vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

350 επισκέπτες, 2 χρήστες
thanos1071, Razor.QQ15

Προβληματικές αγγελίες

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβληματικές αγγελίες
« Απάντηση #30 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 13:07 »
Μιας και δε βρήκα που να γράψω τον πόνο μου και την αγανάκτηση μου για το θέμα σκέφτηκα να ανοίξω νέο νήμα. Εάν υπάρχει κάτι ανάλογο ζητώ συγνώμη και παρακαλώ τους Διαχειριστές να προβούν στις απαραίτητες ενέργειες.


Στο θέμα μας λοιπόν....Το ποτήρι ξεχείλισε σήμερα με το εξής περιστατικό:


Πριν λίγο καιρό δημοσίευσα αγγελία στα Χαρίζονται. Λαμβάνω π.μ. από φίλο που ενδιαφέρεται για τον άτμο που χαρίζω και κανονίζουμε συνάντηση για να τον παραλάβει. Κάποιες ώρες πριν την κανονισμένη συνάντηση μου στέλνει μήνυμα ότι δεν θα μπορέσει να βρεθούμε λόγω φόρτου εργασίας και να κανονίσουμε μια άλλη ημέρα. Του απαντώ "κανένα πρόβλημα στείλε μου μήνυμα όταν μπορείς να κλείσουμε νέο ραντεβού". Να επισημάνω ότι εν τω μεταξύ έχω δεσμεύσει τον άτμο στην αγγελία. Περνά μία εβδομάδα περίπου (χωρίς καμία ειδοποίηση) και του στέλνω μήνυμα εάν τελικά τον θέλει. Και η Ιστορική απάντηση είναι: "ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΜΑΧΟ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ''.   


Δυστυχώς δεν είναι το πρώτο περιστατικό που μου συμβαίνει είτε ως "πωλητής" είτε ως "αγοραστής" από αγγελίες του φόρουμ και θα ήθελα να παρακαλέσω όλους τους φίλους στο Φόρουμ να επιδεικνύουν μεγαλύτερη σοβαρότητα.

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβληματικές αγγελίες
« Απάντηση #31 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 15:57 »
εσυ παντως το καλο πηγες να το κανεις και μπραβο σου  :respect: .

Αποσυνδεδεμένος giannik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβληματικές αγγελίες
« Απάντηση #32 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 16:12 »
Πως μπορεί κάποιος να δημοσιοποιήσει κακή εξέλιξη συναλλαγής;

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Προβληματικές αγγελίες
« Απάντηση #33 στις: Ιανουαρίου 29, 2016, 16:35 »
Πως μπορεί κάποιος να δημοσιοποιήσει κακή εξέλιξη συναλλαγής;

Γράψε και εδώ αφού ο τίτλος λέει "Προβληματικές αγγελίες"  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Προβληματικές αγγελίες
« Απάντηση #34 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 01:50 »
Ναι, γι' αυτό δημιουργήθηκε αυτό εδώ το θέμα.

EDIT: Με την ευκαιρία ενημέρωσα και τον κανονισμό (#9):
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,695.msg944491.html#msg944491
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2016, 02:20 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβληματικές αγγελίες
« Απάντηση #35 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 09:24 »
Θα μπορούσε μετά από κάθε συναλλαγή αν μπορεί να γίνει από την πλατφόρμα του φόρουμ να δίνεται θετική ή αρνητική αξιολόγηση στους εμπλεκόμενουςστην συναλλαγή και έτσι δίνεται και μια εικόνα

Αποσυνδεδεμένος giannik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβληματικές αγγελίες
« Απάντηση #36 στις: Ιανουαρίου 30, 2016, 13:15 »
Αυτό θα ήταν το καλύτερο,έτσι θα μπορεί ο καθένας να έχει μια εικόνα του συναλλασσόμενου και να μην επαφίεται στην οποία παρουσία κάποιου,αριθμό μηνυμάτων/παλαιότητα κλπ..
Ειδικά στα υγρά υπάρχει μεγάλο πρόβλημα πως εκλαμβάνει ο καθένας την κατάσταση τους και την υποχρέωση [size=78%] και ευθύνη της ασφαλούς συσκευασίας τους..[/size]

Αποσυνδεδεμένος giannik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβληματικές αγγελίες
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουαρίου 01, 2016, 20:18 »
Επανέρχομαι για την προβληματική συναλλαγή που είχα με μέλος του φόρουμ.
Σε ανταλλαγή υγρών αντί για τρία καινούργια 30ml έλαβα ένα γεμάτο,ένα που έλειπαν 5 ml και ένα που είχε χυθεί όλο στην μεταφορά
Σε επικοινωνία μαζι του αποποιήθηκε κάθε ευθύνης και με παρέπεμψε στην μεταφορική που χρησιμοποίησε :wall: [size=78%]Εκτοτε εξαφανίστηκε.Το υγρό που του έστειλα ήταν αξίας 70 ευρώ,onehitwonder muffin man που έλειπαν 4 ml.[/size]
Εχω ενημερώσει και τους διαχειριστές ,δίνω λίγο χρόνο ακόμα,επόμενο πόστ θα τον ονομάσω.

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβληματικές αγγελίες
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 08:36 »
Για μένα πρέπει να γίνει ένα τμήμα με όλες αγγελίες αν δεν υπάρχει και να υπάρχει και αξιολόγηση.Νομίζω θα είναι πιο δίκαιο και θα μπορείς να κρίνεις με ποιόν θα έχεις την συναλλαγή η όχι.Βέβαια όλα αυτά αν μπορούν να γίνουν στην πλατφόρμα που έχει στηθει το φόρουμ

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Προβληματικές αγγελίες
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 09:53 »
αξιολογηση του πωλητη και του αγοραστη, θα συμπληρωσω

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Προβληματικές αγγελίες
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 10:15 »
Δεν χρειάζονται αξιολογήσεις (και ούτε πρόκειται να γίνουν) διότι δεν είναι φόρουμ αγγελιών αυτό και ούτε φιλοδοξεί να γίνει
ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣΔιαβάστε τους κανονισμούς και θα καταλάβετε πολλά πράγματα όσον αφορά το παρών φόρουμ - αγγελίες




Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβληματικές αγγελίες
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουαρίου 02, 2016, 10:54 »
Μια πρόταση κάνω εφόσον υπάρχουν αγγελίες.Σε όλα τα φόρουμ υπάρχουν αγγελίες

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Ετσι διασφαλίζονται όλοι.Αγοραστές-Πωλητές και το φόρουμ

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Δεν αλλάζει ο χαρακτήρας του φόρουμ αν έχει αγγελίες.Και σε τεχνολογικό φόρουμ που είμαι εδώ και χρόνια υπάρχουν αγγελίες και αξιολογήσεις

Αποσυνδεδεμένος giannik

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβληματικές αγγελίες
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουαρίου 09, 2016, 15:08 »
Επανέρχομαι για την προβληματική συναλλαγή που είχα με μέλος του φόρουμ.
Σε ανταλλαγή υγρών αντί για τρία καινούργια 30ml έλαβα ένα γεμάτο,ένα που έλειπαν 5 ml και ένα που είχε χυθεί όλο στην μεταφορά
Σε επικοινωνία μαζι του αποποιήθηκε κάθε ευθύνης και με παρέπεμψε στην μεταφορική που χρησιμοποίησε :wall: [size=78%]Εκτοτε εξαφανίστηκε.Το υγρό που του έστειλα ήταν αξίας 70 ευρώ,onehitwonder muffin man που έλειπαν 4 ml.[/size]
Εχω ενημερώσει και τους διαχειριστές ,δίνω λίγο χρόνο ακόμα,επόμενο πόστ θα τον ονομάσω.




Επανερχόμενος στο δικό μου θέμα και δίνοντας ήδη αρκετό χρόνο στον συναλλασσόμενο έστω να επικοινωνήσει μαζι μου,κάτι που δεν έγινε ποτε μετά την τελευταία επικοινωνία που είχα μαζι του.
Τονίζω οτι έχω κάνει άπειρες συναλλαγές σε ελληνικά φόρουμ με το ίδιο nickname με 100% θετικές αξιολογήσεις.
Δεν μου ξανά έτυχε τέτοια αδιαφορία σε μια άσχημη εξέλιξη ανταλλαγής.
Επαναλαμβάνω οτι η ανταλλαγή ήταν για ένα onehitwonder Muffinman 180ml απο μέρους μου που έλειπαν 4ml και τρία μπουκάλια 30ml που θα μου έστελνε το άλλο μέλος.
Του εξήγησα τι θα ήθελα ,μου πρότεινε κάποια υγρα που δεν υπάρχουν Ελλάδα αλλα καλύπτουν τις ανάγκες μου.Ερχομενα και μόνο μυρίζοντας τα ήταν ακριβώς το αντίθετο απο οτι ζητούσα..
Επικοινώνησα μαζι του και του εξήγησα την κατάσταση και οτι δεν μπορώ να τα ατμισω και τα έστειλα πίσω με δικιά μου χρέωση.
Μου αντιπρότεινε τρία αλλα υγρά τα οποία γνώριζα..
Όταν τα έλαβα διαπίστωσα οτι το ένα απόντα τρία,Ammo Cirrus lemon είχε όχι καλά κλεισμένη την. Πιπέτα και είχε όλο χυθεί στην συσκευασία.
Απο το δευτερο μπουκάλι,12 monkeys kazi έλειπαν 5ml και μόνο το τρίτο φαίνονταν αχρησιμοποίητο..
Μετά την επικοινωνία μαζι του με παρέπεμψε στην μεταφορική και οτι ουδεμία ευθύνη είχε σαν αποστολέας..Δεν έχω συναντήσει ξανά τέτοια συμπεριφορά.
Το μέλος που έκανα την συναλλαγή ειναι ο dallaskdp .

Διόρθωση παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 09, 2016, 15:18 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος doli

  • *
  • 95
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Προβληματικές αγγελίες
« Απάντηση #43 στις: Απριλίου 25, 2017, 21:24 »
καλησπέρα . συγνώμη άλλα γιατί  μου κλειδώσατε την αγγελία 

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προβληματικές αγγελίες
« Απάντηση #44 στις: Απριλίου 25, 2017, 21:28 »
Μάλλον κατά λάθος. Τώρα είναι  εντάξει

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354793 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191159 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 685 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 561 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588907 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797134 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7227 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312632 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6640 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11922 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13166 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711