vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

108 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Provari P3 by ProVape

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #210 στις: Μαΐου 08, 2015, 00:57 »
Καλεσα και εγω την Fabvape και μου ειπαν οτι πρεπει να τους το στειλω γιατι ειναι μονο eshop
Bεβαια η ευγενεστατη κυρια που μιλησα μου ειπε το στελνω σημερα και το παραλαμβανω αυριο,  δλδ σε 24 ωρες.

Mετα καλεσα τα κεντρικα της Vapeland
Στο πρωτο τηλεφωνο που τους εκανα δεν γνωριζαν και στο δευτερο μου ειπαν οτι θα το φερουν σε ....... 15 ημερες

Αν γνωριζει καποιος κατι αλλο ας μας το πει ...
σημαντικο λοιπον αυτο το update (38) αφου πια δινει την δυνατοτητα στο P3 να διαχειριζεται αντιστασεις απο τα 0.5ohm

Επισης μπορουμε πια να βαλουμε το check all 1'' αναμονη,
ενδειξη χαμηλης μπαταριας απο το 18%,
διαφορα φιλτρα για την διαγνωση της μπαταριας,
καινουριο μενου με πηροφοριες χρονου ατμισματος και τελος τις απαραιτητες μικροδιορθωσεις λογισμικου.


ps
δεν εβαζαν και ενα micro usb να μπορουμε να κανουμε τις αναβαθμισεις μονοι μας ...  8)


---
 

Firmware update version 38
https://provape.zendesk.com/entries/58233684-ProVari-3-Software-Versions

Aυτο με την αναβαθμιση που ειναι τοσο πια δυσκολο να την κανουμε στο P3 και ειμαστε στο 2015 μου θυμιζει την Rainbow(εισαγωγεας της Apple) την δεκαετια του '90 που για να κανουμε update το Mac μας επρεπε να γινει απιστευτη διαδικασια.
20 χρονια μετα και ακολουθει η Provape  :tongue_smilie: με το κατα τα αλλα εξαιρετικο ProVari

Αποσυνδεδεμένος dimicoco

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #211 στις: Μαΐου 08, 2015, 01:06 »
Δεν ξέρουμε ποιον να κατηγορήσουμε για αυτή την ταλαιπωρία με το p3. Τους καταστηματάρχες ή την provape. Σίγουρα κ οι 2 έχουν ευθύνη...
Κ στη συνέχεια εμείς που τους πληρώνουμε.. Αλλά αν ήξερα ότι θα κάνουν έτσι δε θα το έπαιρνα. Ή θα το έπαιρνα από fabvape που τουλάχιστον μερίμνησε!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #212 στις: Μαΐου 08, 2015, 11:24 »
Παιδιά, στην provape γίνεται 8-10 φορές έλεγχος στο μοντ πρίν μπει στο κουτί.
Για μια γρατσουνιά 1mm εσωτερικά στο σωλήνα, που φαίνεται αν κολλήσεις τα μούτρα σου σε αυτό και ο χρήστης δεν θα τη δει ποτέ γιατί είναι από μέσα, γυρίζουν πίσω το σωλήνα και χρησιμοποιούν άλλο.
Το ίδιο και στα υπόλοιπα εξαρτήματα.

Υπήρχε περίπτωση αυτή η εταιρεία να αφήσει το χρήστη να κάνει μόνος του update το λογισμικό της πλακέτας;;!
Μπορεί να είναι μανίκι αυτή η υπόθεση, αλλά θέλουν να είναι 100% σίγουροι ότι η αναβάθμιση θα γίνει όπως πρέπει.

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #213 στις: Μαΐου 08, 2015, 11:57 »
Καμία αναβάθμιση δεν είναι πολύπλοκη. Κατεβάζεις το firmware, συνδεεις το MOD στη USB θύρα και πατάς update. Έχω κάνει τρεις φορές αναβάθμιση στο box mod που έχω με YiHi SX350 και ήταν piece of cake.
Για μένα δεν νοείται πλέον high end mod χωρίς δυνατότητα αναβάθμισης από το τελικό χρήστη.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #214 στις: Μαΐου 08, 2015, 12:29 »
Όλες οι αναβαθμίσεις είναι περίπλοκες.
Σωστό αρχείο
Ανέπαφο αρχείο
Σωστοί drivers
Λειτουργικό (δεν έχουν όλοι windows)
Αναβάθμιση χωρίς διακοπή
Έλεγχος

Όταν μιλάμε για ηλεκτρονικά τίποτα δεν είναι σίγουρο. Και μια εταιρεία σαν την provape, θέλει να είναι σίγουρη.
Δεν συμφωνώ με τις μεθόδους της, σαν προγραμματιστής/modder θεωρώ αστείο το παραπάνω. Αλλά μπορώ να καταλάβω το γιατί εφόσον γνωρίζουμε τα standard της εταιρείας.

Θα σου φέρω και ένα παράδειγμα για να καταλάβεις την διαφορά σε προσωπικό επίπεδο.
Έχω το sx mini m class και τα κουμπιά κουδουνίζουν (στην δική μου περίπτωση πααααρα πολύ και θα γίνει αλλαγή, αλλά όχι σε όλους). Η απάντηση της yihi ήταν πως αυτό δεν είναι πρόβλημα και συμβαίνει σε κάποιες παρτίδες να έχουν λίγο κενό. Δεν το καλύπτει η εγγύηση.

Εάν αυτό το πρόβλημα υπήρχε σε ΜΙΑ συσκευή της provape, θα πήγαινε στα σκουπίδια πρίν καν φτάσει στους τελικούς ελέγχους.

Εντελώς διαφορετικές εταιρείες, εντελώς διαφορετικά standard στην ποιότητα, τον έλεγχο και το after sales support.

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3876
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #215 στις: Μαΐου 08, 2015, 12:58 »
Η provape ποντάρει ότι θα πάρεις καινούργιο mod επειδή θα βαρεθείς κάποτε το παλιό τους.
Οι υπόλοιποι ποντάρουν ότι θα πάρεις το νέο επειδή θα σου χαλάσει το προηγούμενο.

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #216 στις: Μαΐου 08, 2015, 14:22 »

Καμία αναβάθμιση δεν είναι πολύπλοκη. Κατεβάζεις το firmware, συνδεεις το MOD στη USB θύρα και πατάς update. Έχω κάνει τρεις φορές αναβάθμιση στο box mod που έχω με YiHi SX350 και ήταν piece of cake.
Για μένα δεν νοείται πλέον high end mod χωρίς δυνατότητα αναβάθμισης από το τελικό χρήστη.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
Ακριβώς έτσι, απλά είναι τα πράγματα!
Μία θύρα mcro USB και όλα τα άλλα πανεύκολα.

Για όποιον δεν γνωρίζει και το βλέπει βουνό το να κάνει μια αναβάθμιση τότε το πηγαίνει στην αντιπροσωπία


Sent via iP6

Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #217 στις: Μαΐου 11, 2015, 04:32 »
provari P3 η provari classic 2015?

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #218 στις: Μαΐου 11, 2015, 10:55 »
Αυτά που έχει παραπάνω το P3 απο το Classic 2015 είναι

*Watt 20, το 2015 εως 15W

*Το P3 ελέγχει συνεχώς την κατάσταση της μπαταρίας και του mod / IQ λογισμικό

*Το P3 έχει BOOST MODE  για γρήγορη εκκίνηση του ατμοποιητή

*OLED οθόνη με 7 διαφορετικούς χρωματισμούς, το
Classic έχει 3

*Αποθήκευση προφίλ

Το P3 οπως και το Classic λειτουργεί και με flat top μπαταρίες.


ps
Τα σημαντικά για εμένα είναι τα τρία πρώτα
Νομίζω όμως ότι είναι πιο όμορφο το Classic και η τιμή του είναι γύρω στα 70€ φτηνότερη
και για να βοηθήσω περισσότερο ...
... αν δεν ειχα το P3 θα αγοραζα το Classic. Aν όμως
μετά δοκίμαζα το P3 με το BOOST MODE θα έλεγα τι μ _ _ _ _ _α έκανα  ;)

edit
Μίλησα με τον Άρη που είναι
εκπρόσωπος της ProVape και μου είπε ότι το Classic παίρνει και αυτό flap top μπαταριες
Επίσης σε αυτό το link/pdf υπάρχουν ολες οι διαφορές
http://www.provape.com/v/pdf/comparison-chart.pdf

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 11, 2015, 18:21 από Micha3L »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #219 στις: Μαΐου 11, 2015, 12:27 »
Αν δε χρειαστείς ποτέ τα 20W και ατμιζεις σε φυσιολογικά επίπεδα με 10-13W το πολύ και αντιστάσεις γύρω στα 1.5Ω, τότε δε νομίζω πως αξίζει να δώσεις σχεδόν 100€ παραπάνω για το Ρ3.

Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #220 στις: Μαΐου 11, 2015, 20:42 »
σας ευχαριστω πολυ και τους δυο σας....

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #221 στις: Μαΐου 12, 2015, 09:52 »
το  provari 3 αξιζει 1ον διοτι θα εχεις αντιστασεις  απο 0,5Ω  ενω το classic υποστιριζει απο 0,9.
και 2ον εχει τα εξτενσιον για ολες τις μπαταριες 18350/18500/18650  .Το classic δεν εχει 18650.
H διαφορα τους ειναι 70€ και το classic ειναι αρκετα πιο ομορφο για μενα.

χρησιμο  : http://www.provape.com/v/pdf/comparison-chart.pdf

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Ακριβώς έτσι, απλά είναι τα πράγματα!
Μία θύρα mcro USB και όλα τα άλλα πανεύκολα.

Για όποιον δεν γνωρίζει και το βλέπει βουνό το να κάνει μια αναβάθμιση τότε το πηγαίνει στην αντιπροσωπία


Sent via iP6


δυστηχως   
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 12, 2015, 12:21 από αστερης »

Αποσυνδεδεμένος dimicoco

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #222 στις: Μαΐου 13, 2015, 17:08 »
Επικοινώνησα με vapeland σχετικά με την αναβάθμιση του p3.
Περιμένουν το μηχάνημα τέλος του μήνα,θα γίνεται η αναβάθμιση στο κατάστημα της Καλλιθέας κ θα κοστίζει 20+€.


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #223 στις: Μαΐου 13, 2015, 18:57 »
Αν αληθευει αυτο , απαραδεκτη η provape πουλαει ena πανακριβο  προιον και δεν υποστηριζει ουτε καν τα updates εντος εγγυησης .Ημουν ετοιμος να αγορασω 2ο P3 ομως  Για μενα τελος αυτη η εταιρια  :thumpdown: 


δεν ειναι για τα 20 € , 300 εδωσα !

Τα τερτίπια της Apple καταστρεφουν.

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #224 στις: Μαΐου 13, 2015, 19:44 »
Πραγματικα, ειναι απιστευτο να σου ζητανε χρηματα για αναβαθμιση λογισμικου οταν εισαι μεσα στην εγγυηση και φυσικα δεν ειναι για τα εικοσι ευρω αλλα για τον τροπο συμπεριφορας απεναντι στους πελατες της.

Εγω θα συνεχιζω να αγοραζω γιατι εχω κολλημα ΑΛΛΑ δεν προκειται να το προτεινω σε κανεναν αλλο φιλο η γνωστο. Αυτο ειναι ακομα χειροτερο. :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1114134 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 13, 2024, 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506182 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8782 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154211 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568167 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243271 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293462 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1567 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762219 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 980 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3882 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13874 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios