vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

145 επισκέπτες, 9 χρήστες
sakissalonika, fratz8, I.P, vsotos, manoslykos, Buliwyf, lounik, grag, joki

Vaporshark RDNA 40

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9649
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #135 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 03:13 »
and a quality control issue at a third party circuit board.
μπορεί κάποιος να μου το μεταφράσει? ευχαριστώ

Διαπιστώθηκε ουσιαστικά θέμα με τον έλεγχο ποιότητας κυκλώματος κάποιου προμηθευτή. Δηλαδή κάποιο κύκλωμα που χρησιμοποιήθηκε στο  RDNA 40 δεν είχε περάσει από επαρκή ποιοτικό έλεγχο.

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #136 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 04:22 »
Εγώ άλλο αναρωτιέμαι. Τις βελτιώσεις στην πλακέτα-revision τις έκαναν απο την vaporshark, ή απο την μαμά evolv?

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #137 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 04:36 »
Evolv καθαρά η vaporshark απλά κάνει τη συναρμολογηση . Άλλωστε είπαν οτι ο λόγος που μείωσαν ή σταμάτησαν τη παραγωγή ήταν λόγω evolv μέχρι να διορθώσει τα προβλήματα .


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #138 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 04:41 »
Η λογική αυτό λέει, αλλά η ανακοινωση της vaporshark με μπέρδεψε.
Λέει οτι απο το να περιμένουμε να παρουσιάσουμε μια ανανεωμένη εκδοση της συσκευής, ΕΜΕΙΣ προσθεσαμε μερικές νέες και βελτιωμένες λειτουργίες. Μου φάνηκε λίγο περίεργο..

Αποσυνδεδεμένος alexaegean

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #139 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 09:16 »
Αυτό που καταλαβαίνω εγώ είναι οτι η Vaporshark παίζει με τις λέξεις, προκειμένου να χρυσώσει το χάπι όχι στους πελάτες της που έχουν αγοράσει ήδη τη νέα συσκευή, αλλά σε αυτούς που προτείθενται να την αγοράσουν και έχουν προβληματιστεί απο τα bugs της version 1. Σου λέει λοιπόν οτι έχουν προσθέσει (η Evolv δηλαδή) τόσες νέες λειτουργίες που θα δικαιολογούνταν σε μια νέα συσκευή, αλλά αυτοί επειδή είναι large τύποι τις βάζουν σε αυτή τη version του καρχαρία.  :thumpdown:
Μεγάλο φάουλ πάντως και απο τις δυο εταιρείες (Evolv, Vaporshark), που διαφημίζουν την "αμερικανικότητά" τους και άρα την υψηλή ποιότητα των προϊόντων τους. Η Evolv έριξε βιαστικά στην αγορά τη νέα πλακέτα (προφανώς για να προλάβει τα Χριστούγεννα), πριν την τεστάρει εξαντλητικά ώστε να βρεί όλα τα πιθανά bugs. Η δε Vaporshark θα έπρεπε, απο τη στιγμή που η νέα version έχει μεγαλύτερη οθόνη, να κάνει άμεσα ανάκληση όλων των συσκευών και να στείλει καινούργιες. Με προβληματίζει το γεγονός οτι βλέπουμε τις κινέζικες πρακτικές απο αμερικανικές εταιρείες.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #140 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 09:18 »
Εως τωρα εχουμε τα εξης νεα χαρακτηριστικα για το rDNA40:


1)Zip High Speed Charging           Υψηλοτερη ταχυτητα φορτισης


2)Larger Screen                            Μεγαλυτερη οθονη


3)Reverse Polarity Buzzer             Ηχος αντιστροφης πολικοτητας


4)Celsius and Farenheit Mode       5 clicks to enter lock mode. Hold up and down for 2-3 seconds to set temp. Lower to 200 F, then hit down 1 more time to switch between C and F.





 :dance2: :dance2: :dance2: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :hapy_crazy: :hapy_crazy: :hapy_crazy: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop: :laugh_cantstop:






Αποσυνδεδεμένος aphex27

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #141 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 10:01 »
and a quality control issue at a third party circuit board.
μπορεί κάποιος να μου το μεταφράσει? ευχαριστώ


Σημαινει οτι υπηρχε προβλημα ποιοτικου ελεγχου σε καποια πλακετα που φτιαχνεται απο αλλη εταιρεια..

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #142 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 10:02 »
Αυτό που εγώ κατάλαβα είναι ότι και οι δυο εταιρίες πάθανε ζημιά και προσπαθούνε να το χειρισθούν με τις λιγότερες απώλειες (σε φήμη, $ κλπ).H vaporshark αντικαθιστά κάθε συσκευη που της αναφέρεται προβληματική, αρα οποιος εχει το παραμικρο θεμα πρέπει να επικοινωνήσει μαζι τους στο [email protected]. (Δεν ξερω αν αυτό μπορεί ή πρέπει να γίνει και μέσω του εδώ dealer)
 Στο παρακάτω ενδιαφέρον εχει η απάντηση τεχνικού της εταιρείας:
http://www.reddit.com/r/electronic_cigarette/comments/2nozbv/for_those_of_us_looking_to_purchase_a_vapor_shark/   

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #143 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 10:59 »
Η λογική αυτό λέει, αλλά η ανακοινωση της vaporshark με μπέρδεψε.
Λέει οτι απο το να περιμένουμε να παρουσιάσουμε μια ανανεωμένη εκδοση της συσκευής, ΕΜΕΙΣ προσθεσαμε μερικές νέες και βελτιωμένες λειτουργίες. Μου φάνηκε λίγο περίεργο..


Η Evolv δεν κατασκευάζει ολοκληρομένο προϊόν,να μην σου φαίνεται παράξενο,και πριν σου εξηγήσω τι γίνεται ακριβώς θα σου δώσω
ένα παράδειγμα.Πάμε στα αυτοκίνητα και συγκεκριμένα στην Audi όπου δεν είναι ολόκληρο το αυτοκίνητο κατασκευασμένο απο την
ίδια την Audi.Παράδειγμα το ραδιο-σιντι μπορεί να φτιάχνεται απο την Sony εκ μέρους της Audi,το οποίο σημαίνει,τα στάνταρ και τις
δυνατότητες γενικότερα τα ζητάει η Audi,οπότε αυτή παρουσιάζει και το προϊόν,αυτή παρουσιάζει νέες καινοτομίες/δυνατότητες.


Αντίστοιχα και διορθώστε με αν έχω λάθος,η Evolv είναι η κατασκευάστρια εταιρία της πλακέτας και μόνον.Τις δυνατότητες τις ζητάει η VaporShark,
την τεχνογνωσία όμως της ίδιας της πλακέτας την έχει η Evolv.Αν παράδειγμα σε ένα VaporShark rDNA100 που ίσως βγεί στο μέλλον προσθέσουν
την δυνατότητα φόρτηση της μπαταρίας με το ηλιακό φως,είναι αυτό που η VaporShark έχει ζητήσει,σαν ιδέα και απο εκεί και πέρα η Evolv
αναλαμβάνει να φτιάξει αυτή την πλακέτα.Ποιος θα παρουσιάσει το προϊόν όμως; Έρχεται η VaporShark τότε και λέει:


Extra Futures!
Charge with Sun
Extra Power 100watts
κλπ κλπ κλπ


Οπότε η καινοτομία/η ιδέα γενικότερα και το προϊόν σαν σύνολο το έχει φτιάξει η VaporShark,οφείλει όμως για δικούς της λόγους να λέει πως η πλακέτα
μας είναι της Evolv (και όχι κάποια κινεζιά κλπ κλπ κλπ),άσχετα αν πολοί απο εμάς,δεν την έχουν εκτιμήσει λόγω κάποιων προβλημάτων που έχει βγάλει.


Έχεις μπεί λίγο στο κλίμα του πως δουλεύει η εταιρία; Ελπίζω να βοήθησα έστω και λίγο.. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #144 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 11:21 »


Το video με το εργοστάσιο της Evolv του pbusardo  δείχνει ξεκάθαρα τι συμβαίνει.
Όλη η πλακέτα σχεδιάστηκε και κατασκευάζεται από την Evolv όπου προφανώς όπως όλες οι εταιρίες κάποια πράγματα τα αγοράζουν από third party,δηλαδή άλλους κατασκευαστές.


Για να χρησιμοποιήσω το παράδειγμα με τα αυτοκίνητα, η AUDI δε φτιάχνει το αλουμίνιο ή το ατσάλι .Έτσι η evolv αγοράζει τις πρώτες ύλες ή και μερικά έτοιμα κομμάτια όπως κουμπιά ,αντιστάσεις από άλλους κατασκευαστές.


Η vaporshark δεν είναι τίποτα άλλο από ένα Modder μεγάλου μεγέθους που προφανώς και δε θέτει δικές τις απαιτήσεις αλλά συσκευάζει και μεταπωλεί το έτοιμο προϊόν της evolv.Άλλωστε η πλακέτα του VS rDNA δεν είναι διαφορετική από αυτή που μπορεί να αγοράσει ο οποιοσδήποτε.Το zip charger δεν είναι της evolv,η VS Προφανώς ή το κατασκεύασε η ίδια ή το αγόρασε από άλλο προμηθευτή.


Μάλιστα στο συγκεκριμένο βίντεο του καλοκαιριού δείχνει το νέο μηχάνημα για τις οθόνες που πολύ πιθανόν από αυτό να προέρχονται και οι νέες μεγαλύτερες οθόνες.

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #145 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 12:24 »
Εγώ το έχω από την πρώτη μέρα που ήρθε Ελλάδα και δεν έχω κανένα πρόβλημα κάθε άλλο είναι το καλύτερο μοντακι που έχει περάσει από τα χέρια μου. Κρίμα όμως για αυτούς που έχουν προβλήματα... Κρίμα

Galaxy Note 3


Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #146 στις: Δεκεμβρίου 23, 2014, 15:36 »
Νομίζω πως αυτό το θέμα με τα bugs είναι χαρακτηριστικό των νέων τεχνολογιών / δυνατοτήτων, ειδικά στο βωμό της γρήγορης άφιξης στην αγορά με σκοπό να διατηρήσουν ή να αυξήσουν το μερίδιο των εταιριών που τα πουλάνε.
Γενικά αποφεύγω να αγοράζω τα τελευταία μοντέλα όταν πρωτοβγούν γιατί δεν θέλω να γίνω beta tester και να πληρώνω κιόλας.
Σεβαστή όμως και η γνώμη όποιων θέλουν για κάποιο λόγο το τελευταίο μοντέλο, ο καθένας κουμάντο κάνει στη δικιά του τσέπη.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #147 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 08:32 »
Έχεις κανείς καμιά ιδέα πότε θα κυκλοφορήσει το καινούργιο; Έστω τι πιστεύει; Κοιμάμαι και ξυπνάω και το
rDNA σκέφτομαι δεν είναι πράγματα αυτά ρε παιδιά..  :-[

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #148 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 11:12 »
Οταν κυκλοφορησει παντως, θα το παραγγειλω απευθειας απο αμερικη σε συνδιασμο με καποιο απο τα κουπονια που βγαζουν κατα καιρους, οποτε θα μας βγει καπου στα 150 ευρω μαζι με τα μεταφορικα και με την καινουργια πλακετα.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #149 στις: Δεκεμβρίου 28, 2014, 11:12 »
Τα κουπόνια που αναφέρεις ότι βγάζουν κατα καιρούς,που ανακοινώνονται;




EDIT: Τώρα είδα ότι είσαι και εσύ απο Κιλκίς  :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Vaporesso GEN MAX MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 164 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 07, 2024, 16:43
από zamploutos
Geek Vape WENAX Q PRO [PODS - AIO (Όλα σε ένα)] 0 147 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 07, 2024, 15:46
από zamploutos
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2709 601217 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 07, 2024, 12:45
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 191107 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152607 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11550 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346211 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147784 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8497 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209520 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 546083 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33352 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F