vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

109 επισκέπτες, 6 χρήστες
gfilip, white varadero, Tem, swtos, highland, lagoudakis

Twitter

Cuttwood Premium e-Liquids

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Cuttwood Premium e-Liquids
« Απάντηση #90 στις: Μαΐου 20, 2016, 16:18 »
Ο εύκολος τρόπος αυτός είναι. Μπορείς όμως και να το ανακατέψεις με δυνατή βάση και να έχεις παραπλήσια αποτελέσματα. Αν φερ’ ειπείν θες να ανεβάσεις 30 ml unicorn milk από το 1.5 mg στα 3 mg, δεν έχεις παρά να του προσθέσεις 1,2 ml βάσης 40 mg/ml μόνο! Όπως καταλαβαίνεις η αραίωση αυτή θα είναι τελείως ανεπαίσθητη. Επίσης όση περισσότερη PG περιέχει η βάση σου, τόσο λιγότερο θα ‘πνιγεί’ το άρωμα.

Γι’ αυτό υποστηρίζω πως η βάση είναι ο καλύτερος φίλος του ατμιστή, και αυτού που κάνει δικά του υγρά αλλά και αυτού που αγοράζει μόνο έτοιμα. Μια νικοτινούχα ότι να ‘ναι, μια μηδενική PG και μια μηδενική VG πρέπει να υπάρχει πάντα διαθέσιμη στο οπλοστάσιο μας.
                                                                         
Να. Στα ‘πα όλα μου τα μυστικά. Τον λογαριασμό που να τον στείλω; ;D



Αποσυνδεδεμένος dartaholics

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cuttwood Premium e-Liquids
« Απάντηση #91 στις: Μαΐου 20, 2016, 16:35 »
Με αυτά που μου είπες απορίες πολλές θα έχω αλλά θα ανέβει πολύ μετά ο λογαριασμός αχαχαχα...
Πρέπει μα ψάχνομαι πιο ενεργά πλέον.
Ευχαρίστως έναν καφέ μαζί με το λογαριασμό...


Το συγκεκριμένο υγρό πρέπει να είναι 70vg - 30pg...
Αν πάρω μια balanced βάση 50-50 με νικοτίνη και ριξω λίγο υποτίθεται θα ανεβει η νικοτίνη;  το υγρό δεν θα χάνει το άρωμα του;

Sent from my MX5 using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Cuttwood Premium e-Liquids
« Απάντηση #92 στις: Μαΐου 20, 2016, 21:35 »

Όχι, δεν θα ανέβει ο λογαριασμός γιατί καλύπτεσαι ακόμα από την εγγύηση και το δωρεάν after sales support. Απλώς η εταιρία μας είναι γνωστή για τους άθλιους χρόνους απόκρισης που έχει. Γι’ αυτό και οι πέντε ολόκληρες ώρες καθυστέρησης της απάντησης μου από την ώρα που έκανες την δική σου ερώτηση. ;D

 Πέρα απ’ την πλάκα τώρα, τα νούμερα που σου έγραψα στο προηγούμενο μου ποστ είναι απλώς ένα παράδειγμα για να δεις πως τελικά είναι αρκετά απλά τα πράγματα αν δεν ψάχνεις την ΑΠΟΛΥΤΗ ακρίβεια στην νικοτίνη αλλά κυρίως στην περιεκτικότητα PG και VG. Άλλωστε δεν θα μπορούσα να σου δώσω ένα παράδειγμα πιο κοντά στην δική σου πραγματικότητα γιατί δεν ανέφερες πόσο θα ήθελες να ανεβάσεις την νικοτίνη σου. Το 3 mg το διάλεξα στην τύχη αλλά έμοιαζε αρκετά ρεαλιστικό δεδομένου ότι σκεφτόσουν να ανακατέψεις με ένα άλλο έτοιμο υγρό 6 mg που στην καλύτερη περίπτωση θα σου έδινε ένα τελικό μίγμα με 3,75 mg νικοτίνης. Φαντάζομαι ότι είναι προφανές πως εάν ήθελες να πας την νικοτίνη σου στα 9 mg, κάτι τέτοιο δεν θα μπορούσες ποτέ να το επιτύχεις με ένα υγρό 1,5 mg και ένα άλλο με 6 mg.
 
Τώρα στο αν θα χάσει το υγρό το άρωμα του. Στο παράδειγμα του προηγούμενου ποστ μου, η αραίωση του αρχικού υγρού είναι περίπου 3,5%. Πιστεύω πως μιλάμε για μια τόσο ανεπαίσθητη διαφορά που δεν θα την αντιλαμβάνονταν ούτε οι πιο ευαίσθητοι γευστικοί κάλυκες (οι δικοί μου γευστικοί κάλυκες δεν θα αντιλαμβάνονταν ούτε το 10%). Δοκίμασε το και σου εύχομαι και οι δικοί σου κάλυκες να μην είναι τόσο ευαίσθητοι. Θα γίνει πολύ ευκολότερη η ατμιστική σου ζωή.

 :bye:

Αποσυνδεδεμένος dartaholics

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cuttwood Premium e-Liquids
« Απάντηση #93 στις: Μαΐου 20, 2016, 21:44 »
Σε ευχαριστώ που ασχολείσαι έστω και πέντε ώρες όπως είπες αργότερα...
Που να φανταζόμουν ποτέ ότι ο πατέρας μου μετά από 40 χρόνια καπνίσματος θα είχε κάνει ο ίδιος εργαστήριο αρωμάτων και εγώ θα ψάχνομαι πάλι σαν μαθητουδι...
Γεια σου ρε πατέρα που με έκανες πάλι ατμιστη!!!

Sent from my MX5 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: Cuttwood Premium e-Liquids
« Απάντηση #94 στις: Μαΐου 20, 2016, 22:22 »
Ο πατέρας σου πουλάει κιόλας;  :laugh1:
Να ψωνίσουμε άμα είναι...

Αποσυνδεδεμένος dartaholics

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cuttwood Premium e-Liquids
« Απάντηση #95 στις: Μαΐου 20, 2016, 22:42 »
Δεν μπορώ να στο περιγράψω... Έχει φτιάξει ένα μίνι lab στο Πόρτο Ράφτη με θέα θάλασσα και κάθεται εκεί και πειραματίζεται.. Εχτές δοκίμασα ένα καπνικο του με βάση το απάτσι και μπορώ να πω ότι ηταν αρκετά καλό..
Από την άλλη μου αρέσει που μετα από 40 χρόνια εδώ και 2 μήνες δεν έχει βάλει τσιγάρο στο στόμα του..
Go daddy go...

Sent from my MX5 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: Cuttwood Premium e-Liquids
« Απάντηση #96 στις: Μαΐου 21, 2016, 01:27 »
Πόρτο-Ράφτη. 40 χρόνια καπνιστής. Lab με θέα την θάλασσα... :hmmm:

Ρε dartaholics. Μήπως είσαι ο γιος μου ο Αλέξης;


Αποσυνδεδεμένος dartaholics

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cuttwood Premium e-Liquids
« Απάντηση #97 στις: Μαΐου 21, 2016, 01:50 »
Πισω από τις λέξεις κρύβεται ο Θάνος...
Μεγαλωμενος Πόρτο Ράφτη!!!

Sent from my MX5 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cuttwood Premium e-Liquids
« Απάντηση #98 στις: Ιουνίου 09, 2016, 14:07 »
Τα δοκίμασα ολα στη vapeland και έμεινα άφωνος πραγματικά! Πρώτη φορά μου άρεσα ολα τα υγρά μιας σειράς! Έφυγα με το unicorn milk και το τέσταρα ύστερα στο σπίτι στο sapor και το ευχαριστήθηκα! Θα το δοκιμάσω και σε σφιχτό να δω μήπως δίνει κάτι διαφορετικό! Μου άρεσε πολύ επίσης και εκείνο με τα δημητριακά!

Αποσυνδεδεμένος dartaholics

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cuttwood Premium e-Liquids
« Απάντηση #99 στις: Ιουνίου 09, 2016, 14:16 »
Με τη νικοτίνη το πήρες φίλε μου; ακριβώς την ίδια εμπειρία είχα με εσένα.. Στο ίδιο μαγαζί τα είχα δοκιμάσει όλα και έφυγα με unicorn milk

Sent from my MX5 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος panosnm

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cuttwood Premium e-Liquids
« Απάντηση #100 στις: Ιουνίου 09, 2016, 22:38 »
Το πήρα με 3αρα και είχα ως σκοπό το περισσότερο να το ατμισω σε subohm! Και το χτύπημα για μένα που κάνω 6αρα γενικά ήταν μια χαρά για το σκοπό που το ήθελα! Η 1,5 διάβασα εδώ από τα παιδιά ότι παραήταν λίγη.. Μου θυμίζει παρα πολύ το milf's milk αλλά δε ξέρω ποιο μου άρεσε πιο πολύ.

Αποσυνδεδεμένος dartaholics

  • **
  • 279
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cuttwood Premium e-Liquids
« Απάντηση #101 στις: Ιουνίου 09, 2016, 22:51 »
Εγώ το πήρα σε 1.5 με 0.9 vaporesso αλλά από χτύπημα δεν... Πρέπει να υπάρχει ένα στο ντουλάπι έχει εκπληκτική γεύση χαχαχα

Sent from my MX5 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος dmw

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cuttwood Premium e-Liquids
« Απάντηση #102 στις: Ιουνίου 11, 2016, 23:22 »
Έχω δοκιμάσει και αγοράσει τα παρακάτω "premium" υγρά: Five pawns (όλα εκτός του Castle long), Allsaints hoodoo, Halo tribeca, Halo voodoo, Boss reserve της Cuttwood, το άλλο το sugar κάτι της Cuttwood, E-liquid όλη την premium σειρά. Ε υγρό σαν το Unicorn milk δεν έχω ξαναματα-γευτεί. Ότι καλύτερο!
Επιφυλάσσομαι για Snake oil και Castle long που δεν τα χω κάνει. Αν εξαιρέσεις αυτά δεν νομίζω να υπάρχει υγρό που μπορεί να μου κάθεται καλύτερα από το Unicorn milk.

Απ: Cuttwood Premium e-Liquids
« Απάντηση #103 στις: Ιουνίου 12, 2016, 13:15 »

Αποσυνδεδεμένος Phill

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cuttwood Premium e-Liquids
« Απάντηση #104 στις: Ιουνίου 14, 2016, 12:11 »
sugar drizzle = smooth απαλό και ταυτόχρονα γευστικό υγρό για όλη την ημέρα.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4698 504328 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 11, 2024, 08:18
από Buliwyf
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8469 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 153536 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 567495 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 242680 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 292733 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1331 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 761670 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 771 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3690 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13484 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21917 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis