vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

43 επισκέπτες, 6 χρήστες
camber, zakyn8inos, Aoratix, Tem, Lazy Dog, Doubt

Provari P3 by ProVape

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #195 στις: Απριλίου 12, 2015, 04:27 »
Οταν υπαρχει μειωση τιμης? Και μαλιστα τεραστια, τι λεει ο νομος της αγορας?
 Πριν κανενα μηνα ειχε βγαλει και μεσοβεζικη εκδοση για πιο φθηνη...(διαβασε τη προηγουμενη σελιδα, για προφητικα σχολια, δεν χρειαζεται να εισαι και μαντης για να δεις που παει το πραγμα).
Ακομα κι ετσι νομιζεις οτι θα τρελαθει στις πωλησεις?
Μερικες φορες δεν ειναι στραβος ο γιαλος, αλλα στραβα αρμενιζουμε.


Το γεγονος ειναι ΕΝΑ. Στη provape χουν μηνει ΠΙΣΩ. To οτι πουλανε ακριβα ειναι δευτερευον. Κοσμος να τα σκασει υπαρχει, αρκει το προιον να αξιζει. Γι' αυτο και το προηγουμενο ειχε ξεσκιστει στις πωλησεις, παρ'ολα που ηταν πανακριβο. Η αγορα ειναι σοφη, και δικαια.
οταν υπαρχει μείωση τιμης υπαρχει και μείωση της προσφοράς...εννοείτε...ομως μπορει και να σκοτωνει και στοκ...μπορει να σου δινει σωλήνες π2,5 με καπάκια π3 σε μειωμένη τιμη...δεν ειναι παράλογο...


να παρατηρησω μονο κατι που το εκανα και εγω παλιοτερα...πολλοι γραφουν και στεκονται στην τιμη ενος προιοντος που κατα τα λεγομενα τους ειναι παλιο ξεπερασμενο κτλπ...αν δεν σενδιαφερει ενα προιον δεν ασχολεισαι με την τιμη του...ασχολεισαι με την τιμη καποιου οταν θες να το αποκτησεις...δυστυχώς δεν εχει προσιτη τιμη για την χωρα μας οπως και για αλλες χωρες με χαμηλους μισθους,,,


κατεμε το μονο αρνητικο του ειναι η τιμη,....τα 20 βατ ειναι αρκετα για καποιον να ατμισει ...
και  κατι αλλο...στις πωλησεις μεταχειρισμενων βλεπω 1 στις 10 για πωληση π3 ακομα και π2,5...τα κουτακια με τα πολλα βατακια πωλουνται με το κιλο ομως και τα περισσότερα αδούλευτα σχεδον...αυτο απο μονο του κατι λεει...γιατι ειναι πολλοι αυτοι που το αγορασαν στην ελλαδα αλλα δεν το δινουν,....
δεν ειμαι υπερμαχος ουτε φανατικος της εταιρειας αλλα  στα βεβε  παραμενει ψηλα πολυ ψηλα στην λιστα ειτε ειναι ακριβο ειτε φθηνο γιατι ειναι προβατο απλα.....

Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #196 στις: Απριλίου 12, 2015, 04:35 »
Εγω παλι σκεφτομαι σοβαρα να το αποκτησω...εχω ηδη δυο box οποτε και λυμενο το θεμα watt αν και παλι ανεβαζω μονο οταν θελω να παιξω λιγο με τον subtank και αυτο το κανω μονο στο σπιτι....η τιμη του με κολλαει λιγο....αλλα που θα παει...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #197 στις: Απριλίου 12, 2015, 11:28 »
Για την περίπτωση του P3 το θέμα είναι οι προσδοκίες που είχαν δημιουργηθεί. Εκτός του ότι άργησε πολύ να έρθει, είναι και άλλες οι εποχές.

Κάποτε υπήρχε το ProVari. Το οποίο ήταν στο Θεό, από θέμα απόδοσης, κατασκευής και τιμής, ενώ όλα τα άλλα ήταν πολλά επίπεδα πίσω. Το μοντέλο πέτυχε, απέκτησε υποστηρικτές και πολέμιους και έμεινε για χρόνια έτσι. Η αγορά σιγά σιγά πλησίασε όμως, και P3 πουθενά. Κακά τα ψέμματα, τα περισσότερα μοντ τα οποία άρχισαν να κοντράρουν τα πρόβατα, ήταν κατασκευές με DNA μέσα, ελάχιστα ήταν τα εργοστασιακά τα οποία προσπάθησαν. Όταν λοιπόν έχεις μια εταιρεία τόσο ψηλά, έχεις και τις ανάλογες προσδοκίες, ότι θα κάνει το μπαμ και θα βγάλει ένα μοντ το οποίο θα στείλει όλα τα άλλα στην κατάψυξη.

Ναι αλλά η αγορά άλλαξε, και πλέον φέρνεις κουτάκια απ΄έξω τα οποία τα βρίσκεις σε τιμή Spinner.

Το αν το P3 θα τιμήσει το όνομα των προγόνων του, θα το δείξει η ιστορία. Σίγουρα όμως δεν μπορούμε να πούμε ότι δεν είναι καλό επειδή έχει μόνο 20w ενώ με το 25% της τιμής βρίσκουμε μοντ που πιάνουν 50. Ελάχιστα έχω δοκιμάσει ένα ProVari 2 και είχα εντυπωσιαστεί από τη σταθερότητα στην απόδοση. Βέβαια, το μέτρο σύγκρισης που είχα ήταν το Λάβα, οπότε στην ουσία δεν έχω άποψη! Το ότι οι χρήστες του όμως είναι ικανοποιημένοι και επιστρέφουν σε αυτό, είναι ο κανόνας.

Θα το αγόραζα αν είχα τη διάθεση να χαλάσω τα χρήματα που ζητάει? Δεν νομίζω, αλλού έχω στραμμένο το βλέμα μου. Αλλά αυτό είναι προσωπική άποψη!

Αποσυνδεδεμένος Mikevet1984

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #198 στις: Απριλίου 12, 2015, 12:21 »
οταν υπαρχει μείωση τιμης υπαρχει και μείωση της προσφοράς...εννοείτε...ομως μπορει και να σκοτωνει και στοκ...μπορει να σου δινει σωλήνες π2,5 με καπάκια π3 σε μειωμένη τιμη...δεν ειναι παράλογο...


να παρατηρησω μονο κατι που το εκανα και εγω παλιοτερα...πολλοι γραφουν και στεκονται στην τιμη ενος προιοντος που κατα τα λεγομενα τους ειναι παλιο ξεπερασμενο κτλπ...αν δεν σενδιαφερει ενα προιον δεν ασχολεισαι με την τιμη του...ασχολεισαι με την τιμη καποιου οταν θες να το αποκτησεις...δυστυχώς δεν εχει προσιτη τιμη για την χωρα μας οπως και για αλλες χωρες με χαμηλους μισθους,,,


κατεμε το μονο αρνητικο του ειναι η τιμη,....τα 20 βατ ειναι αρκετα για καποιον να ατμισει ...
και  κατι αλλο...στις πωλησεις μεταχειρισμενων βλεπω 1 στις 10 για πωληση π3 ακομα και π2,5...τα κουτακια με τα πολλα βατακια πωλουνται με το κιλο ομως και τα περισσότερα αδούλευτα σχεδον...αυτο απο μονο του κατι λεει...γιατι ειναι πολλοι αυτοι που το αγορασαν στην ελλαδα αλλα δεν το δινουν,....
δεν ειμαι υπερμαχος ουτε φανατικος της εταιρειας αλλα  στα βεβε  παραμενει ψηλα πολυ ψηλα στην λιστα ειτε ειναι ακριβο ειτε φθηνο γιατι ειναι προβατο απλα.....


Φυσικά και δεν το δίνουν πολλοί το αγορασμενο τους provari, όχι επειδή σήμερα είναι κάτι ιδιαίτερα σπουδαίο σαν μηχάνημα, αλλά επειδή πρώτον δεν εχουν όλοι provari λόγω τιμής αρα και οι αγγελίες θα ειναι ελάχιστες σε σχέση με τα άλλα οικονομικά προσιτά mods και επίσης όσοι το πήραν επειδή ηταν πανακριβό δεν τους παει να το δώσουν μια και με τα σημερινά δεδομένα θα πρέπει να το πουλήσει στο 1/3 της τιμής αλλιώς δεν θα το αγοράσει κανείς.

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3880
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #199 στις: Απριλίου 12, 2015, 12:53 »
Μετά από 2+ χρόνια με το provari 2.5 θα πω ότι δεν είναι ακριβό. Έχει κάψει πάνω από 7.000ml υγρού, έχει πέσει άπειρες φορές και εξακολουθεί να βαράει ανελέητα νύχτα-μέρα σαν καινούργιο.

Δεν σκέφτομαι να το πουλήσω όχι γιατί θα χάσω χρήματα αλλά γιατί δεν υπάρχει λόγος να το πουλήσω. Στην κατοχή μου υπάρχουν άλλα 8 mod. Κανένα δεν μπόρεσε να βάλει το προβατάκι στο συρτάρι αφού κανένα δεν έχει την ακρίβεια και τη σταθερότητα που δίνει. Μόνο το eGrip κατόρθωσε να πάρει τη θέση του στις εξόδους λόγω μεγέθους.

Στα βατ που ατμίζω με υπερκαλύπτει. Όσοι ζητούν περισσότερα από 15-20W απλά προσπερνούν και επιλέγουν κάτι από τον ανταγωνισμό. Ανταγωνισμό δεν θεωρώ τα mod των 50-70€ που σε 2-3 μήνες θα χαλάσουν τα σπειρώματα ή θα καεί η πλακέτα. Είναι πιο εύκολο να τα αποκτήσει κάποιος αλλά σε βάθος χρόνου θα του βγουν πιο ακριβά. Σοβαροί ανταγωνιστές υπάρχουν αλλά κοστίζουν τα ίδια χρήματα με το provari.

 

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #200 στις: Απριλίου 12, 2015, 14:06 »
ξεπερασμενο...παλια τεχνολολογια...εμεινε πισω...δεν μπορω να καταλαβω που αναφερονται ολοι...οτι δεν εχει αρκετα βατ...?δεν μετρα σωστα την αντισταση? δεν εχει σταθερη αποδοση?αλλαξαν τα υλικα του και παρουσιαζουν αστοχια?


επειδη ειναι μοδα της εποχης τα βατ...δεν νομιζω πως δεν μπορουσε μια εταιρεια σαν την στανη να μην μπορει να χωσει 50 βαττ...ειναι το πλεον ευκολο ...
ποιος ατμιζει με 30-40-50 βατ?γιατι αν τα δινει αυτα τοτε δεν εχει πνευμονια αλλα σακους-λουκανικα του στρατου...και μπραβο του φυσικα...


ποσα κουτακια μα ποσα κουτακια χαλανε στο σπείρωμα?ποσα δεν εχουν  αυτονομια ?...ποσοι δουλεψαν 30 βατ ...ποσο διαρκεια ζωης ειχαν αυτα τα κουτακια?


στα ποιο διαφημισμενα και περισσοτερο πουλημενα κουτακια διαβαζω πολλα παραπονα για προβληματα και αστοχιες...αλλωστε τα περισσοτερα ειναι απο αλουμινιο και πλαστικο....τοσες σελιδες απο π1 εως και π3 προβληματα ελαχιστα ειναι τα παραπονα για προβληματα και αυτα γιατι ειτε τα πηραν πειραγμενα απο δευτερο χερι ειτε γιατι τα πειραξε ο ιδιος ο χρηστης...


μετα τα μηχανικα τα οποια λατρευω γιατι ξερω δεν θα με αφησουν ποτε, ειναι το μονο μοντακι που μου δινει σιγουριά .....
φυσικα αν καποιος πουλησει το προβαρι του θα χασει καποια χρηματα οπως και σε αλλα, αλλα λιγοι ειναι αυτοι που εχουν πουλήσει κατω απο 200 ευρω ενω τα 2,5αρια ακομα πωλούνται στο 100αρικο...και ακομα ποιο λιγοι ειναι αυτοι που πωλούν γενικα τα προβατακια που και αυτοι ακομα το μετανιωνουν γυρνωντας σε αυτο...
μην τρελαθουμε κιολας βαζουμε στο ιδιο τσουβαλι κουτακια πλαστικα με πλακετες με παλμικα ρευματα(βλεπε ζμαξ) με το προβαρι...κουτακια αλουμινιου που πρεπει να τα δουλεψεις στα ορια τους για να διαπιστώσεις αν ειναι οριακα η αλλα που οταν τα φορτιζεις ανεβαζουν θερμοκρασιες επικίνδυνες...
κατα ταλλα να ατμιζουμε ολοι συμφωνα με αυτα που μας αρεσουν και καλο παχα μας
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 12, 2015, 21:17 από stavraetos »

Αποσυνδεδεμένος LeonGR

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #201 στις: Απριλίου 12, 2015, 16:09 »
Ισως να ειναι υπερτιμημενο οπως ακριβως λετε καποιοι παραπανω και ισως κι εγω να το πιστευω αλλα η αληθεια ειναι οτι τον τελευταιο καιρο που το εριξα κι εγω στο clouporακι παντα κουβαλαω μαζι μου ειτε το προβατακι ειτε το ggts μου για να νιωθω ασφαλεια, πραγμα που δεν εκανα ποτε οταν σαν κυριο mod ειχα ενα απο τα προηγουμενα.
Αυτο απο μονο του πιστευω λεει πολλα!

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου


Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #202 στις: Απριλίου 23, 2015, 03:47 »
ProVari
&
Kayfun Lite Plus Five Pawns edition

Φ Ο Β Ε Ρ Ο Σ, κυριως ατμιστικα ... αλλα και εμφανισιακα!!!

Αποσυνδεδεμένος ongakos

  • **
  • 238
  • Φύλο: Άντρας
  • Γηρασκω αει ατμιζομενος
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #203 στις: Απριλίου 23, 2015, 08:24 »
Γεια σε όλους


Εχω ενα provari mini 2,5 και δυο διαφορετικού χρώματος provari 3. Αξιόπιστα και απροβλημάτιστα με Kayfun v4 , Apollo και phenomenon. Ακριβά προϊόντα που όμως πάντα λειτουργούν άψογα. :respect:
Ας σκεφτούμε ποσα :thumpup: Λεφτα έχουμε γλυτώσει απο τα τσιγάρα που αφού μας διέλυαν την υγεία τα σβήναμε και τα πετούσαμε στα σκουπίδια. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος dimicoco

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #204 στις: Μαΐου 07, 2015, 15:12 »
Ρε παιδιά ξέρει κάποιος φυσικό κατάστημα στην Αττική που να κάνει την αναβάθμιση σε p3? μόνο η fabvape είδα το κάνει αλλά πρέπει να το αποχωριστώ για 2 μέρες σίγουρα κ δε θέλω. Αυτό επειδή είναι e-shop.
Κ κακώς όσοι το πουλάνε κ δε φέρνουν το μηχάνημα να κάνουν τις αναβαθμίσεις! Με έχει απογοητεύσει αυτό!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #205 στις: Μαΐου 07, 2015, 19:59 »

Καλεσα και εγω την Fabvape και μου ειπαν οτι πρεπει να τους το στειλω γιατι ειναι μονο eshop
Bεβαια η ευγενεστατη κυρια που μιλησα μου ειπε το στελνω σημερα και το παραλαμβανω αυριο,  δλδ σε 24 ωρες.

Mετα καλεσα τα κεντρικα της Vapeland
Στο πρωτο τηλεφωνο που τους εκανα δεν γνωριζαν και στο δευτερο μου ειπαν οτι θα το φερουν σε ....... 15 ημερες

Αν γνωριζει καποιος κατι αλλο ας μας το πει ...
σημαντικο λοιπον αυτο το update (38) αφου πια δινει την δυνατοτητα στο P3 να διαχειριζεται αντιστασεις απο τα 0.5ohm

Επισης μπορουμε πια να βαλουμε το check all 1'' αναμονη,
ενδειξη χαμηλης μπαταριας απο το 18%,
διαφορα φιλτρα για την διαγνωση της μπαταριας,
καινουριο μενου με πηροφοριες χρονου ατμισματος και τελος τις απαραιτητες μικροδιορθωσεις λογισμικου.


ps
δεν εβαζαν και ενα micro usb να μπορουμε να κανουμε τις αναβαθμισεις μονοι μας ...  8)


---
 

Firmware update version 38
https://provape.zendesk.com/entries/58233684-ProVari-3-Software-Versions

 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 07, 2015, 20:58 από Micha3L »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #206 στις: Μαΐου 07, 2015, 23:25 »
Νεο ProVari P3 Stealth, ειδικα φτιαγμενο για στρατιωτικους που θελουν να ατμιζουν κατα τη διαρκεια ειδικων επιχειρησεων χωρις να τους βλεπει ο εχθρος. ;D



http://www.provape.com/ProVari-P3-Stealth-p/provari3stealthr.htm

Αποσυνδεδεμένος Micha3L

  • **
  • 491
  • Φύλο: Άντρας
  • IT ℑℑ by ℠
    • vaping ... 8years
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #207 στις: Μαΐου 07, 2015, 23:40 »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #208 στις: Μαΐου 07, 2015, 23:53 »
Αυτο θα ειναι για τα κομαντο που πολεμουν στα χιονια. :))

Αφαίρεση παράθεσης λόγω διαγραφής μηνύματος
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 08, 2015, 11:45 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος dimicoco

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #209 στις: Μαΐου 08, 2015, 00:31 »
Ωραίο το μαύρο!
Από vapeland το έχω αγοράσει το p3 κ τους το έχω πει κ ξαναπεί σε κάποια μαγαζιά τους εδώ κ μήνες κ τίποτα! Ελπίζω που πήρες στα κεντρικά να βγει άκρη! Κ εγώ την πρώτη αναβάθμιση δεν έδωσα κ πολύ βάση αλλά αυτή αξίζει! Για να δούμε....


Sent from my iPad using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2917 421262 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:35
από xristos99
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41665 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 250269 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 12:41
από ThioVag
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158861 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 16036 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131534 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 300 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 317 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 321 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 469 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 294 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 768135 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966