vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

342 επισκέπτες, 2 χρήστες
manoslykos, ZoeM

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #795 στις: Ιουνίου 05, 2015, 21:57 »
Εδώ και καιρό έχω καταλάβει πως μερικοί συνδυασμοί υγρών - ατμοποιητών είναι μαγικοί. Ενας από αυτούς είναι grandmaster - phenomenon.
ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΠΙΠΙΛΑ...
Ευχαριστώ τον φίλο που το ανέφερε πιο πάνω και με έβαλε στη μπρίζα να το δοκιμάσω. Υπόψην το κάνω αραιωμένο (το 6άρι) με μηδενική και φχαριστιέμαι καλύτερα τη γεύση του από ότι το ανόθευτο στον κ4.
Να δούμε πως θα ξεκολλήσω τώρα...

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #796 στις: Ιουνίου 05, 2015, 22:51 »
Φιλε δε θα ξεκολλησεις απο το φαινομενο και grand master. Ενας καλος φιλος συνατμιστης και εγω κολλησαμε 2 μηνες με το παραπανω . Αμα ατμισεις ενα Castle long reserve με το εργαλειο σου θα κολλησεις και με αυτο οπως και εγω... Πιπιλα μου εγινε και εμενα και πεφτουν γρηγορα οι σταθμες απο τα μπουκαλακια :angel:

Ειναι μεγαλος ατμοποιητης με γευσαρα και ελληνικος. Μπραβο στα παιδια. Περιμενω να δουμε και κανενα ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ και λογικης τιμης ντριπερ απο τον GUS που να ειναι σοκαριστικος απο γευση. Αμα το φαινομενο εχει τετοια γευση ,ενας ντριπερ τους τι θα κανει?

 

Αποσυνδεδεμένος CyberCr33p

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #797 στις: Ιουνίου 06, 2015, 14:18 »
Ατμίζεται με την καμπάνα τελείως κλειστή ή λίγο ανοιχτή;

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #798 στις: Ιουνίου 06, 2015, 14:32 »
Εξαρτάται από το στήσιμο που έχεις κάνει και το πόσο παχύρευστο είναι το υγρό που χρησιμοποιείς. Εγώ τον lite τον έχω περίπου δύο μήνες και τον δουλεύω με τελείως κλειστή καμπάνα απροβλημάτιστα. Μία φορά μόνο χρειάστηκα να την ανοίξω λίγο (μία στροφή) γιατί έβαλα πολύ παχύρευστο υγρό (90VG).

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #799 στις: Ιουνίου 06, 2015, 16:09 »
Σήμερα ήρθε η στιγμή να κάνω ένα σετάπ το οποίο το είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου εδώ και καιρό...


Αυτό που δεν περίμενα όμως είναι ότι θα μου έδινε ότι καλύτερο γευστικά έχω ατμίσει στη ζωή μου!!! :)


Πάμε...











Τριπλή αντίσταση spaced (μη σας ξεγελά, είναι κάτι ανάμεσα σε spaced και microcoil... Δεν έχω πιέσει με τσιμπιδάκι δηλαδή... ότι έκανα με το χέρι). Η κάθε αντίσταση είναι στριμμένη σε τρυπανάκι 1,5 mm, με 0,2 σύρμα, 11 σπείρες... Συνολική αντίσταση 1,0 Ω


Τοποθέτηση βαμβακιού (κοτομπέικο)





Βρέξιμο με υγρό DIY...





Και μιας και το Bell Τανκ μοιάζει με καμπάνα (είναι καμπάνα :)) ) δεν έβαλα την εσωτερική καμπάνα, ώστε να του κάνω μια δοκιμή ως dripper...








Αν διαβάζει ο GUS... θέλω ένα δαχτυλίδι που να μπαίνει στο πάνω μέρος του bell tank, και να κάθεται μέσα του το drip tip... (αν θέλει να του στείλω σχέδιο). ;)




...
...
...
...
 
Δεν έχω λέξεις!!!! Με έστειλε σε έναν παράδεισο που κανένας ατμοποιητής δεν με έχει στείλει... :angel:


Είναι ότι ανώτερο έχω ατμίσει γευστικά!!!


Συνεχίζω τώρα που γράφω να τον ατμίζω όπως είναι στη φωτό... Με το bell tank δηαδή χωρίς drip tip...
Αν και δοκίμασα να τον ατμίσω και έτσι... :idiot1: :laugh1:



Γι αυτό GUS κάνε μου ένα δαχτυλίδι, γιατί το ρεζιλίκι δεν το γλιτώνω!!!! :tongue_smilie: :laugh1:


Έχω μπουκώσει από τα αρώματα... εννοείται ότι θα βάλω την καμπάνα σε λίγο, όμως για την ώρα... αφήστε με... όνειρο ζω!!!!....


Edit:


Κι εδώ κανονικά στη θέση της η καμπάνα... 8)





Με το πρόβατο να δείχνει τα Ω... αλλά φαντάζομαι ότι το καταπονώ με 3 αντιστάσεις των 3 Ω...


Το iStick 30 θα αντέξει, ή θα έχω πρόβλημα?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 06, 2015, 16:28 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #800 στις: Ιουνίου 06, 2015, 16:18 »
χαχαχαχ ρε μουρλοκομειο τι εκανες;;;;  :lotpot: ρουφηγμα απο το bell   :lotpot:
Μπραβο ρε φιλε, πολυ ωραιο στήσιμο...
Μολις ειδα τις 3 αντιστάσεις και το βαμβακι σκεφτηκα ότι μαλλον θα ειναι πολυ σφιχτη η τζουρα αλλά μετα ειδα ότι τον εκανες dripper....
Ωραια η ιδεα να γινει dripper αλλά ο gus να μας φτιαξει και ενα πιο κοντο bell ! τοτε θα ειναι και πιο ωραιος!!!
Για βαλε τωρα και την καμπανα να δουμε πως ειναι ο αερας....


Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #801 στις: Ιουνίου 06, 2015, 16:23 »
 :)) :))


Έβαλα και καμπάνα... Όλα οκ με τον αέρα... Λίγο πιο σφιχτό, αλλά μια χαρά! :D


Έβαλα και φωτό στο προηγούμενο ποστ μου.


Αν στον πάτο τοποθετηθεί ένα λεπτό στρώμα βαμβακιού ίσως να γίνεται dripper, όμως το σκαλοπάτι των βιδών είναι χαμηλό και ίσως υπάρξει διαρροή... Πάντως σαν dripper που τον δοκίμασα, δεν έχω ατμίσει ΤΙΠΟΤΑ καλύτερο!!!! :angel:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 06, 2015, 16:31 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος CyberCr33p

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #802 στις: Ιουνίου 06, 2015, 18:20 »
Από τη στιγμή που έχει μία βίδα σε κάθε πλευρά πώς κατάφερες να βάλεις το σύρμα στις βίδες;

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #803 στις: Ιουνίου 06, 2015, 18:50 »


Τα 3 άκρα των 3 αντιστάσεων στη μια βίδα και τα άλλα 3 άκρα στην άλλη βίδα... 8)

Αν είχα καλή μπαταριοθήκη και μπαταρία... Και 4 αντιστάσεις του έβαζα!! :))

Αποσυνδεδεμένος CyberCr33p

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #804 στις: Ιουνίου 06, 2015, 18:53 »
Εννοώ πώς κατάφερες να τα κρατήσεις στη θέση τους τα σύρματα και να τα βιδώσεις.

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #805 στις: Ιουνίου 06, 2015, 18:56 »
Πράγματι φίλε demkoni πρέπει να είσαι πολύ μάστορας για να το καταφέρεις. Εμένα μου φαίνεται αδύνατο να το κάνω :respect:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #806 στις: Ιουνίου 06, 2015, 18:58 »
Πολύ εύκολα... Τοποθετείς το πρώτο coil, κάνεις μια πλήρη περιστροφή στο σύρμα σε κάθε βίδα... Τοποθετείς το 2ο coil, κάνεις επίσης πλήρη περιστροφή το σύρμα σε κάθε βίδα, και το ίδιο και με το τρίτο Coil....

Απλά για να γίνει χρειάζεται 3 τρυπανάκια...  ;)

Σκέφτηκα να βγάλω και μια φωτό από τη διαδικασία κατασκευής αλλά το ξέχασα... Όταν το χαλάσω μπορώ να σας δείξω με φωτό πως το έκανα...

Το θεωρώ μάλιστα πολύ απλό και θα καταλάβετε οτι είναι αν δείτε τα βήματα που ακολούθησα... Πιο πολύ με παίδεψε το βαμβάκι παρά τα σύρματα.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #807 στις: Ιουνίου 06, 2015, 21:10 »
Τίποτα άλλο δεν σου έμεινε, μόνο να βάλεις καλαμάκι στο μπουκάλι του υγρού και να το ρουφάς από μέσα λέμε!

Είσαι μουρλός αλλά ρισπέκτ!

Αποσυνδεδεμένος CyberCr33p

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #808 στις: Ιουνίου 06, 2015, 21:43 »
Όσοι δεν χρησιμοποιείτε το πλαστικό εξάρτημα (αυτό που έχει και ο KFL+) πώς ξέρετε μέχρι που πρέπει να γεμίσετε; Είτε με γέμισμα από κάτω είτε από πάνω. Επίσης πώς ξέρετε πότε τελείωσε το υγρό για να γεμίσετε ξανά;

Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #809 στις: Ιουνίου 06, 2015, 21:56 »
Το μόνο που έχω να πω είναι ότι ο Phenomenon Lite είναι το καλύτερο δώρο που μου έχει κάνει η γυναίκα μου
εδώ και χρόνια.


Στα θετικά πλην της γεύσης που προσωπικά μου έκανε αναπληρωματικό τον Erl που είχα κολλήσει εδώ και μήνες,
το πολύ ωραίο design. Ακόμη και η γραμματοσειρά πάνω στο δαχτυλίδι είναι δουλεμένη στην εντέλεια.


Τέλος το γεγονός ότι αποτελείται από ελάχιστα κομμάτια προσωπικά με βολεύει αφάνταστα.


Μοναδικό πρόβλημα που έχω συναντήσει είναι αυτό το δαχτυλίδι που μερικές φορές δεν βγαίνει με τίποτα.
Το επιβεβαιώσα και μέσω άλλου φίλου. Αλλά και πάλι χαλάλι του , μακράν ότι καλύτερο έχω πάρει από εξοπλισμό.




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102149 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176626 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285193 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209524 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68654 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315547 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95223 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem