vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

130 επισκέπτες, 8 χρήστες
lidbab, Sergios, george kotsopoulos, gstamatos, lageor7, lagoudakis, fds12, Jorge

Twitter

Nobacco e-liquid

Αποσυνδεδεμένος Andreass

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #135 στις: Νοεμβρίου 01, 2011, 16:22 »
Και εγω αυτην την εντυπωση εχω απο τις μεταγγισεις που εχω κανει, αλλα πρεπει να παρω μια συριγγα για να σιγουρευτω.

Αντρεα εχε το νου σου τα μπουκαλακια του cigar (αυτα με το κουμπωμα ασφαλειας) δεν ειναι και πολυ στεγανα σε δυσκολες συνθηκες. Καλυτερα σε μπουκαλακι απο plan-b.
Έχω πάρει τη nobacco ταμπακιέρα και δεν είχα ποτέ πρόβλημα με το μπουκάλι του cigar . Τα μπουκαλάκια των planB με δυσκόλεψαν λίγο για γέμισμα καρτο hybrid

Αποσυνδεδεμένος hobis

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
NOBACCO E-liquid Enjuice
« Απάντηση #136 στις: Νοεμβρίου 03, 2011, 22:40 »
Σκέυτομαι να δοκιμάσω αυτά τα υγρά .Έχει δοκιμάσει κανένας αυτά τα υγρά να μας πεί την γνώμη του; Θα ήθελα να έχω μερικές απόψεις και ποιες γεύσεις δοκιμάσατε !!! Ευχαριστώ!!! :)

Αποσυνδεδεμένος apollonick

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι ένας φτωχός και μόνος ατμιστής
Απ: NOBACCO E-liquid Enjuice
« Απάντηση #137 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 02:17 »
Έχω δοκιμάσει τις γεύσεις "φρούτα του δάσους" και "φράουλα" προσωπικά μου άρεσαν καί τα δύο πάρα πολύ το πρώτο μου θύμισε τα παιδικά μου χρόνια και την γεύση τσιχλόφουσκα που είχαν καποια γλυκά και παγωτά και η φράουλα πολύ πιστή απόδοση της γευσης του παγωτου φράουλα. Η περιεκτικότητα ήταν 11mg και τα άτμισα με Giant

Αποσυνδεδεμένος striker

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO E-liquid Enjuice
« Απάντηση #138 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 06:08 »
capuccino gusto μακρυα, caramel apple pie τιποτα, αν βαλεις τωρα και την πολυ υψηλη τιμη... :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος foxergr

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα, είναι ατμός....
Απ: NOBACCO E-liquid Enjuice
« Απάντηση #139 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 09:22 »
Καλημέρα και από εμένα. το θέμα γεύσης είναι πολύ υποκειμενικό. Στον καθένα μας, αρέσουν διαφορετικά πράγματα και όλοι μας αντιλαμβανόμαστε διαφορετικά τις γεύσεις. ακόμη και αν πρόκειται για μια συγκεκριμένη γεύση θα ακούσεις πολλές γνώμες.
Προσωπική μου άποψη είναι πως πρέπει μόνος σου να δείς τι ακριβώς σου αρέσει δοκιμάζοντας για να έχει πλήρει εικόνα.

εμένα για παράδειγμα μου αρεσει πολύ το caramel apple pie. στον κολλητο μου δεν άρεσε καθόλου που το αγόρασε διαβάζοντας οτι είναι ωραίο, ακόμη και μυρίζοντας το.
τελικά πήρε το cappucino gusto και το έχει λιώσει που εμένα δεν μου αρέσει καθόλου...

αν δεν είσαι σίγουρος λοιπόν για μια γεύση να παίρνεις τα λίγα ml αρχίκα για να δοκιμάζεις ετσι ωστε να έχεις πλήρη άποψη και πόσο μάλλων προσωπική για την κάθε γεύση!!

Αποσυνδεδεμένος danys620

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO E-liquid Enjuice
« Απάντηση #140 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 11:35 »
foxergr Το να μας πει καποιος τη γνωμη του και περιγραφοντας μας καποιο υγρο σε γευση δεν ειναι υποκειμενικο κατα εμενα και μπορει να μας βοηθησει (εμενα με εχουν βοηθησει πολυ η περιγραφες υγρον απο συνατμιστες)στο να μην πεταμε λεφτα....δηλαδη το να αρεσει ενα υγρο πχ tribeca σε 100 και να μην αρεσει σε 10 και το αντιθετο στο prime15 κατι σου δινει ,οσο για τα υγρα αυτα θα ηθελα να μαθω και εγω αν εχει δοκιμασει κανεις το κερασι τους . παντος για τα φρουτα του δασους που λεει ο φιλος μαλον ψηθηκα

Αποσυνδεδεμένος hobis

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO E-liquid Enjuice
« Απάντηση #141 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 11:41 »
Λοιπόν δοκίμασα τρείς γεύσεις την caramel apple pie, Forest Fruits Premium ,και τη Chocolate Coffee Caramel Premium . Απο αυτά τα τρεία ξεχώρησα τα δύο πρώτα με την σειρά που τα γράφω. Η αλήθεια είναι οτι είναι έντονα αρώματα αλλά για μένα ευχάριστα . Δηλαδή δεν χάνεται η γεύση. Τώρα είμαι στο ufs με την caramel apple pie και την απολαμβάνω. Να προσθέσω επίσεις οτι τα δοκίμασα σε ufs και σε ατμο Giant 1.6.
Στην γεύση του καφέ ή δεν είμαι φίλος ή είμαι πολύ δύσκολος. Πάντος έχεις έντονη γεύση καφέ το Chocolate Coffee Caramel Premium για όποιον του αρέσει!!!  :)

Αποσυνδεδεμένος apollonick

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
  • Είμαι ένας φτωχός και μόνος ατμιστής
Απ: NOBACCO E-liquid Enjuice
« Απάντηση #142 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 11:52 »
Επίσης δοκίμασα κι εγώ ένα γέμισμα απο το Chocolate Coffee Caramel Premium 11mg ήταν το μόνο που μου παραπονέθηκαν ότι μυρίζει οι φίλοι μου κι εγώ δέν το άντεξα ως το βράδυ και καθόμουν και έβραζα το carto.
 
Καλημέρα και από εμένα. το θέμα γεύσης είναι πολύ υποκειμενικό....
θα συμφωνίσω όπως και στο κ.τ. καθε μάρκα έχει φίλους κι εχθρούς έτσι και τα υγρά. Περι ορέξεως άλλωστε..... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος sardanapalos

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO E-liquid Enjuice
« Απάντηση #143 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 12:29 »
menthol ice premium πολυ καλη και δυνατη γευση.
Παρατηρησα ομως οτι στο μπουκαλακι δε γραφει περιεκτικοτητα!

Αποσυνδεδεμένος hobis

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO E-liquid Enjuice
« Απάντηση #144 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 12:43 »
Οταν είχα ρωτήσει μου είπανε ότι όλα τα liquid που έχουν είναι 80% PG – 20% VG . Το γνωρίζω οτι δεν το γράφει ούτε στο μπουκάλι ούτε στην ιστοσελίδα της Nobacco . Ίσως είναι κάτι το οποίο θα έπρεπε να διορθώσουν γιατί δημιουργούνται αμφιβολίες στον καταναλωτή. :yes:

Αποσυνδεδεμένος kostas2000

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO E-liquid Enjuice
« Απάντηση #145 στις: Νοεμβρίου 06, 2011, 15:19 »
peach  ice tea  για εμενα απο τα καλυτερα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος wikiVR

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #146 στις: Νοεμβρίου 07, 2011, 12:06 »
Παιδιά, να σας πώ τι μου έτυχε με Mystique Golden Margy.

Ξεκίνησα το η.τ. πριν από ένα μήνα (05/10/11) με το εν λόγω υγρό στα 12mg.
ΑΠΙΘΑΝΗ γεύση (κάπνιζα craven, 1 σακουλάκι κάθε 2 μέρες) και το αγαπημένο μου μέχρι τώρα!

Έχω δοκιμάσει, επίσης, και USA Classic, RY4, RY2, Tobacco, Virginia, USA Mix, CEO, Energy Cow (Μπλιαξ!), όλα της Νobacco.

Τις προάλλες, στην καθιερωμένη μου επίσκεψη στη Nobacco για προμήθειες, πήρα ένα μπουκαλάκι ακόμα αλλά όταν το έβαλα, σε δυο διαφορετικούς, καινούργιους ατμο Giant η γεύση ήταν ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ! Προσωπικά δεν μου άρεσε, δεν ξέρω αν θα μπορούσε να χαρακτηριστεί "χαλασμένη".
Ψάχνοντας να βρώ τι μπορεί να πήγε στραβά, πιθανολογώ ότι το μπουκαλάκι είχε μέσα άλλη γεύση (από τις περιγραφές στο site της Nobacco, ίσως είναι το Caprice).

Λεπτομέρεια: όταν ήμουν εκεί γινόταν, κλασικά, χαμός (τα παιδιά έτρεχαν πάνω-κάτω εξυπηρετώντας άψογα btw) και, επειδή δεν είχαν το μπουκαλάκι μου, μου το έφεραν λίγο αργότερα από κάπου μέσα.
Επειδή δεν θέλω να πιστεύω ότι πρόκειται για πρόβλημα στο προϊόν-παρτιδα (και γιατί δεν μου έχει τύχει στην ΜΙΚΡΗ μέχρι τώρα εμπειρία μου, αλλά και γιατί τρελαίνομαι για αυτή τη γεύση), να ελπίζω ότι ήταν μικρολαθάκι του τύπου "λάθος ετικέτα" ή κάτι τέτοιο;

Τα λέω όλα αυτά για να δούμε εάν έχει τύχει σε κανέναν άλλο κάτι παρόμοιο.

Πάντως, θα πάω σήμερα από εκεί να δούμε τι έχει γίνει.

EDIT: Τελικά πήγα και το είδαμε με ένα παληκάρι στη Nobacco. Πήρα ένα κανονικό, οπότε πρέπει να ήταν μεμονωμένη περίπτωση και όχι ελαττωματική παρτίδα.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 08, 2011, 00:49 από wikiVR »

Αποσυνδεδεμένος Basstar5

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO E-liquid Enjuice
« Απάντηση #147 στις: Νοεμβρίου 13, 2011, 01:32 »
Αυτο το Caramel apple pie απλά δεν υπάρχει!!!προσωπικά μου έρχεται να το πιω!εκπνεω τον ατμό απο τα ρουθουνια κ μου μένει η ´γεύσή´ παραπάνω(η έτσι μου φαίνεται).είναι το e-liquid που χρησιποποιηται στο κρεβάτι αγκαλια με την σύζυγο και ταινιουλα!  :tongue_smilie:
Μακάρι να τα πουλαγανε χύμα παίρναμε κουβαδες!

Αποσυνδεδεμένος polis

Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #148 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 12:33 »
Εγώ που έχω πάρει 6 κομμάτια από τα συγκεκριμένα υγρά… κανένα δεν ήταν 20μλ μέσα…. Όλα ήταν 16-18 μλ

Αποσυνδεδεμένος petbalos

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Nobacco e-liquid
« Απάντηση #149 στις: Νοεμβρίου 17, 2011, 23:00 »
Εγώ που έχω πάρει 6 κομμάτια από τα συγκεκριμένα υγρά… κανένα δεν ήταν 20μλ μέσα…. Όλα ήταν 16-18 μλ

Εαν ειναι οντως ετσι, μιλαμε για απατη που σηκωνει πολυ συνεχεια.. Αλλα δε νομιζω να συμβαινει κατι τετοι για ευνοητους λογους. Μπορεις να μας πεις πως το μετρησες ;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571315 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1607 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7614 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120953 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 592 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 321 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326161 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8449 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297175 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827304 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511082 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9499 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios