vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

82 επισκέπτες, 5 χρήστες
stamatisgr, lagoudakis, swtos, Milarepa, treloneritis

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος zilos

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke or vape? That's NOT the dilemma........
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #120 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 02:27 »
αν δεν εχεις εσυ κατι καλυτερο τοτε στο τερας το stingray

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #121 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 02:35 »
Ειναι μηχανικο μοντακι αυτο αν δεν κανω λαθος?Αν ναι τοτε θα ειναι αδυνατο να πιασουμε τα 30+ watt για να δουμε τι μπορει να δωσει η ατλαντιδα...Νομιζω στα χαμηλοτερα watt ο subtank λαμπει περισσοτερο οπως λεει ο busardo

Αποσυνδεδεμένος zilos

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke or vape? That's NOT the dilemma........
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #122 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 02:37 »
ναι μηχανικο ειναι

Αποσυνδεδεμένος Geo84

  • **
  • 141
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #123 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 09:06 »
Ετσι οπως παρατηρησα τις εργοστασιακες αντιστασεις σε ενα βιντεο πρέπει να ειναι πανευκολο να τις ξαναφτιαχνουμε μονοι μας ετσι δεν ειναι?Δεν τον εχω στα χερια μου απλα ρωταω,σκεφτομαι αυτον ή την ατλαντιδα, αλλα το κοστος 5ευρω η αντισταση ειναι θεμα αν την αλλη τη φτιαχνεις μονος σου (την εργοστασιακή ) και εχει το αναλογο αποτελεσμα, γιατι κι απο εργοστασιο cotton εχει!
Εσεις τι λετε?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 31, 2014, 09:28 από Geo84 »

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #124 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 15:45 »
Ίσως και να παρερμηνεύθηκαν τα λεγόμενά μου. Όταν αναφέρομαι σε ποιότητα κατασκευής του Subtank, εννοώ πάντα σε σύγκριση με την Ατλαντίδα και όχι άλλους ατμοποιητές. Πάντα κατά την ταπεινή μου άποψη, δεν μπορεί να υπάρξει καν σύγκριση, η Ατλαντίδα θυμίζει Ρολς Ρόις που θα αντέξει με άνεση αρκετούς μήνες χρήσης (ίσως και χρόνια) ειδικά εάν της έχετε βάλει το υβριδικό τανκ, ενώ ο Subtank θυμίζει πουσαρισμένο Lada από το συνεργείο του κυρ-Μήτσου, έτοιμο να διαλυθεί ανά πάσα στιγμή!  :)) :)) :))

Ας πάμε σε ένα από τα κυριότερα και βασικότερα σημεία που θα κρίνουν σε πολύ μεγάλο βαθμό τη ζωή ενός ατμοποιητή και στο οποίο δεν αναφέρθηκα καν στο μήνυμα με τις εντυπώσεις μου. Το πώς ακριβώς δηλαδή βιδώνει η κεφαλή της αντίστασης στην κάτω βάση του ατμοποιητή. Στην Ατλαντίδα η κεφαλή βιδώνει, και βιδώνει, και βιδώνει, και... τελειωμό δεν έχει, παίρνει δηλαδή πολλές βόλτες μέχρι να βιδώσει με απόλυτη ασφάλεια στην κάτω βάση, ενώ τα σπειρώματα είναι τόσο καλά που και να προσπαθεί κάποιος είναι σχεδόν αδύνατον να στραβοβιδώσει τη κεφαλή και να κάνει έτσι ζημιά στα σπειρώματα της κάτω βάσης.

Στον Subtank η κεφαλή βιδώνει με μόλις δύο, άντε το πολύ με δυόμισι βόλτες στην κάτω βάση, ενώ τα σπειρώματα είναι τόσο χάλια,  :)) που δύο τουλάχιστον δύο φορές παραλίγο να στραβοβιδώσω τη κεφαλή και να τους κάνω ζημιά και όχι μόνο εγώ, αλλά και άλλα άτομα που δοκίμασαν.

Πάμε τώρα στο θέμα των κεφαλών. Καταρχήν, πρέπει να συγκρίνουμε μόνο τις εργοστασιακές κεφαλές των 0,5Ω ανάμεσα στους δύο ατμοποιητές, τουλάχιστον κατά την άποψή μου. Το τι θα κάνει ο Subtank με την εργοστασιακή κεφαλή των 1,2Ω ή με την επισκευάσιμη κεφαλή, είναι αλλουνού παπά ευαγέλλιο, πάντως δεν μπορεί να συγκριθεί με την Ατλαντίδα γιατί είναι άλλη κατηγορία ατμίσματος, δεν γίνεται να συγκρίνουμε μήλα με... ντομάτες δηλαδή. Στις εργοστασιακές κεφαλές των 0,5Ω λοιπόν, πώς ακριβώς να υπάρξει σύγκριση ποιότητας κατασκευής, όταν η κεφαλή του Subtank μετράει κουκουρούκου ότι νάναι, από 0,5Ω έως και 1,9Ω (!!!!!!!)  :)) ενώ όλες ανεξαιρέτως οι κεφαλές της Ατλαντίδας που έχω μετρήσει εγώ, γύρω στις 6-7, είναι καρφωμένες σαν βράχος στα 0,56Ω. Και όχι μόνο αυτό, αλλά συνεχίζουν να μετράνε 0,56Ω αντίσταση μετά από 20-30ml χρήσης.

Δεν ξέρω πώς ακριβώς τα βλέπετε εσείς όλα αυτά, στα δικά μου μάτια πάντως είναι σαν να συγκρίνεις σκ@τά με πάστες...  :))

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #125 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 16:01 »
Zarko να ρωτησω κατι σημαντικο..Στο οργανο μετρησης βαζεις την κεφαλη μονο για να την μετρησεις η βαζεις ολο τον ατμοποιητη με την κεφαλη μεσα κανονικα?Ρωταω για να δω αν οντως εχει θεμα ο πολος του Subtank στην βαση και οχι οι ιδιες οι κεφαλες..Αν δεν κανω λαθος,βαζεις οπως ειναι τον ατμοποιητη πανω σωστα?Οποτε μπορει να ειναι ο λογος οντως ο τροπος κατασκευης του πολου του Subtank για την μεταπηδηση των ohm

Αποσυνδεδεμένος VAPOR TRAIN

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #126 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 16:29 »
Προσωπικη ΜΟΥ αποψη. ΑΝ ΕΠΑΙΡΝΑ ΕΝΑ ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΜΙΑ ΖΩΗ ΘΑ ΑΤΜΙΖΑ ΑΚΟΜΑ EGO-T (ΜΙΑ ΤΖΟΥΡΑ ΑΤΜΟ ΜΙΑ ΤΖΟΥΡΑ ΥΓΡΟ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΚΤΛ) η τεχνολογια προχωραει ποιο γρηγορα απο το μυαλο μας και παρα πολες φορες αν οχι παντα μας υποχρεωνει να την ακολουθησουμε.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #127 στις: Δεκεμβρίου 31, 2014, 16:31 »
Ε πεστα ντε,μη τα λεω μονο εγω.

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #128 στις: Ιανουαρίου 01, 2015, 17:46 »
Λοιπον σημερα κλεινω μια ολοκληρη μερα με τον σαμπτανκ και εχω να πω μερικα πραγματακια,
Ο ατμοποιητης ΠΕΤΑΕΙ,απιστευτη γευση (ιδια με του kayfun)μπορει και πιο πανω,καταναλωση υγρου ιδια με τον kayfun,η τζουρα για τα δικα μου γουστα ειναι μια χαρα,σε αλλους μπορει να φανει πολυ αερατη ακομα και στην μονη τρυπα (δεν λεω για παραπανω απο μια τρυπα).Ο ατμοποιητης ειναι μια χαρα για ολοημερο ατμισμα και δεν κουραζει καθολου.Παμε τωρα στο εσωτερικο του σαμπ,σπειρωματα πραγματικα βουτηρο,θεμα με τις αντιστασης δεν εχω τις δοκιμασα ολες και την 1,2 και την 0,5 και την 0,4(την επισκευασιμη)δεν διαβασε τιποτα διαφορετικο απο αυτα που σας ειπα ουτε εχει παιξει καθολου.Για το τελος τωρα ο ατμοποιητης ισως ειναι και ο καλυτερος που εχει περασει απο τα χερια μου,πιστευω αξιζει τα λευτα του.Ουσιαστικα εχουμε 2σε1.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #129 στις: Ιανουαρίου 01, 2015, 17:51 »
Κωστα με το υγρο που ξερω δοκιμασες?Βγαζει διαφορετικη γευση απ τον καυφουν?

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #130 στις: Ιανουαρίου 01, 2015, 17:57 »
Κυριακο με το woodland fruits απο nuse drops εγινε η συγκριση στα 14 watt και οι δυο ατμο,ο subtank βγαζει καλυτερη γευση,ισως ενα βημα πιο πανω απο τον kayfun.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #131 στις: Ιανουαρίου 01, 2015, 18:01 »
Απο ατμο?ζεστος η κρυος?Τον εστησες η μονο με την εργοστασιακη?κ αν ναι,τι στησιμο εκανες?

Αποσυνδεδεμένος kwnstantinos10

  • **
  • 415
  • Φύλο: Άντρας
  • Ο τρόμος είναι εργαλείο κοινωνικής υγιεινής.~Λενιν
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #132 στις: Ιανουαρίου 01, 2015, 18:03 »
Ο ατμος δεν ειναι ζεστος στα 14 watt σε καμια περιπτωση χλιαρος προς τον κρυο θα τον χαρακτηριζα,τον εστησα και με μονο microcoil 35αρι συρμα στο 1ωμ.Εχει πολυ ντουμανι και παιζει σωστα ακομα και στα 10-11 watt.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #133 στις: Ιανουαρίου 01, 2015, 18:09 »
Καλησπερα παιδια και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ με ΥΓΕΙΑ και ΕΥΤΥΧΙΑ..Κωστα 1 ερωτηση..Επειδη βλεπω οτι δεν αντιμετωπισες θεμα με την ενδειξη των ohm,σε τι μοντακι τον εχεις τον Subtank???

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #134 στις: Ιανουαρίου 01, 2015, 18:09 »
Σωστος,θα τον δοκιμασουμε απο βδομαδα :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4698 504280 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:18
από Buliwyf
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8451 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 153521 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 567470 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 242663 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 292719 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1326 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 761658 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 767 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3686 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13469 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis