vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

118 επισκέπτες, 3 χρήστες
PsykieG, lagoudakis, Sergios

Twitter

Ηλεκτρονικα κουτακια mini σε διαστασεις

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικα κουτακια mini σε διαστασεις
« Απάντηση #165 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 12:17 »
Παραλάβαμε και εμείς.Ρε παιδιά τι σκατούλι εΐναι αυτό?  ;D

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικα κουτακια mini σε διαστασεις
« Απάντηση #166 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 12:36 »
έπιασα κι εγώ στα χέρια μου το xpro και το ipv mini. το δεύτερο κάνει μπαμ για την κατασκευαστική του ποιότητα, είναι κι ακριβότερο παρ'ότι 30άρι σε σχέση με το πρώτο που είναι 50άρι. η υπεύθυνη του καταστήματος μου είπε ότι το xpro δοκιμάζεται αυτές τις μέρες, μια και υπάρχει άγνοια για τον εσωτερικό του κόσμο ... το ipv είναι σταθερή εγγυημένη αξία.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικα κουτακια mini σε διαστασεις
« Απάντηση #167 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 14:19 »
Παραλάβαμε και εμείς.Ρε παιδιά τι σκατούλι εΐναι αυτό?  ;D

αναμενουμε εντυπωσεις  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικα κουτακια mini σε διαστασεις
« Απάντηση #168 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 16:07 »
Λοιπόν πρώτες εντυπώσεις.Πολύ ωραίο εμφανισιακά,η φωτογραφία που έβγαλα το αδικεί.Η οθόνη φωτεινή,τα σύν και πλύν κουμπιά ωραία και κλικαριστά και γενικώς η ποιότητα του είναι καλή για τα λεφτά του πάντα.Μοναδική παραφωνία το Fire button το οποίο παίζει αρκετά αλλα όχι σε βαθμό ξενερώματος,κλικαριστό πάντως και αυτό.Passthrough δεν έχει και το ξεβίδωμα του καπακιού είναι λίγο μανούρα ειδικά αν έχεις και τις 4 βίδες πάνω οπότε για βάλε βγάλε δε προσφέρεται.Παντώς και με 2 βίδες χιαστί το καπάκι κουμπώνει άψογα.Η μπαταρία μπαίνει και ασφαλίζει καλά στη θέση της.Ο πόλος ρυθμιζόμενος αλλα τον πίεσα λίγο και δεν πάει πολύ κάτω,ίσως σε κάποιους ατμοποιητές να αφήνει κενό.Στον kayfun και τον delta της joyetech πάντως δεν είχα θέμα.Μετρήσεις για τα ρεύματα δεν έχω κάποιο όργανο να κάνω,τις αντιστάσεις πάντως τις διαβάζει καλά.Την triple coil κεφαλή του delta που είναι 1,4 ωμ στην οθόνη την βγάζει 1,4.Επίσης απο sleep mode(πρέπει να μπαίνει σε sleep mode στο 2λεπτο) βαράει σχεδόν κατευθείαν,η καθυστέρηση είναι κάτω του μισού δευτερολέπτου.Σε γενικές γραμμές είμαι αρκετά έως πολύ ευχαριστημένος απο την αγορά μου με την μέχρι τώρα χρήση.Οτι θέλετε με ρωτάτε,έγραψα ολόκληρο κατεβατό αλλα όλο και κάτι θα ξέχασα! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος L.G.

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+IATTY+RAM + ΟΔΥΣΣΕΑΣ + KILLER 705 = <3
Απ: Ηλεκτρονικα κουτακια mini σε διαστασεις
« Απάντηση #169 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 16:09 »
http://www.mpixlimpidi.net/index.php?route=product/product&product_id=769


 :confused1: :confused1: :confused1: με 99 ευρω απο ελλαδα ? λετε να δουλευει οπως την περιγραφη ? η κλαψτα εγω ? ( Χαραλαμπος )  :confused1: :confused1: :confused1:

Αποσυνδεδεμένος benny

  • **
  • 331
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικα κουτακια mini σε διαστασεις
« Απάντηση #170 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 16:35 »
Λοιπόν πρώτες εντυπώσεις.Πολύ ωραίο εμφανισιακά,η φωτογραφία που έβγαλα το αδικεί.Η οθόνη φωτεινή,τα σύν και πλύν κουμπιά ωραία και κλικαριστά και γενικώς η ποιότητα του είναι καλή για τα λεφτά του πάντα.Μοναδική παραφωνία το Fire button το οποίο παίζει αρκετά αλλα όχι σε βαθμό ξενερώματος,κλικαριστό πάντως και αυτό.Passthrough δεν έχει και το ξεβίδωμα του καπακιού είναι λίγο μανούρα ειδικά αν έχεις και τις 4 βίδες πάνω οπότε για βάλε βγάλε δε προσφέρεται.Παντώς και με 2 βίδες χιαστί το καπάκι κουμπώνει άψογα.Η μπαταρία μπαίνει και ασφαλίζει καλά στη θέση της.Ο πόλος ρυθμιζόμενος αλλα τον πίεσα λίγο και δεν πάει πολύ κάτω,ίσως σε κάποιους ατμοποιητές να αφήνει κενό.Στον kayfun και τον delta της joyetech πάντως δεν είχα θέμα.Μετρήσεις για τα ρεύματα δεν έχω κάποιο όργανο να κάνω,τις αντιστάσεις πάντως τις διαβάζει καλά.Την triple coil κεφαλή του delta που είναι 1,4 ωμ στην οθόνη την βγάζει 1,4.Επίσης απο sleep mode(πρέπει να μπαίνει σε sleep mode στο 2λεπτο) βαράει σχεδόν κατευθείαν,η καθυστέρηση είναι κάτω του μισού δευτερολέπτου.Σε γενικές γραμμές είμαι αρκετά έως πολύ ευχαριστημένος απο την αγορά μου με την μέχρι τώρα χρήση.Οτι θέλετε με ρωτάτε,έγραψα ολόκληρο κατεβατό αλλα όλο και κάτι θα ξέχασα! :thumpup:






Εγώ πιστεύω ότι έκανα μια καλή επιλογή και με τα κουμπιά δεν είχα κανένα απολύτος πρόβλημα, όλα είναι καμπάνα.
Τώρα για τις βίδες από κάτω, έχω μόνο τις 2 βιδωμένες. Δεν ξέρω αν γίνετε καμια πατέντα με μαγνήτες, θέλει ψάξιμο.
Το μοναδικο πρόβλημα που έχω, είναι ότι δεν μου κάθετε η Σοφία, μάλλον είμαι για αγορά καινούργιας βάσης.

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικα κουτακια mini σε διαστασεις
« Απάντηση #171 στις: Ιανουαρίου 19, 2015, 16:48 »
Απο τη στιγμή που κάνει επαφή η μπαταρία με το καπάκι λίγο δύσκολο για πατέντα.

Αποσυνδεδεμένος eurogod

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικα κουτακια mini σε διαστασεις
« Απάντηση #172 στις: Ιανουαρίου 20, 2015, 10:15 »
Ξέρει κανείς αν βάλω της σοφία με το cage στο ipv mini αν θα μπορεί η σοφια να τροφοδοτείται με αέρα από κάτω; Γιατί είδα οτι στον πόλο οι εσοχές που εχει για τον αέρα δεν φτάνουν μέχρι έξω.

Αποσυνδεδεμένος powerwolf

  • *
  • 50
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικα κουτακια mini σε διαστασεις
« Απάντηση #173 στις: Ιανουαρίου 20, 2015, 10:20 »
παρτε ενα ipv mini να δειτε την υγεια σας .... αυτο δεν ειναι μοντ ειναι βελουδο !!!!! :D :D :D
:)) :)) Συμφωνω Αποστολε κατοχος πλεον και γω του ipv mini  :thumpup: παιζει ανετα την αντλαντιδα(μιας κ το υποσχεθηκα στον ευατο μου να μπει αυτος ο ατμο πανω πρωτος) τι να λεμε τωρααααααα ολα τα λεφτααααα!!!!! :))

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Ηλεκτρονικα κουτακια mini σε διαστασεις
« Απάντηση #174 στις: Ιανουαρίου 20, 2015, 16:13 »
Ειμαι με το δακτυλο στη σκανδαλη να πατησω το κουμπι παραγγελιας
Δε συμβιβαζομαι με τιποτα λιγοτερο απο το καλυτερο της λιστας  :thumpup:
Αντε και καλο βολι ...

ουπς λαθος νημα
ας μεταφερθει στα Mini ηλεκτρονικα πλιζ  :))

Αποσυνδεδεμένος L.G.

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+IATTY+RAM + ΟΔΥΣΣΕΑΣ + KILLER 705 = <3
Απ: Ηλεκτρονικα κουτακια mini σε διαστασεις
« Απάντηση #175 στις: Ιανουαρίου 20, 2015, 17:02 »
Ερωτηση εαν ξερει κανεις σας παρακαλω , υσχυει η εκπτωση - 10 % απο fabvape για το ipv mini  ? και προς τους κατοχους του ο 510 κονεκτορος πως σας φενεται ? ανθεκτικος ?

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικα κουτακια mini σε διαστασεις
« Απάντηση #176 στις: Ιανουαρίου 20, 2015, 17:12 »
Ναι ισχύει η έκπτωση και ο κονέκτοράς του αποτελεί πολύ κατασκευή (από ανοξείδωτο ατσάλι, σταθερός και με ρυθμιζόμενο πόλο).

Αποσυνδεδεμένος alexyari

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικα κουτακια mini σε διαστασεις
« Απάντηση #177 στις: Ιανουαρίου 20, 2015, 19:47 »
Καλησπερα σ' ολη την ατμοπαρεα, νεος στο να αφησω εντυπωσεις, αν και παρακολουθω αρκετο καιρο τα fora!!
Στο δια ταυτα: ατμιζω 27 μηνες τωρα, κι αφησα το ρημαδι (=τσιγαρο), στην ακρη απο τον πρωτο καιρο. Αρχικα με e-go μπαταριες, στη συνεχεια με VV (τυπου Spinner II κ.λ.π.) κι εδω και 5 μηνες περιπου, εκανα τη μεταβαση στα VV/VW modes (αρχικα eVic, eVic Supreme) κι εδω κι 1,5 μηνα πηγα στα boxακια (οπως λεει κι ο φιλος Βασιλης απο ecig Πατρας!!!).
Αρχικα, επιασα στα χερια μου το istick 20W, απο το οποιο εμεινα αρκετα ικανοποιημενος, αν και οι ενδειξεις της οθονης του, δεν ανταποκρινονται στην πραγματικα παρεχομενη  ταση/ισχυ, κατι που ομως ηξερα εκ των προτερων. Αυτες τις μερες, περιμενω το Cloupor mini (απο fasttech), κι επειδη καθυστερησε αρκετα να φτασει στα χερια μου, δεν κρατηθηκα, και την περασμενη Παρασκευη, παρηγγειλα απο "Ηλεκτρονικο Τσιγαραδικο" (310.gr) το iPV mini, μιας και ειναι το μονο που δεν εχει αυτο που "βαριεμαι": το βιδωμα-ξεβιδωμα, καθε φορα που τελειωνει η μπαταρια και θελεις να την αλλαξεις!!! Βλεπετε, ειμαι σαν το φιλο (Αποστολος, αν δεν κανω λαθος), που ειπε νωριτερα, πως προτιμα να φορτιζει τη μπαταρια σε εξωτερικο φορτιστη, αυτο ακριβως!!!
Τοσο λοιπον το iPV, οσο και το Cloupor mini, σου δινουν αυτην την ευχερεια, χωρις να χρειαζεται να κουβαλας κατσαβιδια, οταν εισαι εξω και να προχωρας σε "γενικη επισκευη", σε κοινη θεα. Ξεβιδωνεις (η απασφαλιζεις καπακι, αναλογα ποιο απ' τα 2 εχεις κοντα σου), αλλαζεις μπαταρια, βιδωνεις και τελος!!! Για μενα αυτο, ηταν βασικος παραγοντας επιλογης.
Απο κει και περα, η ποιοτητα κατασκευης και η ευκολια χρησης στο συγκεκριμενο box (iPV mini), ειναι υπερανω κριτικης: καλοφτιαγμενο, στιβαρο, χωρις τριγμους, με σωστη αποδοση και μεγαλη ευκολια χρησης. Ο μονος ενδοιασμος που μου εμεινε, ειναι στο χρωμα. Προτιμησα το ασημι, αλλα, ισως το μαυρο να ειναι πιο ανθεκτικο σε γρατζουνιες κ.λ.π., παρολη τη διχρωμια του.
Εν κατακλειδι, δε το μετανοιωσα στιγμη, γι' αυτα που προσφερει, θεωρω πως ειναι value for money, ακομη και σαν αγορα απο Ελλαδα.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικα κουτακια mini σε διαστασεις
« Απάντηση #178 στις: Ιανουαρίου 20, 2015, 19:55 »
το μονο ελλατωμα που εγω μπορω να του βρω ειναι στο καπακι τις μπαταριας  που ειναι αρκετα φθηνιαρικο ... εχεις την αισθηση πως αν στραβοπιασει θα το παρεις στο χερι ...


θα περασω μια βολτα απο ενα τορναδορο φιλο να δω μηπως μπορει να φτιαξει ενα πιο στιβαρο καπακι

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικα κουτακια mini σε διαστασεις
« Απάντηση #179 στις: Ιανουαρίου 20, 2015, 20:32 »
Αγορά απο εδω ασύμφορη και για τα δυο  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116153 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824523 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507533 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8962 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154847 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568871 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243962 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294289 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1785 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762842 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1148 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4034 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem