vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

147 επισκέπτες, 2 χρήστες
Blackwolf, manoslykos

Twitter

Cloupor mini 30W

Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #45 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 14:26 »
Για τα box προτιμαμε μπατ που  βγάζουν πολλα  amp. Π.χ μωβ εφφεστ 2.500mah  35amp νομιζω , tis πολυ καλες μπλε INX samsung , sony vtc4, vtc5, lg 2500mah 35 amp κλπ.και αυτο για να εχουν αρχικα γκαζια :)
Αυτες με τα τα πολλα mah(πανασονικ 3400) εχουν θεωρητικα μεγαλυτερη διαρκεια αλλα μικρότερη ρεπριζ....

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #46 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 15:43 »
καλησπερα παιδια!
προσωπικα μ αρεσουν οι σωληνες αλλα σκεφτομαι να παρω και ενα box mod για να εχω!ειμαι αναμεσα στο mini cloupor και στο istick με μπαταρια panasonic 3400 mah!
............


Έτσι όπως το θέτεις έχω την εντύπωση πως έχεις μπερδευτεί.Το Cloupor Mini είνα αυτό που αλλάζεις εσύ και βάζεις ότι μπαταρία θες και αντίστοιχα στο iStick είναι ενσωματωμένη.
Αν είσαι νέος ατμιστής ή νέος στα mods γενικότερα σου προτείνω να πάρεις το iStick και όχι αυτό των 20 Watt αλλά των 30.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 16, 2015, 16:21 από ChRiS82 »

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #47 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 15:55 »


Απο την άλλη περι έκρηξης όπως σωστά λες και όλοι μας θέλουμε να μάθουμε,το να πετάμε 1 φωτογραφία στο φόρουμ
χωρίς καμιά άλλη λεπτομέρεια,νομίζω είναι τραγελαφικό για να μην το χαρακτηρίσω διαφορετικά.


Αυτή είναι η ταπεινή μου άποψη.
[/quote]


τι πληροφορίες θέλεις ChRiS82....τα στοιχεία της ταυτότητας  ;D

ενας ατμιστης ενημέρωσε  για μια αστοχία υλικού στο συγκεκριμένο mod ....να λάβουμε γνώση και εμείς

και εγω το περιμένω....και θα προσέχω κατα την φόρτιση τουλάχιστον   

αν δεν χρειάζεσαι αυτην την πληροφορία...προσπέρασε την

τραγελαφικό ειναι να μας υποδεικνύεις  τι να ποσταρουμε και τι μας ενδιαφέρει  >:(

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #48 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 16:18 »
Ούτε το "τι να ποστάρουμε" υπόδειξα ούτε το "τι να μας ενδιαφέρει".Όταν όμως πάρει φωτιά ένα
αυτοκίνητο,που τυχαίνει να το έχεις παραγγείλει και εσύ,δεν θα ήθελες να μάθεις το γιατί; Τράκαρε;
Έπαιζαν με τα καλώδια; Έβαλαν νιτρογλυκερίνη αντί για βενζίνη; Ακούμε την είδηση και απλά κατηγορούμε
την συγκεκριμένη αυτοκινητοβιομηχανία;


Ένα παράδειγμα θα σου δώσω και περιμένω μια σοβαρή απάντηση.Αν ο συγκεκριμένος είχε μέσα στο Cloupor μια
Trustfire/Ultrafire (ή noname) 4200mah 1,5Α και βαρούσε ασταμάτητα μια subΩμ αντίσταση,δικαιολογούμε μια τέτοια
 κατάσταση ναι ή όχι;




EDIT: Μπήκες,πέταξες μια φωτογραφία,έγιναν 20 ερωτήσεις και σήμερα που μπήκες στον κόπο να απαντήσεις βλέπω
ότι συνεχίζεις να αποφεύγεις να το κάνεις,πράγμα που υποδικνύει ότι απλά έκανες Copy Paste την φωτογραφία απο
κάπου και τέλος.Τι έχω να κερδίσω εγώ προσωπικά απο αυτό,ειλικρινά ΔΕΝ καταλαβαίνω.

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #49 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 16:41 »
 :) αντε αφου το θετεις ετσι θα απαντησω

...η φωτο ειναι απο την αλλη ακρη του κοσμου ...δεν ξερω περισσοτερα....η μπατ φαίνεται καλη στην φωτο....μαλον ο φορτισης την εκανε την ζημιά...

αλλα τα ηλεκτρονικα μαραφετια δεν πρεπει να καίγονται ετσι .....οτι και αν τους κανεις

εχουν προστασιες ...αντε το πολυ πολυ να καει ενα ολοκληρωμένο....οχι να λιωσει το πλαστικο   

δεν κατηγορήσαμε κανεναν ....συμβαίνουν αυτα .....καινουριο προϊόν ειναι

αν δω αλλα 5-6 ομως να καίγονται ετσι .......δεν θα το φορτίζω βραδυ  :))

Αποσυνδεδεμένος Ronnie

  • *
  • 40
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #50 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 16:50 »
nikospap,ηταν κατι που δεν ηξερα και δεν εδεινα σημασια!το ψαχουλεψα μεσα στην σελιδα και εμαθα!χιλια ευχαριστω :respect:

chris82,αν επαιρνα αυτο με τα 20W θα μου εκαναν αλλαγη μπαταριας!ωστοσο αυτος που θα μου εκανε την αλλαγη μπαταριας δεν εχει τα istick 20W σε μεγαλη εκτιμηση και γι αυτο (αλλα και για αυτα που αναφερω πιο πανω για το κολλημα μου με τον πολο και την μπαταρια) τρεναρα την αγορα του!
το μαυρο cloupor μου εκανε κλικ με το που το ειδα,απλα επειδη την πατησα με το πρωτο μου mod (σκυλι βγηκε αλλα με τα ιδια λεφτα επερνα ενα vamo) δεν θελω να ξανακανω λαθος αγορα!
2 χρονια ατμιζω και τους τελευταιους 4 μηνες μπηκα στο τριπακι με τα mod και τους καλους ατμοποιητες...απλα τωρα λεω να αναβαθμιστο στο mod..θα παρω τον nemesis(κατα πασα πιθανοτητα) και επειδη θελω και ενα box mod ψαχνομαι!
εχεις δικιο..πηρε το ματι μου οτι βγαινει και το istick 30W αλλα δεν εδωσα μεγαλη σημασια!θα παω στο νημα με τις καινουργιες κυκλοφοριες να το κοιταξω αλλα το cloupor μ αρεσε παρα πολλη και γι αυτο ηθελα να μου πουνε τις προτιμησεις τους οσοι εχουν το cloupor :D

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #51 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 17:04 »
Τι έχω να κερδίσω εγώ προσωπικά απο αυτό,ειλικρινά ΔΕΝ καταλαβαίνω.

Έχεις να κερδίσεις ;) Το ότι έσκασε ένα (ασχέτως αιτίας) σημαίνει πως μπορεί (ΜΠΟΡΕΙ) να σκάσουν και άλλα. Οπότε προσέχεις λίγο περισσότερο ;) Δεν είναι κακό. Για αυτόν τον λόγο μπήκε αυτή η φωτογραφία όχι για δυσφήμιση ή οτιδήποτε άλλο.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #52 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 17:26 »
Xρήστο, θα σου συνιστούσα να ηρεμήσεις λίγο. Πολύ καλά όσα λες, αλλά είσαι νέος στο φόρουμ και αγνοείς κάποιες ισορροπίες.
Ο Dep-On που πόσταρε, δεν είναι μόνο από τα πιο παλιά μέλη, αλλά ταυτόχρονα modder ο ίδιος και μάλιστα εξαιρετικός. Οι γνώσεις του είναι άριστες, οπότε για να ποστάρει τη φωτό, κάτι είδε που εσύ κι εγώ δεν το έχουμε αντιληφθεί. Το σίγουρο είναι πως δεν κινδυνολογεί για να εντυπωσιάσει ή για να τραβήξει την προσοχή μας ή για να θάψει κάποιο προϊόν. Γενικά είναι λιγομίλητος  ;)
Από την άλλη, η cloupor έχει βεβαρημένο ιστορικό σε σχέση με το εσωτερικό των μοντ της. Δεν περιμένει κανείς από ένα φτηνό μοντ να κάνει τα πάντα, αλλά στοιχειώδη θέματα ασφάλειας νομίζω ότι θα έπρεπε να τα έχουμε ξεπεράσει. Κανείς δεν είπε να μην το πάρεις.  Μέχρι όμως να μάθουμε τι ακριβώς συνέβη, λίγη προσοχή παραπάνω ποτέ δεν βλάπτει.

Αποσυνδεδεμένος onpc

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
  • Κέντρο Επισκευής Υπολογιστών & Ανάκτησης Δεδομένων
    • Onpc
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #53 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 21:17 »
ή φορτιστής φταίει ή μπήκε ανάποδα ή μπαταρία

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #54 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 21:23 »
Η μπαταρια ειχε μπει σωστα (φαινεται απο τη φωτογραφια). Οτι εγινε, εγινε κατα τη φορτιση μεσω του usb του laptop του.
Τωρα ειναι θεμα της θυρας φορτισης? Ειναι θεμα της πλακετας? Ειναι θεμα προβληματικης μπαταριας? Κανεις δεν ξερει.

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #55 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 21:25 »
Εγώ θεωρώ πως τέτοιου είδους ''ευαίσθητες πληροφορίες'' περί της ασφάλειας της συσκευής πρέπει να γνωστοποιούνται στο φόρουμ από τους διάφορους ατμιστές για να το έχουμε στα υπ' όψιν και οι υπόλοιποι συνατμιστές αλλά και για να βοηθούν αυτούς που ταλαντεύονται πριν αποφασίσουν ποια μπαταριοθήκη θα πάρουν.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #56 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 21:36 »
επειδη ο κοσμος ανησυχει και ειναι λογικο και επειδη προεχει η ασφαλεια ανεξαρτητα τιμης ειναι καλο με την διοχετευση πληροφοριας-φωτογραφιας να υπαρχουν και τα σχετικα στοιχεια για να ενημερωνεται ο κοσμος απο αποριες που ευλογα προκυπτουν,αν τωρα δεν υπαρχουν στοιχεια καλο ειναι αυτος που αναρτα την φωτογραφια να ενημερωνει οτι δεν υπαρχουν εστω προς το παρον οι απαραιτητες αποδειξεις για το τι συνεβη και αν αυτο ειναι δυνατο να επανερθει με νεοτερα..το καλο με το φορουμ ειναι οτι μας επιτρεπει να ανταλλασουμε ταχυτατα μηνυματα και πληροφοριες για την ασφαλεια ή οτι αλλο επιθυμουμε να μαθουμε αλλα θα πρεπει αυτο να γινεται με τον καλυτερο δυνατο τροπο (στο προγραμμα ειναι να συμβουν και λαθη και ασαφειες) παντα φιλικα

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #57 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 22:10 »
Εψαξα και βρηκα το ποστ του τυπου στο FB. Εχει αναδημοσιευτει στη σελιδα του Busardo στο facebook. Τωρα πως και γιατι λεει το cloupor mini σαν DNA30  :o ?? Χμμμ... :hmmm: Δεν δινει παντως καμια πληροφορια παραπανω για το πως συνεβη.



Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #58 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 22:43 »
Εκείνο που διακρινεται καθαρα ειναι το λοιωμενο καλωδιο παντως . ολα τα υπολοιπα ειναι μια μαυριλα και δεν ξεκαθαριζεται τιποτε αλλο . Η μπαταρια φαινεται αθικτη παντως και εχει μπει σωστα αν κρινουμε απο την μαυριλα πανω της. Για τα υπολοιπα οτι αλλο μαθουμε θα ειναι υπερ μας παιδια, για να προσεχουμε.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #59 στις: Ιανουαρίου 16, 2015, 23:11 »
1)Xρήστο, θα σου συνιστούσα να ηρεμήσεις λίγο. Πολύ καλά όσα λες, αλλά είσαι νέος στο φόρουμ και αγνοείς κάποιες ισορροπίες.
Ο Dep-On που πόσταρε, δεν είναι μόνο από τα πιο παλιά μέλη, αλλά ταυτόχρονα modder ο ίδιος και μάλιστα εξαιρετικός. Οι γνώσεις του είναι άριστες, οπότε για να ποστάρει τη φωτό, κάτι είδε που εσύ κι εγώ δεν το έχουμε αντιληφθεί. Το σίγουρο είναι πως δεν κινδυνολογεί για να εντυπωσιάσει ή για να τραβήξει την προσοχή μας ή για να θάψει κάποιο προϊόν. Γενικά είναι λιγομίλητος  ;)
2)Από την άλλη, η cloupor έχει βεβαρημένο ιστορικό σε σχέση με το εσωτερικό των μοντ της. Δεν περιμένει κανείς από ένα φτηνό μοντ να κάνει τα πάντα, αλλά στοιχειώδη θέματα ασφάλειας νομίζω ότι θα έπρεπε να τα έχουμε ξεπεράσει. Κανείς δεν είπε να μην το πάρεις.  Μέχρι όμως να μάθουμε τι ακριβώς συνέβη, λίγη προσοχή παραπάνω ποτέ δεν βλάπτει.


Συμφωνώ και στα 2,προσθέτοντας μια μικρή απάντηση Βούλα (αν δεν κάνω λάθος).
Είμαι νέος,ναι,σαφώς και θα σεβαστώ τους παλαιότερους,ναι,όταν κάτι μου "κάτσει" στραβά όμως,θα το πω.Αν γνώριζα βέβαια ότι είναι "λιγομίλητος" δεν θα
έλεγα ότι έλεγα.Στο τελευταίο του Post όμως,με υπερκάλυψε,κάτι τέτοιο περίμενα να δω και για πολλά ποστ δεν το είχα κάνει.Τέλος καλό λοιπόν μιας και του έδωσα και "Bravo"  ;)


Για το 2) σκέλος,κάθισα και διάβασα πολλά αρνητικά ιδίως μέσα στην FT,το είχα σχολιάσει πριν αρκετά νήματα,απο κράξιμο άλλο τίποτα
για την Cloupor.Όσο καλό και να είναι το Mini όμως,δεν υπάρχει περίπτωση να το αφήσω να φορτίζει μόνο του το βράδυ.Να φανταστείς
σπάνια θα αφήσω τον Nitecore με 18650 πάνω αν δεν έχει τελειώσει και θέλω να πάω για ύπνο.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103773 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176954 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 565 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 386 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22440 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285702 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68853 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315916 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15682 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 127028 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95433 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem