vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

126 επισκέπτες, 2 χρήστες
Sergios, camber

Twitter

Πόσα ml καταναλώνετε την ημέρα ? Πόσα σας "βγαζει" η μπαταρία σας

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
πρόσφατα αγόρασα το alterego Α6 παρατηρώ πως έχει τεραστια κατανάλωση του υγρού...  το έχω τελειώσει τα 2ml σε 10λεπτά με πνευμονικές εισπνοές...


είναι φυσιολογικό η όντως είναι μεγάλη η κατανάλωση του? σκέφτομαι πως τραβάει περισσότερο από όσο πρέπει....


το ανέφερα στο κατάστημα τους και μου είπανε πως είναι ανάλογα την χρήση που κάνω....

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Χαμηλές αντιστάσεις, περισσότερα ρεύματα, περισσότερο ντουμανι, μεγαλύτερη κατανάλωση.

Δεν πίνει πολύ ο ατμοποιητης, εμεις πίνουμε :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Colton50

  • **
  • 433
  • Φύλο: Άντρας
2ml σε 10 λεπτα εινα υπερβολικο. Εγω κανω 2-3 μεσα σε μια ημερα. Ισως οι φιλοι που κανουν Sub-ohm μπορουν να μας πουν περισσοτερα.

Αποσυνδεδεμένος akisgr1

  • **
  • 307
  • Φύλο: Άντρας
Χαμηλές αντιστάσεις, περισσότερα ρεύματα, περισσότερο ντουμανι, μεγαλύτερη κατανάλωση.

Δεν πίνει πολύ ο ατμοποιητης, εμεις πίνουμε :laugh1:


είναι 1.2 ohm   


σκέφτομαι να πάρω ένα istick 40W ώστε να έχω επιλογές με τις αντίστασης... 


από την άλλη για 10 euro πιο πάνω περνώ το istick 60w και με δεξαμενή που χωράει 4.5ml  αλλα νομίζω πως είναι τεράστιο....

Αποσυνδεδεμένος Kwstas.anast

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Επισκευαζω το CLR στο Tron-s και κατανάλωνε περιπου 6ml  και η μπαταρία (NCR 18500 -2000 mah) μου κρατάει περιπου 13 ώρες (5-6 ml τουλαχιστον)

Αποσυνδεδεμένος Vagattack

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
περίπου 5-8 ml με 6άρα νικοτίνη, βέβαια τον έχω για πιπίλα σαν καινούριος πλην όμως τίμιος/πρώην καπνιστής  :bye:
όσο για την μπαταρία θέλω τουλάχιστον μιάμιση μπαταρία 18650

Αποσυνδεδεμένος g@

  • *
  • 7
  • Φύλο: Άντρας
Περίπου 4 με 4,5 ml την ημέρα με vivi nova bdc σε 1,8.Εχω το mas30 της nobacco η μπαταρία μου βγάζει μια ημερα



Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Γύρω στα 2ml 6mg σε τσιγαρίσιες (1.6Ω) και 4ml 3mg πνευμονικές 0.4Ω. Μοντάκι evic vtc mini και χρειάζομαι περίπου μία μπαταρία και ελάχιστα παραπάνω την ημέρα. Πάλι καλά έχω 2 μπαταριούλες και τις παίζω μπάλα. 8)




@nick_istick έχεις πάει σε κανένα μαγαζί να δοκιμάσεις καμιά γεύση μπας και βγάλεις μια άκρη με το τι σου αρέσει? Επίσης μάλλον πρέπει να αυξήσεις τη νικοτίνη σου. Πόσο κάπνιζες πριν και πόσο καιρό ατμίζεις?

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
ατμιζω 7-9 ml τη μερα περιπου με 3αρα νικοτινη 70 vg 30 pg αγευστη με αντισταση απο 0.5-1.6 και δεν ειμαι καθολου ευχαριστιμενος δεν μπορω να βρω με τιποτα τι μου ταιριαζει και εχο τρελαθει οσο για τιν μπαταρια εχω μια efest 3000mah 18650 και καθε 6 ορες περιπου θελει φορτισμα !!!!!!!

Νικολα, υποθετω (μιας & ειδα το προφιλ σου) οτι εχεις ως μοντακι το Istick 60 & ατμοποιητη τον Subtank Mini ετσι? Εφοσον εισαι "νεος" στον χωρο του ατμισματος, δεν επρεπε να σου δωσουν αυτον τον ατμοποιητη για να αρχισεις το ατμισμα (εκτος αν τον δοκιμασες στο καταστημα & σου αρεσε). Ειναι ατμοποιητης αποκλειστικα για πνευμονικες τζουρες με χρηση σε πολλα watt, κατι το οποιο σημαινει οτι γευση δεν θα παρεις οπως πρεπει συν του οτι η λειτουργια του με τις χαμηλες αντιστασεις κατω του 1 Ohm προυποθετει & αρκετα watt. Κατι που σημαινει οτι για νεοεισερχομενο ατμιστη ειναι ασχημο...

Το μοντακι ειναι μια χαρα, η μπαταρια οκ, αλλα αν το χρησιμοποιεις για ατμισμα με TC η ξερω γω 30-40watt λογικο ειναι να ψοφισει γρηγορα.

Πες μας στα ποσα w ατμιζεις - με τι συρμα - tc or w

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Νικολα, ατμιζεις μια εβδομαδα περιπου & σου εδωσαν ατμοποιητη ο οποιος ειναι αποκλειστικα για πνευμονικες τζουρες (δηλαδη ρουφας απευθειας στα πνευμονια, οχι πρωτα στο στομα & μετα πνευμονια).

Δεν προκειται να δουλεψει σωστα με μεγαλες σε Ohm αντιστασεις ο ατμοποιητης αυτος διοτι ειναι SubOhm (δηλαδη για χρηση σε πολλα watt με μικρες αντιστασεις για ντουμανια & οχι κανονικο ατμισμα - τσιγαρισιο με γευση παραλληλα).

Πριν τον αγορασεις απο το καταστημα, τον δοκιμασες τον ατμοποιητη με την εργοστασιακη αντισταση? Σου ειπαν αυτα τα παραπανω?
Για να φτιαξεις μονος σου αντιστασεις ειναι παρα πολυ νωρις ειδικα για εναν νεο ατμιστη οπως εσυ, αλλα ειναι & εντελως λαθος η "συνταγη" του ατμοποιητη για αυτο που ψαχνεις...

Το συρμα που πηρες για να φτιαχνεις αντιστασεις τι ειναι? Kanthal η για TC?

Αποσυνδεδεμένος gazius

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Περίπου 8-9 ml την ημέρα με i stick 40αρι,με ενδιάμεση φόρτιση πάντα.

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Νικολα μου στο τσιγαρο δεν καναμε πνευμονικες, διοτι αν καναμε θα πνιγομασταν σιγουρα :) . Εισαι νεος στο ατμισμα & βλεπω οτι δεν το κατεχεις (λογικο) απο αντιστασεις - w - συρματα & αλλα. Αποψη μου ειναι οτι κακως πηρες η σου εδωσαν αυτον τον ατμοποιητη για να ξεκινησεις το ατμισμα.

Τελος παντων επειδη εδω ειναι λαθος το νημα για τετοια συζητηση, θα σου ελεγα να διαβασεις τα καταλληλα νηματα (υπαρχουν & θα σε βοηθησουν) διοτι εδω βγαινουμε off topic  O0

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Παρακαλω Νικολα δεν κανει τιποτα, μπες σ αυτο το νημα http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2308.7230.html#lastPost & ρωτα οτι θελεις ελευθερα & θα βρεθουν συνατμιστες πολλοι να σε βοηθησουν. Καλως ηρθες & μην ανησυχεις, ολα θα πανε καλα  O0

Αποσυνδεδεμένος aelarag1

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Γυρω στα 4-5 ml diy flavourart 6 mg νικοτινης και η μπαταρια μου κραταει 1.5 μερα σε ενα hana one dna 40

Στάλθηκε από το K6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Gooplay

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
2 με 3 ml την ημερα και τo istick 40 μου βγαζει περιπου 2 μερες χωρις να τελιωνει τελειως

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246295 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572235 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1926 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8068 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122070 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 417 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326873 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8635 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298054 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827671 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511820 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios