vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

137 επισκέπτες, 8 χρήστες
Tem, dinos_74, Milarepa, mathimatikos1966, laniel, Jorge, treloneritis, tony1976

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος Atairiastos7

  • **
  • 268
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2475 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 23:15 »
Σε τι watt το δουλεύεις;

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 24, 2015, 12:18 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2476 στις: Νοεμβρίου 23, 2015, 23:39 »
Ναι είναι η επόμενη κινηση...θα τον παρατούσα τελείως αλλά μου άρεσε πολύ η ατμοποιηση αυτή καθαυτη... Πως προκαλεί το bell cup διαρροή υγρού από τον ατμοποιητη προς το εσωτερικό της βάσης;;; Απλά πληροφοριακά...

Στην ενωση που κανει με την κεφαλη εκει που τραβαει τον αερα, το ανεφερα σε προηγουμενο ποστ. Μπορει και να ειναι αλλο το προβλημα αλλα δες πρωτα μην ειναι το bell cup...

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2477 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 01:20 »
Σε τι watt το δουλεύεις;
Την 0.5 στα 30,δεν έχω παραπάνω, και την 1.2 στα 25

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2478 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 19:25 »
Mετα απο καιρο ειπα να παιξω λιγο με τον kanger αλλα οχι με το επισκευασιμο κομματι αλλα με τις εργοστασιακες κεφαλες.
Και αυτο γιατι εμεινα απο ετοιμες.
Τελικα ηταν πιο ευκολες απο οτι νομιζα και ειδικα οι καθετες αντιστασεις.




Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2479 στις: Νοεμβρίου 24, 2015, 19:41 »
Στην ενωση που κανει με την κεφαλη εκει που τραβαει τον αερα, το ανεφερα σε προηγουμενο ποστ. Μπορει και να ειναι αλλο το προβλημα αλλα δες πρωτα μην ειναι το bell cup...


Την προηγούμενη φορά δεν το κατάλαβα...Τώρα το πιασα... Thanks

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2480 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 05:04 »
Mετα απο καιρο ειπα να παιξω λιγο με τον kanger αλλα οχι με το επισκευασιμο κομματι αλλα με τις εργοστασιακες κεφαλες.
Και αυτο γιατι εμεινα απο ετοιμες.
Τελικα ηταν πιο ευκολες απο οτι νομιζα και ειδικα οι καθετες αντιστασεις.


Χμ... Αρκετα ευκολο φαινεται! Να υποθεσω την αντισταση την κραταει το βαμβακι στην θεση της; Πιο ανετο φαινεται παντως απο την επισκευασιμη κεφαλη  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2481 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 12:37 »
O mini εχει παρα πολυ καλη γευση και εχει αναφερθει πολλες φορες απο πολλους. Στα ξενα reviews παντα υπογραμιζεται η πολυ καλη γευση του, εδω μουγγα στην στρουγγα... Απλα χανεται αυτη η επισημανση απο δυο διαδεδομενες αποψεις που ειναι κατ εμε λαθος. Πρωτον οτι οι πνευμονικες δεν δινουν γευση λογω του αερα. Ξεχνουν ομως οι περισσοτεροι οτι πνευμονικες σημαινει και περισσοτερη καταναλωση υγρου αρα και περισσοτερη γευση. Και δευτερον η δικτατορια του καϋφουν, που αν καποιος τολμησει να μιλησει για ιση ή και καλυτερη γευση απο αυτον, ανοιγουν οι ουρανοι και τα εγκατα της κολασεως να τον καταπιουν. Θα μπορουσα να γραψω περισσοτερα αλλα ας σταματησω εδω γιατι θα μας την πεσουνε και δεν εχω τετοια  διαθεση κυριακατικα...

Συμφωνώ με τον caros και αν μας την πέσουνε... ποσώς με ενδιαφέρει ;)

Λοιπόν...
Κάτοχος και εγώ από χθες.

Έκανα μετάβαση από Kayfun για τους εξής τρεις λόγους με τη σειρά που αναφέρονται:

1) Γυαλί
2) Ευκολία αναπλήρωσης υγρού
3) Πρόσβαση στην αντίσταση για διόρθωση ή αλλαγή οποιαδήποτε ώρα δεν βαριέμαι.
    Απλά ξεβιδώνω και φτιάχνω χωρίς να κάνω ταχυδακτυλουργικά κόλπα για να βγάλω το υγρό κ.λ.π

Ένα ακόμα είναι ότι μπορείς να έχεις και έξτρα επισκευάσιμο στημένο για παν ενδεχόμενο

Μιλάω για τον ν1 με το ν1 RBA (με τα λούκια) μόνο ως επισκευάσιμος , η εργοστασιακές κεφαλες δεν με ενδιαφέρουν καν.

Για τη τζούρα που λέτε μιά χαρά σφιχτή μπορεί να γίνει αν περιστρέψεις το δαχτυλίδι εκτός του "κλικ" που κάνει.
Στη μισή τρύπα δηλαδή ή και σε λιγότερο από μισή πετυχαίνεις "τζούρα Kayfun"

Για τη γεύση τώρα... μιά χαρά γεύση έχει λίγο πιό "υγρή" κάτι που την ευνοεί
Από υπό-υπέρτροφοδοσία και διαρροές... ούτε ίχνος , δουλεύει υποδειγματικά

Σαν συμπέρασμα... όλα καλά και στο 20άρικο που τον πήρα ως μεταχειρισμένο με το RBA απείραχτο τρι-καλά :))

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2482 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 12:58 »
Θα τον ευχαριστηθείς πολύ tsiv. Αυτό το πραγματάκι των 40 euro με έχει κάνει να τον ατμίζω στο περισσότερο μέρος της ημέρας. Δεν έχω παρατήσει κανέναν άλλο ατμοποιητή, αλλά πλέον στο 70% της ημέρας, είμαι μαζί του. Θες σφιχτή τζούρα, την έχεις. Πνευμονική...το ίδιο. θες ψηλά watt? του πετάς ένα 0.50mm και πυροβολεί! Αλλά και με μικρές διατομές σύρματος, είναι μια χαρά....

Αποσυνδεδεμένος Holyweed DOPE

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2483 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 01:52 »
καλησπερα....

τις τελευταιες 5-6 μερες εχω προβλημα με το subtank mini μου...

ας τα παρουμε απο την αρχη....εφτιαξα ενα υγρο και ηρθε η ωρα να το ατμισω.....τα βγαζω ολα τα πλενω φτιαχνω καινουρια αντισταση βαζω βαμβακι (fiber freaks 1) το διαβρεχω, ριχνω το υγρο στο τανκακι και το αφηνω κανενα 5λεπτο..... ατμιζω κανονικα και μετα απο καποια ωρα 1-2 ωρες....μου ερχετε καμμενη γευση.....

ποτε δεν ειχα παρομοιο προβλημα και εχω τον ατμοποιητη 6 μηνες περιπου....

ξεκιναω παλι απο την αρχη αντιστασεις βαμβακια κτλ.... παλι το ιδιο....

να μην τα πολυλογω εδω και 6 μερες περιπου ολη μερα αυτη τη δουλεια κανω....λυνω πλενω αλλαζω και συνεχεια τα ιδια...αλλαζω τα παντα η αλλες φορες κανω dry burn και αλλαζω μονο το βαμβακι...μεχρι και μοντακι αλλαξα, δοκιμασα τα παντα...λιγο βαμβακι περισσοτερο βαμβακι μετα το μπουκωσα στο βαμβακι παλι τα ιδια....

μια μικρη παρατηρηση να κανω μηπως βοηθησει... ξεκιναω ατμιζω με καινουρια ολα, μετα απο λιγο (μου εχει τυχει και στο τεταρτο επανω) μου ερχεται καμμενη γευση και αν το αφησω μπορω να κανω αλλες 2 τζουρες μεχρι να μου ερθει ξανα καμμενο και απο οτι εχω καταλαβει δεν πρεπει να γινετε σωστη τροφοδοσια στο βαμβακι..(δεν γνωριζω και παρα πολλα μπορει να ειναι και λαθος)

καμια βοηθεια?????????? και συγνωμη για το μεγαλο ποστ...........    :confused1: :wall:

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2484 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 02:00 »
Άλλαξες κάτι στο στήσιμο σου (βαμβάκι, σύρμα)?

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2485 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 02:00 »
Φιλε αφου τον εχεις 6 μηνες χωρις προβληματα σημαινει οτι δε φταιει το στησιμο σου αφου το ιδιο κανεις τοσο καιρο. Σκεψου τι αλλαξες τις τελευταιες 5-6 μερες. Το βαμβακι ειναι καμενο οταν το βγαζεις;

Αποσυνδεδεμένος Holyweed DOPE

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2486 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 02:09 »
οχι δεν εχω αλλαξει τιποτα... το ιδιο βαμβακι χρησιμοποιω το ιδιο συρμα τα ιδια ρευματα, το ιδιο στησιμο ακριβως.........

το βαμβακι δεν βγαινει καμμενο....μια χαρα ειναι οταν το αλλαζω....και εχει και αρκετο υγρο πανω....μαλλον μεχρι να το αλλαξω προλαβαινει να γεμισει..... αλλα καθε φορα αν κανω πανω απο 2 τζουρες μου ερχεται καμμενη γευση..

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2487 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 02:15 »
και το υγρό σε περιεκτικότητα VG-PG είναι το ίδιο? Μήπως έχεις κανένα πολύ παχύρευστο υγρό?

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2488 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 02:17 »
Μαλιστα, μαλιστα. Πολυ πιθανο ειναι να εχεις θεμα με τη γευση σου. Το ιδιο υγρο κανεις αυτες τις μερες; Αν ναι, δοκιμασε σκετη βαση ή ενα αλλο διαφορετικο υγρο να δεις αν συνεχιζει να συμβαινει το ιδιο.

Αποσυνδεδεμένος Holyweed DOPE

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2489 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 02:20 »
ολα τα υγρα μου ειναι τα ιδια...και κανω 2 συγκεκριμενες γευσεις.....μια την μια μια την αλλη ανα 2 βδομαδες περιπου....τα κανω καιρο τα υγρα και σιγουρα δεν ειναι παχυρευστα....

με την γευση μου δεν νομιζω να εχω θεμα γιατι και η κοπελα μου που ατμιζει και αυτη, της εδωσα και τραβηξε μια καλη τζουρα και την "πεθανε"...

παντως αυριο το πρωι θα δοκιμασω να τα πλυνω ολα και να αλλαξω αντιστασεις βαμβακια και να δοκιμασω με το υγρο της κοπελιας μπας και............

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 41 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 44 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325005 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8121 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8832 1119595 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 19, 2024, 18:21
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296501 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 826561 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510146 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9377 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156172 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 570556 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 245326 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios