vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

161 επισκέπτες, 3 χρήστες
Blackwolf, maprix, manoslykos

Twitter

Provari P3 by ProVape

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #15 στις: Νοεμβρίου 02, 2014, 16:37 »
Αυτο που παρατηρησα στο ECF ειναι πως καποιοι χρηστες εχουν παραπονο με την αποθηκευση και διατηρηση της εντασης του φωτισμου στα διαφορα προφιλ..Τι εννοω..Οταν αποθηκευσουμε στο  προφιλ 1 για παραδειγμα να εχουμε την φωτεινοτητα της οθονης στο 1 και στο προφιλ 2 εχουμε αποθηκευσει να εχουμε την φωτεινοτητα στο 5,οταν αλλαζουμε  αναμεσα στα 2 αυτα προφιλ,η φωτεινοτητα εμφανιζεται ως προεπιλογη δηλαδη στο επιπεδο 3 και οχι 1 και 5 αντιστοιχα που εχουμε ρυθμισει ,αν και μεσα στις ρυθμισεις φενεται η καθε επιλογη που εχουμε κανει απλα δεν την εφαρμοζει το P3 στην πραξη.Αν μπορουν οι κατοχοι να επιβεβαιωσουν..Εδω με copy paste μηνυμα απο το ECF για οσους γνωριζουν αγγλικα:


Hi all, I just got mine yesterday...yeayyyy As I'm playing with it, I noticed as small problem:Mind you, the small problem could very well be me... hehehe I'll probably need to play a bit more with it to figure out if it is user error or a software glitch in mine.If I save a setting (lets say) in P1 (screen brightness at level 1) and then save an other setting in P2 (with screen brightness at 5) (and the display brightness is not the same in both saved settings) when i switch from one setting to the other by using the recall function, the brightness automaticaly shows at a level of 3? and then I go to the menu and the setting shows level 5 or 1 but the brightness is still illuminating at level 3, until I actually select a level

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #16 στις: Νοεμβρίου 02, 2014, 16:49 »
Πρέπει να φοράει την beta πλακέτα σε νέο σωλήνα. Θα κινηθώ ανάλογα.Έκδοση 34.t
Η έκδοση retail σύμφωνα με την Provape είναι η 35.

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #17 στις: Νοεμβρίου 02, 2014, 18:22 »
Αυτο που παρατηρησα στο ECF ειναι πως καποιοι χρηστες εχουν παραπονο με την αποθηκευση και διατηρηση της εντασης του φωτισμου στα διαφορα προφιλ..Τι εννοω..Οταν αποθηκευσουμε στο  προφιλ 1 για παραδειγμα να εχουμε την φωτεινοτητα της οθονης στο 1 και στο προφιλ 2 εχουμε αποθηκευσει να εχουμε την φωτεινοτητα στο 5,οταν αλλαζουμε  αναμεσα στα 2 αυτα προφιλ,η φωτεινοτητα εμφανιζεται ως προεπιλογη δηλαδη στο επιπεδο 3 και οχι 1 και 5 αντιστοιχα που εχουμε ρυθμισει ,αν και μεσα στις ρυθμισεις φενεται η καθε επιλογη που εχουμε κανει απλα δεν την εφαρμοζει το P3 στην πραξη.Αν μπορουν οι κατοχοι να επιβεβαιωσουν..

Οντως, μου το κάνει και εμένα αυτό.

Επίσης, όταν το λειτουργείς με σβηστή την οθόνη ..εκεί που σου λέει όλες τι παραμέτρους (watt, volt, ohm, μπαταρία και iq), η μπαταρία "κολλάει" στην τελευταία ένδειξη.

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #18 στις: Νοεμβρίου 02, 2014, 18:28 »
Εμένα μου ήρθε από Fabvape αλλά έχει παλιό πρόγραμμα. Αίσχος. Ούτε πίσω πάει το μενού.
Πρέπει να φοράει την beta πλακέτα σε νέο σωλήνα. Θα κινηθώ ανάλογα.Έκδοση 34.t


Φίλε Χάρη και εγώ από Fabvape το πήρα... Εμένα είναι ver. 35... Εάν δεν εσένα είναι μικρότερη έκδοση μιλά με τα παιδιά.. Κάπου πήρε το μάτι μου ότι η Provape στους επίσημους μεταπωλητές θα δίνει εξοπλισμό για sw update οπότε εάν είναι έτσι τα πράγματα και ξέφυγε των Αμερικανων η αναβάθμιση στο δικό σου, ίσως στην κάνει η Fabvape χωρίς να σε καθυστερήσει και πολύ...


Διορθωση παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2014, 18:40 από joyeman »

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #19 στις: Νοεμβρίου 02, 2014, 18:37 »
Φιλε Varaderum τι εννοεις λεγοντας οτι ΚΟΛΛΑΕΙ στην τελευταια ενδειξη??? :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #20 στις: Νοεμβρίου 02, 2014, 18:46 »
Φιλε Varaderum τι εννοεις λεγοντας οτι ΚΟΛΛΑΕΙ στην τελευταια ενδειξη??? :hmmm:

Παράδειγμα: Βάζω καινούρια μπαταρία (..οπότε μου βγάζει τα ερωτηματικά στην θέση του ποσοστού της μπαταρίας).
Αμέσως το γυρίζω στην θέση stelth (..σβήνω δηλαδή την οθόνη, ώστε να μην ανοίγει - φωτείζει κάθε φορά που πατάω το κουμπί ..για εξοικονόμηση ενέργειας). Αν τώρα μετά από μία ώρα ελέγξω το ποσοστό μπαταρίας μου μέσω της διαδικασίας (τέσσερα κλικ ..μπαίνω στο μενού ..μου δείχνει το Α πάνω βελάκι, κλικ ..και το αφήσω), ξεκινάει και μου δείχνει τα watt, τα volt, την μπαταρία (που είναι η εκάστοτε τελευταία ένδειξη ..στην προκειμένη τα ερωτηματικά) ..και μετά τα ohm και το IQ.


Παρεπιπτόντως ..είμαι στην ver. 35


Συγχώνευση συνεχόμενων ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2014, 18:54 από petra »

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #21 στις: Νοεμβρίου 02, 2014, 19:00 »
Αυτό πάντως φίλε Varaderum ακούγεται σαν sw Bug...
Για δοκιμάσε να ρουφηξεις κάνα δυο τζούρες (ώστε να βγάλει η μπαταρία %) πριν μπεις σε stealth mode... Μετά όταν ελέγξεις την μπαταρία πάλι στο κάνει?

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #22 στις: Νοεμβρίου 02, 2014, 19:09 »
emena mou irthe apo fabvape alla eXei palio software. Aisxos. Oute piso paei to menu. Prepei na foraei beta plaketa se neo solina. Tha kinitho analoga. Version 34.t

Εμένα μου ήρθε από Fabvape αλλά έχει παλιό πρόγραμμα. Αίσχος. Ούτε πίσω πάει το μενού.
Πρέπει να φοράει την beta πλακέτα σε νέο σωλήνα. Θα κινηθώ ανάλογα.Έκδοση 34.t

Απαγορεύονται τα Greeklish
Αν κάποιος για λόγους ανωτέρας βίας αναγκαστεί να γράψει greeklish, ιδίως αν το κείμενο είναι μεγάλο, για να μην γίνεται κουραστικό στους άλλους δοκιμάστε το "All Greek to Me" ή το "Greklish to Greek".


Η απάντηση απο το κατάστημα στον πινακά του, μιας και δεν μπορεί να απαντήσει εδώ:
Λόγω του ότι δεν μπορώ να απαντήσω στο αντίστοιχο νήμα για το πρόβλημα που έχει το συγκεκριμένο μέλος, απαντώ εδώ και παρακαλώ τους συντονιστές να το μεταφέρουν.
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,23711.msg776531.html#msg776531
Αγαπητό μέλος  haris231,
Παρακαλώ επιλέξτε από το menu την 4η επιλογή RCL, και έπειτα πατήστε την επιλογή INFO και  πείτε μου τι Version εμφανίζει.
Πληροφοριακά οι εκδόσεις Beta  έχουν  έκδοση 3.1
Τέλος ελπίζω η λέξη ‘Αίσχος’ να γράφτηκε κατά λάθος και να μην υπονοείτε κάτι.
Περιμένω νέα σας ή εδώ ή αύριο το πρωί με άμεση επικοινωνία.
Όπως και να έχει θα φροντίσουμε να λυθεί το οποιοδήποτε πρόβλημα
Ευχαριστώ
Μαρία

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #23 στις: Νοεμβρίου 02, 2014, 19:11 »
Παράδειγμα: Βάζω καινούρια μπαταρία (..οπότε μου βγάζει τα ερωτηματικά στην θέση του ποσοστού της μπαταρίας).
Αμέσως το γυρίζω στην θέση stelth (..σβήνω δηλαδή την οθόνη, ώστε να μην ανοίγει - φωτείζει κάθε φορά που πατάω το κουμπί ..για εξοικονόμηση ενέργειας). Αν τώρα μετά από μία ώρα ελέγξω το ποσοστό μπαταρίας μου μέσω της διαδικασίας (τέσσερα κλικ ..μπαίνω στο μενού ..μου δείχνει το Α πάνω βελάκι, κλικ ..και το αφήσω), ξεκινάει και μου δείχνει τα watt, τα volt, την μπαταρία (που είναι η εκάστοτε τελευταία ένδειξη ..στην προκειμένη τα ερωτηματικά) ..και μετά τα ohm και το IQ.


Παρεπιπτόντως ..είμαι στην ver. 35


Συγχώνευση συνεχόμενων ποστ

και εμενα μου το κανει αυτο, στο beta προβαρι.

SW bug ειναι

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #24 στις: Νοεμβρίου 02, 2014, 19:21 »
Αυτό πάντως φίλε Varaderum ακούγεται σαν sw Bug...
Για δοκιμάσε να ρουφηξεις κάνα δυο τζούρες (ώστε να βγάλει η μπαταρία %) πριν μπεις σε stealth mode... Μετά όταν ελέγξεις την μπαταρία πάλι στο κάνει?

Ναι φίλε μου, το κάνει.
Ακόμα και όταν ξαναενεργοποιήσω την κανονική λειτουργία (..και μου δείξει, ας πούμε 82% στην θέση των ερωτηματικών) και το ξαναγυρίσω στην stelth ..όταν το ξαναελέγξω μετά από αρκετή ώρα (..και πολλές ρουφηξιές) ..πάλι στο 82% θα είναι (..αντί για 67%, που είναι το πραγματικό).

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #25 στις: Νοεμβρίου 02, 2014, 19:26 »
Ε φίλε τότε sw bug καραμπινάτο  :D
Υπομονή μέχρι το update.. Απλά καλό  ήταν να αναφερθεί στην Provape αν και είμαι σίγουρος πως ο φίλος Έλληνας εκπρόσωπος διαβάζει το νήμα οπότε θα το μεταφέρει...

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #26 στις: Νοεμβρίου 02, 2014, 19:32 »
Ναι το ξέρω (..καθότι πληροφορικάριος), οπότε δεν ανησυχώ και είμαι σίγουρος ότι θα διορθωθεί σύντομα με επόμενο update.
{..απλά το ανέφερα για χάρη της συζήτησης και της ενημέρωσης}.


Παρακαλούμε:Μην κάνετε χωρίς σοβαρό λόγο παράθεση του προηγούμενου μηνύματος όταν απαντάτε αμέσως από κάτω.
Δεν υπάρχει λόγος να συναντάμε συνεχόμενα τα ίδια πράγματα δυο και τρεις φορές!
Για σωστή χρήση της παράθεσης διαβάστε κι
εδώ.Ευχαριστούμε.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2014, 19:36 από joyeman »

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #27 στις: Νοεμβρίου 02, 2014, 19:54 »
Τα update θα τα κατεβασετε απο την ιστοσελιδα τις provape? Και αν ναι ποσα mb ειναι; Θελει ροοτ; η usb που ειναι; :P
Περα απο τη πλακα αν ειναι sw bug κλπ δεν θα πρεπει να ταξιδεψει στο αμερικα;

Αποσυνδεδεμένος haris231

  • *
  • 62
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #28 στις: Νοεμβρίου 02, 2014, 20:40 »
Σε καμια περιπτωση το αισχος δεν πηγαινε στην Ελληνικη αντιπροσωπεια. Ισα ισα τα παιδια σκιστηκαν να με εξυπηρετησουν. Με την προβεϊπ τα εβαλα που στελνουν ο,τι να ναι παρτιδες και φυσικα υπεθεσα πως θα στερηθω το αποκτημα μου για κανα 10ημερο. Χιλια συγγνωμη και παλι. Η εκδοση μου Μαρια ειναι η 34. Δυστυχως. Απο Θεσσαλονικη ο Χαρης ειμαι που μου το στειλατε την Παρασκευη το πρωι.


Φίλε Χάρη, ο υπόλοιπος διάλογος μπορεί να γίνει με το κατάστημα, είτε στο νήμα τους, είτε στο τηλέφωνο.
Όταν βρεθεί η λύση, τότε μπορείς να το γράψεις στο νήμα που αφορά το mod, ώστε να ενημερωθούν και τα υπόλοιπα μέλη, σε περίπτωση που συναντήσουν το ίδιο θέμα.
Ευχαριστώ
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2014, 20:46 από joyeman »

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #29 στις: Νοεμβρίου 02, 2014, 21:30 »
Επανέρχομαι στο πιθανό sw bug...
Κάπου έχει πάρει το μάτι μου να αναφέρεται εξοπλισμός για sw update που η Provape θα δώσει στους επίσημους μεταπωλητές της.. Κάποιος εκπρόσωπος της Provape η αντιπρόσωπος ας επιβεβαιώσει...
Τώρα για να είμαι ειλικρινής η πιθανότητα που αυτό μπορεί να γίνει είναι εάν η πλακέτα έχει κάποια eprom H θύρα επικοινωνίας..

ΔΙΟΡΘΩΣΗ:
Μόλις τώρα διάβασα πως ο Άρης της Provape έχει επιβεβαιώσει πώς οι έμποροι θα έχουν ειδικό tool updater
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,22862.msg776606/topicseen.html#msg776606
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 02, 2014, 21:50 από its »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103641 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176922 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 557 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 379 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22427 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285655 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68843 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315874 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15675 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 127017 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95390 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem