vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

418 επισκέπτες, 3 χρήστες
sakissalonika, Barbapaidi, xsad

Κλώνοι του Kayfun V4

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #630 στις: Φεβρουαρίου 04, 2015, 21:00 »
Να και ο δικός μου απο gearbest.Πέραν των διαρροών που είχα και προς στιγμήν φαίνεται να έφταιγε το στήσιμο,
πέραν που ήθελε λύσιμο και πλύσιμο μέχρι και η βάση του ντεκ,πλύσιμο μέχρι και τελευταίας βίδας που λένε,η απόδοση
του ίσως δικαίωσε την αναμονή!Το μόνο θέμα τώρα είναι το γνωστό παίξιμο της αντίστασης.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #631 στις: Φεβρουαρίου 04, 2015, 21:28 »
Χρηστο θα το λυσεις αυτο το προβλημα αν βιδωσεις τερμα το παξιμαδι στο πολο αυτο που λεγανε που δεν επρεπε να το βιδωνουμε λογου παρτ 7 ... αν βαλεις ενα αλλο παρτ 7 με ενα μαυρο ορινγ που βαλαμε απο αυτα που ειχε η συσκευασια .. θα δεις οτι δεν θα παιζουν οι αντιστασεις .. :yes: :yes: στηλε πμ να σου πω

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #632 στις: Φεβρουαρίου 04, 2015, 22:48 »
Κώστα το άλλαξα φίλε μου και όλα καλά,με το μικρό o-ring στο ίδιο μέγεθος γιατί με το χοντρό
είδα δεν βίδωνε,και όλα μια χαρά,σε ευχαριστώ φίλε  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #633 στις: Φεβρουαρίου 04, 2015, 22:54 »
καναμε ακριβως το ιδιο χαχαχαχαχ  πρωτα εβαλα το πιο χοντρο και παω να βιδωσω και δεν  :nope: :nope: :nope: :nope: με τιποτα .. μετα εβαλα το αλλο και ηρθε και εδεσε ολο μια χαρα ... τωρα το παξιμαδι ειναι σφικτα βιδωμενο και δεν παιζει ο πολος...  μπραβο καοατμιστοςςςςςςςςς

Αποσυνδεδεμένος xxpistoss

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #634 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 00:56 »
Πως είναι δυνατόν στην Ελλάδα του 2015 να υπάρχουν ακόμα άνθρωποι που πριν διαβάσουν και αντιληφθούν και δοκιμάσουν αναρωτιούνται για το τι έχει πάει λάθος σε έναν επισκευάσιμο που έχει 41 διαφορετικά μέρη και παραπονιούνται γιατί τα 15-40 ευρώ τους δεν έπιασαν τόπο, όταν το διαδίκτυο παραπονιέται για τα 150 ευρώ του.


Ο κύριος Svoemesto δεν έβγαλε έναν ατμοποιητή με 41 διαφορετικά κομμάτια γιατί θα δημιουργούσε το 8ο θαύμα της ανθρωπότητας. Το έκανε γιατί θεώρησε ότι οι κλώνοι θα ήταν ιδιαίτερα αποτρεπτικοί για το ευρύτερο κοινό.


Και το κατάφερε μέχρι που αποφάσισε ότι έπρεπε να χρεώσει 150 ευρώ για κάτι που μπορούσε να πουλήσει κατά κόρον στα 80 ευρώ.


Οπότε αγοράστε 3-5 κλώνους από την όποια κινέζικη εταιρία και δημιουργήστε τον ατμοποιητή των ονείρων σας και κανά 2 ακόμα για πειράματα και ανταλλακτικά.


Το γεγονός ότι ο έλληνας μεταπωλητής χρεώνει 2,5 εώς 3,5 φορές το ποσό του κινέζου γιατί απλά έχει πλύνει τον ατμοποιητή δείχνει τίποτα περισσότερο από το γεγονός ότι κάποιοι μεταξύ μας θα ήταν καλύτερα να γυρίσουν πίσω στους εργοστασιακούς τυφλοσούρτιδες.


In my humble opinion.....





Αποσυνδεδεμένος jimsiv

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #635 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 21:16 »
Μόλις έπλυνα - καθάρισα τον tobeco και τον έκανα ένα mc στο 1.8ωμ. Απλά τέλειος. Καμιά διαρροή (μέχρι στιγμής) γεύση άψογη και σφύριγμα μηδέν!! Μέτρησε κανονικά τα ωμ παρόλο που τον διέλυσα τελείος για το πλύσιμο.


Αποσυνδεδεμένος nikhaji

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • VapeOn
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #636 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 21:28 »
φτου φτου ...... κοσμιμα!!

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #637 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 21:34 »
Ολο το πακετο ειναι πολυ ομορφο  :yes: :yes: :yes: καλοατμιστο .... και σιγουρα θα το γουσταρεις πολυ

Αποσυνδεδεμένος nikosma

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #638 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 21:34 »
Και εγώ απο tobeco....κανένα απολύτως πρόβλημα με ohm ή διαρροές αν εξαιρέσεις βέβαια το λάθος μου στην αρχή που αντί να σφίξω για να γεμίσω εγώ ανοιγα και άτμιζα με κλειστό.....ότι ναναι....χαχαχαχα  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #639 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 22:43 »
Πριν από μερικές μέρες ήρθε στα χέρια μου και ο κλώνος της gearbest από την προπαραγγελία. Αργησε λιγάκι...
Τα κακά του...
Σε σχέση με τον tobeco εχει λίγο χειρότερο φινίρισμα, μικρό το κακό. Το μεγάλο κακό είναι πως έτσι όπως έρχεται δεν δουλεύει. Ειλικρινά ρε παιδιά, αν δεν είχατε ασχοληθεί και δώσει απάντηση στο βασικό πρόβλημα με το παρτ 7 θα τον είχα πετάξει. Τωρα κατάλαβα γιατι ο Κώστας έλεγε ότι δεν το βιδώνει εντελώς. Οταν όμως δεν το έσφιγγα το βιδάκι η αντίσταση στο rdna έκανε τρελά σχέδια. Το αφαίρεσα τελείως και βρήκα την υγειά μου. Αλλο μείον, τα βιδάκια του deck που δυσκολεύονται να κρατήσουν το σύρμα.
Τα καλά του...
Πλούσια συσκευασία (κοίτα κουτί, που λέει και η διαφήμιση βιταμινών) με μπόλικα orings και spare ελατήριo. To σημαντικότερο όλων όμως είναι πως άπαξ και τον στήσεις και τον κάνεις να δουλέψει, αποδίδει ακριβώς όπως ο tobeco. ΤΕΛΕΙΑ. (Για τα δικά μου γούστα και μέχρι να βρω κάτι καλύτερο). Διαρροές και τέτοια δεν είχα μέχρι τώρα.
Ετσι λοιπόν βρέθηκα με δύο v4 κλώνους
  :D :D :D και είμαι πολύ χαρούμενος.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #640 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 22:50 »
Το θέμα με #7 το είχα βρει εγώ,κάτι που δεν έχει σημασία βέβαια,όσον αφορα το παιξιμο των ohm,είναι από το ελατήριο αν δεν μπει απο την μεριά που πρεπει.Διαρροες θα εχεις μονο σε κακό στησιμο, αντίσταση βαμβάκι κτλπ.Με ενα άλλο ορινγκ που είχε η συσκευασία εμένα πλέον παιζει σωστα,εσύ το εβγαλες εντελος?Δεν παιζει η βαση?

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #641 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 23:06 »
Σιγα μην δεν απανταγες  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: σε σενα το λεω DJ  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

περα της πλακας .. βαλε το μικρο χοντρο μαυρο ορινγ που εχει η συσκευασια που φαινεται ιδια διασταση με το ασπρο και μετα θα βαλεις παλι το παξιμαδι (αν εννοεις αυτο που εβγαλες) και βιδωσε το τερμα .. δεν θα εχεις μετα κανενα προβλημα παιξιμο αντιστασης  :yes: :yes:

ναι ειπαμε ειναι αψογος και αν δεν ειχε αυτο το προβλημα με το 7 και 16 παρτ θα ηταν σαν αυθεντικος ...

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #642 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 23:07 »
Τέλικα εχω δίκιο που ο Tobeco ειναι απο τους καλύτερους κλώνους :) ε Athan :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #643 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 23:10 »
Όλοι δίκιο έχουμε,σε εσενα βγήκε καλός,σε αλλους όχι το καλός είναι σχετικό πλεον,αν δουλεύει γίνεται ο καλύτερος :)

Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #644 στις: Φεβρουαρίου 05, 2015, 23:12 »
Μόνο όταν είσαι στη διαδικασία άνοιξε ή κλείσε τα υγρά. Οταν είναι ανοιχτά ή κλειστά όλα είναι καλά. Οσον αφορα το παίξιμο των Ohm και το ελατήριο... Το έχω δοκιμάσει μόνο στο rdna με έλεγχο θερμοκρασίας και εκεί η παραμικρή διαφορά δημιουργεί πρόβλημα. Εβαλα και το ελατήριο από το tobeco και δεν υπήρχε διαφορά (πριν βγάλω το 7). Να τα έβαλα όλες τις φορές σωστά στον έναν και όλες τις φορές λάθος στον άλλον; Στατιστικά δύσκολο. Δεν μιλάω για παίξιμο κατα το βιδωμα - ξεβίδωμα αλλά για παίξιμο κατα την λειτουργία. Τεσπα τώρα δουλεύει όπως πρέπει και αυτό είναι το σημαντικό.

Κώστα το δοκίμασα αυτό (αφου το παρακολουθώ το θρεντ) αλλά με κανένα δεν μου δούλεψε όπως έπρεπε. Το αφαίρεσα εντελώς και όλα καλά.

Και επειδή δε σας προλαβαίνω στις απαντήσεις θα συμφωνήσω πως
αν δουλεύει γίνεται ο καλύτερος :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342303 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206517 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541468 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357789 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591958 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios