vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

49 επισκέπτες, 2 χρήστες
ZoeM, camber

Twitter

Vaporshark RDNA 40

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #1260 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2015, 00:49 »
Πρώτο πράγμα που προσέχεις κατα κύριο λόγο για την σωστή λειτουργία του TC με Ni200 είναι να ΜΗΝ
κάνεις microcoil,πάντα Spaced αντιστάσεις,δουλεύουν σίγουρα σωστά.Δεύτερο πράγμα είναι να κλειδώνεις την αντίσταση απο την αρχή,
ωστε να ξεκινάς με σωστές τιμές.Απο εκεί και πέρα αφου τοπόθετήσεις την αντίσταση σου,κλειδώσεις τιμή,πριν
βάλεις το βαμβάκι δοκιμάζεις να δεις αν λειτουργεί σωστά ή μήπως δημιουργεί κανένα hot spot,το οποίο μπορεί να
οφείλεται στο ότι ακουμπάν κάποιες σπείρες μεταξύ τους ή ότι δεν έχουν σωστή απόσταση.Εν συνεχεία,τοποθετείς βαμβάκι,
υγρό κλπ.


Πες μας ωστόσο,τι αντίσταση βγαίνει,πόσες σπείρες ή δείξε μας καμιά φώτο με το στήσιμο σου,να δούμε μήπως κάτι κάνεις λάθος.

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #1261 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2015, 13:58 »
Άλλο ένα θέμα είναι αυτό όταν την στήνω πρώτη φορά είναι 0,11 μόλις την ξαναδιαβάσει αφού σβήσει βγαίνει 0,19 και την επόμενη φορά 0,17 και μετά παίζει από 0,17 μέχρι 0,19.
Πως εννοείς να κλειδώσω την αντίσταση?
Εγώ το στήνω βάζω βαμβάκι ρυθμίζω θερμοκρασία και μετά το ξεκλειδώνω και ατμίζω...
Ξεχνάω κάτι...?

Αποσυνδεδεμένος takis1ri

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Phenomenon, VaporShark rdna40 v5..................
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #1262 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2015, 14:27 »
Αν πατήσεις και τα δυο κουμπιά (+και-) ταυτόχρονα και τα κρατάς πατημένα σου βγάζει ATTY LOCKED στην οθόνη και σου κλειδώνει ουσιαστικά σε μια τιμή χωρίς να παίζει πάνω κάτω, αρκεί να είναι το μηχάνημα η έκδοση με κλείδωμα αντίστασης.

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #1263 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2015, 18:03 »
Όχι δεν είναι η έκδοση με το κλείδωμα!
Βέβαια τώρα που το δοκίμασα έχω kanthal επάνω...

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Και κάτι ακόμα ρε παιδιά?
Υπάρχουν rdna 40 με 2 είδη οθόνης γιατί εμένα έχει το κλασικό μικρό μπλε γράμματα κι είδα ενός φίλου το οποίο είναι γνήσιο και έχει μεγάλα και λευκά



Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #1264 στις: Σεπτεμβρίου 15, 2015, 18:11 »
Έχουν βγει διαφορες εκδοσεις, εσυ προφανώς έχεις τη 1η έκδοση με τη μικρή οθονη.

Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #1265 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2015, 12:17 »
Ξέρει κανείς μήπως υπάρχει πουθενά η θήκη(skin) για το DNA40 (όχι το Rdna) σε μαύρο στην Ελλάδα?
Ως τώρα μόνο στο εξωτερικό την βρίσκω

Αποσυνδεδεμένος Doukakos1

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #1266 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2015, 13:33 »
μαλλον ηρθε και εμενα η ωρα μου  :))   Αφου του εχω πιει το αιμα σε δυσκολες συνθηκες ξεβαψε το κουμπακι του rdna μου ...και οχι μονο ξεβαψε αλλα ξεκινησε να ροζουλιζει και ο μπρουτζος  απο μεσα λογω φθορας...πιστευω οι περισσοτεροι το εχετε δει οποτε δεν ποσταρω φωτο  ;) . Απαραδεκτο αλλα κατι πρεπει να γινει για να επιστρεψει στην προτερη ''ομορφαδα'' το μοντακι...Εχει επιχειρησει καποιος να το βγαλει για επιδιορθωση βαση του βιδεου αποσυναρμολογησης στις προηγουμενες σελιδες;; Σκεφτομαι κατι σε τριψημο/βαψιμο με ωραιο χρωματακι. Εναλλακτικα αναρωτιεμαι αν υπαρχει custom κουμπακι αντικαταστασης  :hmmm: (εψαξα στο διαδικτυον αλλα δεν βρηκα). Αν μπορει καποιος να δωσει τα φωτα του θα το εκτιμουσα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος takis1ri

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Phenomenon, VaporShark rdna40 v5..................
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #1267 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2015, 14:36 »
Από ότι έχω καταλάβει κανείς δεν ασχολείται με το κουμπί γιατι πλέων σε σύντομο χρονικό διάστημα όλα γίνονται παρελθόν από τεχνολογικής πλευράς...κάποτε όταν είχα το provari δυο και πλέων χρόνια ήταν top στην αγορά για αυτά που πρόσφερε και σκυλί από πλευράς αντοχής και φθοράς τώρα έχουν μπει δυναμικά πολλοί παίχτες στο παιχνίδι και σε πολλές περιπτώσεις μαλλον είναι για την κατανάλωση η εξέλιξη...

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #1268 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2015, 20:53 »
Απόφαση πάρθηκε....

Αποσυναρμολόγησα και αφαίρεσα το κουμπί,το τοποθέτησα πάνω σε dremel και ιδού τα φανταστικά αποτελέσματα  :angel:






Αποσυνδεδεμένος Doukakos1

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #1269 στις: Σεπτεμβρίου 18, 2015, 22:01 »
Πολυ ωραια δουλεια Chris!! Ηταν δυσκολο το βγαλσιμο/βαλσιμο;;Εγω ψηνομαι και για βαψιμο βερνικωμα... :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #1270 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 00:46 »
Η αλήθεια είναι ότι βρήκα ένα βίντεο απο το οποίο μπορείς να δεις πως λύνεται ολόκληρο και είναι αυτό:



Ωστόσο στο βήμα όπου αυτός βγάζει το πλαστικό,δεν είναι όσο απλό φαίνεται.Αυτό που έχεις να κάνεις αν θέλεις
απλά να αφαιρέσεις το κουμπί είναι να βγάλεις το καπάκι με τις 2 αλεν βίδες,σηκώνεις λίγο την πλακέτα προσεχτικά
όμως γιατί έχει την οθόνη συνδεμένη με το καλώδιο για να μην πάθει ζημιά και σιγά σιγά αφαιρείς το κουμπί και ούτε
γάτα ούτε ζημιά.Το κουμπί απο την άλλη,απο την πίσω μεριά έχει ένα μικρό εξόγκωμα,το οποίο και έπιασα πάνω στο ντρέμελ
και μετά άρχισα την προεργασία.


Ωστόσο επόμενη κίνηση είναι αυτή που ανέφερες,αν και ακόμη είναι σε πολύ καλή κατάσταση το δικό μου,εκτός περιμετρικά
απο τον πόλο που άρχισε να φεύγει η βαφή.Έχω έτοιμη ιδέα όμως με υδατοβαφή,αν ρωτήσεις κάποιον που ασχολείται θα σου
πεί.Έχει ένα σωρό σχέδια όπως sticker bomb και τέτοια. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Doukakos1

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #1271 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 01:42 »
 :thumpup: Ευχαριστω για τις πληροφοριες Chris! Και γω κατι σε υδατοβαφη σκεφτηκα..Θα ποσταρω οταν το προχωρησω κιεγω..

Αποσυνδεδεμένος takis1ri

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Phenomenon, VaporShark rdna40 v5..................
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #1272 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 02:44 »
Από ότι κατάλαβα το έκανες "μπρούτζινο" πλέων, πολυ καλύτερο από το ξεβαμμένο!
θα το κάνω και εγώ μόλις βρω χρόνο, απλά πες μου αφού το έπιασες στο Dremel που το έτριψες και είχες τόσο κάλο αποτέλεσμα? Μπράβο πάντως πολυ καλή κίνηση!

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #1273 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 16:45 »
Το μυστικό είναι στο φινίρισμα.Σίγουρα θα χρειαστείς ένα γυαλόχαρτο νερού,το πιο ψηλό το οποίο και θα χρησιμοποιήσεις απλά
για να αφαιρέσεις τα υπολείμματα που έχουν μείνει.Στην συνέχεια,βρές μια σβήστρα,όχι απο τις άσπρες που είναι πολύ μαλακές,αλλά
απο τις πορτοκαλί-μπλέ.Μπορείς να κάνεις 2 ενέργειες,μία με την μπλέ επιφάνεια,όχι για πολύ ώρα όμως και μετά με την πορτοκαλί για
αρκετή ώρα έως φαίνεται πως έχει γυαλίσει.


Η τελευταία και η πιο χρονοβόρα διαδικασία είναι αυτή με την οδοντόκρεμα (αν δεν έχεις αλοιφή γυαλίσματος αυτοκινήτου κάνει μια χαρα).
Πολύ μικρή ποσότητα και στις πιο χαμηλές στροφές.Επανέλαβε την διαδικασία 4 με 5 φορές αλλάζοντας το χαρτί κάθε φορά που φθείρεται
και φαίνεται να έχει λερώσει,που στην πραγματικότητα είναι ο μπρούτζος και όχι βρωμιά,έτσι θα σου δώσει μια αίσθηση βερνικομένου στο τέλος
και η υφή του πραγματικά γίνεται πάρα πολύ καλή.

Προσοχή,μην το παρακάνεις στα πρώτα βήματα με γυαλόχαρτο γιατί μπορεί να αλλοιώσεις μέχρι και το σχήμα του κουμπιού.Αν ωστόσο είσαι
κάπου κοντά ή μπορείς να έρθεις Κιλκίς,μπορώ να σου το αναλάβω εγώ,να εισαι και εσύ εδώ όμως για να αποφύγουμε περιπτώσεις κακής
συνεργασίας αν κάτι προκύψει ή πάει στραβά. (σχεδόν αδύνατο).


Cheers :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος takis1ri

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Phenomenon, VaporShark rdna40 v5..................
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #1274 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 00:07 »
Οκ σε ευχαριστώ πολυ επειδη "πιάνουν" τα χέρια μου θα τα καταφέρω! :respect:
Το κακό είναι ότι θα μαυρίζει με τον καιρό ο μπρούτζος στα σημεία που δεν θα έχει πολυ τριβή με το δάχτυλο.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 20, 2015, 09:08 από takis1ri »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1416 181114 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:12
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 219 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 200 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1876 247793 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 01:21
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572804 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2160 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8289 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122917 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 823 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 526 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327583 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8942 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis