vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

132 επισκέπτες, 4 χρήστες
πολυς, Tem, Parolos, Milarepa

Twitter

παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #90 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 22:41 »
κόστος ναι  :yes:
αλα θα τους τα επερνα και χοντρά.. ;) το πως δεν το λεω  ::)

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #91 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 22:43 »
Και χημείο να πήγαινες και βρίσκανε κάτι  απο τη στιγμή που άνοιξες το μπουκάλι πως θα αποδείξεις το οτιδήποτε?Εκτος αν είναι καμία σκάρτη παρτίδα και βρείς άλλο σφραγισμένο.

Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #92 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 22:44 »
Ακριβώς τα ίδια συμπτώματα είχα και εγώ την πρώτη μέρα που ξεκίνησα το Η.Τ. (πριν 3 χρόνια κάτι).
Στην δικιά μου περίπτωση έφταιγε η ποιότητα της PG που περιείχε το υγρό, έτοιμο και άλλης εταιρίας, το αναφέρω όμως γιατί το έψαξα πολύ και για καιρό.
Το υγρό πείραζε εμένα, άλλοι δεν είχαν τόσο έντονο πρόβλημα,  αν και "κάτι"  τους ενοχλούσε,  δεν ήταν τόσο έντονο για αυτούς.
Για καλή μου τύχη είχα δεύτερο υγρό VG και μπόρεσα και να συνεχίσω το Η.Τ. και να καταλάβω την διαφορά.
Επειδή το έψαξα για καιρό κατάλαβα ότι με πειράζουν κάποιες ποιότητες PG που φυσικά τις θεωρώ κατώτερης ποιότητας.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #93 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 22:44 »
dimitrisbo στο χημειο φαινεται αν εχει ριξει κατι καποιος μεσα..

Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #94 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 22:44 »
Τα ιδια συμπτωματα ειχα οταν ηπια καταλθος καφε απο ποτηρι στο αμαξι που εριξα και τσιγαρο..

Ευτυχως δεν οδηγουσα γιατι ηρθε αποτομα και ευτυχως εφυγε εξισου αποτομα μετα απο μιση ωρα..

Δηλητηριαση μου ειπαν εκ των υστερων.. Οποτε στη θεση σου θα πεταγα οτι πηρα, θα εκανα σκετη βαση με λιγη νικοτινη για λιγες μερες και μετα ξανα δοκιμη με ελαχιστο αρωμα και οχι το διπλασι που βαλες.. Σιγα σιγα θα ανεβαινα ως εκει που με ικανοποιει αλλα ως τοτε αργα και χαλαρα..

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου


Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #95 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 22:45 »
Ακριβώς τα ίδια συμπτώματα είχα και εγώ την πρώτη μέρα που ξεκίνησα το Η.Τ. (πριν 3 χρόνια κάτι).
Στην δικιά μου περίπτωση έφταιγε η ποιότητα της PG που περιείχε το υγρό, έτοιμο και άλλης εταιρίας, το αναφέρω όμως γιατί το έψαξα πολύ και για καιρό.
Το υγρό πείραζε εμένα, άλλοι δεν είχαν τόσο έντονο πρόβλημα,  αν και "κάτι"  τους ενοχλούσε,  δεν ήταν τόσο έντονο για αυτούς.
Για καλή μου τύχη είχα δεύτερο υγρό VG και μπόρεσα και να συνεχίσω το Η.Τ. και να καταλάβω την διαφορά.
Επειδή το έψαξα για καιρό κατάλαβα ότι με πειράζουν κάποιες ποιότητες PG που φυσικά τις θεωρώ κατώτερης ποιότητας.
μου το εχει πει και αλλος αυτο με τις ποιοτητες pg τελικα ισχυει ε?

Αποσυνδεδεμένος alexakos89

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #96 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 22:47 »
Τα ιδια συμπτωματα ειχα οταν ηπια καταλθος καφε απο ποτηρι στο αμαξι που εριξα και τσιγαρο..

Ευτυχως δεν οδηγουσα γιατι ηρθε αποτομα και ευτυχως εφυγε εξισου αποτομα μετα απο μιση ωρα..

Δηλητηριαση μου ειπαν εκ των υστερων.. Οποτε στη θεση σου θα πεταγα οτι πηρα, θα εκανα σκετη βαση με λιγη νικοτινη για λιγες μερες και μετα ξανα δοκιμη με ελαχιστο αρωμα και οχι το διπλασι που βαλες.. Σιγα σιγα θα ανεβαινα ως εκει που με ικανοποιει αλλα ως τοτε αργα και χαλαρα..

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου




εκανα σκετη βαση pg/vg τα ιδια και χωρις αρωμα.

Ακριβώς τα ίδια συμπτώματα είχα και εγώ την πρώτη μέρα που ξεκίνησα το Η.Τ. (πριν 3 χρόνια κάτι).
Στην δικιά μου περίπτωση έφταιγε η ποιότητα της PG που περιείχε το υγρό, έτοιμο και άλλης εταιρίας, το αναφέρω όμως γιατί το έψαξα πολύ και για καιρό.
Το υγρό πείραζε εμένα, άλλοι δεν είχαν τόσο έντονο πρόβλημα,  αν και "κάτι"  τους ενοχλούσε,  δεν ήταν τόσο έντονο για αυτούς.
Για καλή μου τύχη είχα δεύτερο υγρό VG και μπόρεσα και να συνεχίσω το Η.Τ. και να καταλάβω την διαφορά.
Επειδή το έψαξα για καιρό κατάλαβα ότι με πειράζουν κάποιες ποιότητες PG που φυσικά τις θεωρώ κατώτερης ποιότητας.


οποτε θα αλλαξω εταιρια να δοκιμασω.η θα δοκιμασω απο την ιδια μονο vg να δω.αλλα αν ειχες θεμα με κατωτερης ποιοτητας υλικα καλυτερα να παω σε κατι καλυτερα παρα να συμβιβαστω

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #97 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 22:48 »
Στο χημείο φαίνεται οκ,αλλα πώς θα αποδείξεις ότι δε το έριξες εσυ απο τη στιγμή που το μπουκάλι ειναι ανοιγμένο?

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #98 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 22:51 »
Και χημείο να πήγαινες και βρίσκανε κάτι  απο τη στιγμή που άνοιξες το μπουκάλι πως θα αποδείξεις το οτιδήποτε?Εκτος αν είναι καμία σκάρτη παρτίδα και βρείς άλλο σφραγισμένο.
αν εχει δικιο ο φιλος και φταιει η βαση, που γι αυτο εγω δεν ειμαι συγουρος
επιδη πολυ σπανιο να ειναι μονο ενα μπουκαλι.. εγω θα πηγαινα να αγοραζα αλες δεκα απο το ιδιο μαγαζι την ιδια μερα και μετα βλεπαμε...

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #99 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 22:53 »
σε αυτη την περιπτωση πρεπει να παει η παρτιδα για εξεταση για να γινει συγκριση

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #100 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 22:56 »
Έτσι ναι,με σφραγισμένο μόνο.Η βάση εκτός απο pg//vg νερό και νικοτίνη περιέχει τίποτε άλλο?

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #101 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 22:58 »
η παρτιδα δεν εχει πατριδα.. ;D
εγω δυο φορες την πατησα και δεν εβγαλα ακρη..
ομως τριτη και κακη τους μερα  :yes: 

Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #102 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 22:59 »
μου το εχει πει και αλλος αυτο με τις ποιοτητες pg τελικα ισχυει ε?
Με απόλυτη σιγουριά ναι.
Θα σου πω μόνο ότι ένα από τα υγρά που κάνω συνέχεια έχει αναλογία 80%PG-20%VG και είμαι μια χαρά.




εκανα σκετη βαση pg/vg τα ιδια και χωρις αρωμα.


οποτε θα αλλαξω εταιρια να δοκιμασω.η θα δοκιμασω απο την ιδια μονο vg να δω.αλλα αν ειχες θεμα με κατωτερης ποιοτητας υλικα καλυτερα να παω σε κατι καλυτερα παρα να συμβιβαστω

Ναι, για μένα είναι καθαρά θέμα ποιότητας και όντως δε νομίζω ότι η ευχαρίστηση μας αξίζει συμβιβασμούς.

Αποσυνδεδεμένος alexakos89

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #103 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 23:10 »
ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες και για την βοηθεια σας.συγνωμη που σας κουρασα.θα δοκιμασω αλλη εταιρια να δω πως θα παει και θα σας ενημερωσω

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #104 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 23:11 »
χαιρομαστε να ειμαστε εδω και να τα λεμε φιλε alexakos89

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115686 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824202 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507205 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8903 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154682 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568672 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243718 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294097 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1720 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762666 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1092 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3990 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem