vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

83 επισκέπτες, 6 χρήστες
antiklitos140, john67, tzavardin, Βασίλης Γ, manoslykos, Sergios

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος abe

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #540 στις: Μαρτίου 02, 2015, 15:35 »
Θα το δοκιμασω το κλεισιμο αν και αυριο μου φαινεται καπως.

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #541 στις: Μαρτίου 02, 2015, 16:22 »
από τότε που έμπλεξα κι εγώ με τους subtank, μεγάλο και μίνι, έχω μάθει μόνο στις πνευμονικές, mouth inhale ούτε που θυμάμαι από πότε έχω να κάνω ...

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #542 στις: Μαρτίου 02, 2015, 16:40 »
Άλλος ένας φανατικός με τις πνευμονικές κι από'δώ, τελικά αυτά τα subtanks δημιούργησαν κοινό.!
Τις έχω λατρέψει τόσο που δεν μπορώ να συνηθίσω πια τις παλιές τζούρες με τον Smok T-Dux που έχω πάνω σε ego μπαταρία αποκλειστικά και μόνο για τη δουλειά, αγγαρεία γίνονται.
Με τις πνευμονικές αισθάνεσαι τη γεύση του υγρού να ξεκινάει απ'τον ουρανίσκο και να φτάνει μέχρι το στομάχι, είναι άλλο πράγμα, πάθος!
Ειδικά αν βρεις το "υγρό σου" με την κατάλληλη περιεκτικότητα νικοτίνης, πιπίλα.!
:D

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #543 στις: Μαρτίου 02, 2015, 19:19 »
Όταν κάνω πνευμονικές κάνω 5-6 και το αφήνω κάτω.


Με τις mouth-to-lung, το πάω πιπίλα.


Πιθανολογώ πως η "πνευμονική τζούρα" σε χορταίνει καλύτερα.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #544 στις: Μαρτίου 02, 2015, 22:45 »

έχει δοκιμάσει κανεις να τρυπήσει μια μικρή τρύπα στην θέση που είναι κλειστός ο αέρας για πιο σφιχτή τζούρα?
η αεράτη τζούρα είναι το μονο που με έχει κράτηση στο να μην τον αγοράσω
δεν παιζει με τίποτα να το γυρίσω στις πνευμονικές

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #545 στις: Μαρτίου 02, 2015, 22:59 »
Εγώ πάλι νομίζω ότι αυτός ο ατμοποιητής -για τον mini μιλάω που έχω- σου επιτρέπει να ατμίσεις  με όποιο τρόπο επιθυμείς. Αν δε θες πνευμονικές, στήνεις την επισκευάσιμη κεφαλή με μια αντίσταση από 1,2 ως 1,7Ω, χοντρικά, βάζεις κι ένα στενότερο ντριπ-τιπ και κάνεις τσιγαρίσιες τζούρες με τη μισή τρύπα.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #546 στις: Μαρτίου 02, 2015, 23:35 »

τι εννοείς με την μισή τρύπα?
για να θέλω να πάρω αυτόν τον ατμοποιητή μάλλον θέλω να χρησιμοποιήσω και τις εργοστασιακές κεφαλές εκεί τι διαφορά έχει?
θα προτιμούσα να έχει μια μικρότερη τρύπα η να είχε το σύστημα αέρα του delta ii

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #547 στις: Μαρτίου 02, 2015, 23:41 »
"Μισή τρύπα" σημαίνει να φέρεις το δαχτυλίδι της ρύθμισης σε τέτοια θέση ώστε να αφήνει ορατό το μισό της μονής τρύπας, δεν κάνει το χαρακτηριστικό "κλείδωμα/κλικ" που κάνει αυτό το δαχτυλίδι σε κάθε κανονική θέση βέβαια αλλά δεν υπάρχει και κάποιο θέμα όπως δείχνει. Και φυσικά δουλεύει, σφίγγει δηλαδή αρκετά την εισαγωγή του αέρα σε κάθε τζούρα.. ;)

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #548 στις: Μαρτίου 03, 2015, 00:07 »
έχει δοκιμάσει κανεις να τρυπήσει μια μικρή τρύπα στην θέση που είναι κλειστός ο αέρας για πιο σφιχτή τζούρα?
η αεράτη τζούρα είναι το μονο που με έχει κράτηση στο να μην τον αγοράσω
δεν παιζει με τίποτα να το γυρίσω στις πνευμονικές
Το εχω κανει , με μικρο τρυπανακι ,αλλα εσφιξε πολυ η τζουρα για τα δικα μου γουστα , ισως ηθελε λιγο μεγαλυτερη τρυπα

Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #549 στις: Μαρτίου 03, 2015, 01:51 »
θα προτιμούσα να έχει μια μικρότερη τρύπα η να είχε το σύστημα αέρα του delta ii


Αν πας στη μεγάλη χοάνη και τη ρυθμίσεις εκεί που θες, δεν έχεις κάτι ισοδύναμο με του Delta II;


Πού είναι το πρόβλημα;

Αποσυνδεδεμένος DimRx

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #550 στις: Μαρτίου 03, 2015, 04:35 »
Εγώ πάλι νομίζω ότι αυτός ο ατμοποιητής -για τον mini μιλάω που έχω- σου επιτρέπει να ατμίσεις  με όποιο τρόπο επιθυμείς. Αν δε θες πνευμονικές, στήνεις την επισκευάσιμη κεφαλή με μια αντίσταση από 1,2 ως 1,7Ω, χοντρικά, βάζεις κι ένα στενότερο ντριπ-τιπ και κάνεις τσιγαρίσιες τζούρες με τη μισή τρύπα.

Σε μένα φεριπην που έχω συνηθίσει με σοφία ότι κ να έκανα στον sub δεν μου έκατσε καθόλου(τσιγαρίσιες),στενα ντριπ-τιπ , κλασικές στριφτές, φιτίλια, βαμβάκια, φωλιές, microcoil...
για να δουλέψει σωστά ο Sub για μένα θέλει τον αέρα του, έτσι είναι κατασκευασμένος να παίζει ωραία ... εάν τον έχεις με μικρότερες διαμέτρου τρύπες από την μια που έχει , ο ατμός του γίνεται  χάλια, πολύ υγρός στο στόμα, πολύ  χτύπημα , ζεστός , καθόλου ντουμάνι,
σε κάποιον άλλο μπορεί να αρέσει, γούστα είναι αυτά βέβαια.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #551 στις: Μαρτίου 03, 2015, 08:36 »
Μα ακριβώς επειδή είναι θέμα γούστου είπα ότι μ' αυτόν τον άτμο έχεις τα περιθώρια να "παίξεις". Είπε ο φίλος ότι δε θέλει "να το γυρίσει στις πνευμονικές" και θέλει λιγότερο αέρα. Ίσως να μην κάνει γι' αυτόν ο συγκεκριμένος ατμοποιητής λοιπόν :dontknow:
Συμφωνώ για τον αέρα. Εγώ μετά από ενάμιση μήνα χρήσης τον έχω πιο συχνά πλέον στις δυο τρύπες και κάποιες φορές στη μια.

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #552 στις: Μαρτίου 03, 2015, 17:04 »
Έστησα το mini με Ni200 0.2 στα 0.32 Ω με KGD και φουλ αέρα  στα 15.1W & 205C ... Ενα θα σας πω!
ΑΠΟΛΑΥΣΗ!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος wcpaeb

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #553 στις: Μαρτίου 04, 2015, 12:58 »
Καλησπέρα, μια μικρή ερώτηση :) Έχω τον mini και τις εργοστασιακές αντιστάσεις που είχε μαζί με την συσκευασία, τα μοντακια μου τις διαβάζουν όπως να 'ναι. Πχ έβαλα και χρησιμοποίησα την 1.2, μου την διαβάζει άλλοτε 1.4, άλλοτε 1.6 μέχρι και 1.8. Δοκίμασα και την 0.5, χωρις όμως να την ατμίσω, απλά την τοποθετησα στην βάση και την βίδωσα πάνω σε μοντ, την διαβάζει 0.9 (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο που είναι αχρησιμοποίητη, ίσως οταν κάψει για πρώτη φορά να πάει 0.5). Οι δοκιμές έγιναν πάνω σε 3 διαφορετικά μοντακια και παίρνω πάντα διαφορετικές ενδείξεις. Τα μοντάκια δεν είναι χαλασμένα, μιας και όταν έστεισα την επισκευάσιμη κεφαλή μου βγήκε 1.1 και τα 3 μοντς την δείχνουν 1.1 κατευθείαν.


Οπότε η ερώτηση είναι, παίζει τιποτα με τις εργοστασιακές κεφαλές? Έχει τύχει και σε άλλους? Οκ, κυρίως πήρα τον mini για το επισκευάσιμο κομμάτι, αλλά απο την στιγμή που υπάρχει και η δυνατότητα της εργοστασιακής αντίστασης είναι κρίμα. Ή παίζει να ήταν ας πουμε λίγο ελαττωματικές και οι ανταλλακτικές που κυκλοφορούν συμπεριφέρονται πιο σωστά? Οκ, γιατι κάνει και 5ευρώ η μια.


Αυτα τα λίγα, ευχαριστω!


EDIT: Άσχετο, αλλά το κατσαβιδάκι που υπάρχει μέσα στην συσκευασία είναι οτι πρέπει για να στριβεις εκεί το συρμα, με βόλεψε πολύ  ;D

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #554 στις: Μαρτίου 04, 2015, 13:12 »
Δεν ειναι ιδιαιτερα αξιοπιστες (εχω πεταξει 3-4), τις διαβαζουν σωστα τα δικα μου μοντακια ,αλλα βγαζουν αλλα σε   εμενα ...πχ διαρροη μετα απο 10-15μλ ατμιστατος μεσα απο τις τρυπες αερα.Τον χρησιμοποιω πλεον μονο ως επισκευασιμο, επαψα να δινω ταληρακια  :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15497 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131103 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 108 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 122 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 129 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 188 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 126 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 249194 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767497 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 211 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181655 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 421 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976