vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

129 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, Sergios, dallaskdp

Twitter

παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #105 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 23:22 »
εκανα σκετη βαση pg/vg τα ιδια και χωρις αρωμα.
οποτε θα αλλαξω εταιρια να δοκιμασω.η θα δοκιμασω απο την ιδια μονο vg να δω.αλλα αν ειχες θεμα με κατωτερης ποιοτητας υλικα καλυτερα να παω σε κατι καλυτερα παρα να συμβιβαστω
Έχει πρόβλημα η βάση. Πιθανόν σοβαρό πρόβλημα που δεν γνωρίζουμε αν μπορεί να βάλει σε κίνδυνο κάποιον.
Δεν είναι θέμα της PG ή της VG της εταιρίας γενικότερα γιατί θα το είχες καταλάβει και στο έτοιμο υγρό τους -αν κατάλαβα καλά χρησιμοποιείς υγρά της εταιρίας. Πρέπει να ενημερωθούν άμεσα.
[Προσωπικά θα κρατούσα οπωσδήποτε μια ποσότητα από το μπουκάλι για χημικό έλεγχο δικό μου.]

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #106 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 23:25 »
Πιστεύω οτι δεν πρέπει να εστιάσεις μόνο στο υγρό. Το οτι έκανες την 5η-6η τζούρα εκείνη την ώρα μπορεί να είναι και σύμπτωση.
Πολλές φορές η ζαλάδα και ο κρύος ιδρώτας δηλώνουν υπογλυκεμικό επεισόδιο. Αμα ήσουν θεονήστικος όλη μέρα, άμα κάνεις δίαιτα, άμα έχεις κανα φίλο Αντώνη ή Θανάση και βγήκατε χθές στη γιορτή του και τα τσούξατε, είναι πολύ πιθανό.
Επίσης μπορεί να σου έπεσε η πίεση. Απο κούραση, ορθοστασία κλπ.
Εν πάσει περιπτώσει, δες γενικά και υπο πιο ευρύ φάσμα το τι μπορεί να φταίει. Απο την πείνα μέχρι το να σηκώθηκες απότομα ή να ανέβηκες μια σκάλα.

EDIT: Τώρα είδα οτι είπες πως το ξανάπαθες και με σκέτη βάση (αν κατάλαβα καλά) οπότε όντως φταίει η βάση.

Αποσυνδεδεμένος alexakos89

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #107 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 23:28 »
δεν ημουν νυστικος ειχα φαει 1 burger μεγαλο.δεν ειχα βγει εχθες.δεν ημουν κουρασμενος.μετρησα την πιεση ηταν κανονικα.


μετα ξαναδοκιμασα οπως ειπα χωρις αρωμα οταν ειχα χαλαρωσει σκετη βαση και με το που εβγαλα τον ατμο ενιωσα την γη να γυριζει.οποτε συμπτωση 2 φορες δεν το λες.


Αποσυνδεδεμένος oscar

  • **
  • 151
  • Φύλο: Άντρας
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #108 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 23:35 »
δεν τους στελνεις απο αποψε και κανενα ενημερωτικο e-mail για να ειναι ενημεροι. να το ψαξουν αυριο πρωι πρωι, μην δωσουν και αλλου καμμια πιθανον ελαττωματικη βαση?

Sent from mobile.


Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #109 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 23:52 »
Αλεξάκο, πήγαινε τους το υγρό από εκεί να μετρήσουν επί τόπου τη νικοτίνη. Κάτι συζήταγα περί νικοτίνης πριν μήνες που είχα πάει για αγορές στα κεντρικά της Παλλήνης, και αν θυμάμαι καλά, έχουν έναν γρήγορο και ακριβή τρόπο να τη μετρήσουν.

Αποσυνδεδεμένος oscar

  • **
  • 151
  • Φύλο: Άντρας
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #110 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 23:59 »
και ζητα τους δειγμα μετρημενης 6αρας να την ατμισεις επι τοπου,
να δεις τι παιζει.
Sent from mobile.


Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #111 στις: Ιανουαρίου 20, 2015, 00:03 »
Φίλε alexakos, το burger είχε τομάτα μέσα; Αν ναι, η νικοτίνη της τομάτας σε συνδυασμό με αυτήν από το η.τ. προκάλεσαν ελαφρά νικοτινίαση.  :tongue_smilie:

Πέρα από την πλάκα, στη θέση σου θα πήγαινα τη βάση για ανάλυση, θα ενημέρωνα την εταιρία και μετά θα έκραζα την εταιρία σε όποιο ατμιστικό φόρουμ και γκρουπ ξέρω. Το να προκαλεί τέτοια συμπτώματα μια βάση 6άρα είναι ανεπίτρεπτο και με κάνει να σκεφτώ ότι ο έλεγχος κατά την παρασκευή/εμφιάλωση είναι ανύπαρκτος. Ακόμα και μπέρδεμα στις ετικέτες να έχει γίνει μόνο, και αντί για 3,6 να γράφει 0,6 πάλι απαράδεκτο είναι, κατ' εμέ.

Και φυσικά δε θα ξαναγόραζα τίποτα από τη συγκεκριμένη μάρκα.

Πάντως τα όσα λες συνηγορούν στο ότι μάλλον κάτι παίζει με την παρτίδα της βάσης. Να είναι χαλασμένη η pg/vg που περιέχει; (αλήθεια, χαλάνε αυτές με τον καιρό;) Να είναι κάποιο άλλο συστατικό που τυχόν βάζουν μέσα; Δεν ξέρω, αλλά μετά από αυτά για μένα η ecig  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #112 στις: Ιανουαρίου 20, 2015, 00:11 »
Μη δικάζουμε χωρίς να ξέρουμε τι συμβαίνει. Με πιανω κι εμένα να έχω στη μπούκα τα καταστήματα  πολλές φορές, αλλά δεν είναι σωστό. Ας ενημερωθεί πρώτα ο "κατηγορούμενος" απ τον "κατήγορο". Αν και δεν είδα στα γρήγορα που διαβασα το παιδί να θέλει να κατηγορήσει με τη μια. Ρωτάει ο άνθρωπος για κάτι που αισθάνθηκε.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 20, 2015, 00:17 από Stepeha »

Αποσυνδεδεμένος alexakos89

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #113 στις: Ιανουαρίου 20, 2015, 00:48 »
οχι δεν θελω να κατηγορησω κανενα.ειπα τι επαθα ωστε να βγαλουμε ενα συμπερασμα.τα ετοιμα υγρα που κανω της εταιριας με καλυπτουν πληρως.
πρωτη φορα δοκιμασα να κανω μονος καποιο υγρο και εγινε αυτο.τωρα εφταιγε η παρτιδα?ειμαι αλεργικος?δεν γνωριζω.αν ημουν αλεργικος θα ειχα θεμα και στα ετοιμα υγρα/αρωματα.


τωρα το καταστημα δεν φταιει.αν εχει θεμα φταιει η ecig.θα το παω πισω,θα κρατησω ενα 10ml για εμενα.θα παρω αλλης εταιριας με τα ιδια συστατικα/χαρακτηριστικα να δω αν εχω παλι θεμα.αν δεν εχω τοτε θα κατηγορησω την εταιρια για τις βασεις τις,την ποιοτητα τους,τον ελεγχο και ολα τα συναφη και δεν θα ξανααγορασω.


Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #114 στις: Ιανουαρίου 20, 2015, 02:04 »
Τώρα είδα το θέμα, παιδιά.
Ας περιμένουμε να συνεννοηθεί ο alexakos89 με το κατάστημα, ίσως και να ελέγξει το υγρό γιατί με τις υποθέσεις δε βγαίνει άκρη.
Όπως σύστησε κι ο Stepaha παραπάνω:
Μη δικάζουμε χωρίς να ξέρουμε τι συμβαίνει. Με πιανω κι εμένα να έχω στη μπούκα τα καταστήματα  πολλές φορές, αλλά δεν είναι σωστό. Ας ενημερωθεί πρώτα ο "κατηγορούμενος" απ τον "κατήγορο". Αν και δεν είδα στα γρήγορα που διαβασα το παιδί να θέλει να κατηγορήσει με τη μια. Ρωτάει ο άνθρωπος για κάτι που αισθάνθηκε.

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #115 στις: Ιανουαρίου 20, 2015, 15:59 »
Atmos με τους κατασκεβαστες παρασκευαστες συσκευαστες και την Σια  :)) δεν βγαζουμε ακρη  :yes:
και οταν γινετε τεκμηριωμενα θελουν κραξιμο και προπαντων χημειο  :yes:για
μενα ο ενας ειναι ανευθυνος..
 αγοραζω απο ατμιστικ AtmosLab 36αρα και δυο μηδενικες και η βαση πικριζε οχι μονο σε μενα αλα σε τρια ατομα  :yes:
ρωταω τον Κωστα αν του εκανε κανενας αλλος παραπονο και μου απανταει οχι.
στελνω πμ στον Καλλιτεχνη και μου ειπε να τους της στειλω να ελεγξει και θα μου απαντισει (αυτο εγινε αρχες του 2013 αν θυμαμαι καλα ) οσο ειδατε πμ εσεις ειδα κ εγω  :))

τον περασμενο Ιουλιο αγοραζω παλι AtmosLab  απο καταστημα Nobacco 20αρα βαση,βαζω στο μπουκαλακι να φτιαξω και βλεπω χρωμα σκουρο πορτοκαλι 200αρα να ηταν τετοιο χρωμα δεν θα ειχε   :))
την παω στο μαγαζι  ψιλοηρεμος  :tongue_smilie: τελικα μου ειπαν θα δωθει για ελεγχο και θα μου απαντησουν..εγω ακομα περιμενω απαντιση  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #116 στις: Ιανουαρίου 20, 2015, 16:29 »
Παρόλα αυτά το σωστό είναι να πειριμένουμε. Αρκετές υποθέσεις έγιναν ήδη.

Αποσυνδεδεμένος alexakos89

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #117 στις: Ιανουαρίου 20, 2015, 21:00 »
Καλησπέρα και πάλι.πήγα το υγρό πίσω στο μαγαζί να το πανε για ανάλυση.μου έδωσαν ένα άλλο vg να δοκιμάσω.δοκίμασα εκεί δεν είχα κάποιο θέμα όλα καλά.ή ανάλυση έδειξε ότι το υγρό είναι σωστό με τις κατάλληλες αναλογίες.οποτε θέμα έχω εγώ μάλλον.θα συνεχίσω με σκέτο vg και θα ξαναδοκιμάσω pg/vg.μπορεί να έχω αλεργια.θα δείξουν οι εξετάσεις.ευχαριστω για τον χρόνο σας και την βοήθεια σας.
Θα συνεχίσω να ατμιζω την εταιρία γιατί φέρθηκαν επαγγελματικά με το θέμα μου και ήταν γρήγοροι.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #118 στις: Ιανουαρίου 20, 2015, 21:08 »
Το υγρο ηταν το θεμα δλδ κ οχι η βαση?

Αποσυνδεδεμένος alexakos89

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #119 στις: Ιανουαρίου 20, 2015, 21:09 »
Τίποτα από τα 2 εγώ έχω μάλλον θέμα με την pg.η ανάλυση έδειξε ότι όλα είναι σωστά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115775 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824240 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507277 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8914 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154712 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568715 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294122 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1732 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762685 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1101 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3998 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem