vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

278 επισκέπτες, 10 χρήστες
Makis1993, Sergios, Mimhsdr, I.P, goran, Parolos, Jorge, tibolaso, Christos Z, Buliwyf

Twitter

Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #495 στις: Ιουνίου 04, 2016, 15:39 »
Σε αντίστοιχη φάση με τη δική σου, διάλεξα τον Royal Hunter Mini γιατί μου άρεσε... φατσικά  :-[
Βλακώδες το κριτήριο μεν, έρωτας γεύση και ντουμάνι δέ!  :idiot1: Εγώ τον παίζω με διπλή Kanthal στα 0,35-0,40Ω.  Μικρός αλλά θαυματουργός, με ένα υπέροχο anti-spit-back επιστόμιο που δουλεύει 100% τέλεια, και ακόμα: μπορείς να στάξεις απλά βγάζοντας το επιστόμιο!  ;D
Σίγουρα πάντως υπάρχουν πολύ πιό έμπειροι από μένα που θα σε βοηθήσουν τις επόμενες ώρες για την επιλογή σου.

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #496 στις: Ιουνίου 10, 2016, 17:56 »
Καλησπέρα παιδιά. Έχει πάρει κανείς τον κλώνο του Le magister απο Fasttech? Αν ναι ποιόν? Έχει κάποια προβλήματα?
Θέλω να τον πάρω για δοκιμή γεύσεων βασικά στα DIY υγρά μου όχι για καθημερινή χρήση.

Αποσυνδεδεμένος sam4g

Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #497 στις: Ιουνίου 10, 2016, 18:06 »
Έχω τον le magister κλώνο αλλά όχι από fasstech. Τον πήρα από nexton-ecig στη Θεσσαλονίκη. Πολύ καλό για τα λεφτά του. Και το σημαντικότερο σου δίνει τη δυνατότητα για τσιγαρισια αλλά και πιο αερατη τζουρα. Δλδ εκτοω από πνευμονικές τα κάνει όλα.

Άλλο ένα συν του είναι ότι έχει αρκετό χώρο για υγρό. Βέβαια το στήσιμο του δεν είναι και το πιο εύκολο. Πρέπει να το βρεις λιγάκι.

Τον έχω κάνα μήνα τώρα και δεν χρησιμοποιώ τανκατο πλέον. Διαρροές μηδέν (βέβαια προσοχή να μην είναι γεμάτο το ντεκ με υγρό γτ το πιστεύω θα έχει).

Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #498 στις: Ιουνίου 10, 2016, 19:54 »
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Απλά επειδή τον θέλω μόνο για δοκιμές προτιμώ απο fasttech με τα μισά και πλέον λεφτά. Ωστόσο απο τιμή, υπο άλλες συνθήκες. δεν είναι κακός.

Αποσυνδεδεμένος zoulag

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
  • Lost in 3D
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #499 στις: Ιουνίου 17, 2016, 14:17 »
Χαιρετώ την παρέα! Έχω ψηθεί να ασχοληθώ με dripper. Πρώτον, θέλω να ασχοληθώ με την επισκευάσιμη φάση του ατμίσματος, δεύτερον, επειδή έχω αρκετές γεύσεις που μου αρέσουν και, η φάση με τους τανκάτους μου δυσκολεύει τις αλλαγές των γεύσεων και τρίτον, επειδή είμαι αρκετές ώρες στο σπίτι (εργασία κατ' οίκον) δεν μου χρειάζεται απαραίτητα να έχω τανκ για να αποθηκεύσω υγρό, πόσο μάλλον ένας επισκευάσιμος τανκάτος. Στην κατοχή μου έχω Triton II (με 1,8 για τσιγαρίσιες), Smok TVF4 Micro (με 1,8 για σφιχτες πνευμονικές - 0,5 Clapton και 0,2 Νi200 για αεράτες), Vaporesso ORC (0,9 Cantal για χαλαρή πνευνονική - 0,2 Ni200 για αεράτη, που και οι 2 αντιστάσεις CCELL, βγάζουν την πιο μεστή γεύση από όλους του προηγούμενους) και τέλος ένα Nautilus που τον έχω παροπλίσει. Κάνω αυτή την εισαγωγή (sorry αν κούρασα) για να σας δώσω να καταλάβετε ότι μου αρέσουν οι πνευμονικές από σφιχτές μέχρι αράτες και μου αρέσει να παίρνω γεύση και πυκνό ατμό.
Είμαι λοιπόν ανάμεσα στους:
1. Velocity V2 (Tobeco). Με ψήνει το deck. Πολύ θα ήθελα να πάρω τον αυθεντικό, τα 140euro μου φαίνονται υπερβολικά.
http://vapormania.gr/Dripper-atmopoihtes/Velocity-V2-Tobeco-dripper-clone-klwnos
2. Geekvape Tsunami 24 RDA. Διάβασα και το σχετικό νήμα, πολύ καλές εντυπώσεις. Το μόνο θέμα είναι ότι διαβάζω για υγρασίες και μικρές διαροές λόγω του ότι το AFC είναι τέρμα κάτω στη βάση. Βέβαια, αν αυτό είναι κάτι με το οποίο θα πρέπει να ζήσω με όποιον dripper και να πάρω, θα το δεχθώ.
http://www.gearbest.com/rebuildable-atomizers/pp_362463.html
3. Fumytech Cyclon RDA. Καινούργιος dripper με καλές εντυπώσεις από 2 reviewers που είδα στο youTube. Δεν έχει το velocity style deck και οι πόλοι είναι αρκετά κοντά.
http://www.efun.top/6ml-fumytech-cyclon-rda-rebuildable-dripping-atomizer-25mm.html
Μία εβδομάδα τώρα βλέπω video, διαβάζω forums και κριτικές και πραγματικά έχει καεί το μυαλό μου. Θέλω κάτι με καλή κατασκευή, εύκολο στη χρήση που να δίνει γεύση και ντουμάνι. Από σύρματα, λέω να παίξω με claptons. 
Την βοήθειά σας σύνροφοι και αν έχετε κάτι άλλο υπόψην σας το ακούω με χαρά. (Sorry για το σεντόνι)

Αποσυνδεδεμένος CyberCr33p

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #500 στις: Ιουνίου 17, 2016, 14:37 »
Από αυτά που βλέπω ο Cyclon (όπως και στον Magma reborn) θα έχει πιο εύκολο ντριπάρισμα μιας και το top cap θα είναι ελαφρύ και θα το κρατάς με το στόμα πράγμα που στο Tsunami δεν το κάνεις γιατί έχει βάρος το μεταλλικό μέρος του top cap. Κατά τα άλλα το airflow του Tsunami πιστεύω θα είναι καλύτερο μιας και υπάρχει λόγος που έχει 2 τρύπες και όχι μια μεγάλη (δεν θυμάμαι που το διάβασα αυτό). Επίσης το velocity deck βοηθάει στο στήσιμο. Στη θέση σου θα έπαιρνα Tsunami μιας και έχει το velocity deck και kennedy airflow. Διαρροές δεν έχει καθόλου εάν ανοίγεις το top cap και ρίχνεις υγρό στα βαμβάκια ή στο κέντρο χωρίς όμως η στάθμη του υγρού να ξεπεράσει το ύψος της εισαγωγής αέρα. Μπορείς να ρίχνεις σταγόνες και από το drip tip αλλά εκεί θέλει λίγη εξοικείωση στο να στεγνώνεις το βαμβάκι μέχρι να πάρεις αίσθηση καμένου και μετά να ξέρεις ότι π.χ θα ρίχνεις μέχρι 15 σταγόνες. Όσο αφορά ελάχιστη υγρασία μπορεί να έχεις όταν ανοίγεις και κλείνεις πολλές φορές το top cap γιατί μπορεί να έχει υγρασία στο σημείο που είναι τα orings και καθώς το κλείνεις να την σπρώχνεις προς τα κάτω στο μοντάκι. Αλλά μιλάμε για ελάχιστη που δεν σου προκαλεί πρόβλημα. Απλά 1-2 φορές την ημέρα την μαζεύεις με ένα χαρτάκι. 

Αποσυνδεδεμένος tenten77

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #501 στις: Ιουνίου 17, 2016, 14:38 »
κοιτα και τον mutation x v5 rda αλλα και τον freakshow mini (ενας απο τους πιο γευσατους rda)


Αποσυνδεδεμένος zoulag

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
  • Lost in 3D
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #502 στις: Ιουνίου 17, 2016, 14:44 »
@CyberCr33p
Οπότε, 1 πόντος στο Tsunami.
@tenten77
Θα τους τσεκάρω και αυτούς
Ευχαριστώ και τους 2 για τις άμεσες απαντήσεις

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #503 στις: Ιουνίου 17, 2016, 19:58 »
Και εγώ tsunami θα σου πρότεινα.
Οι μία τρύπα εισαγωγής που γίνεται δύο λίγο μικρότερες, ουσιαστικά επιταχύνει τη ροή του αέρα.
Από διαρροές αν στάζεις προσεκτικά στο κέτρο ή στα βαμβάκια και όχι χύμα στο κύμα, μη φοβάσαι τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος zoulag

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
  • Lost in 3D
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #504 στις: Ιουνίου 17, 2016, 20:07 »
Παιδιά κάνω τώρα την παραγγελία στη gearbest, μαζί με claptons. Σας ευχαριστώ πολύ. Τελικά ήταν μονόδρομος το Tsunami.
Θα τα πούμε σε λίγες μέρες στο σχετικό νήμα  ;D

Αποσυνδεδεμένος Silisav

  • **
  • 325
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν κοιτας εκει που πας, πας εκει που κοιτας.
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #505 στις: Οκτωβρίου 19, 2016, 11:28 »
Παιδες, καλησπερα, εχω πολυ καιρο να ασχοληθω με το ατμισμα μιας και εχει γινει λιγο ακριβο χομπι για μενα πλεον και απ οτι διαβαζω. Θα ηθελα να ρωτησω για κανεναν RDA απο fasttech " φτηνο και καλο " μεχρι κανα 10€
Ειδα τον tsunami -  Velocity v2 -  Freekshow κ.α αλλα δεν μπορω να καταλαβω στο fasttech πιο ειναι καλο και πιο οχι... αν μπορουσατε να με βοηθησετε....
Ειχα πολυ καιρο τον dripper του leo και αποφασισα να παω σε RTA αλλα η καταναλωση υγρου με εκαναν να αναπολω εκεινες τις καλες μερες που επαιρνα μια βαση 100ml 18mg και με πηγαινε μηνα...

Αποσυνδεδεμένος arxiloxos

  • ***
  • 524
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα αγαθα κο(λ)ποις κτωνται
    • arxiloxos.simplesait.com
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #506 στις: Οκτωβρίου 19, 2016, 11:44 »
Εγω εχω ενα magma και εχω βολευτεί μια χαρα.

Αποσυνδεδεμένος Tedys

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #507 στις: Οκτωβρίου 19, 2016, 11:49 »
wotofo sapor. πολυ καλη αποδοση γευσης μηδεν διαρροες (αερας απο επανω )βγαινει και ο V2 .Και black widow παλη αερας απο επανω με κεραμικο

Αποσυνδεδεμένος Silisav

  • **
  • 325
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν κοιτας εκει που πας, πας εκει που κοιτας.
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #508 στις: Οκτωβρίου 19, 2016, 12:02 »
Ωραιος ο black widow αλλα απο fasttech βλεπω εχει τον αυθεντικο και τον κλωνο του, δεν εχουνε μεγαλη διαφορα στην τιμη αλλα αυτο που δεν ξερω ειναι αν το κεραμικο του απο την θερμοκρασια παιζει να σπασει... το εχει κανεις να μου πει; ωραιος φαινεται παντως

Αποσυνδεδεμένος Tedys

  • **
  • 110
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητής dripping για γεύση. Προτάσεις;
« Απάντηση #509 στις: Οκτωβρίου 19, 2016, 12:09 »
εχει ανταλλακτικο στην συσκευασια . το ενα το εσπασα μετα απο πολυ καιρο και μετα απο ασχημη πτωση

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102579 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176724 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22327 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285370 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68719 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315720 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126896 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem