vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

104 επισκέπτες, 4 χρήστες
patz, Tem, Jorge, babis1993

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και Νέες Κυκλοφορίες για Ηλεκτρονικά αξεσουάρ και εξαρτήματα

Αποσυνδεδεμένος RennOs

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Άντε επόμενο βήμα να τρέχει και android και να έχει υδροψυξη !

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Προτείνετε κάποιο πολύμετρο από fasttech μεριά, κάτι ας πούμε αξιόπιστο(ξέρω ότι έχει αναφερθεί και στο παρελθόν).
Η χρήση του θα είναι αποκλειστικά για τη μέτρηση των μπαταριών μου για το μηχανικό μου mod. Έχω βέβαια σαν tester ένα ηλεκτρονικό mod αλλά δεν το πολυεμπιστεύομαι (innokin SVD) γιατί είναι παλιό και καμιά φορά δείχνει ότι να' ναι.


Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
γνωριζει καποιος αν το chip yihisx350j εχει βγαλει αναβαθμισει και για ss συρμα?εγω εχω την v2.23 εκδοση αλλα εχει επιλογη μονο για ni200 και ti.







Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

εχει, αφου με την νεα αναβαθμισει v2.32 ,μπορεις να περασεις χειροκινητα τον κωδικο του καθε συρματος.


αν καποιος δυσκολευεται με την αναβαθμιση ας μου στειλει π.μ να τον βοηθησω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 16, 2016, 16:38 από vag21 »

Αποσυνδεδεμένος fasolia

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Κάποιο αξεσουάρ για mini volt απο council?
Δεν έχω βρεί κάτι στο ίντερνετ.

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Δεν έχει κυκλοφορήσει τίποτα μέχρι στιγμής.
Θεωρητικά θα κυκλοφορήσει πολύ πράμα για δαύτον σύντομα.
Από την άλλη απευθύνεται σε κοινό που δεν του αρέσουν τα add ons, αλλά τα μίνιμαλ.

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
         EZ Dripper   by   EZ CLOUD COMPANY


Το EZ Dripper είναι μία έξυπνη ιδέα για αναπλήρωση υγρού στο όχημα, με μεγαλύτερη ασφάλεια.
Απευθύνεται στους ατμίζοντες με ντρίπερς και δεν υπάρχει έκδοση για Kayfun.
 

 


Αποτελείται από 2 τεμάχια. Την βάση και το μπουκαλάκι για το ατμοϋγρό.
Η βάση βεντουζάρει στο μπαρμπρίτζ, εκεί που συνήθως βάζουμε το κινητό, κάτω απ’ το GPS, δεξιά από την τηλεόραση, πλαγιαστά από την κάμερα.
Μέσα στη βάση εφαρμόζει σφηνωτά το μπουκαλάκι, αφού το γεμίσουμε με την αγαπημένη μας σοκοφράουλα.
 

 


Η αναπλήρωση είναι πανεύκολη.
Η ασφάλεια δεδομένη αν έχεις περάσει την εκπαίδευση των πιλότων Apache και μπορεί το κάθε μάτι σου να εστιάζει διαφορετικά.
Αν όχι, αναπληρώνεις στο φανάρι και μόνο όταν είναι κόκκινο.
 

 


Ενήλικας είσαι, αναπληρώνεις και εν κινήσει άμα σου κάνει κέφι.
Προσοχή μόνο μην έρχομαι εγώ από το αντίθετο.
Εγώ αναπληρώνω με τον πατροπαράδοτο και μόνο εν κινήσει.
Από το πλάι μπορεί να έρχεται ο Μπάμπης ο οποίος δεν ντριπάρει, αλλά χώνει χύμα μπαταρίες όπου βρει.
 

 


Καλό είναι να βγάζουμε το μπουκαλάκι όταν εγκαταλείπουμε το όχημα, για να προστατέψουμε το υγρό από τις συχνά υψηλές θερμοκρασίες που δύναται να αναπτύξει ένα όχημα στο εσωτερικό του, όταν δεν υπάρχει ατμιστής για να θέσει σε λειτουργία το αϊρκοντίσιον όταν αυτό υπάρχει ή να ανοίξει το παράθυρο το οποίο πλείστες των περιπτώσεων υπάρχει.
 


 



 
http://ezcloudcompany.com/collections/frontpage/products/ez-dripper


 
Γιατί μόνο η φαντασία μπορεί να περιορίσει την βέλτιστη χρήση ενός προϊόντος.
 

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
   Evolv DNA75
 
Θεωρείται μάλλον σίγουρο.
Οπωσδήποτε μάλλον με μία μπαταρία.
Σε κάθε περίπτωση μάλλον θα φέρει κάτι νέο, όπως το συνηθίζει η Evolv.
Μπορεί να είναι μάλλον συμβατό με το EScribe.
Πιθανόν αναβάθμιση στο "κλειδωμένο" σε Ni200 και με "μικρή" ισχύ 40άρι.
Ίσως εξάλειψη του "προβλήματος" των 3ων μπαταριών του 200, για όσους θέλουν την λειτουργικότητα, τους περισσεύει η ισχύς και είναι διακριτικοί.
Μάλλον λίγο απ’ όλα.
Παίζει και το never mind the bowls here's the DNA75, ετεροχρονισμένο.
 
Αυτόπτες μάρτυρες ορκίζονται ότι θα είναι μέσα στο VT75 της Hcigar.

Αποσυνδεδεμένος crazy_sax

  • *
  • 10
  • Φύλο: Άντρας
Που μπορω να βρω μεταλλικη βαση στηριξης ατμοποιητων?


Αποσυνδεδεμένος Tazz

  • **
  • 137
  • Φύλο: Άντρας
Στα δικά μου mod δεν δουλεύει βγάζει μήνυμα no atomizer (vapor flask, pico, κλπ) μόνο σε μηχανικό δούλεψε
ένα ιστορικό Ego C

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
Η απόκρυφη ιστορία του E-SPY  by sensk3



Αποσυνδεδεμένος icedcloud

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Ερωτηση που εψαξα πολυ πριν ποσταρω αλλα μπερδευτηκα. Το λοιπον. Θελω mosfet για ενα μηχανικο μοντακι που θελω να το αλλαξω. Δουλευει παραλληλα και με σχετικα χαμηλες αντιστασεις (0,1). Το θεμα ειναι οτι περασανε χρονια απο τοτε που φτιαχτηκε και δεν θυμαμαι τι μοσφετ ειχα βαλει γτ εχει καει και δεν φαινετε . Θα ποσταρω εδω 2 που βρηκα να μου πειτε ποιο να παρω.

RF3205 IRF 3205 Power MOSFET 55V 110A


IRLB3034PBF IRLB3034 HEXFET Power MOSFET

Ευχαριστω εκ των προτέρων...!!!

Αποσυνδεδεμένος microchip

  • ****
  • 1436
  • Φύλο: Άντρας
  • 11/01/2013 18:30
To IRLB3034 να πάρεις.
Για 0.1Ω αντιστάσεις, μπορεί να χρειαστεί ψύκτη ή να βάλεις 2 παράλληλα.
Κάπου στα 2.5W θα "καίγονται" πάνω του.


Το ΙRF3205 θέλει 2 σε σειρά μπαταρίες για να δουλέψει, έχει και 5πλάσια αντίσταση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1863 245940 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 25, 2024, 13:34
από tapantari
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572003 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8006 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121590 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 684 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 392 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326681 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8590 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297636 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827582 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511626 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios