vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

151 επισκέπτες, 8 χρήστες
Sergios, dimitrisd, SEB, ahill2, lagoudakis, fds12, Jorge, ZoeM

Twitter

Mini iStick by Eleaf

Αποσυνδεδεμένος GIDER

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #165 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 14:11 »
Τωρα σκαλωσα.....τον ειχα δει αλλα μου φαινοταν οτι θα ειναι θυριο για το μινι :confused1:  αλλα στην φοτο φενεται μια χαρα.....μου εχει πει ενα παιδι οτι ειναι καλητερος απο το air  ισχει ομως? η μονο η χωρητικοτητα ειναι η διαφορα τους?

Αποσυνδεδεμένος asterw

  • *
  • 71
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #166 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 14:51 »
Μαρία, να μπει η γυναικεία πινελιά  8)


Gider, δεν έχω τον gs air για να σου συγκρίνω, έχω μόνο gs air m και gs air ms. Οπτικά οι δυο τους είναι ακριβώς οι ίδιοι εκτός από το ύψος - ο ms είναι πιο κοντός και σαφώς παίρνει λιγότερο υγρό. Από άποψη λειτουργίας, με τον gs air m έχω/είχα κάποια θέματα υπερτροφοδοσίας τα οποία πλέον έχω λύσει με την βοήθεια του φόρουμ  :respect: Με τον ms δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα. Αν έπαιρνα άλλο (που δεν προβλέπεται, έχω μπει σε επισκευάσιμους πλέον), θα έπαιρνα τον ms.


Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Προσπαθώ να ανεβάσω μία φωτογραφία που μόλις έβγαλα, ελπίζω να φαίνεται.

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 23, 2015, 15:02 από asterw »

Αποσυνδεδεμένος GIDER

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #167 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 15:32 »
Δεν φενεται η φοτο...θα ηταν χρησιμη παντως ;D (αναιβασε την αν μπορεις) :))  χμμμ για τον ms διαβαζω οτι ειναι ιδιος και απλα αλλαζουν τα μλ και η εισαγωγη αερα απο οτι καταλαβα....

Αποσυνδεδεμένος asterw

  • *
  • 71
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #168 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 15:49 »
Τώρα το βλέπεις; Καλά, δεν γίνεται, μου βγαίνει στραβή τώρα και δεν μπορώ να την φέρω στα ίσια της  :laugh1:




Σε σύγκριση με gs air, οι m είναι και πιο φαρδιοί απ'ότι βλέπω σε περιγραφές καταστημάτων. Και όντως, για τον gs air νομίζω ότι χρειάζεσαι κατσαβιδάκι για το airflow, στους m έχει ένα δαχτυλίδι. Πολύ πιο εύκολο μεν, αλλά το δαχτυλίδι των m έχει την τάση να λασκάρει κιόλας.

Αποσυνδεδεμένος GIDER

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #169 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 16:22 »
Κατσαβιδακι ::)  ελα τωρα ελληνες ημαστε.. ο λαος της πατεντας 8)  και με καπακι απο big μπορεις να το κανεις :thumpup:  παντως μου εκανες ζημια τωρα του παει ποιο πολυ και δεν το περειμενα :-[ !!! μαλλον σε αυτον θα παω!! Σας ευχαριστω ολλους για τις συμβουλες :respect: :respect:  ανυπομονω να ανεβω αθηνα επομενη εβδομαδα να το παρω !!!Οποια αλλη αποψη για αυτους τους 2 δεκτη!!

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #170 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 22:50 »
Μια διαφορά που έχει ο ms με τους υπόλοιπους της σειράς eleaf gs είναι ότι έχει κλειστό πόλο, έτσι δεν μπορεί να περάσει υγρό κατευθείαν στον πόλο της μπαταρίας-Mod.
Επίσης θα συμφωνήσω ότι μέχρι στιγμής είναι ο καλύτερος και ο πιο εμφανίσιμος της σειράς!

Αποσυνδεδεμένος Makisss

  • **
  • 114
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #171 στις: Οκτωβρίου 26, 2015, 20:55 »
Το εχει δουλεψει κανεις με τον ego one mini με τις 1Ω?? Παιζει με τοσο χαμηλες??

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3879
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #172 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 12:35 »
Ακόμα κι αν παίζει δε θα σου το πρότεινα. Ο eGo One mini 1.0 Ohm παίζει ιδανικά με 12-14W που δεν μπορεί να σου δώσει το iStick mini.
Υπάρχουν όμως πλέον και κεφαλές 1.2Ω για τον eGo One.

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisr1

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #173 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 16:09 »
καλησπερα κ απο μενα,πραγγειλα το μικρο με το μινι αεροτανκ,μικρο μοντ γιαυτο κ το 10 αλλα το αερο ειναι λιγο ψηλο,αλλα ακουσα τα καλυτερα λογια,η αυριο θα ερθει η δευτρα,θελω να ρωτησω ομως επειδη εκανε κ αλλο παιδι την ερωτηση,απο επισκευασιμους τι παιζει να δεχτει?ναι διαβασα για το φτιαξιμο αλλα μια πολυ καλη εκδοχη ωστε κ να κ να μην τεζαρη αλλα να εχεις κ ωραια γευση κ καπνο.ευχαριστω εκ τον προτερων..

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #174 στις: Νοεμβρίου 06, 2015, 16:17 »
τον ερλπρινζ με το νάνο κιτ τον δουλεύω συχνά πάνω στο 10ράκι, αλλά πάντα με ψιλό σύρμα και λίγο περισσότερη νικοτίνη από όση χρησιμοποιώ σε άλλα μοντάκι, διότι κανονικά θέλει πάνω από 10 βατ.
Ο καυφούν μου δεν παίζει στο στικάκι, κάποια επαφή δεν κάνει ο πόλος, αλλά μπορεί να συμβαίνει μόνο σε μένα. Αν τον βάλεις πάντως, φόρα του μικρό και πλαστικό κοστουμάκι για να μην έχει βάρος. Φοράει τον πόλο του 20ριού που είναι ευαίσθητο.
Τον εβίβα επίσης τον δούλεψα σαν τον ερλ. Ψιλό σύρμα, περισσότερη νικοτίνη.
Οποιονδήποτε άλλο επισκευάσιμο έχω δεν τον έβαλα πάνω λόγω ή μεγέθους ή βάρους ή πολλών βατ.

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #175 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 17:00 »
Δοκίμασε να βιδώσεις πιο πολύ το βιδάκι εισαγωγής του αέρα (ή να το βγάλεις τελείως..).
Εμένα εκεί έβρισκε ο καυφουν και δεν έκανε επαφή στο mini και το ανακάλυψα τυχαία όταν για μια περίοδο είχα τέρμα ανοικτό τον αέρα χωρίς βίδα.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #176 στις: Νοεμβρίου 07, 2015, 17:45 »
Το δοκίμασα. Τέρμα βιδωμένο κι έβρισκε.
Δεν το βγάζω βέβαια, δε θέλω να κάνω τέτοια παρέμβαση στον ατμοποιητή, που θα ήταν κι άνευ νοήματος.
Ούτως ή άλλως έχω κι άλλα μοντ, δεν με καίει να βάζω τον ΚΛ στο 10ράκι. Ενας λόγος παραπάνω, που φοβάμαι για τον πόλο του.
Αλλά αν κάποιος δεν έχει άλλα μοντ, θα του έλεγα ότι αν κάνει το κόλπο σου, πρέπει ταυτόχρονα να μετατρέψει τον ΚΛ σε tiny, με το πολύ μικρό τανκ, που δεν παίρνει το πάνω μέρος της καμινάδας. Και για οπτικούς, αλλά και για λόγους βάρους.

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisr1

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #177 στις: Νοεμβρίου 08, 2015, 12:20 »
Δοκίμασε να βιδώσεις πιο πολύ το βιδάκι εισαγωγής του αέρα (ή να το βγάλεις τελείως..).
Εμένα εκεί έβρισκε ο καυφουν και δεν έκανε επαφή στο mini και το ανακάλυψα τυχαία όταν για μια περίοδο είχα τέρμα ανοικτό τον αέρα χωρίς βίδα.
ευχαριστω,καποιον αλλον?ειδα το εβιβα κιολας που το εχει καποιος φωτο,οταν εννοεις ψηλο συρμα μπορεις να με πεις τιμεες γιατι τωρα μπηκα στον χωρο κ διαβαζω οσο μπορω κ νικοτινη τι ποσοστο λες τωρα χεισιμοποιο σε ego apo 12 mexri k 26.θεωρεις οτι ο αεροτανκ μινι  θα του ειναι βαρυ?

Αποσυνδεδεμένος habilis1966

  • *
  • 5
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #178 στις: Νοεμβρίου 08, 2015, 13:16 »
Καλημέρα,
μήπως έχει πέσει στην αντίληψή σας να είναι διαθέσιμο κάπου εκτός ΗΠΑ στην έκδοση των 20Watts;

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisr1

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Mini iStick by Eleaf
« Απάντηση #179 στις: Νοεμβρίου 10, 2015, 12:27 »
σημερα το πηρα στα χερια μου το μικρο με τον μινι αεροτανκ,κανω πρωτες τζουρες λεω καμια σχεση με τον ego,ξαφικα άρχισε να αδειαζει γρηγορα το τανκακι κ ερχετε στο στομα υγρο,ανοιγω τα σωθικα του βλεπω μουσκεμα παντου,σκουπιζω ολα τα υγρα ,λεω δεν θα τον εσφιξα καλα πρωτη φορα,σκουπιζω καθαριζω ξανα τα ιδια ,μετα πολλα χαλασα καμια 3-4-5μλ χωρις να εχω καταλαβει τι γινεται..βγαζω την 2αντισταση απο το κουτι του αεροτανκ λεω μηπως κ?βλεπω την αντισταση ,ειχαν φυγει απο την θεση τους τα φιτιλιά βαμβακια τι εχει μεσα,με το που περασα τον δευτερο ολα νορμαλ,ησύχασα.. παρεπιμπτωντος καει υγρο,καμια σχεση με τον ego,δεν ξερω αν φταινε τα υγρα,(με τα εστειλε δωρο το καταστημα),με αρεσε πολυ που ρυθμιζεις τον αερα γιατι δοκιμασα τον ατμοποιητη του ego epsilon-s bvc κ ειχε διαφορα,μπορει να φταινε κ οι διπλες αντιστασεις στο 1.5ενω φορουσα 1.8 στον epsilon αλλα κ παλι για τον αερα πρεπει να τον ξεβιδωσεις απο τον ανταπτωρα(ton epsilon) για να κατεβει καλα ο ατμος,βεβαια δουλευει καλυτερα στο μοντακι σαν παραγωγη ατμου,απο γευση επειδη αλλο εχει ο αεροτανκ(κΑπνικο)κ αλλο το εψιλον δεν μπορω να κρινω αλλα με το μοντακι ητανε καλυτερα.αν δουλευει καλυτερα μετα ιδια υγρα? μαλλον ναι...για τον αεροτανκ εννοω...με πειραξε λιγο οτι βαζεις λιγο υγρο μεσα κ δεν γεμιζει τερμα αλλα στον αεροτανκ αλλα αν σπασεις το τζαμακι εχεις κ νικελ πλαισιο κ λενε οτι ειναι ατσαλι γενικα ο ατμοποιητης..επισης ανοιγει τελειος για καθαρισμα..δεν εχω δοκιμασει αλλους να πω διαφορες,παρα μονο με πιο μεγαλα μοντακια κ αλλους ατμοποιητες που ειχαν πολυ περισσοτερο ατμο.οταν θα εχω πιο ολοκληρωμενη αποψη θα ξαναγραψω..ααα κ μην βιδωνετε τερμα τον ατμοποιητη (τον αεροτανκ στον ανταπτωρα),δεν ξερω γιατι αλλα γραφει lo Ω,μολις το εκανε αυτο που σας γραφω..νομιζα χαλασε,επειδη διαβασα οτι το εκανε σε μια κοπελα νομιζω,μολις τον ξεσφιξα λιγο επαιζε κανονικα..

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

τωρα το απογευμα ηρθε ενας φιλος σπιτι(ιδικος πλεον)εφερε 2 ατμοποιητες ο ενας ητανε by leon δεν θυμαμε το ονομα του k δεν μπορεσα να το δοκιμασω sto mini  μονο να τον δοκιμασω επειδη ειχε ρυρμα για θερμοκρασιες στο eleaf 40wtc k εστεισε το καυφουν λαιτ με 25 συρμα,ενδειξη στο 40αρι του εβγαλε 1.91ohm κ στο μινι επαιξε μια χαρα ειχε βεβαια διαφορα οταν το εβαλα στο 40αρι με 12w αλλα στα 8-9 δεν καταλαβαινες καμια διαφορα (το μινι το επαιξα με 4.2-4.5)με πολυ καλο υγρο(αγγλικο)με γευση jin κατι λεγοτανε,ο καυφουν προεξηχε λιγο δεν τον βιδωνες μεχρι τερμα οπως καθετε στο 40αρι..αλλα δουλεψε μια χαρα..τωρα μπαταρια κ ποσο αντεχει δεν ξερω γιατι για καφε ηρθε δεν τον ειχα κ ολη μερα..
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 10, 2015, 20:33 από Dimitrisr1 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571326 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1607 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7617 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120969 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 593 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 322 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326161 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8451 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297179 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827308 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511086 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9499 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios