vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

96 επισκέπτες, 4 χρήστες
chkontog, Sergios, manoslykos, maprix

Twitter

Ηλεκτρονικα κουτακια mini σε διαστασεις

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Ηλεκτρονικα κουτακια mini σε διαστασεις
« Απάντηση #30 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 11:35 »
Σαν τραντζιστορακια ειναι ολα,οι κεραιες τους λειπουν ;D   

Απ: Ηλεκτρονικα κουτακια mini σε διαστασεις
« Απάντηση #31 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 12:12 »
εμενα παλι το smok μου κανει σαν καπακι κλιματιστικου με τις εγκοπες που εχει στο πλαι


ναι αλλα προσφερει περισσοτερα.   :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος terymix

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικα κουτακια mini σε διαστασεις
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 13:00 »
εμενα παλι το smok μου κανει σαν καπακι κλιματιστικου με τις εγκοπες που εχει στο πλαι
Αποστολε οι εγκοπες - αυλακια στο πλαι λειτουργουν σαν ψυχτρες για να μν ανεβασει τρελες θερμοκρασιες οποτε περισσοτερο λειτουργικες ειναι παρα προσφερουν στο σχεδιο ...

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικα κουτακια mini σε διαστασεις
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 13:05 »


ναι αλλα προσφερει περισσοτερα.   :tongue_smilie:

τη παραπανω να θελει ενας ατμιστης φωτη που δεν ξεπερναει ποτε τα 10-12 βατ ?

 το Ipv mini εχει μια καλη πλακετα μεσα την sx130 τις yihi που εχει δειξει πως μπορει να ειναι αξιοπιστη εταιρια  οχι no name , φτανει στα 30 βατ , εχει αυτοματο πολο με ελλατηριο, ειναι αρκετα μικρο , βολικο στο χερι , η αισθηση του ειναι σα να κρατας πολυ ακριβωτερο μοντ , και η τιμη του ειδικα απο καταστηματα με  την εκπτωση του φορουμ ειναι στα 67 ευρω..


αν μου βρειτε αλλο μοντ με αυτα τα χαρακτηρηστικα και στη τιμη αυτη τοτε παω πασο... για ελλαδα παντα η τιμη , για τα χχαρακτιριστικα σε ολο το κοσμο.


μακραν η καλυτερη προταση για οσους δεν θελουν τα 50-100-200 βατ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2015, 13:11 από APOSTOLOS KAL »

Απ: Ηλεκτρονικα κουτακια mini σε διαστασεις
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 13:11 »
αποσυολε δεν θα διαφωνισω μαζι σου.  εχεις δικιο.  απλα εγω σκεφτομαι και το γεγονος οτι διαβαζει 0.2Ω και οχι μεχρι 0.5 που ξερεις μεχρι που θα φτιαξεις κατι για το χαβαλε. 

Και επειδη σκεφτομαι αυτα που λες για αυτο ειμαι αναμεσα στα 2 και δεν εχω παρει ακομα το  smok κατευθείαν.

Το αν ειναι γνησια πλακετα κτλ δεν μου λεει κατι.  Και με το SVD υπερευχαριστημενος ειμαι για αυτά που δινει και δεν φοραει evolv η yihi.    ;)

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικα κουτακια mini σε διαστασεις
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 13:14 »
0.2 αντιστασεις εγω τις θεωρο απο μονες τους βραχυκυκλωμα .. για εμενα και για το 90% των ατμιστων  η απολαυση ειναι απο 0.8 μεχρι 2 το πολυ ..


γιαυτο ειπα για οσους δε χρειαζονται τα 50-100-200 βατ


οσο για τις πλακετες θα διαφωνισω , ειδικα το svd το ειχα και εχει συντομη ημερομηνια ληξης ... φυσικα εξαρτατε και ποσο το δουλευεις

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικα κουτακια mini σε διαστασεις
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 13:21 »
τη παραπανω να θελει ενας ατμιστης φωτη που δεν ξεπερναει ποτε τα 10-12 βατ ?

 το Ipv mini εχει μια καλη πλακετα μεσα την sx130 τις yihi που εχει δειξει πως μπορει να ειναι αξιοπιστη εταιρια  οχι no name , φτανει στα 30 βατ , εχει αυτοματο πολο με ελλατηριο, ειναι αρκετα μικρο , βολικο στο χερι , η αισθηση του ειναι σα να κρατας πολυ ακριβωτερο μοντ , και η τιμη του ειδικα απο καταστηματα με  την εκπτωση του φορουμ ειναι στα 67 ευρω..


αν μου βρειτε αλλο μοντ με αυτα τα χαρακτηρηστικα και στη τιμη αυτη τοτε παω πασο... για ελλαδα παντα η τιμη , για τα χχαρακτιριστικα σε ολο το κοσμο.


μακραν η καλυτερη προταση για οσους δεν θελουν τα 50-100-200 βατ

Μα και το smok m50 εχει αναλογα χαρακτηριστικα. Επιπλεον ειναι πιο μικρο και ειναι και passthrough. Στα συν του ipv ειναι η ευκολοτερη αλλαγη μπαταριας.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικα κουτακια mini σε διαστασεις
« Απάντηση #37 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 13:24 »
και το ipv ειναι passthrough .. οσο για το μεγεθος το εχω πιασει στα χερια και πστεψεμε ειναι τετοια η κατασκευη του που οσο και αν φαινεται μεγαλο , στο χερι μεσα χανετε και βλεπεις μονο τον ατμοποιητη ... εφαπτετε ακριβως στη παλαμη , δεν ειναι τετραγωνο

το μοντακι ειναι πολυτελεια ... και μονο αν καποιος το δει απο κοντα μπορει να το καταλαβει.. σε ολα ομως , ακομη και στην οθονη αν παρατηρηση καποιος μεσα πολυ εντονα θα δει πολλες πολυτελεις λεπτομεριες
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2015, 13:30 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος billsal

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικα κουτακια mini σε διαστασεις
« Απάντηση #38 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 13:34 »
Περί ορέξεως κύριοι.Ότι αρέσει σε μένα μπορεί να μην αρέσει σε κάποιον άλλο και το αντίθετο

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικα κουτακια mini σε διαστασεις
« Απάντηση #39 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 13:35 »
αυτο δεν ισχυει παντα .. εγω οταν το ειδα εδω μεσα πρωτη φορα δεν μου γεμισε το ματι σαν εμφανιση ,αλλα επεσα πολυ εξω . οποτε αν κατι δε το δεις απο κοντα δεν μπορεις να ξερεις αν σου αρεσει η οχι  :yes: :yes:


τωρα θα μου πεις το ιδιο ισχυει και για τα αλλα.. ναι αλλα για εμενα πλεων σε τοσο μικρα κουτακια ολα τα αλλα ειναι απλα τσιχλοφουσκες . καθολου υπερβολη ... ειχα και το istick , εχω και το  hana  , αλλα οταν επιασα στο χερι αυτο ...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2015, 13:40 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος billsal

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικα κουτακια mini σε διαστασεις
« Απάντηση #40 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 13:38 »
Συμφωνώ ότι το καλύτερο είναι να μπορούσαμε να τα δούμε και να τα πιάσουμε όλα και όχι απλά να τα χαζεύουμε από φωτογραφίες ή βίντεο.Όταν δεν υπάρχει αυτή η πολυτέλεια όμως αρκούμαστε στα βίντεο και στα reviews και προσπαθούμε να δούμε τι μας αρέσει

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικα κουτακια mini σε διαστασεις
« Απάντηση #41 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 13:42 »
Θα συμφωνησω με billsal. Ο,τι αρεσει στον καθενα. Απο αποψη χαρακτηριστικων κανενα απο τα δυο δεν υπερτερει αισθητα.

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: Ηλεκτρονικα κουτακια mini σε διαστασεις
« Απάντηση #42 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 13:44 »
Αποστολε να κανω μια ερωτηση αφου το ειδες απο κοντα γιατι ειμαι ετοιμος για αγορα.Το κουμπι του ειναι αφης..?(γιατι μου φενεται οτι κατι τετοιο ακουσα :hmmm: )

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικα κουτακια mini σε διαστασεις
« Απάντηση #43 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 13:47 »
το κουμπι του ειναι απιστευτο .. δεν ακουγετε τπτ οταν το πιεζεις , σε τετοια φαση που αν δεν τραβιξεις τζουρα νομιζεις οτι δεν το πατησες , και ναι ειναι σχεδον αφης


εγω δεν εχω πατηση τετοιο κουμπι σε αλλο μοντ , και περασαν αρκετα ηλεκτρονικα απο τα χερια μου

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικα κουτακια mini σε διαστασεις
« Απάντηση #44 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 14:00 »
ΤΟ ipv mini σε μαυρο υπαρχει πουθενα Ελλάδα;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hashtag Shake and Vape 0 26 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:17
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4689 500107 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 03, 2024, 20:04
από anetost
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12313 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 446 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7563 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21211 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195372 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1916 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5063 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110445 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2317 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki