vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

357 επισκέπτες, 3 χρήστες
Jorge, camber, manoslykos

Twitter

Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά

Αποσυνδεδεμένος apostolisk4

  • ***
  • 712
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1320 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 21:30 »
Μήπως παίρνουν μεγάλη ποσότητα και το χωρίζουν αυτοί σε δικές τους συσκευασίες ?

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1321 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 21:47 »
Έτσι κάνουν για να βγάλουν τα προς το ζειν. :))

Αποσυνδεδεμένος Bocler

  • **
  • 254
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1322 στις: Φεβρουαρίου 23, 2016, 23:28 »
Έτσι πάντως το πουλάει η μαμά εταιρία! https://www.kohgendocosmetics.com/shopproductdetail.asp?prodID=27&catid=16

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1323 στις: Φεβρουαρίου 26, 2016, 01:01 »
Ήρθε λοιπόν κι η σειρά μου να δοκιμάσω το περιλάλητο vcc! Η πρώτη εντύπωση? Πολύ κακό για το τίποτα!
Πως το εννοώ? Εντάξει ρε παιδιά, δεν βρήκα κάτι τόσο εξαιρετικά διαφορετικό που να με εντυπωσιάσει. Αν έχεις στήσει με rayon, η λογική του είναι η ίδια. Ανάλογη αίσθηση στην αφή, εξίσου καθαρή γεύση με την πρώτη τζούρα, πολύ καλή τροφοδοσία, αυτά...
Μόλις το είδα από κοντά στον esmokeguru, λέω του Βασίλη, "αυτό είναι σαν το rayon ρε συ". Ναι, μου λέει, "αλλά αυτό διατηρεί περισσότερο χρόνο την απορροφητικότητα του". Αυτό είναι πλεονέκτημα βέβαια αλλά μένει να το διαπιστώσω στην πορεία. Προς το παρόν αυτές ήταν οι πρώτες εντυπώσεις, από ένα και μόνο στήσιμο στο Φαινόμενο.
Η αλήθεια είναι ότι δεν εξεπλάγην όσο με το drago όταν το πρωτοδοκίμασα και το καθιέρωσα στη συνέχεια. Το drago μου φαίνεται το πιο "αγνό" υλικό τροφοδοσίας απ' όλα τελικά.Ανόθευτο, παχύ, καθαρό, γήινο, ακατέργαστο υλικό.

Τώρα πλέον τα έχω δοκιμάσει όλα και τα χωρίζω σε 3 κατηγορίες. Στην πρώτη βάζω τα drago, vcc, rayon και cotton bacon v2, στη δεύτερη τα οργανικά kgd, nakamitchi, muji, στην τρίτη τα ff και τελευταίο και καταϊδρωμένο, μόνο του το cotton bacon v1, άντε μαζί με τα noname cotton pads να του κάνουν παρέα.
Πάνω κάτω, σ' αυτά τα συμπεράσματα έχω καταλήξει εγώ παίδες. Εκτός από το cb v1 που έχω καταχωνιάσει σε ένα συρτάρι, όλα τ' άλλα αργά ή γρήγορα θα τα χρησιμοποιήσω πάντως. Τώρα το αν υπάρχει διαφορά ανάμεσα στο kgd και το nakamitchi, μου φαίνεται αστείο. Το μόνο κριτήριο αγοράς τους για μένα, είναι το οικονομικό.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1324 στις: Φεβρουαρίου 26, 2016, 01:55 »
στα είπα για το VCC αλλά σου περίσσευαν φαίνεται 12 ευρώ  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1325 στις: Φεβρουαρίου 26, 2016, 08:24 »
Δε μου είπες αυτά εσύ, μου είπες ότι τρως το ένα καμμένο μετά το άλλο όπου κι αν στήνεις :laugh1:
Εσύ μετάνιωσες που το πήρες, θεωρώντας προβληματική την τροφοδοσία του, εγώ μέχρι τώρα τη βλέπω εξαιρετική.
Είπα επίσης ότι είναι πολύ καλό, το κατέταξα στην πρώτη κατηγορία, αλλά διαφωνώ με όσους λένε ότι είναι μια κατηγορία μόνο του. Η τιμή του, φαίνεται λίγο τσιμπημένη, αλλά σε σχέση με τις τιμές που έχουν τα οργανικά και τα ff στα ελληνικά ατμομάγαζα, ίσως να είναι και χαμηλή. Σε αναλογία ποιότητας-ποσότητας-κόστους πάντως, θεωρώ drago και rayon, καλύτερες επιλογές.

Αποσυνδεδεμένος dimitris2000

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μου τους κύκλους τάραττε.
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1326 στις: Φεβρουαρίου 26, 2016, 08:57 »
Γεια χαρά
Ξέρει κανείς αν μπορώ να βρώ από Ελλάδα οργανικό βαμβάκι
draco cotton.
Ευχαριστώ. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Tsekouras

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1327 στις: Φεβρουαρίου 26, 2016, 09:18 »
Μαζί σου κι εγώ Γιώργο στις προτιμήσεις με το Draco απ'όλες τις πλευρές και δεν θα συμφωνήσω με αυτά που είχα διαβάσει σε προηγούμενα posts ότι είναι δύσκολο στο χειρισμό κτλ. 

Dimitris2000 για τσέκαρε στον Κυριάκο Crazyvaper αυτός το φέρνει.  

Αποσυνδεδεμένος dimitris2000

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μου τους κύκλους τάραττε.
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1328 στις: Φεβρουαρίου 26, 2016, 09:28 »
Ο crazyvapers. δίνει το draco cotton. Μόνο σε πακέτα των 5τμχ 
Υπάρχει άλλος που να δίνει ένα ένα πακέτο  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος t@sos

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1329 στις: Φεβρουαρίου 26, 2016, 11:32 »
μεχρι τωρα εχω δοκιμασει τα απλα Japan Cotton Pads που ερχονται σε συσκευασια των 10,fiber freaks n1 n2 κτλ,cotton bacon v2 και nakamichi.το τελευταιο ειναι και αυτο που χρησιμοποιω και που προσωπικα μου δινει την καλυτερη γευση

Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1330 στις: Φεβρουαρίου 26, 2016, 12:19 »
Ε κάντε μας κανα τεστάκι στο χαρτόνι τα HiFi βαμβάκια... :-[

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1331 στις: Φεβρουαρίου 26, 2016, 15:50 »
Εγω σήμερα δοκίμασα το draggo πολύ καλή τροφοδοσία αλλά στην γεύση δε ειδα καμιά διαφορά σε σχέση με kgd nakamichi κτλ. Σου δίνει την αίσθηση του πιο φυσικού υλικού από όλα και θέλει περισσότερη προετοιμασία απο αυτά. ...
Να πω την αλήθεια δεν με τρέλανε σαν πρώτη εντύπωση θα δείξει βέβαια ο χρόνος και θα επανέλθω......μιας και δοκιμή έγινε μονο στο gem......
Για μένα στη πρώτη θέση λοιπόν παραμένει το vcc το οποιο είναι κατι ανάμεσα σε βαμβάκι και rayon μιας και έχεις την φυσικότητα του βαμβακιού και την ευχρηστία/απόδοση του rayon. .....
Το draggo που ακολουθεί έχει πολύ καλή τροφοδοσία , γεύση από την πρώτη τζούρα αλλά δεν μου δίνει την καθαρότητα της γεύσης του vcc θα έλεγα μου δίνει την θαμπάδα των οργανικών pads. Αν εχει την διάρκεια ζωη του vcc ίσως να μείνει δεύτερο. .....αν όχι θα πάει τρίτο μετά το cotton bacon v2.....
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 26, 2016, 20:12 από BABIS1098 »

Αποσυνδεδεμένος Ksp

  • ****
  • 1276
  • Φύλο: Άντρας
  • Το μπουκάλι είναι μισογεμάτο...
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1332 στις: Φεβρουαρίου 26, 2016, 17:37 »
Παιδια κι εγω σημερα πρωτη δοκιμη στον cloud1 με vcc και το καμενο παει αυννεφο...

Στάλθηκε από το D6503 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1333 στις: Φεβρουαρίου 26, 2016, 18:11 »
Δοκίμασε να το κόψεις όπως στο βίντεο (ουσιαστικά να το σκιζεις)

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Japanese Organic Cotton pads, Fiber Freaks και άλλα παρόμοια υλικά
« Απάντηση #1334 στις: Φεβρουαρίου 26, 2016, 21:36 »
Κι εγώ έτσι το έκανα, όπως στο βίντεο, ακολουθώντας τις συμβουλές του esmokeguru και δεν έχω κανένα πρόβλημα.
Παρ' όλα αυτά δεν έχω καταλάβει γιατί πρέπει να αποσπάσουμε το κομμάτι που θέλουμε τραβώντας το με το χέρι και όχι κόβοντάς το με ψαλίδι, αφού έτσι κι αλλιώς θα ψαλιδίσουμε στο τέλος τις άκρες του. :dontknow:
Στον Cloud Κώστα, μάλλον έβαλες λιγότερο και κάπου σου κάνει hot spot. Το δοκίμασες πριν φορέσεις την καμπάνα?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176628 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22292 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285197 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209524 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68654 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315551 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126824 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95223 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem