vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

200 επισκέπτες, 5 χρήστες
anetost, vasim, pngtszs1976, camber, Milarepa

Vaporshark RDNA 40

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #645 στις: Φεβρουαρίου 27, 2015, 15:51 »
Πάνε να στο κάνουν αντικατασταση από εκεί που το πήρες είναι δυνατόν 2 ημερών Mod και να μην το αλλάζουν αλλιώς ζητά τα λεφτά πίσω.. Μην ψαρώνετε επειδή υπάρχει ρευστό. . Υπάρχει Νόμος ο οποίος είναι αναγκασμένος  να σε δώσει ακόμη και αν δεν δεχτεί αντικατασταση είναι υπόχρεο κάθε μαγαζί για κάτι τέτοιο.

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #646 στις: Φεβρουαρίου 27, 2015, 15:59 »
1. Δεν υπάρχει άλλο διαθέσιμο, πουθενά.
2. Και άλλο να πάρεις το πιθανοτερο είναι οτι θα έχει το ιδιο προβλημα.
3. Το προβλημα δεν επηρεάζει τη λειτουργία του και πάνω απ' όλα, όσο σπάσιμο κι αν είναι το glitching , η απόδοση της συσκευής είναι υποδειγματική και τη θέλουμε (εγώ δηλαδή).

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #647 στις: Φεβρουαρίου 27, 2015, 16:02 »
Η συσκευή ειναι σουπερ και συμφωνούμε... Αν  βγάλεις και ξανα βαλεις τη μπαταρια βλεπεις τη πραγματική μπαταρια που απομένει μέχρι να πυροβολήσεις παλι


Sent from my iPhone using Tapatalk

Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #648 στις: Φεβρουαρίου 27, 2015, 16:43 »
Πάρτε τον dna40 απο την πηγη http://www.vaporshark.com/advanced/mechs-mods/dna40
Φθηνότερο, μικρότερο και με μικρή οθόνη άρα όχι θεματάκια.

Αποσυνδεδεμένος alexaegean

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #649 στις: Φεβρουαρίου 27, 2015, 17:02 »
Αποψή μου είναι οτι όσοι αντιμετωπίζουν προβλήματα με την οθόνη της συσκευής και έχουν περιθώρια χρόνου απο την 4μηνη εγγύηση, να μην προβούν ακόμα σε αντικατάσταση. Οπως είπαν και οι προλαλίσαντες και το έχω δει και με τα μάτια μου (σε φίλο, όπως είπα χθές το δικό μου δεν αντιμετωπίζει πρόβλημα) η συσκευή λειτουργεί μια χαρά παρόλα τα glitches της οθόνης. Οπως διαβάζω στο ECF, η Evolv μάλλον θα σταματήσει και πάλι την διάθεση της πλακέτας στους modders, συνεχίζει να ψάχνει το πρόβλημα και θα έχουμε και νέα version σύντομα (λογικά πάντα). 

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #650 στις: Φεβρουαρίου 27, 2015, 17:20 »
Συμφωνω απολυτα.

Τη δουλευεις με kanthal ή nickel?
Ρωταω γιατι απο οτι καταλαβα τα glitches παρουσιαζονται μονο στη δευτερη περιπτωση.

Αποσυνδεδεμένος alexaegean

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #651 στις: Φεβρουαρίου 27, 2015, 17:23 »
Και με τους δυο τρόπους. Περισσότερο με Kanthal, γιατί στον αγαπημένο μου Eviva με το κεραμικό, δεν χωράνε 10φεύγα σπείρες  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #652 στις: Φεβρουαρίου 27, 2015, 17:27 »
Χωρις να θελω να σε απογοητευσω, το πιθανοτερο ειναι να εχει και η δικη σου προβλημα αφου τα glitches φαινεται να κατανταν μαλλον κανονας παρα εξαιρεση.
Δουλεψε το 1-2 μερες συνεχως με νικελ για να δεις.

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #653 στις: Φεβρουαρίου 28, 2015, 00:30 »
Εγώ παντος που το έχω πάρει την πρώτη μέρα κυκλοφορίας το δούλευα 1.5 μήνα με νικελ και κανένα πρόβλημα  μια φορά μου έκανε ένα τρελό η οθόνη έβγαλα έβαλα μπαταρία και κανένα πρόβλημα ούτε με την ένδειξη μπαταρίας.
Όταν πατάς το κουμπί σου δείχνει που βρίσκετε η μπαταρία και κατεβαίνει γραμμικά όταν αδειάσει τότε μου λέει θέλει φόρτιση .
Άρα δεν είναι σε όλα το πρόβλημα τι να πω κρίμα να δίνεις τόσα λεφτά και να μην το χαίρεσαι.
 Α να απαντήσω και σε κάποια προηγούμενα μήνυματα  το έχω χωρίς προστασία το προσέχω βέβαια και δεν έχω κανένα πρόβλημα στο χρώμα τι να πω δεν θέλω να σας πουλήσω φιγούρα απλά μου κάνει εντύπωση.  Εκτός από αχνό σημάδι εκεί που βιδώνει ο ατμοποιητης.
Θέλω να πάρω μπλε θήκη έτσι για αλλαγή και δεν βρίσκω ετοιμοπαραδωτη Ελλάδα.

Galaxy Note 3


Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #654 στις: Φεβρουαρίου 28, 2015, 00:36 »
Μολις η μπαταρια πεσει κατω απο τη μεση  αρχίζει και πέφτει η ένδειξη της(αναλογικά) αλλα δειχνει παντα δυο νταμακια παραπανω (τουλάχιστον σε μενα)
Βγαζω μπαταρια και δειχνει κανονικα
 αλλα μολις πατήσω fire button



Sent from my iPhone using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 28, 2015, 04:31 από antoNiO_an2one »

Αποσυνδεδεμένος G.koutras

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #655 στις: Φεβρουαρίου 28, 2015, 16:01 »
Για οποιον γνωρίζει τις fender θα ξέρει καλά ότι τις πληρώνουν αδρά για να έχουν κακοποιηθεί και να δείχνουν πεπαλαιωμένες. Κάτι σαν τα σχισμένα jeans. Ετσι και το VS θα αποκτήσει τα φυσικά παράσημα χρήσης του χρόνου και θα ενταχτεί στα vintage series . ;D

Αν και δεν παίρνω καμμένο στη γευση/μυρωδιά, το βαμβάκι μου εξακολουθεί να βγαίνει μαύρο, αν όχι σε περισσότερο βαθμό τουλάχιστον στον ίδιο, σε σχέση με το χωρίς TC. Δεν οφείλεται σε χρωματισμό απο υγρό γιατί δεν φεύγει με το ξέβγαλμα. Ούτε μειώθηκε ο χρόνος αντοχής του.

Το screen glitching μου το παρουσιάζει μια στο τόσο (λες και κάτι ήξερα όταν τα 'λεγα και ορισμένοι αμφέβαλαν), σε δύο μορφές.
1) Μπερδεύει τους χαρακτήρες στην οθόνη σε τυχαία σημεία ή ολόκληρη
2) Σβήνει τελείως η οθόνη, σαν έχει μπει σε Stealth mode
Δεν επηρεάζεται η λειτουργία του. Επανέρχεται μόνο του μετά απo 1 λεπτό (να έχει μπει/βγει σε sleep) ή κάποιες φορές αν το lockάρεις και μπεις/βγεις σε stealth. Μετά όλα καλά, σα να μην έχει συμβεί τίποτα.
Καθώς δε φαίνεται η οθόνη κατα τη χρήση του, έχετε το νου σας. Μπορεί να σας το έχει παρουσιάσει και να μην το ξέρετε. 
Η VS μου απάντησε ότι το πρόβλημα παρουσιάζεται στο 2-3% των συσκευών (που δεν το πιστεύω με τίποτα) και είναι σε συνεργασία με την evol to figure out the exact cause (που σημαίνει ότι είναι ακόμα στα μαύρα σκοτάδια) και οτι θα μου το αλλάξουν χωρίς καμία επιβάρυνση μεταφορικών. Μου είπαν αν θέλω να το κρατήσω, όσο διαρκεί η εγγύηση των 4 μηνων, μέχρι to figure out a complete solution (ξανά μαύρα μεσάνυχτα) και να πάρω το "σίγουρο" (τρομάρα τους).
Απο τη στιγμή που δεν παίζει ρόλο στη λειτουργία του και έχω ήδη την καθυσηχαστική επιβεβαίωση τους, το κρατάω για 2-3 μηνες και ελπίζω να το διορθώσουν. Αν πάλι δεν....θα πάρω ένα ...ίδιο πίσω με την ελπίδα ότι δεν θα ανήκω στην κατηγορία των τυχερών του 2-3%.
Πολυ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ είναι ότι κάθε συσκευή αντικατάστασης έρχεται με ΝΕΑ εγγύηση 4 μηνών.


Και εμένα τα αυτά μου κάνει βγάζω την μπαταρία την βάζω και σαν να μην έγεινε τίποτα.να απευθυνθω για αλλαγή ?

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 28, 2015, 16:20 από G.koutras »

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #656 στις: Φεβρουαρίου 28, 2015, 16:30 »
Εγω όταν βγαλω τη μπαταρια στρώνει... Το glitcing   μου το κανει σπάνια και φεύγει μονο του... Απλα βγαζω τη μπαταρια για να δω πόση εχω ακομα...
Αλλαγή θα κανουμε ετσι και αλλιως αλλα ας περιμένουμε λιγο αφού εχουμε περιθώριο 4 μήνες μηπως βρουν έως τοτε το θεμα και επιστρέψει κομπλε γιατι αν δεν  βρουν τι φταίει μπορει και η νέα συσκευή να σου κανει το ιδιο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος G.koutras

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #657 στις: Φεβρουαρίου 28, 2015, 16:39 »
Εδώ και 1.5 με 2 βδομάδες που το ατμιζω 2 η 3 φορές μου το έκανε και κατάλαβα πως το κάνει όταν το ατμιζω επίμονα και ανεβαίνει η θερμοκρασία του Μόντ. :confused1:

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #658 στις: Φεβρουαρίου 28, 2015, 16:43 »
Έμεναν έδειχνε σωστα τη μπαταρια δε θα με ενοχλούσε καθολου...
Ωραια θηκουλα! Απο που τη  πηρες;
Ηθελα να παω σημερα να παρω απο fabvape αλλα δε προλαβα


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος G.koutras

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #659 στις: Φεβρουαρίου 28, 2015, 16:57 »
Η θηκουλα είναι απο fabvape ,εμένα η μπαταρία κατεβαίνει στην οθόνη σιγά σιγά και απο την μέση και Κάτο πέφτει με την μια.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190772 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152052 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11269 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345862 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147510 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8243 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209160 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545567 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33071 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52722 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600766 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361201 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed