vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

88 επισκέπτες, 7 χρήστες
Tem, Mimhsdr, camber, th3ofilos, Buliwyf, ZoeM, jtheogr

Twitter

Phenomenon by Gus

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2475 στις: Δεκεμβρίου 07, 2015, 09:56 »
Εγώ πάντως ξεβιδώνω όλο το deck από το σημείο δηλαδή που βιδώνει το τζαμάκι και δεν έχω κανένα θέμα. Όλα μια χαρά. Δεν έχω δει να αναφέρεται γενικά  και δεν έχω καταλάβει γιατί. Νομίζω είναι το πιο εύκολο.

Sent from my iPad using Tapatalk HD




έτσι ακριβώς κάνω και εγώ από την αρχή που τον πήρα και δεν είχα πρόβλημα.
Αυτό βέβαια προυποθέτει tank με τη παρουσία κάτω δαχτυλιδιού, και όχι ας πούμε Straight Tank.

Αποσυνδεδεμένος Tsadakias

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2476 στις: Δεκεμβρίου 08, 2015, 21:49 »
Και με το straight tank γίνεται, ξεβιδώνεις πρώτα την καμπάνα και μετά ξεκουμπώνεις το τανκ.

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2477 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 12:01 »
καινουργια ομορφα τανκακια  (πιονι,γαλα)

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2478 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 12:08 »
Νέα τανκάκια τα λες,
αλλά ... όμορφα;;;; .... θα μου πεις  περί ορέξεως ...

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2479 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 12:14 »
κολοκυθόπιτα  ;D

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2480 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 12:34 »
To θέμα είναι πως ο κατασκευαστής σου δίνει πολλές επιλογές πως θα τον ντύσεις, φέρνοντας τον στα μέτρα σου.  :thumpup:






(τα καινούργια tanks δεν μου αρέσουν καθόλου παρεπιπτόντως αλλά είπαμε, γούστα είναι αυτά)

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2481 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 15:30 »
Δώστε seamless straight SS tank στο λαό ρεεεεεεει!!!
:laugh1:

Αποσυνδεδεμένος kasparidis

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2482 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 23:15 »
Σήμερα το απόγευμα πέρασα και εγώ από το μαγαζί και αγόρασα τον phenomenon lite με bell cup. Πέρα από την άψογη εξυπηρέτηση, το φιλικό περιβάλλον και την απίστευτη διάθεση, ο pheno απλά είναι απίστευτος. Θα επανέλθω με περισσότερα, απλά θα βάλω μερικές φωτογραφίες από το κόσμημα που έχω πλέον στα χέρια μου.

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2483 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 15:47 »
Ή το συγκεκριμένο υγρό αγαπάει το Φαινό ή το Φαινό αγαπάει το υγρό! :))


Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2484 στις: Δεκεμβρίου 11, 2015, 17:25 »
Καλησπέρα παίδες. Μετα από καιρό, σκέφτομαι αυτές τις μέρες μήπως κάνω το βήμα και πάω προς την αγορά (ή απόκτηση μέσω ανταλλαγής) ενός Phenomenon. Κοιτάζωντας το eshop του gus χάθηκα λίγο είναι η αλήθεια. Το νήμα το ψιλοπαρακολουθώ αρκετό καιρό τώρα. Θα ήθελα ορισμένες διευκρινίσεις όμως.

Αρχικά για τις 3 βάσεις γνωρίζω πως αναφορικά με ροή αέρα πηγαίνουν zest<lite<momentous.  Εκτός από τη ροή αέρα υπάρχει κάποια άλλη ουσιαστική διαφορά στις βάσεις;  Είδα επίσης και κάποια που λεγόταν lite X. Τι διαφορετικό έχει από τη lite;

Στη συνέχεια πάμε στα τανκ. Προσωπικά αισθητικά μου αρέσουν περισσότερο τα τανκ με δαχτυλίδι. Από πρακτικής άποψης, ποια είναι τα καλύτερα; Πχ ευκολία γεμίσματος, πιθανές διαρροες , ρύθμιση aiflow κλπ κλπ.  Για παράδειγμα ένα straight tank έναντι ενός με δακτυλίδι υπολείπεται σε κάτι; (πλην του αισθητικού για μένα)

Τέλος καμπάνες. Έχω δει στο νήμα να λέγεται πως υπάρχουν καμπάνες special. Είναι αυτό που βλέπω ως extreme chimney στο eshop?  Αν ναι τι διαφορές παίζουν με την απλή;

Και τέλος, μπορώ πιθανόν να στήσω ένα φαινόμενο με τα μέρη που αρέσουν σε μένα ή θα πρέπει να πάρω κάποιο έτοιμο σύνολο από το eshop?

Ευχαριστώ προκαταβολικά για το χρόνο σας.

Αποσυνδεδεμένος nas1

  • **
  • 391
  • Φύλο: Άντρας
  • Vaping.gr Blacksheep
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2485 στις: Δεκεμβρίου 12, 2015, 21:52 »
tsabadid περα απο την ροη του αερα μονο στην μομεντους υπαρχει διαφορα που εχει πιο χαμηλο ντεκ,στα τανκακια ειναι οποιο σου αρεσει ,το θεμα του γεμισματος ειναι ενα και το πιο ευκολο αναποδα τραβας τανκακι κατω γεμιζεις ,καποια στο παρελθον σε καποια οξινα υγρα σπαγανε ,αλλα πλεον εχει λυθει το θεμα ,ειναι καθαρα το αισθητικο ,λενε οτι η κωνικη δινει περισσοτερο χτυπημα ,η αλλη αντιστοιχα δινει γευση ,νομιζω με επικοινωνια με τον γκας μπορεις να τον χτισεις οπως σου σκαει ,

Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2486 στις: Δεκεμβρίου 13, 2015, 09:42 »
Καλημέρα, έχω κανά 2μηνο την lite έκδοση και ατμίζω με μια τρύπα ανοιχτή. Βιδωμένος ο ατμοποιητής στο istick 40, το χαραγμένο GUS ήταν ακριβώς στο κέντρο,τώρα μου έχει πάει ελαφρώς αριστερά κανα 2 γράμματα όταν είναι τέρμα βιδωμένο. Είναι ψυχολογική η παρατήρηση αλλά μήπως έχει στραβώσει κάτι είτε από μοντάκι είτε από ατμο? (σε kayfun lite η τρυπίτσα του αέρα από ημίσεια κλίση αριστερά στο τέρμα βίδωμα έχει πάει στο κέντρο)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2487 στις: Δεκεμβρίου 13, 2015, 10:14 »
Το πιθανότερο είναι να έχει μαλακώσει λίγο ο πόλος στο istick και να παίρνει ελάχιστα περισσότερη στροφή το μοντάκι στο τέρμα όπως βιδώνει.
Δεν είναι τίποτα, ξεβίδωσε λίγο τη βίδα του πόλου στον φαινόμενο να το φέρεις πάλι στο κεντρο.

Αποσυνδεδεμένος andreasd

  • **
  • 302
  • Φύλο: Άντρας
  • Through the darkest night..cms the brightest light
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2488 στις: Δεκεμβρίου 13, 2015, 10:47 »
Το κανα κι αυτό και τίποτα.Το θέμα είναι ότι έσφιξα-ξέσφιξα τον πόλο του pheno και τελικιάζει στο ίδιο σημείο. Το θέμα είναι ότι έχει πάθει αμόκ η αντίσταση και δείχνει ό,τι θέλει. Την επηρέασε το σκάλισμα?

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Phenomenon by Gus
« Απάντηση #2489 στις: Δεκεμβρίου 13, 2015, 10:51 »
Κάνε του ένα καινούργιο στήσιμο και μη χαλιέσαι με το κεντράρισμα :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240745 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:39
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4690 500598 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 20:49
από Xameno_Skli
Hashtag Shake and Vape 0 157 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12443 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 536 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7639 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195560 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1990 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5140 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110838 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181788 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan