vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

132 επισκέπτες, 5 χρήστες
Giannis.B, Doubt, mfk, bloodlessz, manoslykos

Twitter

Provari P3 by ProVape

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #150 στις: Φεβρουαρίου 25, 2015, 07:03 »
Και φυσικά μιλάς για κάτι που δεν διακρίνεται στο ατμισμα.
Το dna αλλαζει γρηγοροτερα  απο το p3 γιαυτο και οι καθετες γραμμες το p3 αφου αλλαξει η αντισταση παιρνει λιγα ms παραπανω για να τα δωσει πιο smooth απλη φυσικη ειναι  :tongue_smilie: [size=78%] [/size]
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 25, 2015, 07:28 από Vamire »

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #151 στις: Φεβρουαρίου 25, 2015, 10:51 »
Θεωρώ ότι διαφορές έως 0.5W δεν γίνονται εύκολα αντιληπτές.
Αν όμως ένα φθηνό μοντ δεν ελέγχει καθόλου την αντίσταση κατά τη διάρκεια της τζούρας, τότε:
Ας υποθέσουμε ότι ατμίζουμε στα 12W με αντίσταση 1.0Ω. Άρα το μοντ δίνει 3.47V στον ατμοποιητή. Αν η αντίσταση γίνει 1.1Ω στο ενδιάμεσο και το mod δεν καταλάβει την αλλαγή τότε θα ατμίζουμε στα 11W. Η διαφορά του 1W είναι σαφώς αντιληπτή.

Υπάρχουν φυσικά πράγματα που δεν θα γίνουν ποτέ αντιληπτά αλλά τα πληρώνουμε. Οι αντοχές του ελατηρίου, του κουμπιού ή του κονέκτορα. Το ίδιο συμβαίνει όμως και σε άλλες συσκευές. Το ανθρώπινο μάτι δεν μπορεί να ξεχωρίσει πάνω από 10 εκατομμύρια χρώματα. Όμως οι οθόνες μας απεικονίζουν 24-bit χρώματα (16 εκατομμύρια) και κάποιες κάρτες γραφικών προσφέρουν 32-bit. Ένα αυτοκίνητο βγάζει 300 ίππους και ο ανταγωνιστής σκυλιάζει να βγάλει το δικό του με 305.

Το τι περιέχει η τσέπη μας και τι θα αγοράσουμε το ξέρουμε μόνο εμείς. Όμως είμαστε εκτός τόπου και χρόνου όταν λέμε το provari παρωχημένο επειδή το cloupor βγάζει 30W.



Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #152 στις: Φεβρουαρίου 25, 2015, 11:00 »
παλαιοτερα κυριαρχουσε...τωρα οι ανταγωνιστες ειναι παρα πολλοι :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 25, 2015, 11:52 από spykal1 »

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #153 στις: Φεβρουαρίου 25, 2015, 11:37 »
Το τι περιέχει η τσέπη μας και τι θα αγοράσουμε το ξέρουμε μόνο εμείς. Όμως είμαστε εκτός τόπου και χρόνου όταν λέμε το provari παρωχημένο επειδή το cloupor βγάζει 30W.
haterzz παντα υπηρχαν.. Εχεις δει πολλούς που να μη τους ενδιαφέρει κατι και να μπαίνουν σε τοπικ να βρίζουν το ταδε προϊόν;
Εγω ούτε έναν απλά οσα δεν φτάνει η αλεπού.... ;)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #154 στις: Φεβρουαρίου 25, 2015, 12:09 »
Δεν έχει να κάνει ούτε με fanboyz ούτε με haterz. Το Προβάρι είναι μια ιστορία μόνο του και αυτή είναι η αντικειμενική αλήθεια. Και για να μην παρεξηγηθώ, ούτε είχα ποτέ, ούτε υπήρξε το όνειρό μου, ούτε θέλησα να το αποκτήσω. Με τόσες αγγελίες που έχουν περάσει από το φόρουμ, ανά πάσα στιγμή μπορούσα να το πάρω.

Το ότι σήμερα υπάρχουν ένα εκατομύριο vv συσκευές στο εμπόριο, σε τιμές από επίπεδο χαμηλό μέχρι παράλογα υψηλό.

Πρέπει να λάβουμε όμως υπ' όψιν ότι κάποια εποχή, που αγοράζαμε το πακέτο με τις 2 έγκο c προς €100,00, το Προβάρι έκανε €250,00, ήταν VV, έπαιρνε μπαταρίες, η κατασκευή του ήταν τούμπανο και η αντοχή του μνημειώδης.

Δεν το έκανε τυχαία το όνομα.

Θα δεχτώ ότι το P3 ήταν πολυαναμενόμενο και ίσως να μην ανταποκρίνεται στα δεδομένα της εποχής. Γι αυτό και ο ντόρος. Το μόνο σίγουρο είναι ότι πραγματοποιεί αυτό που υπόσχεται.

Οι πιο νέοι στο φόρουμ, ψάξτε να δείτε ένα παλιό νήμα το οποίο λεγόταν νομίζω "νέο lavatube - ρυθμιζόμενη τάση σαν το προβάρι". Και μόνο η τελευταία έκφραση ήταν ικανή για να ξεκινήσει πόλεμο! Ήμουν κάτοχος λάβα, και όσο αυτό ήταν σαν το προβάρι, τις ίδιες πιθανότητες έχω να βρω στο δρόμο έτοιμο, συμπληρωμένο και παιγμένο το νικητήριο δελτίο τζόκερ το αυριανό!

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #155 στις: Φεβρουαρίου 25, 2015, 14:09 »
3 χρονια η ιδια ιστορια....βαρεθηκα λεμε
ολα τα vv/vw μοντ ειναι provari-killer...
και ολα τα ιχ σε πανε στο προορισμο σου αλλα δεν ειναι ολα ιδια...


Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #156 στις: Φεβρουαρίου 25, 2015, 14:18 »
Βλέπουμε ότι στο Ρ3 ουσιαστικά η αλλαγή γίνεται σε πραγματικό χρόνο. Το DNA40 ελέγχει κατά διαστήματα την ωμική αντίσταση και αυτοπροσαρμόζεται αλλά περνάει κάποιος χρόνος μέχρι να αντιδράσει, για αυτό βλέπουμε ότι δίνει την ισχύ σε σκαλοπάτια.


Πολύ ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες αυτές camber, αλλά το συγκεκριμένο έχω την εντύπωση πως δεν ισχύει.
Το DNA40 ελέγχει συνεχώς την αντίσταση και αντίστοιχα ρυθμίζει ακαριαία τα Volt μόλις γίνει αντιληπτή η αλλαγή της.

Στο Provari γίνεται πιο σταδιακά/ομαλά η μετάβαση, αυτό δεν σημαίνει πως αυτό είναι το σωστό.

Στο DNA40 γίνεται κατ' αυτόν τον τρόπο, συν τοις άλλοις, και επειδή αλλιώς δεν θα δούλευε καν το Temperature
Protection στα Ni200 builds, που έχει σαν αρχή λειτουργίας του τη συνεχή ανάγνωση της τιμής της αντίστασης
1ον για την αντίστοιχη ρύθμιση των Volt
2ον για την ανίχνευση/μέτρηση της θερμοκρασίας της αντίστασης (και αντίστοιχη επαναρύθμιση των Volt κλπ,

αν υπερβεί την θερμοκρασία που έχει οριστεί από τον χρήστη).

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #157 στις: Φεβρουαρίου 25, 2015, 20:11 »

οσον αφορα την τιμη του-Η τιμη του π3 ειναι απαγορευτική για την Ελλάδα την βουλγαρια την ουκρανια και αλλες χωρες οπου τα μεροκαματα ειναι μικρα.,...η τιμη του π3 ειναι ιση με 3μιση μεροκαματα στην Αμερική αρα προσιτη...
-Υπαρχουν μηχανικα μοντ και επισκευασιμοι ατμο με 150 ευρω μεσο ορο  αρα κοντα στην μιση του τιμη...
-τελος απο την ημερα που κυκλοφορησε εδω και 5 μηνες  σε αγγελιες ειδα να πωλουνται 2-3....και ειναι αρκετοι αυτοι που το προμηθευτηκαν...αυτο απο μονο του μαρτυρα πολλα...dn30 vv mod κτλπ καθημερινα μπαινει και μια αγγελια απο αυτα με πολυ χαμηλη τιμη απο την αρχικη του...αραγε γιατι?
οσον αφορα αυτα που προσφερει
-ποσοι απο εμας παιζουν με 40 watt 30 kai 100?εγω προσωπικα πανω απο 15 δεν το αντεξα ποτε μου...οι θερμοκρασιες ειναι τοσο υψηλες και χωρις γευση απλα δεν αντεχετε...ας μην κρυβόμαστε..αυτο που ζητα απο το νν ο ατμιστης ειναι οταν ατμιζει ειτε στα 8 ειτε στα 20 να δινει σταθερα τα ρευματα και τα εχουν πετυχει οπως πετυχαν και ικανοποιητικη αυτονομια στην μπαταρια οταν διαβαζω στα δνα 30-40 για τρελο μεθυσι  ::) [size=78%] ...τωρα καποιες ρυθμισεις λεντ κτλπ ειναι σε ολους μας αχρηστες[/size]
-μεταλλα δεσιματα κατασκευη πιστευω ειναι οτι ποιο ανθεκτικο σε vv...
-ναι δυστηχως μετα απο χρονια δοκιμαστηκε και εκανε ονομα κια πληρωνουμε και αυτο...οπως πληρωνουμε τa mercedes kai bmw...


για εναν μεσο ατμιστη που ζητα σταθεροτητα αντοχη και αξιοπιστια ειναι οτι καλυτερο κυκλοφορει στην αγορα...ξεπερασμενο δεν μπορεις να το ονομασεις γιατι δεν δινει 50-100 βατ...το μονο μειονεκτημα του το μεγεθος του...παραμενει κλαρινετο...


ειμαι φαν των μηχανικων αλλα το μονο που θα με ενθουσιαζε ειναι ενα p3

Αποσυνδεδεμένος kitSOS

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #158 στις: Μαρτίου 02, 2015, 12:41 »
Εχουμε καμια πληροφορια για αυτο ;


http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/category&path=20_211

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #159 στις: Μαρτίου 02, 2015, 12:55 »
 :o  τι εγινε τωρα?παλι σε εξοδα θα μπουμε ρε γμτ?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #160 στις: Μαρτίου 02, 2015, 13:48 »
Ετσι θα επρεπε να ηταν απο την αρχη το Ρ3 απο πλευρας σχεδιου.
Καλλιο αργα παρα ποτε παντως που αποφασισαν να κυκλοφορησουν το v2.5 με αυτο το σχεδιο.
Για casual ατμιστη, που αυτο ειναι το κοινο της ProVape, οχι οι subohmers, ειναι μια χαρα.
15W, 0.9Ω, οθονη νεας γενιας, ρυθμιζομενος κονεκτορας, αξιοπιστια πλακετας και ποιοτητα κατασκευης ProVape.
Αν η τιμη του ειναι σε φυσιολογικα πλαισια, πιστευω θα παει καλυτερα σε πωλησεις απο το Ρ3.

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #161 στις: Μαρτίου 02, 2015, 14:04 »
Δεν είναι το 2.5 σε υβριδική συσκευασία Ρ2.5/P3 αλλά κάτι εντελώς νέο. Φιμωμένη έκδοση του Ρ3 θα έλεγα που βγάζει 15W και δάκρυα στο σωλήνα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #162 στις: Μαρτίου 02, 2015, 16:44 »
Λεπτομέρειες έχει δώσει και ο Άρης εδώ

Την αμαρτία μου θα την πω. Παρόλο που ποτέ δεν ήμανε τσομπάνης, αυτή η έκδοση μου αρέσει πολύ περισσότερο από το P3. Και από λειτουργίες, νομίζω ότι πέταξε έξω κάτι IQ, Boost και τέτοια και κράτησε το ζουμί.

Ο τολμηρός, θα μπορούσε να το ονομάσει Provari 2.75. Εγώ, θα το πω απλά P3 παρά τέταρτο!

Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #163 στις: Μαρτίου 02, 2015, 17:11 »
Και εμένα μου αρέσει πιο πολύ από το P3 και μπορώ να πω πως εντυπωσιάστηκα  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #164 στις: Μαρτίου 02, 2015, 19:23 »
χαίρομαι που η provape άκουσε το αίτημα μου :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499010 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 95 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7263 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20817 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194449 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4715 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108873 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180370 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1406 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy