vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Cloupor mini 30W

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #735 στις: Φεβρουαρίου 28, 2015, 14:27 »
Νομίζω ότι κάπως θα πρέπει να χαλαρώσουμε λίγο εδώ μέσα με τα σχόλιά μας. Διαβάζω συχνά σχόλια, λες και κάποιοι είναι αντιπρόσωποι συγκεκριμένων συσκευών! Στο η.τ. τα περισσότερα είναι υποκειμενικά. Πολλοί για παράδειγμα το θέλουν και το παλμικό ρεύμα και το step down που δίνουν ορισμένες πλακέτες αλλά και ένα πολύ μεγάλο μέρος ατμιστών στρέφεται στα κινέζικα πάσης φύσεως, λόγω της τιμής τους κυρίως. Οι ρητές και κατηγορηματικές απόψεις επομένως θα πρέπει να μετριάζονται γιατί μας διαβάζουν και νέοι ατμιστές, όπως εγώ και μπορεί να παρασύρονται από ορισμένα διθυραμβικά σχόλια.

Φιλικά και συμβουλευτικά γράφω τα παραπάνω και συγγνώμη για το off topic.

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #736 στις: Μαρτίου 01, 2015, 10:58 »
Εχοντας χρησιμοποιησει και το κλουπορακι σε συνδυασμο με το στικ20, θα συμφωνησω με τους προηγουμενους-αρα και με μενα  :laugh1: οπου σε καποιο ποστ ειχα πει οτι, ειναι καλο για τα λεφτα του, δεν ειναι προβατακι οποτε ας μην τρελαινομαστε.  Δεν συγκρινω τα δυο μοντακια σε καμμια περιπτωση και δεν ειναι και το σωστο νημα.

Το αγορασα για δυο λογους-εκτος του οτι ηταν τσαμπα η τιμη του.....
1. ειναι μικρο, χωνετε σε τσεπες, παντου, ακομα και στις παλιες θηκες του  EgoT :yes: και λογω δουλειας, το αφηνω παντου και οπου βρω ευκαιρο σημειο χωρις να καιγομαι αν παθει κατι.
2. μπορω να του βαλω οτι μπαταρια θελω, οποτε θελω και χωρις να ψαχνω μπριζες για φορτιση  :yes:   εχω μονο μια δευτερη μπαταρια στην τσεπη και ενα μπουκαλακι υγρο .

Εχει μια ομαλοτατη λειτουργια αδειαζοντας με συνοπτικες διαδικασιες την μπαταρια και χωρις να το σκεφτει καν, οταν παιζεις σε υψηλα βατ. Για μενα αυτη ειναι η ωμη αληθεια και με εξυπηρετει , οπως και πολλους εδω. Ειναι απλα καλο και δουλευει οπως πρεπει για την αξια του. :yes:

 Η αξιοπιστια του παντως θα φανει σε βαθος χρονου εστω και αν ειναι noname η πλακετα του, εστω και αν ειναι κινεζομοντια, εστω και αν δεν ειναι BMW.   

« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 01, 2015, 11:05 από Eizomar »

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #737 στις: Μαρτίου 01, 2015, 12:38 »
Μηπως το κλουπορακι , χωρις να εναι  και κλαρινο, ειναι καλυτερο? :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #738 στις: Μαρτίου 01, 2015, 13:18 »
Εχοντας χρησιμοποιησει και το κλουπορακι σε συνδυασμο με το στικ20, θα συμφωνησω με τους προηγουμενους-αρα και με μενα  :laugh1: οπου σε καποιο ποστ ειχα πει οτι, ειναι καλο για τα λεφτα του, δεν ειναι προβατακι οποτε ας μην τρελαινομαστε.  Δεν συγκρινω τα δυο μοντακια σε καμμια περιπτωση και δεν ειναι και το σωστο νημα.

Το αγορασα για δυο λογους-εκτος του οτι ηταν τσαμπα η τιμη του.....
1. ειναι μικρο, χωνετε σε τσεπες, παντου, ακομα και στις παλιες θηκες του  EgoT :yes: και λογω δουλειας, το αφηνω παντου και οπου βρω ευκαιρο σημειο χωρις να καιγομαι αν παθει κατι.
2. μπορω να του βαλω οτι μπαταρια θελω, οποτε θελω και χωρις να ψαχνω μπριζες για φορτιση  :yes:   εχω μονο μια δευτερη μπαταρια στην τσεπη και ενα μπουκαλακι υγρο .

Εχει μια ομαλοτατη λειτουργια αδειαζοντας με συνοπτικες διαδικασιες την μπαταρια και χωρις να το σκεφτει καν, οταν παιζεις σε υψηλα βατ. Για μενα αυτη ειναι η ωμη αληθεια και με εξυπηρετει , οπως και πολλους εδω. Ειναι απλα καλο και δουλευει οπως πρεπει για την αξια του. :yes:

 Η αξιοπιστια του παντως θα φανει σε βαθος χρονου εστω και αν ειναι noname η πλακετα του, εστω και αν ειναι κινεζομοντια, εστω και αν δεν ειναι BMW.   



καλα τα ειπες ολα .μια χαρα αλλα το χαλασες ... το προβαρι τη το ηθελες στη κουβεντα ? σταθερη αξια εχει και ο αργαλιος κανει καλυτερα πλεχτα , αλλα εχουν βγει πιο εξεληγμενα πραγματα πλεων :)

Αποσυνδεδεμένος vasma

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #739 στις: Μαρτίου 01, 2015, 13:31 »
άλλα λόγια να αγαπιόμαστε... στα 30 ευρώ (περίπου) που τον πήραν οι περισσότεροι όπως και εγώ... στα λεφτά αυτά απλά είναι κορυφαίο.  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #740 στις: Μαρτίου 01, 2015, 13:50 »
Apostolos Kal

προβατακι οχι προβαρι  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

ο αργαλειος ναι οντως εχει αντικατασταθει απο αλλα μηχανηματα αλλα.............οτι επλεκε δεν.......ξεπλεκε για καμμια 500αρια χρονια..........  :D

στην κουβεντα μας. απλα ειναι καλο για τα λεφτα του.  :) 


vasma
για 30 ευρω τον πηραμε? εγω ΤΟ πηρα για 27, σας ριξανε  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: (αλλαξε το ΤΟΝ και κανε το , ΤΟ μην μας παρεξηγησουν  8) )

Φιλικα προς ολους σας
 :bow:

Αποσυνδεδεμένος vasma

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #741 στις: Μαρτίου 01, 2015, 15:02 »
η στρογγυλοποίηση προς τα επάνω με παρέσυρε... ;D
άσε που μου το βούτηξε χθες ένας φίλος και μου είπε σήμερα ότι δεν μου το δίνει πίσω... και να του δώσω και το κουτί... :lotpot:

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #742 στις: Μαρτίου 01, 2015, 19:04 »
εγω τι να πω που αγορασα 2 και μου τα βουτηξαν και τα 2 !  :yes:

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #743 στις: Μαρτίου 01, 2015, 19:20 »
αν αγορασεις 3ο θα κανονισουμε ατμοσυναντηση γιατι το γλυκοκοιταω :)) :)) :))
Να μην περιμενω να μου ερθει  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #744 στις: Μαρτίου 01, 2015, 21:58 »
Απιστευτο!!!!  Ευχαριστημενος απο το μικρο εδω και ενα μηνα (απο GB) που το εχω λοιωσει, λεω δεν παιρνω και ενα απο FT (30ε)? 
Μετα απο την αργια τους ειναι, στο Site λενε οτι το στελνουν μετα τις 10 Μαρτιου, ενταξει δεν βιαζομαι ας το στειλουν και πρωταπριλια  :D .
Η παραγγελια εγινε Παρασκευη μεσημερι, Σαββατο απογευμα το clouporακι εγινε shipped!!!!!!! :dontknow:   :thumpup: 


Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #745 στις: Μαρτίου 01, 2015, 22:04 »
παιδια και εγω το γουσταρω πολυ το clouporακι αλλα εχω μια ενσταση.γιατι την δοκιμη πρεπει να την κανει ο χρηστης και αν βγει σκαρτο να το επιστρεψει???και γιατι πρεπει να τηρω αυστηρα κανονες ασφαλειας π.χ να βγαζω την μπαταρια το βραδυ για να μην εχω προβλημα???πιστευω οτι στην ζωη μας εχουμε αρκετα προβληματα για να προσθεσουμε αλλο ενα.προς το παρον περιμενω μηπως γινει κανα update.

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #746 στις: Μαρτίου 01, 2015, 23:03 »
Καλυτερα ειναι να το τσεκαρεις και εσυ ακομα και προβαρι να ειναι, να εχεις το νου σου διοτι οπως ειπαν και μερικοι μοντερς παλαιοτερα αλλα ισχυει και τωρα, πλακετες ειναι και ΠΟΤΕ δεν ξερεις τι θα γινει.  Καλες οι ενεργες προστασιες των ηλεκτρονικων μοντς οιασδηποτε εταιρειας ομως, προσεχουμε για να εχουμε  :yes: :yes:   
Εξαλλου 15 δευτερολεπτα χρονος για ενα τσεκαρισμα δεν ειναι τπτ.! εδω αλλαζουμε αντισταση σε 5 λεπτα.....ας το κανουμε 5.15 λοιπον αν ειναι για την ασφαλεια μας  :yes: :yes:

Μιας και το ειπες ομως, εφυγα σημερα επειγοντως για μια δουλεια και ξεχασα το κλουπορακι με την μπαταρια μεσα και δεν ειδα κατι περιεργο να εχει συμβει. Παντως την μπαταρια την βγαζω απο το μοντ.

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #747 στις: Μαρτίου 01, 2015, 23:51 »
απο τους πρωτους ημουν που εκραζα το cloupobam και τωρα κοιμομαστε αγκαλια  ;D
ασε που του εχω βαλει ολα τα ειδη μπαταριας ICR NCR IMR STI WRX  :)) και δεν καταλαβαινει τιποτα..
αν δεν κανει μπαμ  :laugh1: σε κανα εξαμηνο θα γινει μπεστ σελερ  :yes:   

Αποσυνδεδεμένος OpenMind

  • **
  • 412
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #748 στις: Μαρτίου 02, 2015, 00:16 »
Εαν θα δείτε στα διπλανά νήματα, αρκετοί έχουν πρόβλημα με μοντ 10πλάσιας αξίας... Άρα...

Αύριο κλείνω μήνα με το μικρό, δεν εχω κανένα πρόβλημα. Την τελευταία εβδομάδα δεν βγάζω την μπαταρία τα βράδια, παρα μόνο όταν αλλάζω για να βάλω φρεσκοφορτισμένη. Απο usb δεν το εχω φορτίσει ποτέ γιατί χρησιμοποιώ εξωτερικό φορτιστή πάντα.

Πιστεύω πραγματικά ότι αξίζει τα χρήματά του, και εαν - όταν τα παίξει, και δεν υπάρχει κάτι ποιό εξελιγμένο, πάλι το ίδιο θα αγοράσω.

Και να προσθέσω και κάτι που ήδη το εχω αναφέρει σε προηγούμενο πόστ μου. Η ιστορία με τις φωτιές κλπ, πιστεύω πως ήταν "μούφα"
Ούτε συνέχεια υπήρξε, ούτε αλλη αναφορά για υποψίες. Αντίθετα, πολλά μοντάκια τέτοιου τύπου κυκλοφόρησαν το αμέσως επόμενο διάστημα.
Και ο νωον νωειτω.

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #749 στις: Μαρτίου 02, 2015, 00:28 »
Κι εγώ είμαι κάτοχος,  και το γουστάρω πολύ αλλά νομιζω ότι και φίλοι από εδω μεσα το είδαν καμμενο, άρα δεν πρόκειται για μούφες...
απλα δεν θυμαμαι ποιος για να το παραθέσω...
Λιγη προσοχη παραπανω τη θελει....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343727 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207496 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542874 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31869 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51050 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359128 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12220 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194008 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1707 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1787 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595447 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios