vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

133 επισκέπτες, 4 χρήστες
tsiv, lagoudakis, mfk, bloodlessz

Twitter

παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #150 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 00:34 »
Big,  το ίδιο φυσική και ανθρώπινη πιστεύω είναι η απάντηση της εταιρείας. Εγκαλεί αυτούς που βγάλανε συμπεράσματα πριν ακούσουν και την άλλη πλευρά. Το ότι κάτι τέτοιο συμβαίνει σε όλα τα φόρουμ δε σημαίνει πως είναι σωστό ή πως είναι ο ρόλος των φόρουμ. Μπορεί οι εταιρείες να μην είναι όλες αθώες, αλλά το ίδιο ισχύει και για τους απλούς χρήστες.

Ήμουν για καιρό εκπρόσωπος εταιρείας, σε φόρουμ που παλιότερα υπήρξα απλό μέλος. Και λέω ήμουν και όχι είμαι, γιατί ενώ ακόμα είμαι υπάλληλος της εταιρείας αυτής, και ενώ εγώ την "έβαλα" στα φόρουμ αυτά, πλέον τον συγκεκριμένο ρόλο τον παράτησα. Ήταν ότι πιο ψυχοφθόρο να προσπαθώ να πείσω μια μερίδα ατόμων,  πως είμαι εκεί γιατί η εταιρεία θέλει να βοηθήσει πελάτες και μη, και όχι για να παραπλανήσει τον κόσμο με σκοπό το κέρδος...

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #151 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 01:58 »
Κατ' εμε στο συγκεκριμενο περιστατικο ολα/ολοι λειτουργησαν οπως θα επρεπε.

Αρχικα ο συνατμιστης στον οποιο παρουσιαστηκε το προβλημα το ανεφερε αμεσα στο φορουμ. Σωστη κινηση αφου εθεσε το θεμα σε γνωση ολων και αυτο ειχε θετικες συνεπειες πρωτον τις συμβουλες εμπειρων μελων για την αντιμετωπιση του προβληματος του και δευτερον την ενημερωση για πιθανοτητα γενικοτερου προβληματος που θα επηρεαζε και αλλους.
Κατοπιν στο φορουμ αρκετες αποψεις γραφτηκαν αλλες υπερβολικες, αλλες οχι. Οι περισσοτεροι (και εμπειροτεροι) προετρεψαν σε επικοινωνια με το καταστημα για την επιλυση του προβληματος. Ετσι και εγινε αφου το μελος σοφα ακολουθησε τις προτροπες.
Η εταιρια με τη σειρα της προεβη στις απαραιτητες ενεργειες αφου και το δειγμα δοκιμαστηκε παρουσια του πελατη και αναλυσεις εγιναν αμεσα για να αποκλειστει η πιθανοτητα επικινδυνοτητας του υγρου. Στη συνεχεια ηρθε η επιστολη της εταιριας στο φορουμ που περιειχε εξηγησεις για τις διαδικασιες που ακολουθηθηκαν, αλλα και (προσοχη εδω) απαντησεις σε αποψεις που εκφραστηκαν και προφανως ενοχλησαν την εταιρια. Ο προσωπικος τονος της επιστολης εμενα με ευχαριστησε γιατι δειχνει ανθρωπους με υπευθυνοτητα και ευθιξια που παιρνουν στα σοβαρα αυτο που κανουν και ενδιαφερονται για την υγεια των καταναλωτων.
Ολα τα παραπανω συνεβησαν σε χρονικη περιοδο 24 ωρων !

Κυριοι
δε ζουμε σε ενα κοσμο ομορφο και αγγελικα πλασμενο. Περιστατικα συμβαινουν, υπερβολες λεγονται, υποληψεις θιγονται, εγωισμοι πληγωνονται. Δεν γινεται διαφορετικα, ετσι προχωρουμε μπροστα. Το σημαντικο ειναι ποιον ρολο επιλεγουμε να διαδραματιζουμε στην αεναη πορεια των πραγματων. Και στη συγκεκριμενη περιπτωση ολοι ανταποκριθηκαν σωστα στο ρολο που τους αναλογουσε: ο συνατμιστης, το φορουμ, η εταιρια. Και αυτο δεν ειναι υποκειμενικη αποψη αλλα αντικειμενικο συμπερασμα αφου τα δεδομενα και αποτελεσματα ειναι οτι μεσα σε 24 ωρες απο την υπαρξη ενος περιστατικου, αυτο αναφερθηκε, συζητηθηκε, εξελιχθηκε και επιλυθηκε.

Νιωθω λοιπον ασφαλης και υπερηφανος σαν μελος αυτου του φορουμ που επιβεβαιωνει καθημερινα τον λογο υπαρξης του.Ας δωσουμε λοιπον συγχαρητηρια σε ολους μας και ας μας χτυπησουμε φιλικα στην πλατη. Το αξιζουμε.
Υ.Γ. 1 Ευχομαι το καλυτερο στον συνατμιστη στις εξετασεις που θα κανει.
Υ.Γ. 2 Σοφοτατα επραξε ο Atmos που αποκαταστησε τα μηνυματα. Η πραγματικοτητα δεν (πρεπει να) διαγραφεται.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #152 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 03:17 »
Τα συμπτώματα αυτά μου θύμισαν αρκετά μια παλιά μου κατάσταση.Σαφώς και δεν θα πάρω θέση για όλα τα παραπάνω
μιας και έχει συζητηθεί αρκετά.Ο λόγος που θα αναφέρω ότι αναφέρω,είναι για να "ίσως" βοηθήσω λίγο τον συνατμιστή,
μήπως και βρίσκεται στα παλιά δικά μου χνάρια/προβλήματα υγείας.


Κρύος ιδρώτας,ζαλάδα,να μην βαστάνε τα πόδια και έντονη αναγούλα αλλά χωρίς εμετό.Ήταν αργά το βράδυ μετά απο
2 ποτά και αμέσως μετά φαγητό (τυρόπιτα και μπουγάτσα).Σπίτι λοιπόν,όλα αυτά να με πιάνουν και να χάνω την γη κάτω
απο τα πόδια μου.Πεσμένος δίπλα στην τουαλέτα,με τάση για εμετό,να σκουπίζω τον κρύο ιδρώτα με χαρτί υγείας και να
μην σταματάει.Λες και έβρεχα το χαρτί και το πετούσα.Προσπαθούσα να σηκωθώ αλλά πάλι ζαλάδα και να μην με κρατάνε
τα πόδια μου.


- Δεν άτμιζα τότε.

Απο την επόμενη μέρα,άρχισε και ο γολγοθάς μου που κράτησε περίπου 1 ολόκληρο χρόνο.
Αναγούλες,να μην μπορώ να φάω σωστές ποσότητες (είμαι 62 κιλά) σαν κύριο πρόβλημα.
Επίσκεψη αρχικά σε παθολόγο,3 μήνες αγωγή για το στομάχι.
Επίσκεψη σε γαστρεντερολόγο,διατροφή και αγωγή για 1,5 μήνα.
Επίσκεψη σε γαστρεντερολόγο,γαστροσκόπιση + διατροφή + αγωγή για άλλο τόσο. (Καθαρές οι εξετάσεις).
Επίσκεψη σε γαστρεντερολόγο,κωλονοσκόπιση + διατροφή + αγωγή για άλλο τόσο. (Καθαρές οι εξετάσεις).
Επίσκεψη σε ομοιοπαθητικό,αγωγή για 40 ημέρες και επίσκεψη ξανά.Στην τρίτη επίσκεψη ήμουν μια χαρά.

Αποτέλεσμα; Ότι καταλαβαίνετε... Θα μπορούσα να είχα κατηγορήσει πολλά για εκείνη την μέρα,αλλά μετά απο τόσο καιρό,
κατάλαβα πως τίποτα δεν έφταιγε απο εκείνη την μέρα.

Πλήρωσα κοντα 800€+ για εξετάσεις και στην τελικά όλοι μου έλεγαν (διατροφή,πάρε χάπια,δεν έχεις τίποτα).

Απο τότε έχω μάθει ένα πράγμα,πολλά πράγματα που παθαίνουμε/νιώθουμε πολλές φορές η αιτία είναι στο μυαλό
μας και όχι σε κάτι που φάγαμε/καπνίσαμε/ήπιαμε κλπ.


Εντελώς φιλικά και τίποτα παραπάνω.

Χρήστος.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #153 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 03:59 »
Big, το ίδιο φυσική και ανθρώπινη πιστεύω είναι η απάντηση της εταιρείας.
Συμφωνώ απολύτως με αυτό.
Με τα υπόλοιπα, λιγότερο. Αλλά αυτό είναι κουβέντα που δεν μπορεί να γίνει εδώ.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #154 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 11:50 »
Από την πρώτη μέρα που ανέβηκε αυτό το νήμα, αποφάσισα να μην απαντήσω μέχρι:

α) ο "παθών" να επικοινωνήσει με την εταιρεία για διευκρινήσεις
β) η εταιρεία να απαντήσει στα γραφόμενα
γ) ο "παθών" να μας πει τι έγινε με τις εξετάσεις

το α) και το β) έγιναν, το γ) το αναμένουμε.

Κατ' αρχάς, χαίρομαι για την απάντηση της εταιρείας. Άλλοι θα έβρισκαν το ύφος έντονο, εγώ το θεωρώ δείγμα ευθιξίας και ύφος του στυλ "αν έχετε κάτι να δηλώσετε, κάντε το με πλήρη επίγνωση των συνεπειών". Και εδώ είναι καλό σημείο να υπενθυμίσω ότι δεν είναι και ότι καλύτερο να προτρέχουμε σε συμπεράσματα όταν "υπάρχει έρευνα σε εξέλιξη". Καλό είναι να προτείνουμε λύσεις βάσει προσωπικών εμπειριών, και αυτό είναι που ζήτησε ο συνατμιστής. Κατ' εμέ πάντως, η συζήτηση θα έπρεπε να είχε ανασταλλεί τη στιγμή που αναφέρθηκε ότι ο "παθών" θα επικοινωνούσε με την εταιρεία. Σέβομαι την ευθιξία της εταιρείας, αλλά περιμένω να κατανοήσουν το γεγονός του ότι κάποιος ο οποίος ζητάει βοήθεια στο φόρουμ, θα λάβει απαντήσεις βάσει προσωπικών εμπειριών και hearsay. Δυστυχώς, δεν έχουμε την τιμή να φιλοξενούμε resident γιατρό παθολόγο που να έχει ασχοληθεί σοβαρά με το θέμα ώστε να έχουμε στάνταρ και τεκμηριωμένες απαντήσεις.

Φυσικά, ατάκες του στυλ "θα τους τα έπαιρνα χοντρά" κλπ, δεν έχουν θέση εδώ και σωστά αντιμετωπίστηκαν. Εύχομαι στο συνατμιστή τα καλύτερα και περιμένουμε και τα αποτελέσματα των εξετάσεών του.

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #155 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 12:07 »
συμφωνω πληρως με τους απο πανω!!!
βεβαια στην απαντηση της εταιριας με προβληματισε αλλα και με χαροποιησε το γεγονος οτι απεκλεισαν οποιαδηποτε πιθανοτητα ανθρωπινου λαθους
τα λαθη ειναι ανθρωπινα και παντα γινονται,κανεις δεν ειπε οτι εγινε επιτηδες εννοειται
αλλα απο την αλλη αν εχει καταφερει να εξαλιψει αυτη τη πιθανοτητα της βγαζω το καπελο

Αποσυνδεδεμένος kostasvapor

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
  • Στο ΗΤ απο το 2011, άκαπνος απο τις 1/1/2013 !!!
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #156 στις: Φεβρουαρίου 07, 2015, 18:09 »
Να κάνω κάποιες ερωτήσεις στον φίλο με το πρόβλημα θα ήθελα (ως ιατρός ομιλώ) γιατί διακρίνω μια αλλεργική αντίδραση και προσπαθώ να καταλάβω τις αιτίες. Να γνωρίζεται όλοι ότι κάποιες φορές δεν ευθύνεται μόνο το συστατικό μιας ουσίας που εισχωρεί στον οργανισμό μας για οτιδήποτε παρενέργειες εμφανιστούν, αλλά και ο τρόπος και ο χρόνος που εισχωρεί αυτό (συμπεριλαμβανομένου φυσικά και οποιοδήποτε ιστορικού υγείας). 

Οι εισπνοές λοιπόν έγιναν ακαριαία? Σε πόσα volt/watt? Είχε προηγηθεί κάποια κατανάλωση πριν το ατμισμα (υγρού, τροφής, φαρμάκων)? Σε τι κατάσταση βρισκόσασταν εκείνη την ώρα? Η ηλικία σας ποια είναι αν επιτρέπεται? Καπνίζατε στο παρελθόν?


« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 07, 2015, 18:26 από kostasvapor »

Αποσυνδεδεμένος johnC

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #157 στις: Φεβρουαρίου 16, 2015, 01:24 »
Το βρίσκω παράξενο με 6ρα να έπαθες τέτοιο πράγμα.Μήπως ζαλίστηκες απο κάτι άλλο?Π.Χ υπεροξυγόνωση(τράβηξες τις 5 τζόυρες στα καπάκια χωρίς να πάρεις κανονική ανάσα;).Μήπως αμέσως μετά το άτμισμα σηκώθηκες όρθιος απότομα και έπαθες καμία ορθοστατική υπόταση ?

Αποσυνδεδεμένος christz

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #158 στις: Αυγούστου 14, 2018, 09:13 »
λοιπόν μια εμπειρία που ίσος  να μου δημιουργήθηκε από υπερβολικό "ατμισμα"
προχτές στήνω ένα Dripper
(νέα εμπειρία ο Dripper για μένα)
τσακώνω 30 ml υγρό με 6 mg νικοτίνη, αράζω μπαλκόνι και στο 2 ορο τα σχεδόν 15 μπορεί και παραπάνω ml κάνανε φτερά,
να μην τα πολυλογώ,ήρθε μεσημέρι ξάπλωσα για 1 ώρα
σηκώνομαι, άντε πάλι με το Dripper
στο μπαλκόνι 3-4 τζούρες και το χτύπημα ήταν ακαριαίο
τον αφήνω και συνεχίζω με τον sky
η ζαλάδα που έφαγα από τις τελευταίες τζούρες όχι δεν υποχώρησε αλλα εξελίχτηκε σε μια τρομερή ναυτία με όλα τα παρελκόμενα ναυτία ,κρυάδες, ιδρώτας, και εξαγωγές
έχει νιώσει κανεις κάτι τέτοιο από τον ατμό?

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #159 στις: Αυγούστου 14, 2018, 09:40 »
Καλημέρα...πολλή νικοτίνη σε λίγη ώρα κι εσύ..κι εγώ νέα με δριπερ είμαι και το μόνο που είχα βραχνιασα λίγο προχτές που τον είχα όλη μέρα ..πρέπει να ρίξουμε νικοτίνη με τον δριπερ συνατμιστη...πάτα φρένο σήμερα και ατμισε σκέτη βάση θα σου λεγα ...

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #160 στις: Αυγούστου 14, 2018, 09:44 »
Δεν ήσουν σε  λάθος νήμα christz  :)

To έγραψα για την περίπτωση που θα σε βοηθούσε.

Έχει δίκιο η Άννα, εάν δεν συντρέχει κάποιο άλλο θέμα υγείας  :yes:

Αποσυνδεδεμένος christz

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #161 στις: Αυγούστου 14, 2018, 09:56 »
και εγώ πιο πολύ στο φαγητό το
χρέωσα αλλα από το φαγητό θα είχα και έστω μια μικρή ενόχληση
στο στομάχι,
πάντως το "πραεκανα" λίγο νομίζω

τέτοιο hangover έχω να φάω από παιδάκι

σήμερα έχει μονο sky το πρόγραμμα
ο hadalakos πάρκαρε μέχρι να "φιαξο" 1-2 μηδενικά υγρά
έτσι για την αλητεία ;)

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #162 στις: Αυγούστου 14, 2018, 10:03 »
Χανταλακι έχω κι εγώ..μην τον έχεις ολη μέρα κι εσύ και παίξε και σε χαμηλότερα βατ μια χαρά είναι...είμαστε και οφ τοπιτς..κάτσε μακριά από ήλιο ,νερακια πολλά και όλα καλά..

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #163 στις: Αυγούστου 14, 2018, 10:14 »
Μάλλον το παράκανες  ;)
Κ εγώ με 6αρα είμαι στον δριπερ, αλλά οι καταναλώσεις μου δεν φεύγουν πάνω από τα 6-7μλ. Με γεμίζει η τζούρα του δριπερ θα έλεγα. Σκέφτομαι να κατεβάσω νικοτίνη αλλά ποιος κάθεται να αραιώνει τώρα 8)
Κοίτα να το πας χαλλλαρά σήμερα, κ βλέπεις.

Ρε μπας κ είσαι ματιαζμενος ?   :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος christz

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: παρενεργεια απο κατασκευη υγρου!βοηθεια.
« Απάντηση #164 στις: Αυγούστου 14, 2018, 10:30 »
το σκέφτηκα και αυτό αλλα που να βρω καλή ξεματιάστρα
καλά βάλω αγγελία αργότερα :))
πάντως είναι "γεουσαρα" ο άτιμος

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499095 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194468 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4719 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108913 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180397 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1973 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy