vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

55 επισκέπτες, 0 χρήστες

Mini iStick by Eleaf

Αποσυνδεδεμένος κικα

  • 4
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #90 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 12:54 »
Καλησπέρα


Εχω στα χερια μουτο mini απο χθες και δεν το αφηνω με τιποτα!!!!!!!!! :nope:
Ειναι οτι πιο ομορφο εχω κρατησει!!!!!!!!!!!!!!Εξαιρετικο

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #91 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 13:04 »
5ml να κρατησει με τίποτα!
Εννοείται ότι θα έχεις και δεύτερη μπαταρία ή συσκευή.

Οπότε, όπως σου είπαν, φορτίζει σε μισή ώρα και λίγο παραπάνω, οπότε χρησιμοποιείς την άλλη μπαταρία όσο αυτό φορτίζει - ακόμη και απο power bank.
Αποφεύγεις ατμοποιητές που θέλουν πολλά βατ
τέλος, 4 ώρες το 20ρι δεν κάνει με τίποτα. Με δυο ώρες είσαι καλυμμένος. Κάτι παραπάνω, αν φορτίζεις από usb2.


Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #92 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 13:07 »
Αν είναι 2 ώρες όντως, τότε μάλλον εγώ τα διάβασα λάθος. Ξανακοιτάζω το 20ρι λοιπόν, παρέα με 1-2 που με τράβηξαν. Και τουλάχιστον 5 ml θα ήθελα να με κρατησει. Ευχαριστώ :)

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #93 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 13:13 »
Είναι και ο χρόνςο φόρτησης που με τράβηξε. Γιατί και το 20ρι κοίταζα που είναι εντός budget αλλά με 3-4 ώρες φόρτισης με "φοβίζει". Δεν θα ήθελα να ξεθάψω μετά τις e-go.

το τριαντάρι, με τις εκπτώσεις του φόρουμ, μόνο σαν μπαταρία (φαντάζομαι φορτιστής κάνει του κινητού σου) κοστίζει μεταξύ 41-42 ευρώ σε δυο τρία καταστήματα, δεν είναι απαγορευτικό. Σίγουρα θα σου βγάζει όοοοολη μέρα με τη χρήση που καταλαβαίνω ότι κάνεις και το βράδυ φόρτισμα.Εγώ το βάζω κάθε δεύτερο βράδυ.Δε χρειάζεσαι δεύτερο. Το μίνι πάλι θα χρειάζεται να το φορτίζεις μεσα στη μέρα και γι'αυτό είναι καλό που φορτίζει γρήγορα.Αν βέβαια περάσεις σε επισκευάσιμο ατμοποιητή κάποια στιγμή, ή σε κάποιον που να χρειάζεται περισσότερα βολτ για να αποδόσει, δε θα σου φτάνει το μίνι και θα χρειαστεί να δώσεις και άλλα χρήματα για κάτι πιο δυνατό.Εάν είναι να έχεις μία συσκευή καλύτερα το τριαντάρι που έχει ξεπεράσει τις παιδικές ασθένειες του 20, χωρίς να είναι πιο ακριβό παρά μόνο λίγα ευρώ, με ομαλά ρεύματα και ρυθμιζόμενο κονέκτορα, που θα σου δώσει αυτονομία χωρίς να είναι μεγάλο και θα σου επιτρέψει αν θελήσεις πειραματισμούς στο μέλλον χωρίς άλλα έξοδα.Στο λέω εγώ που έχω και τα δύο.Το μίνι είναι σαν μια πολυβολταϊκή μικρή στο μέγεθος χιλιάρα μπαταρία, το τριαντάρι είναι box mod  ;)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #94 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 13:21 »
Εχοντας και τα 3, 10ρι-20ρι-30ρι, αλλά και ένα dna20ρι που μαζί με φορτιστές και μπαταρίες κοστίζει περισσότερο από τα 3 στικ μαζί,  θα έλεγα συνοπτικά ότι και τα 3 είναι καλές αγορές, με το 30ρι πρώτο, το 20ρι και το 10ρι μετά. Πριν ένα χρόνο ούτε κατά διάνοια δεν υπήρχαν τέτοια μοντάκια που να συνδυάζουν ισχύ, αυτονομία και καλή τιμή σε μικρό μέγεθος. Θα επιμείνω βέβαια ότι το 10ρι είναι συμπληρωματική συσκευή. 

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #95 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 13:25 »
@ papadopoulou ioanna  Ώπα κάτσε γιατί είπες μαγική φράση, και ως κολλημένος αυτές τις μέρες, δεν την σκέφτηκα.
Εχω μπολικα καλώδια που έχουν ξεμείνει απο συσκευές που φόρτιζαν σε USB. Πχ gps, κινητό, φωτογραφική. Οπότε αν κάνουν, όντως να κοιτάζω για σκέτη μπαταρία., η οποία φαντάζομαι θα έχει και τον αντάπτορα 510/e-go(καλά, αν όχι, είναι μικρό το κόστος). Αυτά τα καλώδια λοιπόν, θα κάνουν για φόρτιση της συσκευής; Και ένας αντάπτορας 1Α για την περίπτωση που θα πάει σε μπρίζα; (υπάρχει ήδη απο τις e-go).
Ξέρω, κάπως ανόητη η ερώτησή μου, αλλά δηλώνω αδαής με το ητ και ρωτάω τα πάντα αν δεν το έχω πετύχει ήδη ψάχνοντας  :tongue_smilie:

@ petra Θέλω να ρωτήσω για το 20 και 30, αλλά θα βγω εκτός θέματος. Θα διαβάσω ξανά τα αντίστοιχα τόπικ, και θα επανέλθω εκεί για περισσότερα αν συνεχίσω να μην καλύπτομαι.
 

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #96 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 13:37 »
micro usb εμένα του κινητού και του ταμπλετ μου έχουν και το ανταπτοράκι.Μάλλον κάνει και το ανταπτοράκι από τις ego.Το 510-ego δεν περιλαμβάνεται αν πάρεις μόνο μπαταρία αλλά το βρίσκεις οπουδήποτε με 2 ευρώ.
Αν πάρεις ένα μεγάλο,πάρε το τριαντάρι καλύτερα. Μη ξεχνάς τις εκπτώσεις του φόρουμ, υπάρχει το αντίστοιχο νήμα  ;) Πχ η ecig.gr που δεν παρέχει έκπτωση για το στικάκι, το έχει μόνο μπαταρία 42 ευρώ. Στο vapeclub.gr έχει 49 ευρώ χωρίς έκπτωση και 44.10 με έκπτωση 10% και sto vapour smoke 41,48 ευρω μετά την έκπτωση

Το 20άρι έχει πιο άγρια ρεύματα, δίνει περισσότερα από όσο το έχεις ρυθμισμένο.Ο κονέκτοράς του δεν είναι ρυθμιζόμενος, αυτές είναι οι διαφορές του με το τριαντάρι, γι'αυτό σου λέω και εγώ και η Πέτρα προτίμησε το τριαντάρι, εκτός και αν δεις το 20άρι σε καμιά τιμή της ξεφτίλας κάπου και συμφέρει, που δε νομίζω, δεν το έχω δει να έχει πέσει σε τιμή ιδιαίτερα για να ξεστοκάρει. Τέλος οφ τόπικ :)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 26, 2015, 13:53 από Papadopoulou Ioanna »

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #97 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 13:49 »
Τις έχω ήδη υπόψιν τις εκπτώσεις, και μου έρχεται μια η άλλη, με καμία σχέση στην αυτονομία ασφαλώς. Δεν θα έχω τον κόμπακτ σχεδιασμό που μου άρεσε, αλλά απο οτι καταλαβαίνω, ξαναδιαβάζοντας και το νήμα, δεν είναι για βασικό mod αλλά μονο για εφεδρικό.
Ευχαριστώ και πάλι για το heads up  :) :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #98 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 13:57 »
Βέβαια και τα "μεγάλα" είναι πάνμικρα γι'αυτά που προσφέρουν και γι'αυτά που κρατούσαμε οι σύσμοιροι μέχρι τώρα.Α ρε τυχεροί νέοι ατμιστές!
Τώρα αν επιμένεις για το μικρό λόγω εμφάνισης (εγώ το πήρα γιατί είναι τρισχαριτωμένο και μου άρεσε τρελά το μικρό ροζ  :laugh1: ) πάρε δύο και θα είσαι κομπλέ.28 ευρώ στην ecig μόνο η μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #99 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 16:03 »
Το σκέφτηκα κι εγώ για δεύτερο μινι αντί για 30άρι, τελικά προτίμησα το 2ο.
Με 2 μίνι, σε 3 μήνες θα ψάχνεις μπαταρίες και για τα 2

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #100 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 16:04 »
Οσοι έχετε δουλέψει το μινι, πόσα ml περίπου βγάζετε με την μπαταρία του;
Υπολόγισε ότι με νορμάλ άτμισμα θέλει μια φόρτιση στο ενδιάμεσο της ημέρας, δηλαδή στα περίπου 2ml για εμένα.
Προσωπικά από το πρωί με πλήρως φορτισμένη μπαταρία φτάνω άνετα μέχρι το απόγευμα όπου και το επαναφορτίζω για να με βγάλει έως το τέλος της ημέρας.

Φυσικά πολλά εξαρτώνται από το τρόπο ατμίσματος και από τα watt, εάν δηλαδή ατμίζεις στα 10W και το έχεις πιπίλα, δε νομίζω να κρατήσει πάνω από 3-4 ώρες με μια φόρτιση.

Εν αναμονή και εγώ του 30ριου οπότε το συμπαθέστατο mini θα λάβει τον αξιοπρεπέστατο ρόλο του backup  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 26, 2015, 16:21 από yian »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #101 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 16:20 »
Οπως τα λες. Σε μένα κρατάει βαριά βαριά 2 ώρες, οπότε το έχω ή "πλύνε βάλε" εντός ή για έξοδο, όπου παίζει να μου τελειώσει και να ατμίζω μετά με άλλο κουτάκι.
Για όποιους θέλουν 2, οπωσδήποτε το ένα πρέπει να είναι 20ρι ή 30ρι.
Στην τελική, ένα μποξ με μπαταρίες που βγαίνουν, τα ίδια κοστίζει αν συνυπολογίσετε κόστος μοντ+2 μπαταρίες + 2 φορτιστές.

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #102 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 16:26 »
Βέβαια έχει και τη λειτουργία passthrough αλλά προσωπικά σταμάτησα να το λειτουργώ έτσι επειδή η θύρα φόρτισής του δείχνει να ταλαιπωρείται..

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #103 στις: Μαρτίου 02, 2015, 15:59 »
Ποιόν μικρό και όμορφο επισκευάσιμο θα προτείνατε για το mini ? :)

Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #104 στις: Μαρτίου 02, 2015, 16:03 »
Εγώ έχω πάρει τον erlkönigin mini (κλώνο) του πάει πολύ και με αντιστάσεις 1.8- 2.0 κρατάει 5-6 ώρες. Μπορεί και περισσότερες 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41423 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 249927 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 12:41
από ThioVag
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2916 420831 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:48
από Tem
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158607 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15875 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131404 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 223 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 248 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 247 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 367 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 228 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767901 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966