vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

440 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, Jorge, camber, manoslykos

Twitter

Apollo By Leo

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #45 στις: Δεκεμβρίου 24, 2014, 21:43 »
Ο απολο κυριολεκτικά στο θέμα κατασκευής είναι άψογος μεσα-εξω. Αν καταφέρει κινέζος να βγάλει κλωνο με ίδια ποιότητα και το γνωστό κόστος "χώμα", εγώ του βγάζω το καπέλο και πετάω το απολο από το παράθυρο :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος vantamis

  • **
  • 225
  • Φύλο: Άντρας
  • Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #46 στις: Δεκεμβρίου 24, 2014, 22:34 »
Γιατί να μην μπορεί;

Οι κινέζοι δεν έχουν μόνο μηχανήματα CNC, αλλά και CPS (Copy-Paste-Sell).

 :laugh1:

Είναι ιδιαίτερος κατασκευαστικά ατμοποιητής, αλλά όχι πολύ δύσκολος να αντιγραφεί υποθέτω. Υπάρχουν πολλοί άλλοι αρκετά πολυπλοκότεροι.

 

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #47 στις: Δεκεμβρίου 24, 2014, 23:55 »
Φυσικά. Ντριπερς ομως;
Προσωπικά πρώτη φορά βλέπω έναν τόσο διαφορετικό και ας πουμε "περίεργο", που έχει περίπλοκη κατασκευή, αλλά άψογη, πανεύκολο στήσιμο σε οποιαδήποτε μορφή και συγχωρεί λάθη περισσότερο και από τον καιφουν.
Ειλικρινά, ότι και αν έχω δοκιμάσει στον απολο απέδιδε άψογα χωρις θέματα.

Ξανα λεω, μακάρι να βρεθεί κινεζος που να μας βάλει τα γυαλιά, αλλά δεν το βλέπω.

Αποσυνδεδεμένος oaksmoke

  • **
  • 276
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #48 στις: Δεκεμβρίου 25, 2014, 02:03 »
Τρίτη μέρα παρέα μ’ ένα εξαιρετικό ατμοποιητη. Χτύπημα, πολύ ντουμάνι, και η γεύση του πιστεύω ότι μόνο με genesis μπορεί να συγκριθεί. Ο ατμός είναι πάντα σε πολύ καλή θερμοκρασία, πυκνός με πολύ καλό σώμα, δεν ζεσταίνεται ούτε μετά από συνεχόμενες τζούρες  και έτσι δεν παρατηρείται, απώλεια γεύσης λόγο θερμοκρασίας όπως σωστά έχει ειπωθεί από τον renesis στο πολύ καλό συγκριτικό.
Στις  επιλογές στησίματος, μόνο η φαντασία σε περιορίζει. Και το καλό είναι ότι τα κάνει όλα πολύ καλά και εύκολα.  Προσφέρεται για ατελείωτο παιχνίδι με οποιοδήποτε υλικό και σύρμα.  Αυτές  είναι οι πρώτες εντυπώσεις, και μια Φώτο από το τελευταίο μου στήσιμο.  Mesh 325 τυλιγμένο σε διπλό 2mm silica,  0,35 kanthal  5 σπείρες  0.9 Ω.


@Cruiser79: Τα αποτελέσματα του Grandmaster test ?.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 25, 2014, 11:27 από oaksmoke »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #49 στις: Δεκεμβρίου 25, 2014, 03:51 »
Τα είχα γράψει νομίζω στο νήμα του κατασκευαστή: το πέρασε με εξαιρετική απόδοση...

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #50 στις: Δεκεμβρίου 25, 2014, 09:03 »
να ξέρετε τι θα μου κάνετε δώρο στα γενέθλιά μου !

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #51 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 12:43 »
Ξέχασα το δευτερο kayfun στο πατρικό και έμεινα με ένα kayfun lite + 1,4 αντίσταση με ιαπωνικό βαμβάκι.


Επειδή θα κάνω καιρό να πάω σκέφτηκα να αγοράσω ένα ακόμα ατμοποιητή. Ο kayfun 4 δε μου λέει και πολλά και σκέφτηκα να πάω σε κάτι διαφορετικό.




Έχω ένα κλώνο trident dripper 1:1 ο οποίος δε μου άρεσε. Γενικά καλούτσικη γεύση αλλά δε μου προσέφερε και πολλά σε σχέση με την ευκολία του ΤΑΝΚ.




Μετά από αυτό το σύντομο ιστορικό αξίζει η αγορά του Apollo? με ενδιαφέρει η γεύση να είναι ανώτερη από τον kayfun


Ευχαριστώ και καλή χρονιά!

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #52 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 12:52 »
Καλή χρονιά και σε σένα. Για μένα ο Αppolo αξίζει γιαυτό άλλωστε και τον αγόρασα. Καμία σχέση με trident κλώνο (τον έχω κι εγώ γιαυτό το γράφω). Προσωπικά πιστεύω ότι αποδίδει πιο πάνω στη γεύση από Kayfun (όπως και όλοι οι καλοί ντρίπερ πιστεύω) αλλά δεν είναι σωστό να συγκρίνουμε ντρίπερ με τανκάτο, είναι πολύ διαφορετικά πράγματα. Βασικά είναι το αν σου ταιριάζει το ντρίπινγκ σαν τρόπος ατμίσματος το πιο σημαντικό.
Τώρα επειδή είναι και αρκετούτσικα τα χρήματα, θα σου πρότεινα να κάνεις ο ίδιος μια δοκιμή για να δεις αν σου δίνει αυτό που θέλεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 04, 2015, 13:00 από alexis36 »

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #53 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 13:00 »
επαρχία λίγο δύσκολα να το δοκιμάσω.


Απλά η μόνη επαφή με dripper ήταν με το κλώνο του trident η οποία ήταν κακή .


Γενικά μου αρέσει η ιδέα ,η κίνηση του dripping αλλά να έχει και σκοπό.Δηλαδή να προσφέρει κάτι παραπάνω σε γεύση.


Ο apollo χωρητικότητα πως πάει? Κάπου διάβασα για 1 Ml που είναι αρκετό .Δε θέλω κάθε δεύτερη τζούρα να στάζω αναγκαστικά.


Θα παραγγείλω και DNA 40 Μόλις έρθει και γλιτώνω αρκετά καμμένα όταν θα στεγνώνει το βαμβάκι.

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #54 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 13:04 »
Δύσκολα θα σε απογοητεύσει ως γεύση, αλλά το θέμα αυτό είναι αρκετά υποκειμενικό γιαυτό και τα λέω λίγο μαζεμένα.
Ναι παίρνει περίπου στο 1 ml άνετα και δεν χρειάζεται να στάζεις συνέχεια.

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #55 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 13:06 »
αρχικά η όλη ιδέα του dripping δεν έγινε για τη γεύση.


Πχ. στο kayfun η πρώτες τζούρες που έχω καταβρέξει την αντίσταση με υγρό μου αρέσουν υπερβολικά. :-[

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #56 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 13:12 »
Ναι ισχύει αυτό που λες. Ντρίπινγκ και γεύση πάνε πακέτο, γιαυτό σου είπα ότι για μένα όλοι οι καλοί ντρίπερ είναι ανώτεροι σε γεύση από όλου τους τανκάτους αν θέλουμε να γενικεύσουμε.
Αλλά η έντονη γεύση που εμένα μ αρέσει κάποιον άλλο μπορεί να τον χαλάει και να πει ότι δεν δίνει καλή γεύση.
Γενικά ο Appolo είναι από τους πολύ καλούς ντρίπερ και πολύ πρωτότυπος σαν κατασκευή. Δεν νομίζω ότι κάποιος θα μείνει δυσαρεστημένος από την απόδοσή του.

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #57 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 13:35 »
Έχοντας δοκιμάσει trident κλώνο και The dripper , αλλά και κάποιους από τους best seller τανκάτους (Kayfun, Sofia, Εviva, Ithaka clone, κλπ), θέλω να πω πως ο Apollo είναι καταπληκτικός τόσο από πλευράς γεύσης όσο και ευκολίας σεταρίσματος. Επίσης, σου δίνει τόσες πολλές επιλογές (μονή έως τετραπλή αντίσταση, αέρας από κάτω ή/και απο άνω, σετάρισμα μέσα ή έξω από την φωλιά, κ.λπ.) που αποκλείεται να μην βρει κάποιος το σετάρισμα που να καλύπτει τις απαιτήσεις του ! Θα τον συνιστούσα ανεπιφύλακτα σε οποιονδήποτε (έστω και σχετικά) έμπειρο ατμιστή !

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #58 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 13:47 »
όταν τον έχεις με μονή αντίσταση και αέρα από κάτω πώς στάζεις υγρό? δε πάει κατευθείαν στην εισαγωγή αέρα?

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Apollo By Leo
« Απάντηση #59 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 13:58 »
Τον κρατάς υπό γωνία και στάζεις στο πλάι. Εναλλακτικά και επειδή η καμπάνα είναι κουμπτωτή, τον ανοίγεις και γεμίζεις το αυλάκι που έχει για το υγρό

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102206 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176638 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 513 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 351 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22293 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285220 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68660 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315573 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15585 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126830 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem