vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

123 επισκέπτες, 4 χρήστες
πολυς, Tem, Parolos, Milarepa

Twitter

Cloupor mini 30W

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1635 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 20:53 »
 Μάκη το ξεκοίλιασα με σκοπό να το βάψω. Μετά απο τρίψιμο άρχισε να εμφανίζεται το αλουμίνιο(?) και μου άρεσε το look και είπα θα το τρίψω μέχρι να ψιλογυαλίσει και να το αφήσω σε αυτό το χρώμα και να το περάσω κανένα βερνίκι(?). Εν τέλει, το έτριψα σταδιακά με γυαλόχαρτα και πολύ ψιλό σύρμα κουζίνας με σαπουνάδα και δεν το πέρασα τίποτα. Σκέφτηκα οτι για να πιάσει το βερνίκι θα θέλει αστάρι πρώτα και επειδή δεν ξέρω εαν υπάρχει αστάρι μετάλλου σε διάφανο (δεν το έψαξα και πολύ) και επειδή δεν ήξερα εαν θα πιάσει καλά το βερνίκι και αντε μετά ξανά τρίψιμο αν ξεφλουδίσει το άφησα έτσι. Όταν αρχίσει να κάνει έντονα σημάδια θα το ξανατρίψω πάλι, μέχρι να λιώσει!  :laugh1:

 *του έχω βάλει ημιδιάφανη θήκη

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1636 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 21:16 »
Γιώργο μοιάζει σαν καινούργιο ασημί. Τελικά είναι αλουμίνιο; Γιατί είναι και λίγο βαρύ!!!
Πάντως μπράβο σου. Το δικό μου είναι ασημί και στο σημείο του fire button αρχίζει να καφετιάζει το χρώμα. :(
Μάλλον θα το ξεκοιλιάσω και γω. Ελπίζω να μην πάρω την πλακέτα στο χέρι. :))
Το έλυσες εύκολα ή σε παίδεψε;

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1637 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 21:28 »
 Δεν είμαι σίγουρος εαν ειναι αλουμίνιο ή κράμα (μάλλον), κάτω απο το χρώμα έδειχνε οτι ειναι ορείχαλκος (αυτό το καφετί που είπες)  αλλά με περισσότερο τρίψιμο έφυγε οπότε μάλλον ήταν κάποιου είδους αστάρι, υποθετικά βέβαια όλα αυτά  :dontknow:
 Θέλει λίγο προσοχή να βγάλεις τις κινεζόκολλες που μοιάζουν με ρετσίνι, με προσεκτικές κινήσεις μην κάνεις ζημιά στην πλακέτα.  Έχει 2 βίδες που πιάνουν την θήκη της μπαταρίας και μετά με ένα κολλητήρι ξεκολλάς τον θετικό (έχει κόλλα απο πάνω μαύρη)-αρνητικό της μπαταρίας και το συρματάκι που πιάνει στον αρνητικό και το καλώδιο του θετικού στον πόλο. Βγάζεις πρώτα την θήκη της μπαταρίας και μετά την πλακέτα..

 Καλή επιτυχία!  :thumpup:

*προσοχή στο τρίψιμο, ειναι μαλακό και χαράζει εύκολα..
 

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1638 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 21:58 »
Ευχαριστώ πολύ για την αναλυτική περιγραφή. Είσαι άψογος.  :respect:
Κάποια στιγμή θα το κάνω κι εγώ γιατί άρχισε να μην μου αρέσει εμφανισιακά.
Κατά τα άλλα το Cloupor-άκι   :fight_shot_bandana: :))

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1639 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 22:08 »
Να είσαι καλά φίλε!  Οτιδηποτε χρειαστείς αν ξεκινήσεις ρίξε σύρμα (κάνθαλ), θα χαρώ να βοηθήσω!

 Πυροβολάει ακάθεκτο το μικρό δεν μασάει!  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Psychoz

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1640 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 22:14 »
Πολύ καλή λύση είναι και το αυτοκόλλητο χαχαχα πάντως πολύ ωραίο μπραβο!!

Στάλθηκε από το Lenovo S60-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1641 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 22:31 »
Ναι η ευκολότερη-γρηγορότερη λύση ειναι το αυτοκόλλητο δεν το συζητάω!  :yes:   

...δεν τα γουστάρω όμως εγώ!  ;D

Αποσυνδεδεμένος Psychoz

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1642 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2015, 22:35 »
Στην αρχή που το είδα νόμιζα το πήρες ασήμι πάντως! Παρά πολύ καλό! Με το αυτοκόλλητο το έχω από το Σάββατο και άρχησε να μαρεσει πάντως :D ειδικά με το Goblin από πάνω

Στάλθηκε από το Lenovo S60-a μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1643 στις: Οκτωβρίου 12, 2015, 14:45 »
Καλύτερα αυτοκόλλητα να βάλεις Γιώργο η ταπεινή μου γνώμη.


Η θήκη θα σου είναι λίγο πρόβλημα στη φόρτιση! Εμένα τουλάχιστον που το φορτίζω καθημερινά εκτός του ότι είναι βαρετό το κάθε βράδυ βγάλε καθε πρωί βάλε, ( σα να το ετοιμάζεις για ύπνο είναι και μετά για "δουλείά")  έχω και το θέμα να μη χαλάσω τη θήκη απο το τράβα τράβα!


Περιμένω τις απόψεις σου για τη χρήση της όταν με το καλό σου έρθει


 Τώρα που το θυμήθηκα.. λοιπόν, η μια θηκη που ειχα παρει ειναι πολυ ζορικη στο βαλε βγαλε και οντως δεν μπορεις να το κανεις αυτο συνεχεια. Η δευτερη που ειχα παραγγειλει ομως ειναι πολυ καλη, με καλη αισθηση και εφαρμογη και μπαινοβγαινει πανευκολα. βεβαια το ετριψα το δικο μου αλλα εχω βαλει και την θηκουλα απο πανω και ειναι κομπλε!  :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος nickma

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1644 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 13:02 »
Προχθές έκλεισα 7 μήνες μαζί του, σκληρής και καθημερινής χρήσης.
Συνεχίζει και πυροβολάει σαν τη 1η μέρα, τόσο το δικό μου όσο και της συζύγου.
Με εξαίρεση το χρωματάκι που έφυγε αλλά τα έντυσα με αυτοκόλλητο, δεν εμφάνισαν κανένα μα κανένα πρόβλημα.
Λειτουργικά είναι ακριβώς όπως όταν τα παρέλαβα.
Και μόνο με 26€ έκαστο.

Αποσυνδεδεμένος sakaplias100

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1645 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 13:27 »
και εγώ το έχω 5 μήνες και δεν έχει κάνει κιχ έχει φάει τούμπες αλλά από την πρώτη στιγμή και αυτοκόλλητο και θήκη για να προστατέψω την βαφή και όντος πυροβολάει.πολύ ευχαριστημένος από την αγορά του   

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ 52

  • **
  • 191
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1646 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 13:54 »
Που πουλάνε αυτοκόλλητα ή θήκες (Αθήνα μεριά) παίδες ;

Αποσυνδεδεμένος Psychoz

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1647 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 14:06 »

 Τώρα που το θυμήθηκα.. λοιπόν, η μια θηκη που ειχα παρει ειναι πολυ ζορικη στο βαλε βγαλε και οντως δεν μπορεις να το κανεις αυτο συνεχεια. Η δευτερη που ειχα παραγγειλει ομως ειναι πολυ καλη, με καλη αισθηση και εφαρμογη και μπαινοβγαινει πανευκολα. βεβαια το ετριψα το δικο μου αλλα εχω βαλει και την θηκουλα απο πανω και ειναι κομπλε!  :thumpup:


Εγώ φίλε Γιώργο έχω σαν τη δεύτερη... αλλα ΔΕΝ ΔΕΝ!! Μάλλον το τρίψιμο βοηθάει  :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1648 στις: Οκτωβρίου 13, 2015, 15:31 »
Που πουλάνε αυτοκόλλητα ή θήκες (Αθήνα μεριά) παίδες ;

Γιωργο, αν μενεις Ηλιουπολη κανε ενα τηλεφωνο στο Ηλεκτρονικοτσιγαραδικο (310.gr) βρισκεται στους Καλογηρους, Φραντζη.

Αποσυνδεδεμένος geotron

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1649 στις: Νοεμβρίου 08, 2015, 23:25 »
Καλησπερα

Εχω το μινι κανα 6μηνο. Γενικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος. Εχει φαει απειρες πτωσεις αλλα την παλευει ακομα. Τωρα τελευταια μου εκανε νερα. Απο τα πολλα...μακροβουτια ειχε χαλαρωσει ο 510 κονεκτορας με αποτελεσμα εκτος του παιξιματος του ατμο, σποραδικα να μην κανει καλη επαφη και να πεταει το αντιστοιχο μηνυμα .
Το ελυσα, εβγαλα τις κολλες, με ενα κολλητηρι ενισχυσα τις επαφες του 510, εβαλα σιλικονες ξανα και φαινεται να λυθηκαν τα προβληματα.
Ποσταρω και φωτο για οποιον τυχον ενδιαφερεται ή ενδιαφερθει στο μελλον.
Χαιρετω
   

Στάλθηκε από το SM-N910F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115688 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824202 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507205 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8903 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154682 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568673 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243719 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294097 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1720 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762666 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1092 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3990 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem