vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

123 επισκέπτες, 4 χρήστες
Επιτέλους το έκοψα, maprix, djfloor, Buliwyf

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος eckotek

  • ***
  • 522
  • Φύλο: Άντρας
  • MAKE LOVE NOT WAR
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1365 στις: Μαΐου 07, 2015, 02:28 »
Πες μας τη γνώμη σου σε σχέση με τον Kayfun.

Αποσυνδεδεμένος Nikolast89

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1366 στις: Μαΐου 07, 2015, 07:20 »
Υπάρχουν πουθενά εκτός από την αμερικάνικη σελίδα της kangertech τα updated o-rings?


Αυτα ψαχνεις? [size=78%]http://www.vaporsolutions.gr/hlektroniko-tsigaro-accessories/713-subtank-o-ring.html[/size]

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1367 στις: Μαΐου 07, 2015, 10:08 »
orings υπάρχουν και στο smokecentre στη Νέα Ιωνία

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1368 στις: Μαΐου 07, 2015, 10:14 »
Αυτά ψάχνω γιατί απ'ότι διάβασα λύνει τα προβλήματα διαρροής μεταξύ του γιαλιού και της βάσης.
http://www.mcssl.com/store/kangertechusllc/kanger-subtank-mini-rubber-rings-updated-version----full-set-of-3

Αποσυνδεδεμένος sector7

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1369 στις: Μαΐου 07, 2015, 10:48 »
Να ξερετε οτι αυτη τη διαρροη γινεται απο υπερ τροφοδοσια γιατι το ειχα αυτο το θεμα! Μαζευει υργο εκει μεσα! Οταν ξεκινησα να ασχολουμε με το RBA ποτε δεν εγινε ξανα... Και ειχα κανει και αντικατασταση ατμοποιητη


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1370 στις: Μαΐου 07, 2015, 12:08 »
Το λοιποον....εχω στα χερια μου εδω και δυο εβδομαδες τον mini απο μαι αγγελία και αρχικα δουλεψα την μαμα 0,5 ωμ αντισταση.
Οι πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες σε συγκριση παντα με τον ατλαντιδα που δεν την αποχωριζομαι εδω και καιρο.
Πολυ δυνατο χτυπημα λιγοτερο αερατη τζουρα και πιο λιγο το ντουμανι σε σχεση με την ατλαντιδα.
Χρησιμοποιω σκετη vg 6αρα και στους δυο.
Σε γευση ειναι ενα κλικ πιο κατω .
Απο χθες το πρωι εβαλα και το επισκευασιμο κομματι με την υπαρχουσα αντισταση του πακετου .
Εδω τα πραγματα αγριεψαν παρα πολυ οσον αφορα το χτυπημα.
Απλα δεν αντεχεται σε σημειο που τα 0,5 τα δουλευω στα 19 watt περιπου και οι τζουρες πνευμοκοφτες  :))
Επομενη δοκιμη θα γινει με την ,1,2 αφου περασουν λιγες μερες με το επισκευασιμο κομματι του mini.

ΥΓ.   Αναλαμπη της στιγμης .....επομενη κινηση να στησω το επισκευασιμο κομματι με μια παλια αντισταση απο κεφαλη της ατλαντιδας μετα απο ενα καλο dry burn  ::) :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1371 στις: Μαΐου 07, 2015, 13:33 »
Βαγγελη σε γενικες γραμμες σου αρεσε περισσοτερο η ατλαντιδα η ο Subtank Mini???Παντα μιλαω για το εργοστασιακο κομματι

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1372 στις: Μαΐου 07, 2015, 14:11 »
Η ατλαντιδα με κλειστα τα ματια

Αποσυνδεδεμένος pit69

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1373 στις: Μαΐου 07, 2015, 14:54 »
Να ξερετε οτι αυτη τη διαρροη γινεται απο υπερ τροφοδοσια γιατι το ειχα αυτο το θεμα! Μαζευει υργο εκει μεσα! Οταν ξεκινησα να ασχολουμε με το RBA ποτε δεν εγινε ξανα... Και ειχα κανει και αντικατασταση ατμοποιητη (Image removed from quote.)(Image removed from quote.)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Για ολους εσας που εχετε διαροη , απο το airflow ,( οχι απο τα τσιμουχακια στο τζαμακι )πιστευω και γω οτι ειναι θεμα καθαρα υπερτροφοδοσιας ,
εαν βαζεις μια αντισταση απο 0,5 - 1,2 , πρεπει να την ατμιζετε στα σωστα βατακια , και με οσο πιο ανοιχτο το airflow οσο αναφορα τις εργοστασιακες κεφαλες .
 Για το rba tou subtank δεν ισχυει το ιδιο , εκει ισχυει το οπως στρωσεις θα κοιμηθεις....
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 07, 2015, 18:01 από pit69 »

Αποσυνδεδεμένος dimicoco

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1374 στις: Μαΐου 07, 2015, 14:59 »
Με τον sub tank σε σχέση με τον kayfun πήρα περισσότερη γεύση,περισσότερο ντουμάνι κ χτύπημα! Πιστεύω όμως ότι για ολοήμερη χρήση δεν κάνει ή για κάποιους που δεν κάνουν πνευμονικές. Έχω κιόλας 2συναδέλφους που δε κάνουν πνευμονικές. Θα έλεγα ότι ο kayfun είναι πιο ήπιος.. Δουλεύει πιο ομαλά για καθημερινά μέσα στη μέρα.. Λένε κ όντως ο kayfun σφυρίζει λόγω ρύθμισης αέρα. Φαντάσου να είσαι στη τράπεζα ή κάπου αλλού κ να τραβάς πνευμονικές με τον subtank! Κάνει λίγο θόρυβο...
Η μικρή η τρύπα αέρα δε με βόλεψε διότι δε με βολεύει ούτε για πνευμονικές ούτε για κανονικές τζούρες.δε μετάνιωσα πάντως που τον πήρα..
Να επισημάνω ότι ο kayfun που έχω είναι ο light plus.

Sent from my iPad using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 07, 2015, 15:17 από dimicoco »

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1375 στις: Μαΐου 07, 2015, 18:00 »
Επειδή είχα γράψει πιο παλιά το ακριβές πρόβλημα μου δεν το ανέφερα τώρα αλλά ας το ξαναγράψω.
Χρησιμοποιώ το επισκευάσιμο κομμάτι με αντιστάσεις κοντά στο 1.6 Ohm. Δεν έχω διαρροή μεγάλη αλλά κάτι σαν δάκρυσμα μεταξύ του γυαλιού και της βάσης. Δεν έχει διαρροή το airflow. Το πρόβλημα αυτό το έχουν αναφέρει κι άλλα παιδιά εδώ όπως και σε ξένα φόρουμ. Επίσης έχει αναφερθεί το θέμα στην Kangertech και γι αυτό έβγαλαν νέα o-rings τα οποία σ'ένα βίντεο που είδα λένε ότι είναι ελάχιστα πιο χοντρά. Ίσως να έπεσα εγώ στην παρτίδα που ήταν προβληματικά τα o-rings γιατί υπάρχουν άτομα που δεν έχουν αυτό το θέμα.
Τέλος έστειλα email στην Kangertech με περιγραφή του προβλήματος, καθώς και για το που μπορώ να βρω τα o-rings. Με παρέπεμψαν στο Online shop τους αλλά τα μεταφορικά είναι απαγορευτικά.
Αυτά... :)

Αποσυνδεδεμένος neofitosgr

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1376 στις: Μαΐου 07, 2015, 18:44 »
εγώ έχω διαρροή από την πρώτη ημέρα καθώς και με το rba κομμάτι τα ίδια
είμαι με μια χαρτοπετσέτα στα χέρια...
αν δεν είχε τόσο ωραία γεύση θα είχε μπει στο συρτάρι από καιρό...

Αποσυνδεδεμένος dimicoco

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1377 στις: Μαΐου 07, 2015, 18:58 »
Ωχ! Το είχα ακούσει παλιότερα αυτό για τις διαρροές αλλά το τελευταίο καιρό επειδή δε το είδα πουθενά υπέθεσα ότι λύθηκε! Ελπίζω να μην τη πατήσω κ ξενερώσω έτσι!έχει πουλήσει κ πουλάει ακόμα πάντως. Κάποια λύση θα υπάρχει κ για αυτό.. Όπως ακούω για o-rings, να προσέχουμε την υπερτροφοδωσία στην αντίσταση όπως κ σε άλλους επισκευάσιμους....


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος nickrodos

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
  • ΔΙΑΓΟΡΑΣ
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1378 στις: Μαΐου 07, 2015, 19:06 »
Παιδιά τον έχω εδώ και 1,5 μήνα όλα καλά με τα στριψίματα στο RBA(1,5-1,7Ω) κομμάτι το μόνο πρόβλημα που δεν μπορώ να λύσω αυτό το διάστημα είναι η ποσότητα στο βαμβάκι που βάζουμε(fiber freak) για την ακρίβεια χρησιμοποιώ χωρίς να έχω δοκιμάσει κάτι άλλο.. αν μπορούσε να με βοηθήσει κάποιος  8) 8) :D :D (μια φορά το είχα πετύχει να λειτουργεί έτσι όπως ήθελα με γεμάτη γεύση στο επόμενο στησιμο το χάλασα πάλι  :wall: :wall: )


Edit είναι ο πρώτος ατμοποιητής που ασχολούμαι με επισκευάσιμο κομμάτι
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 07, 2015, 19:19 από nickrodos »

Αποσυνδεδεμένος chris050

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #1379 στις: Μαΐου 07, 2015, 19:32 »
Ευτυχος και με τους δυο Subank και Subtank plus δεν ειχα κανενα προβλημα μεχρι στιγμης,ευχομαι να παει ετσι χωρις προβληματα.
Το μονο ''προβλημα'' που ειδα ειναι οτι ο plus δινει λιγοτερο νουμανι στις τσιγαρισιες τζουρες.Η διπλες τρυπες τον κανουν ιδανικο για πνευμονικες.
Εκει δεν πιανεται.
Οι τσιγαρισιες δεν μου καθοντε.

Αλλο ενα ειναι το RBA  σαν του μινι που με χαλασε λιγο αν και ειναι πολυ πιο ευκολο στο στησιμο ,δεν χρειαζεται να αλλαζεις το επανω ντεκ με βιδες και κατσαβιδια 7μλ χωρητικοτητα αλλα, εχω την εντυπωση οτι ρουφαει πιο πολυ υγρο απο τον πρωτο,ισως να ειναι ιδεα μου τη να πω?

Ο πρωτος εχει απλετο χωρο στην καμπανα με πολλες επιλογες στησιματος,πιο ανεκτη τζουρα στην μια τρυπα και ποιο πυκνο προς υγρο ατμο κατι τετοιο.
Στις πνευμονικες ειναι ποιο πισω απο τον Plus.
Αν και περνει 4+μλ παει ποιο πολυ απο τον +!???
Οταν ειχα παρει τον παλιο πλεον μου φαινοταν εκεινος αερατος αλλα οταν δοκιμασα τον + τοτε νομιζα οτι εχω αναπνευστηρα για ψαροτουφεκο.

Τελος ο καθενας εχει τη χαρη του και αξιζουν να υπαρχουν στους επισκευασιμους μας ειτε για την γευση ειτε για το καλο ντουμανι τους ακομα και για την ωραια εμφανιση τους .Σαν αγωνιστικα παλια μοιαζουν  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 26 6208 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:54
από Tem
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117238 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825393 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508475 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155323 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569402 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244449 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294881 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1971 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763386 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1300 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog