν τη γευση η την ποιοτητα του ατμου.
εγω πχ σε φυτιλατους παντα προτιμω ενα μηχανικο με φορτισμενη 18650,ενω στο μες τη δυναμη των vv.

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #507 στις: Μαΐου 15, 2013, 18:13 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Ei8_dFkSWaE[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #508 στις: Μαΐου 21, 2013, 00:18 »
Παίδες μια ερώτηση:
Αν βάλουμε την μπαταρία ανάποδα σε μηχανικό χωρίς καλώδια κουμπιου κτλ και λειτουργεί κανονικα,υπάρχει κανένα θέμα;

Αποσυνδεδεμένος kkeram

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • Κωνσταντίνος
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #509 στις: Μαΐου 21, 2013, 00:41 »
Υπάρχει περίπτωση να λειτουργεί κανονικά ;;;;;; Δεν νομίζω

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246260 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572213 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1919 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8062 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122041 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 704 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 413 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326853 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8630 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298042 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827656 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511775 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios