vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

73 επισκέπτες, 7 χρήστες
camber, Tem, Sergios, Xameno_Skli, ZoeM, Aoratix, Milarepa

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος arkas1976

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2760 στις: Δεκεμβρίου 22, 2015, 23:55 »
Εγώ sergor το σκέφτηκα και άλλαξα γνωμη γιατί οι μικρες οι μπίλιες με φοβίζουν ;D

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2761 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 00:04 »
μια δεν ειναι ? τα αλλα στο δαχτυλιδι ειναι βαθουλωματα

Αποσυνδεδεμένος arkas1976

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2762 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 00:11 »
Ναι σόρρυ μία είναι αλλα και πάλι. Μία και τρομερη για μενα  ;D

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2763 στις: Δεκεμβρίου 27, 2015, 00:08 »
0,5 κανθαλ 0,3 αξονας 5 σπειρες 25 βαττ :baby:

Αποσυνδεδεμένος Thinlan

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2764 στις: Δεκεμβρίου 27, 2015, 01:35 »
Καλησπέρα σε όλους. Θέλω να μου δώσετε τα φώτα σας γιατί έχω φλιπάρει. Έχω τον Subtank mini v2 από τον Μάρτη του 15 περίπου και έπαιζα πάντα με την επισκευάσιμη κεφαλή του. Από το καλοκαίρι τον δουλεύω με ni200 και ήμουν υπερικανοποιημένος απο το αποτέλεσμα. Μέχρι βέβαια πριν από 1 εβδομάδα. Είπα σαν παιδί να αλλάξω μια αντίσταση και αφού την τελειώνω και είναι όλα κομπλέ την κλειδώνω όπως πάντα και όταν πατάω το κουμπί μου πύρωνε το σύρμα. Μιλάμε πάντα για ni200 σε TC mode πάνω στο EVIC VT. Λέω κάποια βλάκεία έκανα στο στήσιμο. Την ξαναφτιάχνω και πάλι το ίδιο. Πύρωνε ένα κομμάτι σύρματος όχι στις σπείρες αλλά στην ένωση με το deck. Εδώ και 1 εβδομάδα στήνω συνέχεια αντιστάσεις και με Kanthal και με Α1 και δεν έχω βγάλει ούτε μια. Τι θα μπορούσε να παίζει; Δεν έχω αλλάξει τίποτα στο στήσιμο μου εδώ και τόσο καιρό. Αφού από την απελπισία μου αγόρασα και καινούριο RBA deck μπας και έφταιγε αυτό αλλά τζίφος. Πάντα τα ίδια. Ξέρετε τι μπορεί τα γίνετε;;;

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2765 στις: Δεκεμβρίου 27, 2015, 23:52 »
o subtank plus 25mm εχει ακριβως την ιδια βαση με τον mini? και περα απο το https://www.fasttech.com/products/3023/10014944/3535801 υπαρχει κατι αλλο που μεγαλωνει την χωρητικοτητα του subtank  mini?

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2766 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 00:56 »
Καλησπέρα σε όλους. Θέλω να μου δώσετε τα φώτα σας γιατί έχω φλιπάρει. Έχω τον Subtank mini v2 από τον Μάρτη του 15 περίπου και έπαιζα πάντα με την επισκευάσιμη κεφαλή του. Από το καλοκαίρι τον δουλεύω με ni200 και ήμουν υπερικανοποιημένος απο το αποτέλεσμα. Μέχρι βέβαια πριν από 1 εβδομάδα. Είπα σαν παιδί να αλλάξω μια αντίσταση και αφού την τελειώνω και είναι όλα κομπλέ την κλειδώνω όπως πάντα και όταν πατάω το κουμπί μου πύρωνε το σύρμα. Μιλάμε πάντα για ni200 σε TC mode πάνω στο EVIC VT. Λέω κάποια βλάκεία έκανα στο στήσιμο. Την ξαναφτιάχνω και πάλι το ίδιο. Πύρωνε ένα κομμάτι σύρματος όχι στις σπείρες αλλά στην ένωση με το deck. Εδώ και 1 εβδομάδα στήνω συνέχεια αντιστάσεις και με Kanthal και με Α1 και δεν έχω βγάλει ούτε μια. Τι θα μπορούσε να παίζει; Δεν έχω αλλάξει τίποτα στο στήσιμο μου εδώ και τόσο καιρό. Αφού από την απελπισία μου αγόρασα και καινούριο RBA deck μπας και έφταιγε αυτό αλλά τζίφος. Πάντα τα ίδια. Ξέρετε τι μπορεί τα γίνετε;;;

Μάλλον φταίει το σύρμα σου γιατί μάλλον δεν είναι Νι200. Είσαι σίγουρος για το σύρμα σου;
Αν στήνεις πρώτη φορά με το συγκεκριμένο σύρμα και σου το παρουσιάζει αυτό 100% φταίει το σύρμα.

Αποσυνδεδεμένος Thinlan

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2767 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 03:26 »
Στήνω με ακριβώς το ίδιο σύρμα από το καλοκαίρι και δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 28, 2015, 10:07 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2768 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 11:15 »
Τότε μήπως κάποια σπείρα ακουμπάει με καμμία άλλη και κάνει hot spot.
Δεν ξέρω τί άλλο να φταίει. Αν το είχα στα χέρια μου θα σου έλεγα τί ακριβώς φταίει, αλλά εξ αποστάσεως... :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2769 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 11:21 »
Ρε γ@μώτο τώρα πρόβλημα...κουλό ε...
Άντε βγάλε άκρη...να παίζει κάτι με το βίδωμα? Να γυρνάς πολύ το σύρμα γύρω απο τη βίδα? Να μην πιάνει καλά? Να παραβιδώνει και να αλλοιώνεται το σύρμα...? Πάντα στην ίδια μεριά πυρώνει στην ένωση με το deck?

Αποσυνδεδεμένος Thinlan

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2770 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 12:45 »
Τότε μήπως κάποια σπείρα ακουμπάει με καμμία άλλη και κάνει hot spot.
Δεν ξέρω τί άλλο να φταίει. Αν το είχα στα χέρια μου θα σου έλεγα τί ακριβώς φταίει, αλλά εξ αποστάσεως... :dontknow:


Δν ακουμπάει κάποια σπείρα με άλλη γι αυτό είμαι σίγουρος.


 
Ρε γ@μώτο τώρα πρόβλημα...κουλό ε...
Άντε βγάλε άκρη...να παίζει κάτι με το βίδωμα? Να γυρνάς πολύ το σύρμα γύρω απο τη βίδα? Να μην πιάνει καλά? Να παραβιδώνει και να αλλοιώνεται το σύρμα...? Πάντα στην ίδια μεριά πυρώνει στην ένωση με το deck?


Το ίδιο μου κάνει και στα δύο RBA που έχω οπότε δεν νομίζω να είναι θέμα του deck. Επίσης κάνω το ίδιο στήσιμο τόσο καιρό ξαφνικά αποφάσισε ότι δεν γουστάρει να παίξει;;; Έχω τρελαθεί γιατί δεν είμαι και σε θέση να πάρω άλλον ατμο και δεν μπορώ να δίνω τα 4,5 της εργοστασιακής κεφαλής





Αποσυνδεδεμένος Atairiastos7

  • **
  • 268
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2771 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 12:47 »

Δν ακουμπάει κάποια σπείρα με άλλη γι αυτό είμαι σίγουρος.


 

Το ίδιο μου κάνει και στα δύο RBA που έχω οπότε δεν νομίζω να είναι θέμα του deck. Επίσης κάνω το ίδιο στήσιμο τόσο καιρό ξαφνικά αποφάσισε ότι δεν γουστάρει να παίξει;;; Έχω τρελαθεί γιατί δεν είμαι και σε θέση να πάρω άλλον ατμο και δεν μπορώ να δίνω τα 4,5 της εργοστασιακής κεφαλής
Πλάκα πλάκα τον έχεις δοκιμάσει με εργοστασιακή ;

Αποσυνδεδεμένος Thinlan

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2772 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 12:50 »
Πλάκα πλάκα τον έχεις δοκιμάσει με εργοστασιακή ;


Με αυτήν είμαι τώρα. Την εργοστασιακή νικελίου γιατί ήμουν σε φάση να πάω και να τον πάρω τον καπνό από τα νεύρα μου. Το μόνο π με κράτησε είναι ότι είμαι 1,5 χρόνο που το έχω κόψει και το θεώρησα μ@##κία. Και το θέμα είναι ότι στα καταστήματα προκειμένου να μην ασχοληθούν μου λένε τη γνωστή βλακεία "Κάνεις λάθος στο στήσιμο". Στήνω πάνω από χρόνο αντιστάσεις και ποτέ δεν είχα θέμα. Τώρα ξαφνικά τα χέρια μου τα ξέχασαν όλα....;

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2773 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 12:52 »
Όντως κουλό να στο κάνει και με τα δυο RBA. Μια ερώτηση. Όταν τοποθετείς την αντίσταση που φτιάχνεις στο deck, τις άκρες του σύρματος τις βάζεις προς τα κάτω ή προς τα πάνω?

Αποσυνδεδεμένος Thinlan

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2774 στις: Δεκεμβρίου 28, 2015, 12:54 »
Όντως κουλό να στο κάνει και με τα δυο RBA. Μια ερώτηση. Όταν τοποθετείς την αντίσταση που φτιάχνεις στο deck, τις άκρες του σύρματος τις βάζεις προς τα κάτω ή προς τα πάνω?


Κανονικά με τα σύρματα πάνω και την αντίσταση κάτω αλλά έχω δοκιμάσει να την βάλω και ανάποδα μπας και αλλά τζίφος

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41552 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 250104 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 12:41
από ThioVag
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2916 420988 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:48
από Tem
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158725 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15955 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131470 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 259 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 285 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 283 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 420 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 261 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767998 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966