vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

53 επισκέπτες, 0 χρήστες

Mini iStick by Eleaf

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #75 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 15:03 »
Πάντα δείχνει παραπάνω από το κανονικό, αλλά μη δίνεις σημασία. Σε βάθος χρόνου φορτίζει σωστά την μπαταριούλα

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #76 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 17:29 »
Και εμένα από 96% πέφτει απευθείας στο 85% για 3-4 τζούρες και έπειτα επανέρχεται.
Ούτε και εγώ του δίνω σημασία  :))

Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #77 στις: Φεβρουαρίου 16, 2015, 22:17 »
Ξέρουμε τι μπαταρία έχει μέσα; το έχω περίπου 2 βδομάδες με gsair και gs16s και οι δύο του πάνε γάντι. Ποιο διακριτικός ο δεύτερος όμως. Επίσης μου πέφτει κι εμένα στο 81% από πλήρη φόρτιση αλλά δεν δίνω σημασία

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #78 στις: Φεβρουαρίου 16, 2015, 22:30 »
Να υποθέσω 18350 Lipo?

Μετά από 1,5 μήνα αποκλειστικής χρήσης του μινι έχω την εντύπωση πως έχει χάσει λίγο και σε δύναμη και σε διάρκεια. Κάτι αυτό, κάτι που βαρέθηκα τη φόρτιση κάθε λίγο, θα περάσει στην εφεδρεία. 30άρι προ των πυλών

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #79 στις: Φεβρουαρίου 16, 2015, 22:34 »
To mini βρήκε ένα τέλειο ταίρι και αισθητικά. Με τον εβίβα δουλεύει άριστα, αλλά τώρα τον ταίριαξα με ακόμη μικρότερο ατμοποιητή.
Κατάφερα κι έστησα τέλεια τον erlprinz nano με 20ρι σύρμα, ώστε να μη χρειάζεται πολλά βατ. Λίγο το δυνατό  χτύπημα του ερλ, λίγο η καλή του γεύση και βέβαια το λεπτό σύρμα, στα 10 βατ (έβαλα τέρμα τα βολτ για να πιάσει το μάξιμουμ των βατ) το σετάκι ΠΥΡΟΒΟΛΑΕΙ!!!!
Η απόδοσή του σε σχέση με το μέγεθός του είναι δυσανάλογα καλή.
Οκ, η μπαταρία του βγάζει 1.5 άντε 2 ώρες, ανάλογα με το πόσο χαλαρά ατμίζω, αλλά κανένα θέμα. Σε 45' είναι πάλι έτοιμο για χρήση.


Σε σχέση με το 30ρι είπαμε ότι είναι απλά παιχνίδι για όταν θέλεις κάτι πολύ μικρό και χαριτωμένο. Οχι για όλη μέρα. Το θέμα είναι ότι η ισχύς του ποτέ δεν ήταν σαν του 20ριού, αλλά σαν του 30ριού στα 10 βατ, δηλαδή δεν δίνει παραπάνω από όσα γράφει. Οπότε, θέλει τον ανάλογο ατμοποιητή για να αποδώσει σωστά ή το ανάλογο στήσιμο.




Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #80 στις: Φεβρουαρίου 16, 2015, 22:37 »
έχοντας ήδη δύο κουτάκια, πήρα το μίνι πιο πολύ για παιχνίδι.Με έκπληξη διαπίστωσα ότι μου έβγαζε με λίγο συντηρητική χρήση το οχτάωρο στη δουλειά(με συμπληρωματάκι σε κανα διάλειμμα για καφεδάκι), πράμα που δεν το περίμενα.Βέβαια είναι κουκλί και διακριτικό αλλά από τη μέρα που πήρα το τριαντάρι παροπλίστηκε για τις διακριτικές εμφανίσεις παρέα με cisco.Τώρα παίζω με τον καινούριο μου μάγκμα και η αλήθεια είναι ότι παραείναι γκουμούτσα για το μίνι  :)
Το τριαντάρι με βγάζει δυο μέρες φουλ και κάτι ακόμα, αποκλειστικά με ντρίπινγκ.Με τη δύναμη δεν έχω θέμα γιατί στα δέκα βατ ατμίζω ούτως ή άλλως!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
To mini βρήκε ένα τέλειο ταίρι και αισθητικά.

Πέτρα τα συνολάκια σου στα η.τ με κάνουν να θέλω να τρυπώσω κρυφά στη ντουλάπα σου! :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 16, 2015, 22:42 από Papadopoulou Ioanna »

Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #81 στις: Φεβρουαρίου 16, 2015, 22:50 »
Εγώ βασικά είναι το μόνο που έχω,  προσεχώς θα παραλαβω το 30ρι.  Του πάει πολύ ο ερλπρινζ, θα παίζει και με τον κειφαν αν έχει η σωστή αντίσταση;  Γιατί λέω να παραγγείλω ένα δύο επισκευασιμους,  ακόμα όμως δεν έχω καταλήξει.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #82 στις: Φεβρουαρίου 16, 2015, 22:55 »
εγώ πάντως που έβαλα στο μίνι έναν δέλτα 16 πάνω για πλάκα έπαιζε μια χαρά αλλά ο άτμο ήταν πιο μεγάλος από το στικάκι!Με τον μάγκμα είναι πιο συμμαζεμένο σετάκι πλάκα πλάκα.Αλλά παιδιά με το grail είναι απλά κουκλί για τους λάτρεις των cisco.Κομψό όσο δεν πάει άλλο...

Πάρε τους επισκευάσιμους που θες.Ούτως ή άλλως θα παίζουν υπέροχα στο τριαντάρι και όπως και νά έχει το μίνι θα περάσει σε δεύτερη μοίρα πολύ σύντομα, θα το δεις...

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #83 στις: Φεβρουαρίου 16, 2015, 23:30 »
ο καυφουν μου δε δουλεύει με το μίνι (και είναι ορίτζιναλ) βιδώνει μέχρι κάτω, αλλά επαφή δεν κάνει.
Ο ίδιος καυφούν, δουλεύει στο 20ρι και το 30 ρι και το 10ρι δουλεύει με όλους τους άλλους άτμο μου.
Γενικά θα σου έλεγα, σε 10ρι και 20ρι μη βάζεις βαρείς ατμοποιητές, λόγω ευαίσθητου πόλου.
Με το 30ρι μπορείς να δουλέψεις τα πάντα.

Αποσυνδεδεμένος rodokanator

  • **
  • 266
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #84 στις: Φεβρουαρίου 18, 2015, 21:53 »
Εγινα κατοχος προ δυο ημερων ενος mini απο διαγωνισμο. Προσωπικα δεν θα αγοραζα ποτε κατι τετοιο. Ε λοιπον το μικρο εχει βαλθει να με τρελανει. Στα 4 βολτ με τζουρες τριων δευτερολεπτων εχει κρατησει δυο μερες και εχει ακονα 15% μπαταρια. Σιγουρα εχει μονο 1050 mah ; μηπως αρχισαν να χρησιμοποιουν πυρηνικες μπαταριες και δεν ενημερωθηκαμε;

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #85 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 22:35 »
Το 30αρι ανέλαβε καθήκοντα.
bye bye mini....φιλάκια

Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #86 στις: Φεβρουαρίου 25, 2015, 15:19 »
Ήρθε επιτέλους και ταίριαξε τέλεια με το μικρό. Petra του πάει γάντι, το δικό σου ζήλεψα και μπήκα στον κόσμο των επισκευασιμων.
Καμιά σχέση, τέλεια γεύση και ικανοποιητικο χτύπημα και ατμό.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 25, 2015, 23:50 από Χριστοφορος Αδαμόπουλος »

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #87 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 12:00 »
Καλησπέρα σε όλους!

Οσοι έχετε δουλέψει το μινι, πόσα ml περίπου βγάζετε με την μπαταρία του; Αν με μια 1600, βγάζω περίπου 5ml, τα 1050mAh του μίνι θα μου φτάσουν η θα ψάχνω φορτιστή μεσα στην μέρα; Πήγα και το είδα απο κοντά, και μου άρεσε πολύ ο compact σχεδιασμός του. Το μονο που με απασχόλησε λιγάκι είναι η αυτονομία και τα μόλις 1050mAh σε σχέση με άλλα μοντάκια.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #88 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 12:42 »
εξαρτάται από πολλά πράγματα.Εγώ που ατμίζω στα 8-9 βατ ας πούμε με ντρίπινγκ οπότε και δεν μπορώ να υπολογίσω μλ ακριβώς με κανονική χρήση -ούτε πιπίλα ούτε να ξεχνάω να ατμίσω- με βγάζει κανα εξάωρο με οχτάωρο. Βέβαια, φορτίζει πλήρως σε κανα 40λεπτο, οπότε το γεμίζεις όπου βρεθείς και όπου σταθείς.Δεν είναι κατά τη γνώμη μου για κύρια και μοναδική συσκευή, αλλά μία καλή λύση για κάτι διακριτικό έξω ή για μπακ απ.Εγώ το λατρεύω, είναι κομψο, αλλά έχω να το χρησιμοποιήσω από τότε που παρέλαβα το τριαντάρι, που με τις ίδιες παραμέτρους το έχω τρίτη μέρα αφόρτιστο και είναι στη μέση η μπαταρία (με μάγκμα ντρίπερ στημμένο με μονή αντίσταση 1.4 ωμ ρυθμισμένο στα 8.7 βατ)

Αποσυνδεδεμένος pilotos

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
  • ΑτΜήτσος
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #89 στις: Φεβρουαρίου 26, 2015, 12:47 »
Είναι και ο χρόνςο φόρτησης που με τράβηξε. Γιατί και το 20ρι κοίταζα που είναι εντός budget αλλά με 3-4 ώρες φόρτισης με "φοβίζει". Δεν θα ήθελα να ξεθάψω μετά τις e-go.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41423 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 249932 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 12:41
από ThioVag
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2916 420831 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:48
από Tem
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158607 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15875 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131404 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 223 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 248 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 247 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 367 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 228 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767901 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966