vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

245 επισκέπτες, 4 χρήστες
Doubt, camber, dallaskdp, cantona

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1725 στις: Ιουλίου 19, 2015, 15:07 »
Κάτι που μου έλειψαν οι πνευμονικές και τα ντουμάνια, κάτι που βαρέθηκα να περιμένω τον Triton της Aspire, κάτι που έπεσε στα χέρια μου εντελώς τυχαία ο νέος subtank mini με το διπλό airflow, έγινα ξανά λοιπόν κάτοχός του από προχτές. Φυσικά καλύτερος σε τσιγαρίσιες τζούρες με τη ρύθμιση του δαχτυλιδιού στις μικρές τρύπες, η παραγωγή ατμού στα ίδια κορυφαία πλαίσια με τον προηγούμενο στις διπλές πια μεγάλες εισαγωγές αέρα, πιο "ευέλικτος" από ποτέ θα έλεγα! Σίγουρα δεν φτάνει τον Triton στο εύρος ρύθμισης της εισαγωγής αέρα, απ'την άλλη πάλι εμένα με κάλυψε και με το παραπάνω ο νέος subtank mini.
 Στη συσκευασία υπήρχε το mini rba που είχε κι ο πρώτος mini, ίσως κάποια στιγμή ψαχτώ για το νέο επισκευάσιμο κομμάτι με την πλαϊνή βίδα συγκράτησης του "φούρνου" και τις διπλές εισαγωγές υγρού, θα δούμε. Προς το παρόν αβέρτα ντουμάνι..! :D

Αποσυνδεδεμένος xenyxths

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1726 στις: Ιουλίου 19, 2015, 15:56 »
καλησπερα!!  ενα στησιματακι απο μενα ετσι για να περασει η ωρα ομορφα   :) 8)

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1727 στις: Ιουλίου 19, 2015, 16:23 »
Kαλό το στήσιμο σαν ιδέα, λέω να το δοκιμάσω.  :)
Το βαμβάκι πώς το περνάς;
Αφού έκανες την αρχή τελείωσέ το με μία φωτό με τα βαμβάκια περασμένα. ;)
Δώσε και καμμιά πληροφορία:
είδος σύρματος
διάμετρος σπείρας
αριθμός σπειρών σε κάθε αντίσταση
Πάχος σύρματος σε mm
και ποιά η συνολική τιμή της αντίστασης (Ohm)

Zητάω πολλά;;;  :))

Αποσυνδεδεμένος xenyxths

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1728 στις: Ιουλίου 19, 2015, 16:41 »
Μακη 30αρι συρμα στο κατσαβιδακι το μπλε του sab 8 σπειρες η καθε μια το 50αρι μου το βγαζει 0.7 τωρα το βαμβακι εβαλα ενα που το περασα και στις δυο!! σορρυ για τις φωτο αλλα μονο το τηλ ειχα τωρα ευκαιρο!  :)  για γευση δε θα πω τιποτα απλος δοκιμασε το!! ντουμανι  παντως απο τα 15w που το ξεκινησα ως τα 50w που μπορουσα λογο του istick του χαμου  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1729 στις: Ιουλίου 19, 2015, 17:01 »
50watt και δεν πηρες καμμενο στον σαμπ....; :confused1: .Ωραια ιδεα θα δοκιμαστει σιγουρα παντως.

Αποσυνδεδεμένος xenyxths

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1730 στις: Ιουλίου 19, 2015, 17:15 »
kwnstantinos10  λες ετσι που εχω κανει τα λουκια του sab να περνω καμενο στα 50w  :D 8)

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1731 στις: Ιουλίου 19, 2015, 19:05 »
Γεια σας και απο εμενα,

Προσφατα πηρα τον subtank mini και εχω καποιους ενδοιασμους ως προς τη γνησιοτητα του..

Κουτι manual id number ολα οκ εκανα και το τσεκαρισμα στο site της kanger ολα οκ και εκει.

Πρωτον: Σε ολες τις παρουσιασεις - φωτογραφιες που το εχω δει το air flow ειναι με μια μεγαλη οπη ενω στο δικο μου εχει δυο μικροτερες αντικριστα (ιδιο air flow με του V2)
Δεν ειναι μαυρο η ασπρο ομως ειναι κανονικο ασημι.

Δευτερον: Τα ανταλακτικα o-ring που ειχε μεσα ειναι μαυρα ενω σε ολα τα αλλα τα βλεπω κοκκινα.
Να ειναι V2 ή επεσα σε κανενα κλωνο-μαιμου?


Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1732 στις: Ιουλίου 19, 2015, 19:40 »
Ντίνο αφού το τσεκάρισες στην Kangertech είναι γνήσιο.  :thumpup:
Από τα λεγόμενά σου είναι ο V2 αλλά όχι το τελευταίο μοντέλο που το πουλάνε με το Sub box κιτ σε άσπρο και μαύρο χρώμα.
Για τα ο-ρίνγκς, οι Κινέζοι βάζουν μέσα ένα σετ, ότι βρουν μπροστά τους. Εμένα είχε μαύρα έξτρα στο κουτί ενώ ο ατμό είχε πάνω τα κόκκινα.
Όσον αφορά τον αέρα και τις τρύπες, κατά καιρούς υπήρξαν διάφορες αναβαθμίσεις στις τρύπες εισαγωγής, οπότε από κει δεν  μπορείς να βγάλεις άκρη αν είναι κλώνος ή όχι.
Σε τελική αν τσεκάρισες το νουμεράκι του και στο έβγαλε γνήσιο είσαι εντάξει. :)
Τώρα αν περίμενες ή είχες παραγγείλει τον τελευταίο (άσπρο ή μαύρο), τί να σου πω. :hmmm:

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Μακη 30αρι συρμα στο κατσαβιδακι το μπλε του sab 8 σπειρες η καθε μια το 50αρι μου το βγαζει 0.7 τωρα το βαμβακι εβαλα ενα που το περασα και στις δυο!! σορρυ για τις φωτο αλλα μονο το τηλ ειχα τωρα ευκαιρο!  :)  για γευση δε θα πω τιποτα απλος δοκιμασε το!! ντουμανι  παντως απο τα 15w που το ξεκινησα ως τα 50w που μπορουσα λογο του istick του χαμου  :tongue_smilie:

Μπάμπη ωραίο, άψογο.  :thumpup:
Σε πρώτη ευκαιρία θα το δοκιμάσω, αν και δεν κατεβαίνω τόσο πολύ στα Ohm.
Aπ' ότι βλέπω έχεις το κούρο κόιλερ. Οι σπείρες τί διατομή είναι (π.χ. 2,5mm) και το σύρμα πόσα mm πάχος έχει (π.χ. Kanthal A1, 0,32mm);
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 19, 2015, 19:51 από makis66 »

Αποσυνδεδεμένος Ntinlanden

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1733 στις: Ιουλίου 19, 2015, 20:17 »
Οχι δεν ειχα παραγγειλει ασπρο η μαυρο απλα τους αναφερα γιατι ετσι ακριβως ειναι το air flow μου.
Live τον πηρα απο καταστημα!
Ναι ετσι ηταν και εμενα, κοκκινα oring επανω στον ατμο και μαυρα τα εξτρα αλλα σε συνδυασμο με το διαφορετικο air flow με εβαλαν σε περιεργες σκεψεις..
Ναι το τσεκαρισμα στο site ok γνησιο το εβγαλε.

Θα ρωτησω και σε κανενα αλλο καταστημα να το δουνε και απο κοντα να μου φυγουν τελειως οι δυσιδαιμονιες μου..

Thanks!

Αποσυνδεδεμένος xxlclock

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1734 στις: Ιουλίου 19, 2015, 20:42 »
καλησπέρα και από μένα.
θέλω να αγοράσω τον subtank mini αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να πάρω τον ασημένιο τον μαύρο ή τον κόκκινο.
Οι δύο τελευταίοι ποια διαφορά έχουν με τον πρώτο και τι πρέπει να προσέξω;
ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1735 στις: Ιουλίου 19, 2015, 20:53 »
Οχι δεν ειχα παραγγειλει ασπρο η μαυρο απλα τους αναφερα γιατι ετσι ακριβως ειναι το air flow μου.
Live τον πηρα απο καταστημα!
Ναι ετσι ηταν και εμενα, κοκκινα oring επανω στον ατμο και μαυρα τα εξτρα αλλα σε συνδυασμο με το διαφορετικο air flow με εβαλαν σε περιεργες σκεψεις..
Ναι το τσεκαρισμα στο site ok γνησιο το εβγαλε.

Θα ρωτησω και σε κανενα αλλο καταστημα να το δουνε και απο κοντα να μου φυγουν τελειως οι δυσιδαιμονιες μου..

Thanks!
Τον ίδιο έχουμε λογικά μιας κι εμένα είχε μαύρα orings σαν ανταλλακτικά και κόκκινα πάνω στον subtank. Στην ουσία έχουμε τον καινούργιο mini με τις 3 θέσεις (κλικ ) με διπλές οπές "αντικριστές" για το airflow, ο παλιός είχε 4 θέσεις με μόνη οπή εκ των οποίων η πρώτη θέση ήταν η εντελώς κλειστή. ;)

Γνήσιος είναι μη σε ανησυχεί. :)

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1736 στις: Ιουλίου 19, 2015, 20:56 »
Για να θες να πάρεις έναν subtank πάει να πει ότι έχεις δει τα χαρακτηριστικά του, έχεις καταλάβει πάνω κάτω τι προσφέρει και κατέληξες ότι ταιριάζει στα θέλω σου. Το χρώμα του έχει να κάνει με το τι σου αρέσει, τι να σου πουν οι άλλοι? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος xxlclock

  • **
  • 153
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1737 στις: Ιουλίου 19, 2015, 21:49 »
τις διαφορές των 2 τελευταίων με τον ασημένιο δε μπορώ να καταλάβω γνωρίζει κάποιος;

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1738 στις: Ιουλίου 19, 2015, 23:00 »
Διαφορετικές ρυθμίσεις εισαγωγής αέρα (με προσθήκη πιο σφιχτής ρύθμισης για mouth to lung), βελτιωμένη επισκευάσιμη κεφαλή (με καλύτερη την τροφοδοσία και τον τρόπο που ανοίγει) και κεραμική επίστρωση σε άσπρο ή μαύρο χρώμα.

Αποσυνδεδεμένος dkoure

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1739 στις: Ιουλίου 19, 2015, 23:08 »
δεν υπάρχει ss εκδοχή της τελευταίας έκδοσης ; είναι μονο η άσπρη και η μαύρη;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342148 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206401 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541322 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30983 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50078 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597143 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357636 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11442 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192963 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1257 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1236 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591698 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios