vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

129 επισκέπτες, 8 χρήστες
mantzoumis, ahill2, pngtszs1976, maprix, Jorge, dvelev, Buliwyf, lagoudakis

Twitter

Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις

Αποσυνδεδεμένος kostas21

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #135 στις: Φεβρουαρίου 28, 2015, 06:55 »
μετα απο 1.5 ωρα διαβασματος διαβασα οτιδηποτε εχει γραφτει εδω για το rdna

ημουν ετοιμος να παρω cloupor αλλα πλεον ειμαι αναμεσα σε rdna και σε sx mini

προβληματιζομαι καθως το 'σκυλι' istick , με παλμικο ρ. κ χωρις step down των 48 ευρω δεν εμφανισε ποτε τετοια θεματα(στην οθονη αναφερομαι) και στη μπαταρια επισης(οθονη παλι)
φοβαμαι μην μπλεξω να σας πω την αληθεια, παω για καλυτερη ατμιστικη εμπειρια κ μηπως εχω τραβαλα

μπορει καποιος να μου αναφερει φθηνοτερα κουτια με συνεχες ρευμα κ που μπορω να βρω το σχ μινι η που μπορω να το παραγγειλω

αν δεν υπαρχει καμια εναλλακτικη η το σχ εχει αναμονη 10+ μερες, τοτε σε κανα 6ωρο θα ειμαι κατοχος rdna

σρυ αν εφυγα λιγο απ το θεμα


Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #136 στις: Φεβρουαρίου 28, 2015, 10:11 »
Γνώμη μου το καλύτερο αυτήν την στιγμή για οικονομικό Mod είναι το iPV Mini.
Χωρίς ενσωματωμένη μπαταρία χωρίς δυσκολίες τέλεια κουμπιά και προτιμήστε το ασημί .
Και απλά το μόνο που θα πω συκώνει τα άπαντα..

30watt είναι υπέρ αρκετά σε Ατλαντίδα και στα 29.5 δεν μπορούσα να ατμισω ε μην τρελαθούμε. IPV mini.

Αποσυνδεδεμένος kostas21

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #137 στις: Φεβρουαρίου 28, 2015, 10:17 »
Το εχω δει απο κοντα. Η αληθεια ειναι οτι δεν με τρελαινει το καλουπι του. Αν το εχεις μπορεις να μ πεις ποση ωρα κανει ν δωσει ρευμα αφοτου πατησεις το κουμπι. Το ιστικ ειναι στα 0.7σ πρπ. Κ μου τη σπαει αυτο :tongue_smilie: σα να μην πατησες το κουμπι νιωθεις..

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #138 στις: Φεβρουαρίου 28, 2015, 10:24 »
Κατευθείαν.. βασικά στον kayfun 1.1ohm πάντα και 13.5 watt σταθερά και δεν αργή να με δώσει ρεύμα πότε
Τέλεια ένδειξη ohm και μπαταρία.
Ποτέ δεν δεν με έχει κάνει νερά.
Με ρυθμιζόμενο πόλο. Απίστευτο απλά..

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #139 στις: Φεβρουαρίου 28, 2015, 12:32 »
Όπως πολύ σωστά αναφέρει και ο Χάρης πιο πάνω το ipv mini θεωρώ και εγώ πως είναι από τα κορυφαία στην κατηγορία του και μάλιστα σε αρκετά προσιτή τιμή και χωρίς να έχει παρουσιάσει ακόμη προβλήματα που θα σε απασχολήσουν. Αν θέλεις να ανέβεις κατηγορία το sx mini είναι μια πολύ καλή επιλογή χωρίς να υπάρχουν αρνητικά σχόλια εκτός ίσως από την τσιμπημένη τιμή του. Στην Ελλάδα μπορείς να το βρεις στο esmokeguru. Όσον αφορά το rdna νομίζω πως πρέπει να κάνουμε λίγο υπομονή όσοι θέλουμε να το αποκτήσουμε μέχρι να λυθούν τα προβληματάκια που έχουν προκύψει.

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #140 στις: Μαρτίου 01, 2015, 11:01 »
Πέρασαν από τα χέρια μου και το vaporshark και επειδή αρχή σε να ξεβάφη και όλα αυτά με την πλακέτα το έδωσα πίσω και εμέινα στο ipv.
Επίσης το έχω επί κατασκευή το ipv στο χρώμα του γιατί έχω αναφερθεί και στο νήμα του ipv ότι έχει θέμα το μαύρο..

Αποσυνδεδεμένος Mitsakos

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #141 στις: Μαρτίου 06, 2015, 11:20 »
Καλημέρα στην παρέα.
Θα ήθελα προτάσεις για mod η κάτι παρόμοιο αλλά οικονομικό και να υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής μπαταρίας.
Είχα το gs vv mod κάποτε αλλά λόγο όγκου ξαναγύρισα σε ego 650-1100.
Είδα και τύπου ego με ρυθμιζόμενα βολτ αλλά μου είπαν ότι  δεν αλλάζει η μπαταρία.Οποτε το απεκλεισα αυτο το θεμα,αν και θα με βόλευε αρκετά πιστεύω.
Επίσης ατμοποιητή τώρα χρησιμοποιώ τον kangertech mini protank 3.

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #142 στις: Μαρτίου 06, 2015, 11:33 »
Εχεις προτιμηση σε σωληνα ή κουτακι;

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #144 στις: Μαρτίου 06, 2015, 11:56 »
Εγω στην θεση σου θα πηγαινα σε ενα απο τα 2 μοντακια που σου προτεινε ο vamaxin...

Κατοχος του istick ειμαι πολυ ευχαριστημενος,αν και θα το αλλαξω γιατι θελω να αλλαζει μπαταρια....

Αποσυνδεδεμένος Mitsakos

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #145 στις: Μαρτίου 06, 2015, 12:59 »
vamaxin
τα πρώτα που μου υπέδειξες τα έχω αποκλείσει διότι δεν υπάρχει η επιλογή αντικαταστάσεως της μπαταρίας του,εκτός εάν κάνω λάθος.Πάντως είναι μια φθηνή λύση αλλά θέλω να υπάρχει η δυνατότητα αλλαγής μπαταρίας.
kongeo Ψάχνω και τύπου σωλήνα και κουτάκι,απλά να μην είναι κανένα παλούκι πάλι. :))

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #146 στις: Μαρτίου 06, 2015, 13:01 »
Για μενα, αφου ψαχνεις ή σωληνα ή κουτακι με δυνατοτητα αλλαγης μπαταριας,
μια απ' τις καλυτερες και οικονομικοτερες επιλογες ειναι το cloupor mini.
Για σωληνα πρεπει να ανεβασεις αρκετα το budget ωστε να παρεις κατι που να μην ειναι "παλουκι".

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #147 στις: Μαρτίου 06, 2015, 13:10 »
kongeo, πάρε άλλο ένα 30ρι istick. Οχι μόνο δεν θα ξεμείνεις, αλλά θα έχεις 2 μοντ ταυτόχρονα.
Αλλιώς, κράτα αυτό που έχεις και αγόρασε ένα power bank για να φορτίζεις ενώ είσαι έξω.
Μη νομίζεις ότι η ιστορία με φορτιστές και μπαταρίες αποσπώμενες δεν είναι φασαρία ή έξοδο. Οι φορτιστές χαλάνε, οι μπαταρίες χαλάνε κι αυτές ή χάνονται....
εχεις ήδη ένα, μισό κλικ είναι να πάρεις ακόμη ένα ή ένα power bank

Αποσυνδεδεμένος 314

  • **
  • 131
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #148 στις: Μαρτίου 06, 2015, 13:13 »
Και εγω το istick θα προτεινα για πρωτο ηλεκτρονικο mod. Οικονομικοτατο, αξιοπρεπεστατο, βολικο... Δεν ειναι τυχαια απο τις πιο επιτυχημενες εμπορικα συσκευες


Εαν πιανουν και τα χερια σου οταν πεθανει η μπαταρια του το ανοιγεις και την αλλαζεις αντι να το πεταξεις

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Βοήθεια στην επιλογή ηλεκτρονικού mod, συγκρίσεις
« Απάντηση #149 στις: Μαρτίου 06, 2015, 13:20 »
kongeo, πάρε άλλο ένα 30ρι istick. Οχι μόνο δεν θα ξεμείνεις, αλλά θα έχεις 2 μοντ ταυτόχρονα.
Αλλιώς, κράτα αυτό που έχεις και αγόρασε ένα power bank για να φορτίζεις ενώ είσαι έξω.
Μη νομίζεις ότι η ιστορία με φορτιστές και μπαταρίες αποσπώμενες δεν είναι φασαρία ή έξοδο. Οι φορτιστές χαλάνε, οι μπαταρίες χαλάνε κι αυτές ή χάνονται....
εχεις ήδη ένα, μισό κλικ είναι να πάρεις ακόμη ένα ή ένα power bank
Πετρα
Θα παρω καινουριο κουτακι μιας και έπεισα επιτελους τον κολλητό μου να αφησει το παλιο τσιγαρο και να πιασει το ητ και θα παρει το στικακι μου...,

Αρα ή θα παω στο 30αρι με τον καινούργιο πολο ή σε ενα αλλο κουτακι....

Ξερω οτι ειναι φασαρια αλλα μιας και λογικα παντα θα παρω καποια στιγμη φορτιστη γιατι ολο και κατι αλλο θα παρω που να θελει σκέφτομαι να το κανω τωρα....

Επισης εχω διαβασει πολυ καλα λογοα για το cloupor και μοας και ειναι στο ιδιο ευρος τιμης με το στικακι (χωρις εξοδα μπαταριας,φορτιστη) σκεφτομαο να το δοκιμασω..,,
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 06, 2015, 14:22 από kongeo »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 37 7295 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:39
από Buliwyf
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2112 324085 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 10:33
από xristos99
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1118465 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 295939 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826076 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 509462 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9279 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155770 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569956 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244890 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 2120 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763919 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as