vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #135 στις: Ιουνίου 06, 2011, 17:42 »
παντως τραβαει πολυ καλα και στα 5mg εχει χτυπημα καλο
πατριδα πτολεμαιδα ειμαι πολυ κοντα ειμαστε οταν ερθεις να βρεθουμε
Έτσι!!! Να γίνει και καμία συνάντηση ατμιστών κι από τους βορειότερους ;D

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #136 στις: Ιουνίου 06, 2011, 18:21 »
To θέμα είναι ότι απ'το avatar δεν μπορούμε να καταλάβουμε πόσα ml καταναλώνει ημερησίως και σε τι περιεκτικότητα. ;)
Σε αυτο φιλε μου μονο ο fotis67 μπορει να απαντηση  ;)

Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #137 στις: Ιουνίου 06, 2011, 19:47 »
Καλησπέρα φίλοι...

Πρώτη μέρα δοκιμής και για εμένα με τον Κυλινδρικό Ατμοποιητή Joye eGo-T LR (Type B)

Μέχρι στιγμή δοκιμάζω 2.

1) Με Halo Tribeca 12mg

2) Με Ecopure Rich 15mg

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές... Πολύ καλό χτύπημα και γεύση... Δείχνει ποιο στιβαρό σε σχέση με το απλό. ! :)

Θα γράψω περισσότερα όταν ατμίσω κάνα 2 tank από το καθένα.

Καλή Συνέχεια :)

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #138 στις: Ιουνίου 06, 2011, 20:22 »
Φίλοι μου όπως έγραψα προηγουμένως, έκανα δοκιμή-χρήση του ατμοποιητή 10 ημέρες συνεχόμενα.
Το υγρό που χρησιμοποίησα είναι Rich x-high 30 mg της ecopure στην πρώτη αμπούλα,
και μετά το ίδιο υγρό αραιωμένο με ecomix της ecopure, και το έφερα περίπου στα 15mg νικοτίνη.
Η κατανάλωση που είχα ημερησίως ήταν περίπου μιάμιση αμπούλα(περίπου 3ml)
Με το συγκεκριμένο ατμιστικό υγρό φίλε ατμιστή pontmarley, δέν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα στην τροφοδοσία του ατμοποιητή.
Ναι μεν είναι VG, αλλά το θεωρώ ατμιστικό υγρό καλής ποιότητας, και για τέτοιους τύπου αμπουλοειδές ατμοποιητές ιδανικός. Επίσης εκτός από την πολύ καλή ροή που έχει(αν και VG), έχει και άλλο ένα καλό...
ότι το συγκεκριμένο ατμιστικό υγρό έχει μεγαλύτερη ατμιστική διάρκεια(όπου και να το χρησιμοποίησα).

Χρησιμοποιώ για τα υπόλοιπα ατμιστικά μου καλούδια, επίσης VG ατμιστικό υγρό, βάση velvet cloud 36αρα της flavourart αραιωμένο του κερατά... χαχαχαχα...  και το φέρνω στα 8mg νικοτίνη περίπου βάζοντας διάφορα αρώματα-γεύσεις.
Ο λόγος είναι ότι στο FOG,  και γενικά στις λίμνες... χρησιμοποιώ LR ατμοποιητές και έτσι θέλω λιγότερο νικοτίνη.

Επίσης σωστά λες pontmarley , ότι μετά το 10ήμερο θα συνεχίσω το παλιό μου χόμπι...χαχαχαχα...
Αυτό το κάνω για 2 λόγους.
Ο πρώτος λόγος είναι ότι όντος θέλω να κάνω ατμιστικές εναλλαγές... 
και ο δεύτερος για να χρησιμοποιώ όλους τους παλιούς ατμοποιητές... για κατανάλωση.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 06, 2011, 20:39 από fotis67 »

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #139 στις: Ιουνίου 06, 2011, 21:24 »
Μου ήρθε σήμερα ο Β τύπου από φαν αλλά με ένα μυαλό χειμώνα καλοκαίρι ξέχασα εντελώς να παραγγείλω μαζί και αμπούλες...
Κι έτσι προς το παρόν χαλαρώνει στο συρτάρι μου...
Παρήγγειλα σήμερα λοιπόν αμπούλες από i vape και επί της ευκαιρίας και έναν ακόμη τύπου Β LR T...
Επί της ευκαιρίας εξαργύρωσα και κάτι πόντους που είχα και θα έληγαν σε λίγες μέρες...
Οψόμεθα λοιπόν...
 

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #140 στις: Ιουνίου 06, 2011, 22:07 »
Σε  7 μέρες  που  τον έχω  και  ατμίζοντας περίπου 6 ml την ημέρα  εξακολουθεί  να πηγαίνει  πολύ καλά  , είμαι  απόλυτα ευχαριστημένος . Βέβαια  δεν έχω  μέτρο σύγκρισης  με  άλλους ατμο  πλην του ego .

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #141 στις: Ιουνίου 06, 2011, 22:39 »
Σε  7 μέρες  που  τον έχω  και  ατμίζοντας περίπου 6 ml την ημέρα  εξακολουθεί  να πηγαίνει  πολύ καλά  , είμαι  απόλυτα ευχαριστημένος . Βέβαια  δεν έχω  μέτρο σύγκρισης  με  άλλους ατμο  πλην του ego .
Αμα ατμιζεις 6ml τη  μερα...δεν εχεις διαρροες και δν πινεις ζουμια...εισαι μια χαρα :thumpup:....(και οχι μονο.... :angel: ) μαλλον εγω ημουν η ατυχη... :wall: :wall: :'(

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #142 στις: Ιουνίου 06, 2011, 22:43 »
Αμα ατμιζεις 6ml τη  μερα...δεν εχεις διαρροες και δν πινεις ζουμια...εισαι μια χαρα :thumpup:....(και οχι μονο.... :angel: ) μαλλον εγω ημουν η ατυχη... :wall: :wall: :'(

2 Φορες  μου ήρθαν ζουμιά  όταν τελείωνε  η μπαταρία  μετά  την αλλαγή όλα οκ  .

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #143 στις: Ιουνίου 06, 2011, 22:46 »
2 Φορες  μου ήρθαν ζουμιά  όταν τελείωνε  η μπαταρία  μετά  την αλλαγή όλα οκ  .
Μην το πεις ουτε του παπα.... :laugh1: :laugh1: :))

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #144 στις: Ιουνίου 06, 2011, 22:51 »
Σε  7 μέρες  που  τον έχω  και  ατμίζοντας περίπου 6 ml την ημέρα  εξακολουθεί  να πηγαίνει  πολύ καλά  , είμαι  απόλυτα ευχαριστημένος . Βέβαια  δεν έχω  μέτρο σύγκρισης  με  άλλους ατμο  πλην του ego .

Τρεις αμπούλες.... θηρίο... :thumpup: Μπράβο σου.... :thumpup: :thumpup:

Αυτό θα πει ατμιστής.... :laugh1:

Καλά ατμίσματα.... :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος cobolt

  • **
  • 329
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #145 στις: Ιουνίου 06, 2011, 23:09 »
Για τις διαρροές και το υγρό στο στόμα, δεν νομίζω να ευθύνεται ο άτμο αλλά η αμπούλα. Μου συνέβη και μένα περίπου στην 6η μέρα. Σήμερα δοκίμασα τα εξής:
Καινούριος άτμο + παλιά αμπούλα= :thumpdown:
Παλιός άτμο + καινούρια αμπούλα= :thumpup:

Φυσικά, μπορεί και να ήταν τυχαίο...  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος girlplay

  • **
  • 338
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Μη κλεβετε!Η κυβερνηση σιχαινεται τον ανταγωνισμο!
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #146 στις: Ιουνίου 06, 2011, 23:13 »
Για τις διαρροές και το υγρό στο στόμα, δεν νομίζω να ευθύνεται ο άτμο αλλά η αμπούλα. Μου συνέβη και μένα περίπου στην 6η μέρα. Σήμερα δοκίμασα τα εξής:
Καινούριος άτμο + παλιά αμπούλα= :thumpdown:
Παλιός άτμο + καινούρια αμπούλα= :thumpup:

Φυσικά, μπορεί και να ήταν τυχαίο...  :confused1:
Εγω την επαθα με καινουριο ατμο...καινουρια αμπουλα... :(

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #147 στις: Ιουνίου 06, 2011, 23:16 »
Πάντα παίζει ρόλο και ο τρόπος με τον οποίο γίνεται η τζούρα καθώς και το διάστημα που μεσολαβεί ανάμεσα σε δύο τζούρες...

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #148 στις: Ιουνίου 06, 2011, 23:41 »
Τρεις αμπούλες.... θηρίο... :thumpup: Μπράβο σου.... :thumpup: :thumpup:

Αυτό θα πει ατμιστής.... :laugh1:

Καλά ατμίσματα.... :thumpup: :thumpup:

Έχω πάθει  κόλλημα.   Είμαι  σαν το παιδάκι που ανακαλύπτει  νέες γεύσεις  έχω πάρει πάραααα μα πάαρα πολλά  υγρά  και όλα  είναι φανταστικά  :tongue_smilie: :tongue_smilie: εκτός από 2-3  ,  κάνω  και κάποιους συνδυασμούς μεταξύ τους  :)) :)).

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #149 στις: Ιουνίου 06, 2011, 23:47 »
Έχω πάθει  κόλλημα.   Είμαι  σαν το παιδάκι που ανακαλύπτει  νέες γεύσεις  έχω πάρει πάραααα μα πάαρα πολλά  υγρά  και όλα  είναι φανταστικά  :tongue_smilie: :tongue_smilie: εκτός από 2-3  ,  κάνω  και κάποιους συνδυασμούς μεταξύ τους  :)) :)).

και εγω απο παιχνιδια αλλο πραγμα...χαχαχα ατμιστικά παιχνίδια :laugh1: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Vaporesso GEN MAX MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 70 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:43
από zamploutos
Geek Vape WENAX Q PRO [AIO (Όλα σε ένα)] 0 69 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:46
από zamploutos
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2709 601068 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:45
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 191018 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152448 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11463 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346124 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147676 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8403 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209386 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545914 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33259 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F