vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

409 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, thanos1071, Jorge, SEB, camber, manoslykos

Twitter

Γενική συζήτηση για mods

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #150 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 20:33 »
μπράβο ρε zalaros και είχε σπάσει το κεφάλι μου
να θυμηθω που το είχα δει γραμμένο ρε γ@#ώτο :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος ioannis

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #151 στις: Ιανουαρίου 15, 2012, 20:33 »
λαθοςςςςςςςςςςςςςςςς μουυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος Nalycion

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
  • Science above all...
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #152 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 18:57 »
Καλησπέρα και από μένα... Αρχάριος στον χώρο των mods θα ήθελα να μου λύσετε μερικές απορίες.

Πριν 1 μήνα και κάτι έκανα τα πρώτα βήματα μου στο χώρο του ητ με την αγορά του Ovale Elips. Μου έχουν σπάσει τα νεύρα όμως γιατί ακόμα κ με τακτική συντήρηση και καθαρισμό οι ατμό μου βγήκαν off μέσα στο μήνα, και οι 2. Και με τις βλακείες που κάνει η ovale (ανακλησεις ατμό κ τσουχτερες τιμές) σκέφτομαι να κάνω αγορά ενός mod κατά προτίμηση με επισκευασιμο ατμό, αλλά έχω πελαγωσει λιγάκι. Πήρε το μάτι μου ένα ποστ του Atmos σχετικά με ένα bull + a2 και το gg + iatty. Όλα αυτα μου μοιάζουν κινέζικα εμένα όμως. Για να βοηθήσω ορίστε τί ακριβώς ψάχνω:

1) Μπαταριοθηκη σε στυλ σωλήνα. Μέγεθος δεν με νοιάζει για μέσα στο σπίτι το θέλω κυρίως. Με τα volts δεν ξέρω τί παίζει.

2) Ατμοποιητή που να αντέχει στη χρήση σε σχέση με το Elips κατά προτίμηση επισκευασιμο. Το αν θα είναι καρτο η τανκ δεν νομίζω να παίζει ρόλο. Δεν αλλάζω γεύσεις άλλωστε, μένω στο tribeca και είμαι ευχαριστημένος. Άρα κάτι που να αντέχει και ευκολία στην συντήρηση - επισκευή.

3) Και τελειώνω γιατί σας κούρασα. Είδα πρόσφατα κάτι βίντεο από το πολύ ωραίο Katana Limited Edition που με τρέλανε και σε μέγεθος και με το τζαμακι που φαίνεται το υγρό. Αλλά δυστυχώς βγήκαν λίγα κομμάτια μόνο και πανάκριβα. Έτσι έχετε να προτείνετε κάτι σαν και αυτό περίπου; όσον αφορά το θέμα χρημάτων επειδή άκουσα ότι τα mods τσιμπανε κάπως υπολογίζω πάνω κάτω 100 - 150€.

Ευχαριστώ από τώρα για το χρόνο σας και ελπίζω να μην κούρασα! :P


ΥΓ: (χαζη ερώτηση) οι μπαταρίες που αναφέρετε πχ 18650 κλπ είναι επαναφορτιζομενες έτσι?

Sent by Samsung Galaxy S II

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #153 στις: Ιανουαρίου 16, 2012, 19:08 »
Το κατάνα αν θυμαμαι καλα εχει καπου 200 δολλαρια οποτε δεν ξερω κατα ποσο ξεφευγει! Το θεμα με εκεινο ειναι οτι ειναι ενα κομματι. Δεν αποσυνδέεται ατμο απο μπαταριοθήκη με ότι καλο η κακο συνεπαγεται αυτο.
Δηλαδη εισαι κολημενος με τον εναν επισκευασιμο ατμοποιητή! Αν σου καει η αντισταση βραδυ σε μαγαζί, πρεπει να εχεις ενα αλο ΗΤ μαζί σου η να αλλαξεις αντισταση επι τοπου. Προσωπικα δεν με απασχολει. το κανω ανετα αν  και δεν μου ετυχε ακομα.
Εχω το ORION που ειναι μια σχεδον ιδια εναλλακτικη. Αλλα με μικροτερη μπαταρια.
Δες το νημα εδω: http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,3838.0.html και αυτό ειναι ιδιοκατασκευη απο Γερμανία, αλλα εχει κόστος καπου 90€ για τη βερσιον με το διακοπτη απο κατω και 120 για τη βερσιον με το διακοπτη στο πλαι.

Αποσυνδεδεμένος babylonx

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #154 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 15:00 »
Επίσης μπορείς να περιμένεις λίγο αφού ένα μέλος από το φόρουμ ετοιμάζεται να βγάλεις στην παραγωγή αυτό:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,5101.msg181743.html#msg181743

Παρόμοιο με το orion που προτείνει ο φίλος από πάνω αλλά μάλλον θα βγει πολύ πιο οικονομικό. Μάλιστα όπως βλέπεις έχει ένα αφαιρούμενο κομμάτι στο σωλήνα για να παίρνει διάφορα μήκη μπαταρίες.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #155 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 15:03 »
Δηλαδή,σε λίγο θα πουλάμε ο ένας στον άλλο τις ιδιοκατασκευές μας.  ::)
Ανακοίκλωση χρήματος και άνοιγμα μιας μικρής λαϊκής αγοράς ηλεκτρονικού τσιγάρου θα καταλήξει το forum στο τέλος.  ;D
 8) :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος babylonx

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #156 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 15:05 »
Καλύτερα από το να τα σκας στους Γερμανούς!  :))

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #157 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 15:09 »
Καλύτερα να τα σκας μετά από ψάξιμο εκεί που νομίζεις ο ίδιος. ;)
Ας είναι και μαυρούλης απ το τσιμπουντί.  ;D
Η προέλευση δε βλέπω έτσι κι αλλιώς να μας ενδιαφέρει και τόσο.(βλ. lavatube,vv box mods,greek pipes,κλπ,κλπ)  8)

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #158 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 15:42 »
Βαγγέλη είμαστε αρκετοί που μας αρέσουν ιδιοκατασκευές
πραγματικά χειροποίητες (και εγώ μέσα)
Σε όποιον δεν αρέσει απλά δεν συμμετέχει - αγοράζει.

Φιλικά πάντα (το ξέρεις νομίζω) :D

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #159 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 15:55 »
Συμφωνώ σε αυτό που λες,Γιώργο :thumpup:   
Αλλά τελικά όλοι μας κάτι φτιάχνουμε... ;)
Απλώς είπα πως δεν είναι αναγκαίο να μετατρέψουμε ένα forum ενημέρωσης σε λαϊκή αγορά.  :yes:
Έχει πήξει το forum σε ένα σορό "κατασκευαστές",εμπόρους,"πλανόδιους",κλπ.(λίγο μέτρο ζήτησα και μόνο).  8) :tongue_smilie:


Edit: εννοείται πως ξέρω ότι τα λες φιλικά  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #160 στις: Ιανουαρίου 17, 2012, 16:04 »
Οκ :thumpup:
Γνώμη μου και γνώμη σου απολύτως σεβαστές και οι δύο ;)

Δεν είναι δυνατόν να συμφωνούμε σε όλα 8) :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος drfufutos

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #161 στις: Ιανουαρίου 18, 2012, 20:56 »
Χαιρετώ τα μέλη του forum
Είναι το πρώτο μου μήνυμα , και σας στέλνω ένα videακι που βρήκα

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DG-LRlSHFVM&feature=related[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #162 στις: Ιανουαρίου 22, 2012, 00:54 »
Ωραία τα λέει η θεία...

Αποσυνδεδεμένος Βασίλης

  • *****
  • 2116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #163 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 19:52 »
δεν νομιζω πως ειναι κακό κάποιος ο οποίος θα φτάξει μια μοντα
να την διαθέση στα μέλη του φόρουμ.κάποιος μπορεί να το κάνει
κάποιος δεν μπορεί να το κάνει κ δεν έχει την δυνατότητα.
Ουτως η άλλως το μέλος ζητα την μόντα που τον ενδιαφέρει από μόνος του
και δεν τον πιέζει κανείς να την πάρει οπότε νομιζω πως ειναι
στην δικαιοδοσία του κάθε μέλουςνα αποφασίσει.
κ δεν νομιζω πως το φόρουμ γίνεται λαϊκή αγορα.
Τι να πουν τα φορουμ του εξωτερικού δηλαδη...

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Γενική συζήτηση για mods
« Απάντηση #164 στις: Ιανουαρίου 23, 2012, 20:34 »
Εδω ο αλλος , πριν καν ακομα παρουσιασει κατι δικο του , βγαινει να κραξει ενα ηδη αναγνωρισμενο !!  Να δουμε τι αλλο θα δουμε  :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102227 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176645 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22302 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285233 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68661 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315585 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15586 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126834 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem