vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

105 επισκέπτες, 4 χρήστες
Sergios, camber, PsykieG, lagoudakis

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #720 στις: Μαρτίου 25, 2015, 00:36 »
Τι ποσότητα νικοτίνης έχει το υγρό σου; Συνήθως πάνω από 6mg θεωρούνται αρκετά για τον mini.. αν είσαι πιο ψηλά δοκίμασε με άλλο υγρό, αρκετή εισαγωγή αέρα και watt γύρω στα 14-15.. μακρόσυρτη πνευμονική τζούρα κι ετοιμάσου να δεις τη Νικολούλη με μια κάμερα να κάνει ρεπορτάζ στην ομίχλη.

Αποσυνδεδεμένος e-tron

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #721 στις: Μαρτίου 25, 2015, 01:24 »
@e-tron.


Λοιπόν πάνε στην cyclops επιλογή αέρα και άρχισε να το γυρνάς προς την αντίθετη μεριά από όπου βρίσκονται οι άλλες 2 προεπιλογές αέρα. Μπορείς να κλείσεις την cyclops όσο θέλεις έως και τελείως. Όσο πιο κοντά σε mouth to lung για τον Subtank Mini.


Λες να μην δοκίμασα να κλείσω τον αέρα γυρίζοντας το δακτυλίδι εκτός των θέσεων "ισορροπίας"?
Εκεί αρχίζει η υπερτροφοδοσία κι θέλει ακόμα περισσότερα W οπότε σου φέρνει πολύ θερμό ατμό.


Νομίζω ότι με τόσο μεγάλο "μπουρί" κάτω από το coil ο ενδεικνυόμενος τρόπος χρήσης είναι με lung hit.
Κάτι τέτοιο όμως δεν το συνηθίζω.


Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #722 στις: Μαρτίου 25, 2015, 01:53 »
Έτσι λέγαμε οι περισσότεροι στην αρχή και να που τελικά κολλήσαμε με τον mini, απλά θες υγρό χωρίς μεγάλη περιεκτικότητα σε νικοτίνη και λίγη επιμονή. Σιγά σιγά στην αρχή και σε λίγες ώρες γίνεται συνήθεια, αν έχεις την επιθυμία το δοκιμάζεις και βλέπεις αν σ'αρέσει και πόσο.. :)

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #723 στις: Μαρτίου 25, 2015, 11:15 »
Συμφωνω με Μακη και να προτεινω και μικροτερο drip tip απο αυτο με το οποιο ερχεται, περιοριζει λιγο τον αερα. Προσωπικα και εγω ειχα θεμα στην αρχη με το ποσο αερατος ειναι, αλλα μετα απο λιγο τον συνηθισα και πλεον ειμαι σταθερα στις 2 τρυπες αερα. Ειδικα σε βραδυνη εξοδο μετα το δευτερο ποτο τον θες τον κυκλωπα σου ;-) ολα τα αλλα ειναι ημιμετρα!

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #724 στις: Μαρτίου 25, 2015, 11:38 »

εγώ δεν συμφωνώ με το lung hit και είμαι βέβαιος ότι μπορεί να παίξει και με πιο λίγο αέρα
πάντως σίγουρα με το επισκευάσιμο κομμάτι αν τον στύσης σωστά δεν θα έχεις υπερπλήρωση ακόμα και σε πολύ κλειστό τον αέρα
έχω παραγγείλει και περιμένω θα δείξει στην πράξη αν έχω δίκιο η άδικο

Αποσυνδεδεμένος Bocler

  • **
  • 254
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #725 στις: Μαρτίου 25, 2015, 15:11 »
Έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα. Έχω πάνω την rba και έχει διαρροή το τζάμι σαν δάκρυ όπως έγραψες και συ. Ίσως να φταίνε τα λαστιχάκια όπως ανέφερε ένα άλλο παιδί αλλά πότε πρόλαβαν να φθαρούν; Εκτός αν ήταν προβληματικά εξ'αρχής.


 Ειχα το ιδιο προβλημα….ΠΩΣ ΤΟ ΕΛΥΣΑ:  διαπιστωσα πως το τζαμακι από την μια πλευρα είναι ωραιο στρογγυλεμενο ενώ από την άλλη είναι ισια κομμενο και καπως γρετζο. Απλα εβαλα την στρογγυλεμενη πλευρα κατω και….ΤΕΛΟΣ τα δακρυα!!!
 

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #726 στις: Μαρτίου 25, 2015, 16:00 »
Bocler μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες. Μόλις αδειάσει θα το δοκιμάσω. Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή.

Αποσυνδεδεμένος cantona

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #727 στις: Μαρτίου 25, 2015, 20:58 »
Παιδιά ψήνομαι να τον χτυπήσω τώρα που έχω και το eleaf 30w,παίζει καμιά καλή τιμή;

Αποσυνδεδεμένος michaelp900

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
  • Tapatalk User
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #728 στις: Μαρτίου 25, 2015, 21:57 »
Δες από fast tech η από monte cristo από Ελλάδα. 38 έχει από ελλαδα

Αποσυνδεδεμένος e-tron

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #729 στις: Μαρτίου 25, 2015, 22:33 »
Έτσι λέγαμε οι περισσότεροι στην αρχή και να που τελικά κολλήσαμε με τον mini, απλά θες υγρό χωρίς μεγάλη περιεκτικότητα σε νικοτίνη και λίγη επιμονή. Σιγά σιγά στην αρχή και σε λίγες ώρες γίνεται συνήθεια, αν έχεις την επιθυμία το δοκιμάζεις και βλέπεις αν σ'αρέσει και πόσο.. :)

Δεν αμφιβάλω ότι μπορώ να τον συνηθίσω. Εδώ είχα συνηθίσει το κανονικό τσιγάρο και μάλιστα κάποιες εποχές στην πιο βαριά εκδοχή του.
Ποιος ο λόγος όμως να το κάνω?
Εκτός αυτού δεν είπα ότι θα τον πετάξω.
Θα τον πλύνω, θα τον φυλάξω και αν κάποια στιγμή δεν με καλύπτουν οι kayfunηδες θα τον ξαναδοκιμάσω.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis Hond

  • *
  • 65
  • Φύλο: Άντρας
  • Stay hungry Stay foolish
    • Olympic Idea
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #730 στις: Μαρτίου 25, 2015, 22:33 »
Αδελφέ sites υπάρχουν πολλά που το έχουν καλές τιμές στην Ελλάδα. Πάρτο από όπου νομίζεις αλλά άλλο να το έχεις την ίδια μέρα ή άντε την επόμενη στα χέρια σου και άλλο να περιμένεις 1 μήνα να έρθει και ΑΝ είναι και οκ στην συσκευασία του... μερικοί είχαν θεματάκια...

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Δεν αμφιβάλω ότι μπορώ να τον συνηθίσω. Εδώ είχα συνηθίσει το κανονικό τσιγάρο και μάλιστα κάποιες εποχές στην πιο βαριά εκδοχή του.
Ποιος ο λόγος όμως να το κάνω?
Εκτός αυτού δεν είπα ότι θα τον πετάξω.
Θα τον πλύνω, θα τον φυλάξω και αν κάποια στιγμή δεν με καλύπτουν οι kayfunηδες θα τον ξαναδοκιμάσω.


Πούλα τον να πιάσει και τόπο σε κάποιον.
Πάντως από την στιγμή που τον έβαλα σε λειτουργία δεν τον έχω ξανα αφήσει κάτω. Δεν μπορώ να ξανά ατμίσω με τσιγαρίσιες τσούρες ούτε για δοκιμή...

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #731 στις: Μαρτίου 27, 2015, 01:39 »
Υπαρχει μεγαλη διαφορα στη γευση ο sub mini η nano με την 1,2 αντισταση σε σχεση με το ναυτιλο μινι που εχω τωρα?Αξιζει να τον αγορασω?Αρχικα ρωταω μονο σε οτι αφορα εργοστασιακες κεφαλες κ για του 2!Ααα κ μια απορια,ποτε θα μπορω να βλεπω τις αγγελιες?

Αποσυνδεδεμένος xenyxths

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #732 στις: Μαρτίου 27, 2015, 11:16 »

chris03 δυο μερες που εχω το μινι απ οτι βλεπω με της εργοστασιακες θελει να τον δουλευεις περιπου στα 20w για να εχεις καποιο καλο αποτελεσμα αλλα και παλι ειναι λιγο αερατος..θελει λιγο γκαζι δηλαδη!! (και εγω ναυτιλο ειχα πριν)


Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 27, 2015, 14:05 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #733 στις: Μαρτίου 27, 2015, 11:24 »
Ανάλογα τα γούστα πάντα, τα υγρά κλπ κλπ.. εγώ για παράδειγμα τον δουλεύω στα 12-14w με την εργοστασιακή των 1.2ohm, στα 15-16.5w με την άλλη εργοστασιακή των 0.5ohm, ενώ στο RBA με αντιστάσεις γύρω στα 1.2-1.5ohm που παίζω συνήθως, δίνω γύρω στα 12-13w στο istick30.
Και στις τρεις περιπτώσεις με καλύπτει απόλυτα το αποτέλεσμα, το ντουμάνι δε, παραμένει πάντα μπόλικο μπόλικο.. :)

Αποσυνδεδεμένος xenyxths

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #734 στις: Μαρτίου 27, 2015, 11:43 »
maki σε σχεση με το ναυτιλο δεν εχω την ιδια περιπου γευση σε τοσα βατ με της εργοστασιακες.. με το επισκευασιμο (ναι)  μετα απο 5/6 στησιματα καταφερα και τον εχω στα 10w με γευση και ντουμανι του χαμου  :thumpup: :respect:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116147 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824517 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507524 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8961 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154845 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568869 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243961 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294287 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1785 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762841 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1148 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4034 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem