vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

86 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, Mimhsdr, Blackwolf, babis1993, zalaros, Milarepa

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #525 στις: Μαρτίου 31, 2015, 22:26 »
Να θυμηθούμε κάτι:
κάποτε, κάποιος σε αυτό τον πλανήτη, αποφάσισε να δοκιμάσει βαμβάκι ως υλικό τροφοδοσίας της αντίστασής του. Το μάθαμε, το κάναμε, μας άρεσε. Μετά, άρχισαν να βγαίνουν με τον τόννο τα nakamichi, cotton bacon, fiber freaks, rayon ή ότι άλλο κυκλοφόρησε.

Προσωπικά, μέχρι το Δεκέμβρη χρησιμοποιούσα βαμβάκι φαρμακείου. Όπως είναι, από το πακέτο. Φυσικά, έπρεπε να το στρώσω πριν κάνω οποιαδήποτε δοκιμή γιατί οι νότες βαμβακίλας δεν είναι και πολύ trendy σε κάποιο υγρό, ιδιαίτερα άμα το έχεις πληρώσει για απόσταγμα σιτηρών μιας κάποιας ηλικίας! Ακόμα το χρησιμοποιώ στον Erl, μόνο και μόνο γιατί το nakamichi μου κάνει διαρροές. Για μένα, το ζητούμενο είναι η γεύση και αυτό το πήρα στο nakamichi. Δεν έχω κάνει και τις τρελές δοκιμές υλικού, μόνο βαμβάκι, silica, cotton wick, rayon και nakamichi. Μέχρι στιγμής θεωρώ το τελευταίο ως αποδοτικό ως προς τη γεύση. Και δεν με νοιάζει αν έχει μέσα ρινίσματα παλλαδίου, αφού μου αποδίδει τη γεύση τέλος!

Αυτό είναι η προσωπική μου γνώμη. Για άλλον, η προϋπόθεση είναι να πληροί το υλικό του προϋποθέσεις περιβάλλοντος πιο αποστειρωμένου από τους θαλάμους της Pfizer. Δεκτόν. Και ας το λήξουμε εδώ, λέω εγώ τώρα!

@varaderum
{ Το μόνο που δεν έχω ακούσει μέχρι σήμερα στο φόρουμ, είναι ότι κάνω διαφήμιση και τα κονομάω χοντρά από ποσοστά. Αν το ακούσω και αυτό, θα μεταμορφωθώ σε υπερμέγιστο τρολλ και θα εκθειάζω ληγμένα Dekang!!!}

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #526 στις: Μαρτίου 31, 2015, 22:28 »
αν ειναι φαρμακευτικά ελεγμένο οπως λέει οτι ειναι, γιατί να ανησυχεις για τον καθαρισμό απο τα έλαια;

Γιατί πρόκειται να το θερμάνω στους 200 βαθμούς (παραπάνω αν δεν κάνω λάθος) ενώ είναι ποτισμένο με γλυκερίνη και δεν θέλω υπολοίματα από τον καθαρισμό του. Τα όποια υπολοίματα σε δερματική χρήση δεν έχουν κανένα απολύτως πρόβλημα, στο κάτω κάτω το να σκουπιστείς με πετσέτα που έχει πλυθεί με χλωρίνη υγιεινότατο είναι. Δεν θα την ατμίσω κιόλας όμως...

Υπήρχε λόγος που πήγαμε στα οργανικά βαμβάκια αντί για τα septona. Απλά τα pads ήταν καλύτερα σε απορροφητικότητα, όχι τίποτα άλλο.

Μη παρεξηγηθώ, θα έκανα και με αυτό και fiberfreaks όπως έχω κάνει και rayon, αλλά το ποιο είναι καλύτερο για τα πνευμόνια μας ένας θεός το ξέρει...

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #527 στις: Μαρτίου 31, 2015, 22:49 »
σωστά -@camber , και το κοτομπέικο δεν αναφέρει pharmaceutical gmp αλλα σκέτο gmp τελικά, ένας θεός ξέρει πόσο διαφορετικό ειναι και δεν μας στέλνει και γράμματα τελευταία  :))

στους διαγωνισμους φαντάζομαι πως μιλάνε για τόνους ποσοτήτων και αυτος ο όρος ίσως το κάνει να μη ειναι απαραίτητο να ειναι εταιρία συσκευασίας βαμβακιου, οι κοινές εμπορικές δηλαδη, ίσως κάποιος παραγωγός, με "εγκεκριμένη" απλά διεργασία;  :dontknow: Ο Βαμβακίδης -βλ cotonman- πχ , σε κάποιο απο τα βαμβάκια του δίνει και τις αναλύσεις, αυτό τον κάνει πολύ ευάλωτο, αλλα δεν φαίνεται να τον ανησυχει..

πάντως κι εμένα απο την άλλη, αυτο το "οικολογικο βαμβάκι" δεν με ενθουσιάζει τόσο,
δηλαδή ωραία, το βαμβάκι οικολογικο, ξεκάθαρο  8) ειναι η διαδικασία εκκαθάρισης όμως οικολογική ή αρχίζουμε και ξεβάφουμε με διαλυτικά;  :laugh1:   Ετσι ανόητα αναφέρομαι  :-[
 Αλλα σε καμμια Γαλλία, ίσως και Γερμανία -αλλα εκει τα παίρνουν- και δεν ξέρω που αλλου, Αμερική ίσως -εκει δεν τα παίρνουν λέει  :)) :))   να ειναι αυτονόητο, αλλα εδώ ανόητο μόνο  :tongue_smilie: Ακόμα και με τα ιατρικά εχουμε δει τέτοιες περιπτώσεις που τελικά δεν ξέρω ποιος ακριβώς φορέας ή συστημα εμπνέει ή θέλει έστω να εμπνεύσει εμπιστοσύνη... 
Δεν πρόκειται και δεν θέλω να θίξω κάποιο βαμβάκι η οπαδο  :)) , αλλα ειναι τα πάντα σύνθετα στο σπορ όπως συμφωνουμε όλοι και οι απλοποιήσεις θέλουν προσοχή για διάφορους λόγους, εγώ πχ περισσότερο ανησυχώ μη μας το κόψουν  :)) ο Αγραφιώτης γιατί έπαθε κοκο-μπλοκο ή πως το είπε με το βαμβάκι του

χημικά πάντως έχουν όλα, οικολογικά χημικά ή απλά χημικά, το λεειι ο Βαμβακίδης  :tongue_smilie:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

όπου οικολογικό = οργανικό-βιολογικο, κεκτημένη -της μικράς- ταχύτης!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 31, 2015, 23:18 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #528 στις: Απριλίου 01, 2015, 10:03 »
Εντέλη, καίγεται η όχι το βαμβάκι με tc...;;;
{..καθώς και συγκριτική δοκιμή "αντοχής", μεταξύ απλού οργανικού (maxin) και japan cotton (..μάλλον kgd)}..:

https://www.youtube.com/watch?v=G0B6kKG-JTg&feature=youtu.be


Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #529 στις: Απριλίου 01, 2015, 11:51 »
Δεν καίγεται :thumpup:

Αφαίρεση παράθεσης λόγω διαγραφής μηνυμάτων
 
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 01, 2015, 19:14 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #530 στις: Απριλίου 01, 2015, 14:41 »
Κατ' αρχή Εἰρήνη ὑμῖν
Σχετικά με το βίντεο, το "απλό" οργανικό είναι πιθανό να καίγεται πιο εύκολα καθώς είναι σε μπάλες ενώ τα nakamitchi/ko gen do κτλ  έχουν υποστεί μια επεξεργασία για να γίνουν σε μορφή pad και έτσι έχουν έρθει ομοιόμορφα οι ίνες τους.
Λέω τώρα, δεν είμαι ειδικός...

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #531 στις: Απριλίου 01, 2015, 15:06 »
Chillo υποτίθεται ότι δεν τα λευκαίνουν τα βιολογικα και τα καθαρίζουν με το γνωστό μας οξυζενέ μόνο, πριν τα περάσουν από μηχανές για οργάνωση ανάλογα με το προϊόν.


Υποτίθεται  ;)


Τα απλά όμως είναι με χλωρίνες και δεν ξέρω εγώ τι που αφήνει κατάλειπα. Ε δεν παραλογίζομαι που θέλω να την αποφύγω πιστεύω. Τώρα αν μου λένε ψέματα ε... τουλάχιστον προσπάθησα.  :)

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #532 στις: Απριλίου 01, 2015, 16:05 »
εντάξει παιδιά, εγώ κανενα πρόβλημα με τον σταρ
το νακαμίτσι και το κο τζεν ντο κυρίως , αφου ειπώθηκε προ πολλού εδώ και ειναι διαφορετικο, ειναι ακατέργαστα! εφόσον το επιθυμειτε
δεν βρίσκω λόγο να  αφομοιώνομαι σε κάτι τέτοιο, αφου βλέπω οτι οι γνώσεις σας με ξεπερνουν

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #533 στις: Απριλίου 02, 2015, 00:40 »
Αν ισχύουν τα μαθηματικα και στα δυο παρακάτω posts τοτε το "λιγο" καμμενο είναι ανεκτο... Σαφώς και για οσους την έχουν η TC βοηθάει αλλα και χωρις με προσοχη για σωστη τροφοδοσια παλι καλα είναι. Αυτό που με ανυσηχει λιγο περισσοτερο είναι ο συνδυασμος βαμβακιού  με dripping οπου εγω συχνα φερνω το βαμβακι στα ορια του για να αλλάξω γεύση...


http://spinfuel.com/the-truth-about-cotton-wicks/

https://www.reddit.com/r/electronic_cigarette/comments/2ijapu/op_deleted_the_thread_about_dangers_of_acrolein/

Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #534 στις: Απριλίου 02, 2015, 04:37 »
chzamp, ενδιαφέρον.  ;)


Πάραυτα, δεν θα έχουμε κάποια πιο τεκμηριωμένη/επίσημη αναφορά/απάντηση πριν δημοσιοποηθούν
τα αποτελέσματα του κ. Φαρσαλινού που μελετά το θέμα θερμοκρασία. Μέχρι τότε, προτιμώ, εφόσον
έχω τη δυνατότητα, να μην βλέπω μαυρισμένο/αλλοιωμένο υλικό τροφοδοσίας, είτε είναι βαμβάκι, είτε
ό,τι άλλο.


Έχω καταλήξει τον τελευταίο καιρό σε fiber freaks no1...είναι ακριβό;;; Ναι, σίγουρα, δεν ξέρω μάλιστα
μήπως η συσκευασία είναι πιο ακριβή και από το περιεχόμενο! :))  Τρελή υπεραξία!!!


Μου δίνει όμως, όπως το καταλαβαίνω, κρυστάλλινη καθαρότητα στη γεύση, πολύ καλή κατακράτηση/
απορροφητικότητα υγρού και μεγάλη αντοχή στον χρόνο. Συγκριτικά πάντα.

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #535 στις: Απριλίου 02, 2015, 09:19 »
Εχοντας δοκιμάσει kgd, nacamichi, fiber freaks 1 και 2 και to cotton bacon 1 {το οποίο αν και αρκετά καλό ήταν υποδεέστερο του fiber freaks (..ιδίως επειδή άφηνε "βαμβακίλα" στις 10 περίπου πρώτες τζούρες και "έστρωνε" μετά}, σήμερα δοκίμασα και το cotton bacon 2.

Πιστεύω ότι το fiber freaks, βρήκε ανταγωνιστή!!

Αυτό ήταν το πρώτο μου μήνυμα ..όπου και "κατατάσω" (..για τα δικά μου δεδομένα), το cb2, στην πρώτη θέση των προτιμήσεών μου (..μαζί με το ff1).

..άρα καμία διαφήμιση και κανένας υπέρμετρος ζήλος ..καθώς όταν πρωτοβγήκαν τα nacamichi ..τα ίδια σχεδόν είχα πεί και τότε!



Ελα ομως που τα KGD/nakam μαυρισουν περισσοτερο και νωριτερα...ακομη και σε temp controlled λειτουργια.

(είπαμε κόψαμε το τσιγάρο ..ας βάζουμε τουλάχιστον στα πνευμόνια μας ότι "καθαρότερο")!!


Εντωμεταξύ, άλλο καίγομαι {ακούμπησα κάπου, κάηκα ..και άλλαξε η δομή της επιφάνειας δέρματος που ήρθε σε επαφή με το καυτό αντικείμενο (..με τις όποιες αλλιώσεις)} ..και άλλο πήρα φωτιά!


Οι θερμοκρασίες που "αρπάζει - καίγεται - η αυταναφλέγεται" το απλό βαμβάκι, καθώς και (στο τέλος), η τελείως διαφορετική συμπεριφορά του έχοντας έλαια βαμβακιού στην αυτανάφλεξη:

Critical temperatures ..από εδώ (κάτω κάτω): http://en.wikipedia.org/wiki/Cotton


Το δε video που ανάρτησα, "μιλάει" για το που "καίγονται - αλλιώνονται" τα βαμβάκια που δοκιμάζει {..ακόμα και στο ένα με δύο δευτερόλεπτα που πατάει το μπουτόν ..ακόμα και με tc ενεργοποιημένο (..που να τα κράταγε στο ίδιο σημείο, για περισσότερα και πιό συνεχόμενα πατήματα ..και μάλιστα άν δεν υπήρχε το "όριο" των 600f = 300c}!!


 ..ξεκινάει από εδώ (..όπου θα ήθελα την μετάφραση), "καθώς φαίνεται ότι δεν γνωρίζω και τόσο καλά αγγλικά":

I did some "testing" last night and recorded it all.  I used Maxim organic cotton balls and the Japanese KGB stuff.  I determined that the KGB holds up better to over 500 F.  The Maxim was burning at like 510 F. Anyway i recorded what i did.  Its going to take me a long time to edit it.  So if anyone is interested ill edit the video otherwise i dont think i want to take the time.Edit:  looks like a number of people here want to see this.  I will continue work on this tonight.  I think I may need to go back and record it again.  What i did last night was kind of unorganized.  Also i only have two types of cotton.  The Maxim and the KGB so thats all i will use.  I doubt any of you have seen my other vids but i will try to take this one a little more seriously.  This is not a quick process so i may not get it up till the week end.  I will try to make the video a compact as possible.  The editing is what will take the longest so please be patient.Edit 2: Everything is re recorded.  That only took about 45 minutes.  Two hours later im half way theough and tired of editing that shit.  Im gonna go play some destiny and finish up tomorrow hopefully.  OP will deliver.  Edit 3: So i put the video up.  I guess i did a shitty job according to the down votes.  Anyway, i was going to follow up with single coil burns and maybe even a little bit of coil build info with the nickel but the video wasnt received well. So im not wasting another 4 hours of my life.  Hopefully Phil or Rip make a video soon.

..και το βρίσκετε εδώ: http://www.reddit.com/r/electronic_cigarette/comments/2k3m1x/anyone_interested_in_a_cotton_burn_video_for_the/


..επίσης θα ήθελα μετάφραση και για αυτά:

Let's kill one myth rightaway: dry cotton chars at 420F, yes. But even the dryest cotton wick that has juice left in it it is wet enough to withstand a lot more than that. Forget about the burning temperature of cotton, it doesn't matter one bit.
 
 PG and VG don't vaporize at the same temperature. PG turns into a gas at around 380F, and doesn't break down into nasty chemicals when you overheat it. VG vaporizes at around 350F, but more importantly, breaks down and turns into harmful acrolein at around 520F. As for flavorings, well, who knows... VG also needs a higher temperature to generate the same amount of vapor density as PG. PG also tends to "snap, crackle and pop" in the atomizer, while VG doesn't.
Set the temperature to whatever gives you the best flavor/vapor density for a given power level, provided you don't go over 500F. If you stay under 500F, I can guarantee you your cotton won't burn and will stay nice and clean for a long time - unless the juice itself starts coloring it.

..το οποίο βρίσκεται εδώ: http://vapingunderground.com/threads/vaping-habits-with-dna40-and-temperature-control.42585/


..οπότε καλό το tc ..αλλά όπως και στα πιό "συμβατικά" mod (..που και εκεί αν στήσει κάποιος μιά λογική "φιτιλοβαμβακοαντίσταση" και την δουλέψει σε λογικά watt) ..δεν θα έχει κανένα απολύτως πρόβλημα!



..και ένα απόφθεγμα που πιστεύω ότι ταιριάζει στην (..αφού ακόμα δεν υπάρχουν απόλυτες μελέτες στις επιπτώσεις από μακροχρόνια χρήση) "πειραματική" μορφή του ατμίσματος που βιώνουμε (..είπαμε είμαστε "πειραματόζωα", αλλά πιστεύουμε ότι τουλάχιστον κάνουμε κάτι καλύτερο, από το σίγουρα και αποδεδειγμένα επιβλαβές τσιγάρο):

..."μέτρον άριστον" {..Κλεόβουλος ο Ρόδιος (..ένας από τους επτά σοφούς της αρχαιότητας)}.

Αφαίρεση παραθέσεων από διεγραμμένα μηνύματα
 
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 02, 2015, 12:17 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #536 στις: Απριλίου 02, 2015, 12:18 »
Παρακαλώ να παραμείνουμε σε χαμηλούς τόνους. Αποφύγετε καυγάδες, προσωπικές αντιπαραθέσεις, υπονοούμενα και χαρακτηρισμούς

Κάποια μηνύματα διαγράφηκαν

Αποσυνδεδεμένος Perikles

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #537 στις: Απριλίου 02, 2015, 15:33 »
Είναι η ιδέα μου η το fiber freaks no1 δεν έχει σημασία το προς πια κατεύθυνση θα κόψεις τα pads του πριν το στρίψεις?  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #538 στις: Απριλίου 02, 2015, 16:09 »
Μαλλον εννοεις το ff Νο2, γιατι αυτο ειναι σε μορφη pads, το Νο1 ειναι σαν το απλο βαμβακι (στη μορφη).
Αλλα την ιδια ιδεα εχω κι εγω (για το Νο2), δεν "δειχνει" να πρεπει να ακολουθησεις καποια κατευθυνση.
'Η τουλαχιστον δεν την βλεπουν τα (ενταξ... δεν ειναι κι αετισια...)  ματια μου...

Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #539 στις: Απριλίου 02, 2015, 16:20 »
Και στο ff1 υπάρχει η δυνατότητα να το κόψεις με ψαλίδι και να το πλάσεις με τα χέρια σου στη συνέχεια. ;)


Κι αυτό σε pads είναι, απλά με πολύ πιο αραιή συνοχή μεταξύ τους.
Προσωπικά, το κόβω κατά μήκος της μεγαλύτερης πλευράς του και δεν έχω θέμα Περικλή.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12073 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499615 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 295 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7410 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20955 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1701 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4856 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109711 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181095 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2109 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1484 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos