vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

104 επισκέπτες, 3 χρήστες
KORG N364, maprix, PsykieG

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 748
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2145 στις: Σεπτεμβρίου 05, 2019, 21:17 »
Iatty v2,ο γνήσιος ειναι προπαραγγελια ακόμη

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2146 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2019, 19:19 »
Tripod by Ulton συνέχεια:

Ο ατμοποιητής μου είναι στοιχειωμένος και θέλει να με ξεκάνει, δεν εξηγούνται αλλιώς τα καμώματά του...

Εδώ και 10 μέρες του έβαλα το pound cake από kilo. Αφού επιβεβαίωσα πως δεν μου αρέσει αυτό το υγρό και επειδή το στήσιμο ήταν πολύ φρέσκο, συμπλήρωσα 4 φορές βάση να καθαρίσει μέσα για να του βάλω άλλο υγρό. Στο τέταρτο γέμισμα άρχισε να μου βγάζει μία αηδιαστική χημικίλα. Θυμήθηκα πως το είχε αναφέρει και ο [member=8846]morpheas84[/member] αυτό. Τον παράτησα & ασχολήθηκα μαζί του χθες. Πλύσιμο με ξύδι, λίπανση, στήσιμο.
Βλέπω το drip tip να εξέχει. Βγάλσιμο καπάκι, παίδεμα από δω & από κει, τίποτα. Προφανώς διογκώθηκε(??) το μικρό θηλυκό πλαστικό και δε σφηνώνει στο κομμάτι που έρχεται η καμινάδα. Στην προσπάθειά μου να ξεβιδώσω το πάνω από το κάτω, κόβομαι στον αντίχειρα από τις εσωτερικές πατούρες. Πλημμύρα στο αίμα ο ατμοποιητής, ξανά καθάρισμα. Του βάζω άλλο drip tip. Τον γεμίζω με Chewbacco από num nomz που έχει gingerbread μέσα και έτσι τον έχω από χθες. Το αποτέλεσμα που παίρνω δεν το λες κακό αλλά στον dvarw το θυμάμαι πολύ πιο έντονο. Ίσως στον 1,5 μήνα να έχει ατονήσει, δεν ξέρω. Ελπίζω να μην είναι & αυτός doggy No2...
Αφού λοιπόν άδειασε το τανκ σε χρόνο dt, πάω να τον ανοίξω και κλασικά ούτε η καμπάνα γύρναγε για να κλείσω τα υγρά, ούτε το καπάκι. Σημειώστε πως μετά το δέσιμο και τη λίπανση, γυρνούσαν βούτυρο...
Ετοιμάζομαι να τον στείλω στο δια.... αλλά είναι πανέμορφος ο άτιμος και έχει πολύ ωραίο ντουμάνι...



Αποσυνδεδεμένος sakis37

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2147 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2019, 19:22 »
κοιταζω για κλωνο με πλαστικο τανκ με καλη γευση και να εχει αερατη τζουρα,απο αυτους πιον προτεινετε?

Dvarw MTL V2
YFTK Skyline Short
Dram II
Taifun GTR

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2148 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2019, 19:38 »
Κανενας απο αυτους δεν εχει αερατη τζουρα. Μηπως να κοιτουσες εναν coppervape Hussar η Cloud V4?

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος johnny_suede

  • **
  • 183
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2149 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2019, 20:14 »
του dram ii χωρις πινακι ειναι ψιλοαερατη

Αποσυνδεδεμένος sakis37

  • **
  • 217
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2150 στις: Σεπτεμβρίου 08, 2019, 23:39 »
συμπαθητικος ο Cloud V4,απο γευση και διαρροες πως τα παει?

Αποσυνδεδεμένος gangelo

  • **
  • 463
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2151 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2019, 09:46 »
Ποιες διαρροες? Οσο απο γευση τι να σου πω? Εγω ψαχνω να δωσω τον κλωνο και να βρω original. Φανταστικος ατμοποιητης. Διαβασε και το νημα του στο φορουμ.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 09, 2019, 09:52 από gangelo »

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2152 στις: Σεπτεμβρίου 09, 2019, 11:15 »
Η ποιότητα του κλώνου V4 είναι άριστη χωρίς διαρροές κλπ σε αντίθεση με τους κλώνους V1-V2.
Χωρίς τους reducers του 1mm είναι υπερβολικά αεράτος, σχεδόν πνευμονικός. Κλείνοντας λίγο το δακτυλίδι αέρα χαλάει η ποιότητα της τζούρας και κυρίως η γεύση. Με τους reducers περιορίζεται πολύ ο αέρας. Όσοι αγαπούν τις αεράτες mtl, σαν και του λόγου μου, τραβάνε ένα ζόρι με αυτούς τους reducers. Δεν ξέρω αν υπάρχουν μεγαλύτεροι, αν υπάρχουν θα είναι η ιδανική πρόταση.
Για αεράτες mtl και ψευτοπνευμονικές πρότασή μου είναι ο Hussar The End. Έχει φιξ 2,5mm πινάκι και φιξ αέρα. Είναι και φευγάτος εμφανισιακά...

Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2153 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2019, 22:12 »
Άειιιι χάσου Tripod By Ulton...

Περίμενα 2 μέρες να γράψει κάποιος κάτι στο νήμα για να μη γράφω κάτω από τον εαυτό μου, αλλά δεν αντέχω άλλο:

Κοιτάξτε χάλι μετά από 4ml (και ούτε) υγρού. Η φωτό είναι άκρως κολακευτική. Η σκούρα γραμμή κάτω, στην πραγματικότητα,είναι πολύ πιο σκούρα.
Ούτε ο doggy τέτοιο χάλι γιατί στον doggy μπορεί να χρωματίζεται το υγρό στα 2ml αλλά η γεύση του (χα) δεν αλλοιώνεται και πολύ. Σε αυτόν η γεύση πάει περίπατο.
Είμαι πολύ περίεργος αν οι έχοντες τον ορίτζιναλ έχουν τέτοιο πρόβλημα. Τώρα που το ξανασκέφτομαι δεν είμαι καθόλου περίεργος γιατί ούτε τον ορίτζιναλ πρόκειται να πάρω και τούτον θα τον φάει το μαύρο σκοτάδι...


Αποσυνδεδεμένος gigelis78

  • ***
  • 748
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2154 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2019, 22:42 »
Οχι στον δικό μου δεν είδα ποτέ να βγαινει μαυρίλα στο τανκ και τον είχα με "βρωμικο" υγρο τρεις μερες με το ιδιο βαμβακι

Αποσυνδεδεμένος morpheas84

  • **
  • 103
  • Φύλο: Άντρας
  • Digna Factis Recipimus
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2155 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2019, 22:51 »
Φίλε @karmakoma όντως σε έχει στοιχειώσει ο tripod! Καταρχάς σε αυτό που είπες για τη χημικιλα στο προηγούμενο ποστ, σε εμένα λύθηκε το θέμα όταν όταν τον έπλυνα χωρίς τις βίδες, γιατί εκεί είχα εντοπίσει την μυρωδιά.

Στο θέμα να μην μπορείς να κλείσεις εύκολα τα υγρά μετά την αναπλήρωση, δοκίμασε να αλλάξεις τα orings με τα spare. Εμένα λύθηκαν όλα αυτά τα αρχικά θέματα.

Στο κάνει και με άλλα υγρά το μαύρισμα ή μόνο με το συγκεκριμένο;



Sent from my SM-G965F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2156 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2019, 23:29 »
Μην ξεχνάς ότι ο δικός μου ήρθε χωρίς βίδες (αναγκάστηκα να πάρω γνήσιες), λύθηκε εντελώς και έκανε 5 μπανάκια υπερήχων (5 κύκλους).
Εννοείται πως άλλαξα όλα τα orings με τα ανταλλακτικά. Επέλεξα να μη δώσω για γνήσια €9,5 + €3 μεταφορικά (ενώ σου τα στέλνουν με απλό ταχυδρομείο & 2 γραμματόσημα €0,90 & 0,40 = €1,30) συν handling fees 0,70 (τιν τούτο??). Δεν τα έσκασα γιατί δεν ήμουν καθόλου σίγουρος αν φταίνε αυτά ή ο κλώνος μου είναι κάκιστης ποιότητας και νομίζω πως πήρα τη σωστή απόφαση.
Η όλη του δράση ήταν 1 τανκ pound cake και καπάκι 4 τανκ σκέτη βάση πριν το chewbacco. Να σκεφτείς ότι ακόμη και το 4ο τανκ βάσης χρωματίζονταν όλο υποκίτρινο και μου προξένησε εντύπωση γιατί το άφηνα να αδειάσει και να μη φαίνεται καθόλου υγρό. Να βγάλει τέτοια σκούρα γραμμή πριν, όχι δεν έβγαλε. Δεν πρόλαβε ίσως??
Δε χαλιέμαι πολύ που δε μου βγήκε, με τέτοια κατανάλωση δεν υπήρχε περίπτωση να παίξει κάποιο πολύ αγαπημένο υγρό αλλά για show off θα ήταν ιδανικός...

Αποσυνδεδεμένος azzazel

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2157 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2019, 12:49 »
Ας αναφέρω και εγώ την πολύ σύντομη εμπειρία μου.
Σήμερα παρέλαβα δύο κλώνους tripod.
Ο ένας στήθηκε χωρίς pin με ένα Clapton στα 0.8 ωμ για πνευμονικές ενώ ο άλλος στήθηκε με το δεύτερο pin και μπήκε ένα fine mtl Clapton για mtl.

Και στα δύο στησίματα  ο tripod λειτουργεί υποδειγματικά. Δεν σφυρίζει, δεν γρυλιζει, δεν γουργουρίζει, δεν στάζει, δεν δακρύζει.
Η γεύση είναι υπέροχη και το χτύπημα εξαιρετικό.

Μέχρι στιγμής 3-4 τανκ σε dtl και 2 σε mtl.

Στον δεύτερο, το o-ring του γεμισματος σε κάποια φάση άρχισε να σφίγγει αλλά με λίγο υγρό ήρθε στα ίσια του.

Εξαιρετική αγορά. Σκέφτομαι να πάρω ακόμα έναν μιας και ο δεύτερος (ο mtl), στήθηκε από εμένα αλλά προοριζόταν για άλλον και δόθηκε με μισή καρδιά.

Αυτά.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2158 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2019, 13:39 »
Τι να πω ρε gmt, επειδή ο δικός μου ήταν από τους πρώτους που ήρθαν Ελλάδα μπορεί να μην πέρασε το quality test και αντί να πεταχθεί, συσκευάστηκε. Γι αυτό ίσως ήρθε χωρίς βίδες.

Αποσυνδεδεμένος azzazel

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #2159 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2019, 14:04 »
Άποψη μου?
Δώσε μια ευκαιρία ακόμα (15 δολάρια).
Αν και ας κρατώ μικρό καλάθι μιας και δεν έχω κλείσει ακόμα μία μέρα με δαύτους.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246247 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572207 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1919 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8059 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122038 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 704 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 413 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326838 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8625 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298037 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827652 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511769 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios