vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

441 επισκέπτες, 6 χρήστες
camber, Tem, Buliwyf, goran, Jorge, manoslykos

Twitter

Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος johnath

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Εμένα δεν ζεσταίνεται καθόλου
7 σπείρες 0,63 ohm με αυτό

Αποσυνδεδεμένος lampros1980

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
  • When you party naked shit happens
Λογικό το ni80 πιάνει πιο εύκολα θερμοκρασία.θα δοκιμασω και εγώ μετά.

Αποσυνδεδεμένος vaggelas1991

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
ξερεις κανεις φιλος αν υπαρχουν στην ελλαδα haku venna και skyfall κλωνοι?

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Ενα σύντομο ριβΓιού & από μένα για τον Coppervape Skyfall. Δεν θα μπω στην διαδικασία του ότι είναι κλώνος κάποιου, αλλά σαν κάτι το αυθύπαρκτο. Τον παρέλαβα χτες το μεσημέρι και πρόλαβα μόνο ένα στήσιμο (airdisk 1 τρύπα, ni80 fused clapton wire 30ga*3+38ga, 2,5 id, 0,560Ω).
Δοκιμή σε μηχανικό (αυτό που βλέπετε) αλλά & σε Pulse BF80W, μεταξύ 15W-30W.
Σαν κατασκευή, πρώτα. Τυπική για σημερινό προϊόν, δηλαδή πάρα πολύ καλή. Το μόνο ψεγάδι οι ψιλιγρατζουνιές που φαίνονται όταν τον παίξεις στο φως, κάτι σαν ίσια χαρακιά στο σημείο που υπήρχε το serial number του, στην διαδικασία που πέρασε όταν σβήστηκαν λογότυπα & νούμερα. Θετικό λοιπόν, ο δρίππερ είναι απόλυτα no name, σκέτος μέταλλο & πλαστικό. :thumpup:
Αν και καθαρός, πλύθηκε, στήθηκε, ατμίστηκε. Εντυπώσεις (καθαρά ενός φανατικά σφιχτοMTL ατμιστή):
1) Πουθενά έως τώρα δεν είδα μεγαλύτερη παραγωγή ατμού! (ε, επόμενο ότι ρουφάει το κατιτί παραπάνω).
2) Πάρα πολύ καλή ένταση γεύσεων (τα υγρά που κάνω δεν προδιαθέτουν & για ανάλυση). Και καθώς δηλώνω άθεος, δεν βρήκα γεύση ούτε στους θεούς, ούτε στους δαίμονες. Απλά όπως την περίμενα.
3) Τζούρα απαλή και σχεδόν αθόρυβη (χωρίς να υπερσκελίζει τον Ammit RDA, που είναι & ο αγαπημένος μου MTL RSA).
4) Δύσκολα να κάνεις oversquonking.
5) Καλές, πολύ καλές θερμοκρασίες σε εξευτελιστικό chain vaping. Το σημειώνω επειδή είδα να σχολιάζεται. Στο συγκεκριμένο μου στήσιμο, σε ηλεκτρονικό & μηχανικό mod, δεν διαπίστωσα ούτε υψηλότερες ούτε χαμηλότερες θερμοκρασίες από άλλους, καθαρόαιμους MTL παραγωγής.
Κλείνω με 1,5 αρνητικό:
α) το ένα πραγματικό. Κακό driptip, ειδικά για σφιχτεντζούρηδες ατμιστές. Αυτό άλλαξε αμέσως με του Galaxies RDA, που και όμορφο είναι (προσωπικά θα το ήθελα σε non κατρουλί χρώμα) και βολικό στα χείλη & μου δίνει την αίσθηση ότι βοηθάει την γεύση (όπου το έχω βάλει).
β) το άλλο...μισό, καθαρά υποκειμενικό. Αφορά τον προσανατολισμό του. Ακόμα & με αυτά τα δισκάκια, θα τον χαρακτήριζα κάτι προς "σφιχτοπνευμονικό-αερατοτσιγαρίσιο".
Σαν προσωπικό μέτρο σύγκρισης. Αυτό που παίρνω είναι συγκρίσιμο με την 4η τρύπα του Ammit. Και με τον τελευταίο τα βρίσκουμε στην 2η.
Για κάποιον λοιπόν που μένει ικανοποιημένος μόνο όταν κάνει γυμναστική για μαγουλιακούς (μύες), ΔΕΝ κάνει. Για τους υπόλοιπους είναι μία πολύ καλή επιλογή.
Αυτά και....πάνω να συνεχίσω τα πάθη μου μαζί του. :love_hearts: :fight_shot_bandana: :palios:
EDIT
Φτου! Αυτό που έγραφα για την παραγωγή ατμού. Παραξενεμένος από το ότι έφτασα τα squonk μπουκαλάκια (14ml) στο μηχανικό με μία VTC 6, φόρεσα την μπαταρία στο ηλεκτρονικό μοντάκι. Μου έβγαλε ένα ωραιότατο "άντε & ατμίσου ηλίθιε". Ευτυχώς δεν έπεσε κάτω από τα 2.5V.
Βάση άτμιζα, γεύση δεν είχα, ατμό πολύ είχα, ούτε που το πήρα χαμπάρι πως η μπαταρία με καταριότανε... :fight_hammered2:

« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 17, 2018, 22:59 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος zamploutos

  • ***
  • 890
  • Never half-ass two things. Whole-ass one thing.
Ένα ακόμα πιο σύντομο review.

SXK Supersonic  >  Coppervape Skyfall

*Εγώ που προτιμώ με τα στησίματα μου ζεστό ατμό, δεν κατάλαβα καν ότι ζεσταίνεται.

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Ναι, κάποια σχετική συζήτηση πέτυχα και στην Fasttech. Χρήσιμο.
*Σχολή Stepeha & σεις; :))

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Παρέλαβα σήμερα τον skyfall της copervape.
Πολύ καλός πεντακάθαρος όλα δουλεύουν τέλεια και έχει αρκετά σφιχτά orings.Φινιρισμα τέλειο και γεύση πολύ καλή.Αφησα τον εβιβα στην άκρη.Παιρνει άνετα 20 σταγόνες από μπουκάλι με στενή μύτη,περίπου 1 μλ χωρίς γουργουρητα και διαρροές.Στις απανωτές ανεβάζει θερμοκρασίες για πλάκα και είναι λίγο ενοχλητικό.
Τιμή????Σαν να έκλεψα εκκλησία...25 γιούρια...


" />

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Ελληνική τιμή είναι αυτή, Πάνο; Βλέπω ρωτάει και ο Βαγγέλας παραπάνω αν είναι διαθέσιμος εδώ.

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Παιδιά από.... ήρθε.Εδω δεν υπάρχει.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 18, 2018, 00:03 από panoskatz »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Ακριβή τιμή για Κίνα, πάντως. Γκρέμισμα της εκκλησίας θα το χαρακτήριζα, όχι απλά κλοπή (στα €14 μου ήρθε, Coppervape).

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Πλήρωσα 7ε μεταφορικά για να έρθει με ασφάλεια(μικρό ρίσκο προς το παρόν.)Πήγε.... μετά παράδοση σε ....και επειδή δεν υπάρχει ... στην περιοχή μου παρέλαβα από elta courier.Επισης προτίμησα της copervape διότι δεν έπεσα ποτέ σε προβληματικό κομμάτι της παρά μόνο θεματακια με τα orings που λύνονταν εύκολα.Επισης τον συγκρίναμε με τον γνήσιο και διάφορες δεν είδαμε.Εγω προσωπικά δεν βρήκα καμία διαφορά.Μονο το ένα δισκάκι που δεν μπαίνει σφιχτά και τίποτα άλλο.Αθορυβος και πολύ smooth ακριβός όπως ο γνήσιος.Γευση σε υψηλά επίπεδα  όπως ο γνήσιος.
Το φινίρισμα είναι απίστευτο για κλώνο...
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 18, 2018, 00:02 από panoskatz »

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Α, εγώ έχω το πλεονέκτημα να είμαι μισός από Ιρλανδία μεριά & μου τον έφεραν τώρα με τις διακοπές, χέρι με χέρι. :)

Παράθεση
Μονο το ένα δισκάκι που δεν μπαίνει σφιχτά και τίποτα άλλο.
Το έχω δει και σε άλλα βίντεο του skyfall Coppervape.  Η πλάκα είναι πως το δισκάκι που είναι χαλαρό είναι το ίδιο που δείχνει και ο geekay ο μαλαισιανός στο βίντεό του χαλαρό, στον γνήσιο. Μπας και το πρωτότυπο που (συνήθως τους πλασσάρει κάποιος pre-viewer/tester) κλώναραν είχε αυτό το ελάττωμα;
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 18, 2018, 00:11 από treloneritis »

Αποσυνδεδεμένος panoskatz

  • ***
  • 550
  • ΟΛΟΙ ΜΕΛΗ!!!!!gvc.gr
Μας βλέπω αυτοφορω αδερφέ.... :)) :))

Αποσυνδεδεμένος treloneritis

  • *****
  • 2301
  • Φύλο: Άντρας
  • I am not anti-social, just not user friendly
Μιάς και είχες την τύχη να έχεις και τον γνήσιο για σύγκριση. Αυτό για τις θερμοκρασίες που ανεβάζει (εγώ έτσι όπως ατμίζω μου είναι αδύνατο να το διαπιστώσω), δοκίμασες αν το διαπίστωσες και στους 2;
Ψάχνομαι να βρώ πού μπορεί να οφείλεται αυτό, αν συμβαίνει. Ποιότητα υλικού; Διαφορετικά πάχη;

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
ποιοτητα υλικου. τι αλλο?  ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102411 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176685 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 515 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22314 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285294 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209540 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68693 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315637 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126865 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95251 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem