vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

70 επισκέπτες, 5 χρήστες
maprix, tapantari, tony1976, djfloor, Buliwyf

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #195 στις: Ιανουαρίου 23, 2015, 14:58 »
Φατσοβιβλίο...

Αποσυνδεδεμένος VAPOR TRAIN

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #196 στις: Ιανουαρίου 23, 2015, 15:28 »
Παιδες παιζω με τον μινι απο χθες 1,5 ωμ 0,32 κανθ 10,5 βατ  και απλα σκιζει το μονο αρνητικο οτι ηθελε πολυ καθαρισμα λογω μηχανουργικων υπολειματων .

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #197 στις: Ιανουαρίου 23, 2015, 17:54 »
Πόσο καθάρισμα θέλει δηλαδή? Κι εγώ χτες το μεσημέρι πήρα τον mini στα χέρια μου κι αφού τον έλυσα, τον έριξα σ' ένα μπολάκι με ζεστό νερό και υγρό πιάτων να μουλιάσει 5 λεπτά, τον έπλυνα, τον στέγνωσα, τον σκούπισα κι επειδή έφευγα για τη δουλειά και δεν προλάβαινα ν' ασχοληθώ, του φόρεσα την εργοστασιακή κεφαλή του 1,2Ω, τον γέμισα κι έφυγα.
Το μόνο που έχω εισπράξει από χτες μέχρι αυτή τη στιγμή, είναι άφθονο χτύπημα, καθόλου καμένο, μηδαμινό ατμό και αλλοιωμένη γεύση του υγρού.
Όλα αυτά τόσο με το istick από 9 ως 18w, όσο και με το ipv mini, από 10 ως 25w.
Με το ίδιο υγρό (RY69 - ιδιοκατασκευή) δεν έχει καμιά σχέση με τα ντουμάνια και τη βελούδινη γεύση που παίρνω από τον expromizer στα 10-12w και 1,3Ω.
Δεν ξέρω, αλλά αυτή πρώτη εμπειρία με τον mini ήταν προβληματική και απογοητευτική θα έλεγα. Επιφυλάσσομαι για τις επόμενες μέρες που θα τον δοκιμάσω και ως επισκευάσιμο, ελπίζοντας απλώς να έπεσα σε προβληματική κεφαλή.

Αποσυνδεδεμένος christhes

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #198 στις: Ιανουαρίου 23, 2015, 19:26 »
Μια απ τα ίδια και εγώ.
Δοκίμασα και τις 3 κεφαλές. Καμία δε μου έδωσε ικανοποιητικό ατμό και γεύση.
Χτύπημα πολύ καλό αλλά από ντουμάνι και γεύση  :nope: .
Καμιά σχέση με τον kayfun μου.
Επομενη προσπάθεια θα είναι ίδιο στήσιμο με τον kayfun.
Για να δούμε.

Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #199 στις: Ιανουαρίου 23, 2015, 20:35 »
Τον βάζω τώρα παραγγελία από fasttech.. Επειδή σε κανά 2μηνο μπαίνω στρατό έψαχνα κάτι με εργοστασιακές κεφαλές αλλά δυνατό (μην ξαναγυρίσω σε gemini) για να μην κουβαλάω σύρματα κτλ..

Θα πάρω τον mini ώστε να ταιριάζει με το nemesis αλλά και με το cloupor..

To θέμα μου είναι οι κεφαλές.. Να πάρω 0,5ohm ή 1.2ohm? Λέω να πάρω για αρχή 1 5άδα από το καθένα.. Να πω αν είναι χρήσιμο ότι κάνω σκέτη βάση vg με 3νικοτίνη και αντιστάσεις λίγω κάτω από ohm και είμαι ικανοποιήμενος.. Μπαταρίες LG HE2 και μου ρχονται και samsung 25r.. Οπότε από amper είμαι καλλυμένος..

Καμιά πρόταση?

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #200 στις: Ιανουαρίου 23, 2015, 22:22 »
Και συνεχίζω... αφού απηύδησα με την εργοστασιακή κεφαλή των 1,2Ω, πέρασα την RBA με την έτοιμη στημένη αντίσταση των 0,5Ω,
έβαλα και οργανικό βαμβακάκι, γέμισα και... Ωωω του θαύματος!!
Γεύση και ντουμάνι στα ουράνια! Αυτό μάλιστα, όπως πρέπει!
Το istick διάβαζε μεν την αντίσταση στο 0,6Ω αλλά δεν έδινε ρεύμα. Το ipv την βλέπει στο 0,4 και ξεκινώντας το άτμισμα
από τα 9w ανέβηκα σταδιακά στα 12, 15 και 20w.
Παραπάνω δεν πάω γιατί είμαι με τη μαύρη μπαταρία Κeeppower IMR 18650 3200mAh στα 20Α
και ήθελα να ρωτήσω αν αυτή είναι ασφαλής με τόσο χαμηλή αντίσταση ή θα πρέπει να βάλω κάποια στα 30 ή 35Α.

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #201 στις: Ιανουαρίου 23, 2015, 22:28 »
Αν θες να ανεβεις σε βαττ πρεπει να χεις μπαταρια που να μπορει να σου δωσει αυτο που της ζητας,πρεπει να παρεις μπαταρία με παρα πανω αμπερ φιλε μου :)

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #202 στις: Ιανουαρίου 23, 2015, 23:18 »
Chris, απο 'κει που τον πήρες τον Subtank Mini έχει τον καινούργιο διαφανή μονωτήρα ή τον παλιό τον αδιαφανή τον άσπρο;

Αποσυνδεδεμένος christhes

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #203 στις: Ιανουαρίου 23, 2015, 23:33 »
Από Vapor Smok-e και έχει το νέο μονωτικό.




Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #204 στις: Ιανουαρίου 23, 2015, 23:37 »
Είναι με το καινούργιο insulator παίδες ναι,μην σας ανησυχεί το κομμάτι της παρουσίασης του P Busardo.




Όσο γι'αυτούς που έχουν θέμα με τις εργοστασιακές,με το πολύ χτύπημα,λίγο ατμό και αλλιωμένη γεύση.
Παίδες,ανεβάστε τα Watt,δεν φταίνε οι κεφαλές,αλλά δεν ειναι και κεφαλές που θα μπορέσετε να ατμίσετε
στα 8-10watt όπως π.χ. κάνετε σε έναν επισκευασιμο. Ειναι κεφαλές για μεγάλες πνευμονικές τζούρες,εκεί
θα καταλάβετε την απόδοση τους γευστικά,και το λιγότερο στα 14 Watt.


Αν θέλετε να ατμίσετε φυσιολογικά,(όχι πνευμονικές) τότε πάτε στο RBA κομμάτι και θα μείνετε απόλυτα
ικανοποιημένοι.Μετά απο ολόκληρο απόγευμα με το RBA κομμάτι,στημένο στα 0,5Ω (εργοστασιακή αντισταση)
δηλώνω απόλυτα ικανοποιημένος γευστικά.Το μόνο πρόβλημα για μένα είναι ότι θα ήθελα και μια μικρότερη
παροχή αέρα,καθώς και στην μικρότερη θέση,είναι αρκετά αεράτες οι τζούρες για μένα.


ΠΡΟΣΟΧΗ ,μην εντυπωσιάζεστε και τρέξετε να πάρετε την Ferrari με 40€,θέλει λίγο ψάξιμο το κομμάτι με τις
έτοιμες κεφαλές.Προσωπικά ξεκαθάρισα στο μυαλό μου τι εννοούν οι χρήστες των subΩμ ατμοποιητών για
γεύση χτύπημα κλπ. Πνευμονικές τζούρες και τίποτα λιγότερο! (εκτός το κομμάτι RBA κεφαλής).




Υ.Γ. Ήδη κάνω Upload στο Youtube το "πρόχειρο-κακό-ούτε καν ερασιτεχνικό" βίντεο μου για να δείτε όσο
καλύτερα γίνεται τον Subtank Mini,ελπίζω να σας δώσω μια ιδέα,έστω και 1/1000 μέσω του βίντεου. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #205 στις: Ιανουαρίου 23, 2015, 23:45 »
Chris εχω δει σε βιντεο οτι μπορεις να περιορισεις την παροχη αερα κλεινοντας τη μεγαλη τρυπα οσο θελεις. Το δοκιμασες; Περιμενουμε το βιντεο  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #206 στις: Ιανουαρίου 23, 2015, 23:45 »
Είναι πιο ανοιχτός από το Lemo; Θέλω να πάρω ένα tank για πνευμονικές γιατί ψιλοκουράζομαι να κουβαλαώ το Magma έξω στο δρόμο. Δοκίμασα τον Lemo αλλά η εισαγωγή του δεν με ικανοποίησε, είναι σαν το Magma στις μεσαίες τρύπες. Αν είναι πιο ανοιχτός τον τσιμπάω άμεσα. Αν όχι θα φέρω τον Goblin της Youde από το εξωτερικό.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #207 στις: Ιανουαρίου 23, 2015, 23:51 »
Για τον Lemo δυστυχώς δεν γνωρίζω μιας και δεν τον έχω δοκιμάσει,συγκριτικά μπορώ να σου πω πως η πιο κλειστή
εισαγωγή αέρα του mini είναι μεγαλύτερη απο έναν καυφουν με τελείως βγαλμένη την βίδα ρύθμισης.Όπως έχει αναφερθεί
και απο τον PBusardo,o mini,στην μεγάλη εισαγωγή,είναι πιο αεράτος απο τον μεγάλο αδερφό του.Πως διαφορετικά θα
μπορούσα να βοηθήσω,στην τέρμα ανοιχτή όταν κάνω πνευμονικές,είναι σαν να κάνω τα χείλια μου όταν σφυρίζω,και τραβάω
αέρα,τόσο αεράτος είναι....




@caros,τον βάζω στην μικρή θέση,και κλείνω περίπου την μισή τρύπα,για να έρθει περίπου στην φάση που έχω τον καυφουν μου
για να μπορέσω να "καπνισω" όταν δεν κάνω πνευμονικές  :thumpup:  Βέβαια,επειδή πρώτη φορά μου αρέσει τόσο εργοστασιακός απο την
πρώτη στιγμή,γευστικά,θα τον κάνω σίγουρα πατέντα σε μηχανουργείο,να του κλείσω και άλλο την μικρή τρύπα.




Υ.Γ. Το βίντεο είναι στο 69% (Απομένουν λέει 13 λεπτά), ίδωμεν  ;)

Αποσυνδεδεμένος christhes

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #208 στις: Ιανουαρίου 23, 2015, 23:55 »
Εγώ πάντως κλείνω την μεγάλη σχισμή στο σημείο που θέλω την τζουρα γιατί και στην μονή τρύπα μου είναι πολύ αεράτη.
Με τις εργοστασιακές, την 0,5 την πήγα μέχρι 30watt όπου για τα δικά μου γούστα δεν ατμίζεται.
Ο ατμός είναι καυτός.
Και η παραγωγή ατμού είναι στα επίπεδα του kayfun με 1,4ωμ στα 13watt.



Στο τελευταίο setup με microcoil 1,6ωμ στα 12-13 watt (όπως ατμίζω δηλαδή συνήθως) πάντως πάει μια χαρά.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #209 στις: Ιανουαρίου 23, 2015, 23:59 »
Ferongr και εγω δεν εχω εμπειρια απο lemo αλλα απο φωτο που βλεπω οι τρυπες του ειναι μικροτερες απο του mini. Αν θες δες το βιντεακι στην απαντηση #164 αυτου του νηματος στο 7:50 λεπτα περιπου για να καταλαβεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 26 6191 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:54
από Tem
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117220 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825370 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508462 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9135 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155318 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569393 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244437 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294877 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1970 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763366 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1300 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog